22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

חיפוי בריקים – כשההיסטוריה וההווה נפגשים

בריקים הם אחד מסוגי החיפוי היפים ביותר שמשלבים יחד כמעט את כל התכונות שתבקשו. הם גם חזקים ועמידים מצד אחד, ומאידך יפיפיים וקשה מאוד להתעלם מהנוכחות שלהם.

חיפוי בריקים – כשההיסטוריה וההווה נפגשים

חיפויים לקירות הם אחד האלמנטים החשובים ביותר לבית. הם אמנם נפוצים יותר במטבח ובחדרי האמבטיה והשירותים, שם הם מסתירים את הרטיבות והלחות, אבל אט אט חודרת ההבנה שיש להם תפקיד חשוב מאוד גם בחללי הבית האחרים - לא רק שהם משדרגים את מראה של הבית ויוצרים לוק ייחודי לכל אזור בו הם מיושמים, אריחי החיפוי גם מגנים על הקירות ושומרים עליהם שלא יינזקו.
כיום היצע החיפויים לקירות הוא אדיר - צבעים ייעודיים בשלל מרקמים ודוגמאות, טפטים מקוריים ומפתיעים, קורות עץ מלא ותערובות עצים למיניהם ואריחים באינספור צורות וגימורים. כל מה שצריך הוא להתפעל ולבחור, ומדובר בהחלטה קשה מאוד לנוכח השפע הקיים.
אחד החיפויים המעניינים ביותר ושהצליח להשתלב בטבעיות בעיצוב הבית הוא הבריקים. מדובר למעשה בלבנים שמיישמים על הקירות לצורך חיפוי, בדיוק כמו אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן. לרוב אלו הן לבנים מלבניות העשויות חומר טבעי ושמשוות אווירה נעימה וכפרית לבית. בריקים הפכו מהר מאוד לחיפוי אהוב שמיושם בעיקר על קירות הסלון או על קירות חיצוניים.
במאמר זה נפרט על חיפוי בבריקים, כיצד מייצרים אותם, מה היתרונות שלהם, באיזו צורה הם מיושמים על קירות הבית, הפנימיים והחיצוניים, ושאלת השאלות – האם מדובר בטרנד חולף או שהם איתנו כדי להישאר?

איך מייצרים בריקים ומה ההבדל בין בריקים טבעיים לבריקים סינתטיים

כפי שציינו, חיפוי בריקים הן לבנים שעשויות חומרים טבעיים. הבריקים מהווים בכל העולם חומר בנייה ותיק, אפשר לומר שאפילו עתיק, ונחלקים לשני סוגים עיקריים – בריקים שהגיעו מפירוק של מבנים ישנים, שלרוב עשויים חימר טבעי בעבודת יד (זו הסיבה מדוע אין בריק אחד דומה למשנהו), ובריקים מודרניים שמיוצרים בטכניקות חדשות, במגוון צבעים, חלקם בעלי נוכחות, וחלקם כאלה שמשלבים שניים או שלושה צבעים בלבנה אחת, ושיש להם גימורים עם מראה עכשווי או מיושן, כזה המדמה אותנטיות.
במקור הבריקים היו עשויים אך ורק מחימר, אך כיום ניתן לייצר אותם גם מחומרי גלם אחרים, כשהמרכזיים שבהם הם חרס, צפחה, סידן סיליקט ובטון. חומר הגלם ממנו עשויים הבריקים משפיע על הצבע שלהם – למשל, בריקים מחימר הם בעלי צבע אדום שנוצר כתוצאה מערבוב מינרלים בטמפרטורות גבוהות ומהאפייה של הבריקים בכבשן; בריקים בצבע צהוב או לבן מכילים ריכוז גבוה של סיד ועשויים סידן סיליקט; ובריקים אפורים מיוצרים לרוב מבטון.
חיפוי בריקים המיוצרים מחימר, מהווים את הסוג הנפוץ ביותר, מייצרים בתהליך שמתחיל מכריית החימר מהאדמה ויציקה שלו, כשהוא עדיין רטוב, לתוך תבניות. לאחר ייבושן של התבניות בשמש, מכניסים אותן לכבשן לאפיה בחום גבוה מאוד. לעומתם, בריקים סינתטיים מיוצרים בתהליך תעשייתי ולכן גם הרבה יותר רגישים לחום. אם תתבוננו היטב ותרדו ממש לפרטי פרטים, תוכלו לראות את ההבדל בין בריקים טבעיים לסינתטיים, אבל כשמדברים על חיפוי קירות לקיר פנימי שאין לגביו דרישות מיוחדות והוא אינו צריך לעמוד בפגעי מזג האוויר, זה לא באמת משנה איזה סוג תבחרו ליישם.

מהם היתרונות של חיפוי בבריקים?

לחיפוי בבריקים יש כמה יתרונות בולטים. זהו חיפוי חזק, שמחזיק לאורך זמן, הוא מבודד מצוין, גם של רעשים וגם של חום (בידוד תרמי), באופן כזה שהוא יכול לשמור על הטמפרטורה בבית קרירה בקיץ וחמימה בחורף, יש לו שלל גוונים וגימורים, כך שכל אחד יוכל למצוא את סגנון הבריקים שהוא אוהב במיוחד, והוא כל כך מרשים ומשנה את מראה חלל הפנים, עד כדי כך שהוא יכול להעלות את שווי הבית שלכם.

והמחיר...

עלות בניית קיר בריקים אינה זולה. זה תענוג שיעלה לכם לא מעט, אבל מכיוון שברוב הבתים חיפוי בריקים מבוצע על קיר אחד או שניים, בסופו של דבר הסכום הכולל לא יהיה גבוה במיוחד.
מחיר בריקים סינתטיים נע בין 150-350 ₪ למ"ר, תלוי בסוג הבריקים. בריקים אותנטיים, מפירוק ויבוא אישי, יהיו יקרים משמעותית ויעלו בין 300-700 ₪ למ"ר. אל תיבהלו מהמחיר, תוכלו למצוא בריקים זולים הרבה יותר בחנויות עודפים, לכן התחילו שם. מומלץ להכנס אל מחירון עבודות חיפוי של בעלי המקצוע המומלצים שלנו.

והכי חשוב – אפשר לעשות את זה לבד!

אם יש לכם תקציב מוגבל, תוכלו ליישם את חיפוי הבריקים בעצמכם. כמובן שהאידיאלי ביותר יהיה לשכור את שירותיו של איש מקצוע מיומן בחיפוי שיוכל לבצע עבודה איכותית במהירות ובדיוק מושלם, אבל לא מדובר במשימה מורכבת מדי, כך שאם יש לכם ידיים טובות וסבלנות, תוכלו לעשותה בעצמכם.
כיצד מיישמים את הבריקים על הקיר? הנה השלבים אחד אחרי השני:

01. אם הבריקים שלכם צבעוניים או שונים אחד מהשני או אם אתם פדנטיים מאוד, החליטו מראש באיזו צורה תרצו ליישם אותם על הקיר. תוכלו לסדר אותם על הרצפה בסדר הרצוי או לשרטט על דף נייר. בכל מקרה, כדאי שתהיה לכם תמונה מוחשית של סידור הבריקים מול העיניים או בראש בזמן העבודה.

02. מרחו דבק ייעודי על הקיר עליו תרצו ליישם את הבריקים. לחילופין תוכלו למרוח את הדבק על כל בריק בנפרד או למרוח גם וגם.

03. הניחו את הבריקים על הקיר בהתאם לסדר שהחלטתם עליו וביניהם שימו ספייסרים (מעין צלבים מפלסטיק שמתקינים בין הבריקים כדי ליצור מרווחים ולהפריד אותם אחד מהשני). תוכלו להחליט על המרווחים הרצויים לכם, בין 0.2-1 ס"מ, בהתאם לטעמכם האישי.

04. המתינו 24-48 שעות לייבוש הדבק בין הבריקים, הוציאו את הספייסרים ולסיום יישמו במרווחים רובה בצבע שתבחרו. אם תרצו להדגיש את הבריקים בחרו ברובה שצבעה יוצר ניגוד עם צבע הבריקים. אם תרצו ליצור קיר בעל מראה אחיד, בחרו רובה שצבעה דומה לצבע הבריקים.
לסיכום המאמר נאמר שחיפוי בריקים הם אחד מסוגי החיפוי היפים ביותר שבעיקרון משלבים יחד כמעט את כל התכונות שתבקשו. הם גם חזקים ועמידים מצד אחד, ומאידך יפיפיים וקשה מאוד להתעלם מהנוכחות שלהם כשהם מיושמים על קירות ומעניקים לחדר תחושה כאילו נכנסתם ברגע אחד לאחוזה או לטירה עתיקה באירופה הוויקטוריאנית. ובינינו, מה צריך יותר מזה?

בהצלחה!

22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מצא בעל מקצוע

רצפים מומלצים תל אביב

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

EI  שיפוצים
E&I שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

הגעתי לאבידור דרך
המלצות רבות באינסטגרם והוא ביצע עבורי שיפוץ כללי בדירה ועבור סבתי שיפוץ מטבח, אני לא מתחרטת לרגע! הוא היה זמין ונגיש עבורי בכל עת וגם אדיב ומקצועי. אבידור עמד בכל הדרישות שלי!

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

עמרם שיפוצים
עמרם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 97

חוות דעת

עברתי מספר חוויות
מאוד לא טובות עם שיפוצניקים בעבר. בעלי פנה לעמרם דרך פלייר פרסום שלו, הוא הגיע לראות את הבית (90מ"ר בערך) והוא נשמע מאוד מקצועי, הוא הסביר לנו בפירוט מה הפעולות שהוא מתכוון לבצע ותכננו ביחד מה הדרך היעילה ביותר לעשות את הדברים.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

"חיפוי בריקים הן לבנים שעשויות חומרים טבעיים."

"מחיר בריקים סינתטיים נע בין 150-350 ₪ למ"ר, תלוי בסוג הבריקים."

"אם הבריקים שלכם צבעוניים או שונים אחד מהשני או אם אתם פדנטיים מאוד, החליטו מראש באיזו צורה תרצו ליישם אותם על הקיר"

כתבות ומאמרים

חיפוי שיש – כל המידע והטיפים לחיפוי קיר שיש

חיפוי שיש – כל המידע והטיפים לחיפוי קיר שיש

בכל מקום שיש בו חיפוי שיש, הוא תמיד נראה זוהר ואלגנטי. כיצד נוצרים אריחי חיפוי שיש? היכן רצוי ליישם אותם כחיפוי? מה היתרונות שלהם ומה העלות? אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קרא עוד
חיפוי קירות מטבח – כשיעילות ויופי נפגשים

חיפוי קירות מטבח – כשיעילות ויופי נפגשים

בחירת אריחים למטבח שלכם היא משימה חשובה מאין כמותה, בין אם אתם מתכננים מטבח חדש או משפצים את המטבח הקיים. אז אילו אריחים לבחור כשמדובר על חיפוי קיר מטבח? מה הולך כיום? עלויות? טיפים? על כל אלה ועוד במאמר שלפניכם.

קרא עוד
חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

היצע האריחים לחיפוי קירות שקיים היום בשוק הוא עצום, ועל מנת שלא תתבלבלו ממנו, ננסה לתת לכם במאמר זה הסברים ומידע שיסייע לכם לבחור את האריחים הנכונים לסביבה הרטובה של חדר האמבטיה.

קרא עוד
חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

מטרתו של מאמר זה היא לעזור לכם להכיר קצת יותר את אריחי חיפוי קרמיקה ואת הפוטנציאל הטמון בהם ולסייע לכם לקבל את ההחלטה לבחור בהם, ללא היסוס.

קרא עוד
חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

חיברנו עבורכם מעין מדריך קצר שיסביר לכם קצת יותר על כל סוגי חפויי הבית ויעזור לכם לבחור את האריחים המתאימים לחיפוי קירות פנים בחלל בבית.

קרא עוד
חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

הבחירה בסוג חומר הגלם ממנו יותקן החיפוי על קירות הבית משמעותית ביותר ובמאמר זה ננסה לעזור לכם לקבל אותה ולתת קצת טיפים והסברים על סוגי החיפוי הקיימים ביום בשוק.

קרא עוד
חיפוי קירות גרניט פורצלן  – החיפוי המושלם לקירות

חיפוי קירות גרניט פורצלן – החיפוי המושלם לקירות

בתחום אריחי החיפוי, המלך הבלתי מעורער הוא חיפוי קירות גרניט פורצלן. למה דווקא הוא? כיצד הוא מיוצר? לאיזה אזורים בבית הוא מתאים? על שאלות אלה ועל אחרות תוכלו למצוא מענה במאמר זה.

קרא עוד
חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

יש כיום מגוון כמעט אינסופי של אפשרויות לעיצוב קירות ולחיפוי שלהם. המאמר שלפניכם יעשה סדר כדי שתוכלו לדעת - איזה חיפויים קיימים בשוק, מהם הטרנדים הבולטים כיום וכיצד תוכלו ליישם אותם בבית הפרטי שלכם.

קרא עוד