28

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

הדרך הנכונה להתמודד עם תקלות במקרר

במאמר זה תקבלו את כל המידע המקיף על תקלות נפוצות במקררים ואיך מתמודדים איתם . לדוגמה: בעיות רעשים, ממה הם נובעים ואיך ניתן לפטור את הבעיה. במידה וישנה תקלה שלא ניתן לזהות יצרו קשר עם בעל מקצוע.

כשמדובר בתקלה במקרר חובה להזמין במהירות טכנאי מקררים למקום. ישנו שוני מהותי במידת הדחיפות כאשר ישנה תקלה במקרר, וכאשר ישנה תקלה בכל מוצר חשמלי לבן אחר. הסיבה המרכזית לכך היא שהמקרר מאחסן תכולה יקרת ערך – מזון ומשקאות, וידוע כי כל בן אדם חווה לפחות פעם אחת בחייו אובדן של תכולת המקרר לנוכח תקלה. אם ברצונכם לחמוק מהסטטיסטיקה המצערת הזו, היו ערניים, גלו את מקור התקלה במקרר באמצעות מדריך זה, והזמינו טכנאי לתיקון המקרר בהקדם. לא די בכך, אלא שעליכם לבצע מספר פעולות מידיות בעצמכם – עד הגעתו של הטכנאי. המשיכו לקרוא ודאגו ליישם את הטיפים במדריך זה.

למה המקרר מרעיש?

המקרר יכול להרעיש בעקבות מספר גורמים, המתחלקים בדרך כלל לשני סגמנטים: לנוכח תקלה חמורה או בעקבות משהו פשוט. אם עסקינן בתקלות חמורות, אזי שמדובר במנוע של המקרר אשר הוא מקור הרעש, או במאוורר. בשני המקרים, לא בטוח שמומלץ להחליף אותם, וייתכן ועדיף להתחדש במקרר אחר. אם מקור הרעש נובע ממשהו אחר, סביר להניח שמדובר בהצטברות קרח בתוך תא האחסון שלו, ובעת מפגש הברזל עם הקוביות – הם מרעישים, או מכיוון שהמקרר לא עומד בצורה נכונה, ובכך נוצרת וויברציה מהרדיאטור, וכל שצריך לעשות הוא לשנות את זווית המקרר או להניח משהו באחת מפינותיו עד להיעלמות הרעש הטורדני. בכל מקרה, במצב שבו המקרר מרעיש – חשוב להתייעץ עם טכנאי לתיקון מקררים, אבל אין צורך בנקיטת צעדים נוספים באופן עצמאי (כמו בחלק מהתקלות שתקראו עליהן בהמשך).

למה המקרר לא מקרר?

במקרים בהם התקלה היא שהמקרר לא מקרר, ייתכן והאשם המרכזי בכך הוא בכלל לא המקרר, אלא אתם. נכון, מדובר במוצר חשמלי שתפקידו לשרת אותנו, אבל עלינו לטפל בו גם כן – ויתרה מכך, להשתמש בו בצורה נכונה. במידה ואתם משאירים את דלתות המקרר זמן רב מדיי פתוחות, או שוכחים לסגור אותו כמו שצריך, או ממלאים את המקפיא יתר על המידה (בעיקר בקופסאות פתוחות הצוברות לחות), אזי שיהיה לגיטימי מצד המקרר פשוט לא לקרר. לכן, במידה והצטבר קרח רב מדיי לנוכח שימוש מופרז, או שאולי הגומייה במקרר נשחקה ולכן לא מתקיימת אטימה ראויה, דאגו לחייג לטכנאי מקררים לטיפול קל ומהיר של התקלה. ייתכנו תקלות מחמירות יותר, אולם הן בדרך כלל לא גורמות למקרר לקרר פחות, אלא לא לקרר בכלל. במידה ואתם חשים כי הטמפרטורה במקרר גורמת למוצרים להפשיר או להתחמם, דאגו להוציאם מידית ולאחסנם במקום אחר. במידה והמקרר נדרש בהפשרה לנוכח קיפאון, יש לרוקן את המקרר מתכולתו, אלא שהפעם אנו לא ממתינים לטכנאי, אלא בודקים בעצמנו האם ניתן לסדר את התקלה. על מנת להיפטר מהקרח שהצטבר במקרר, עלינו להתחיל בתהליך הפשרת המקרר למשך 12 עד 24 שעות, וזאת ע"י ריקון וניתוק המקרר מהחשמל. לאחר מכן, נחזיר את המקרר לחשמל ולעבודה, ונראה האם התקלה נפתרה. במידה והתקלה חוזרת, כנראה שמנגנון ההפשרה של המקרר תקול ויש להזמין טכנאי.

בריחת גז או חוסר בגז

לרוב מדובר בבלאי או תקלה בצינור הגז: בגוף הצינור, בחיבור הצינור, או שמדובר בפגם ברדיאטור. במקרים מסוימים, מדובר בבריחה טבעית של גז לאורך זמן, ולכן יש למלא גז. במקרים בהם מדובר בתקלה, טכנאי מקררים יאלץ להתמודד איתה, תוך שהקושי המרכזי הוא בנגישות לצינור הפגום (צנרת פנימית או חיצונית).

יש שלולית מים מתחת למקרר

שלוליות מים עשויות להיווצר לנוכח סתימה בצנרת הניקוז של המקרר. וודאי תופתעו לשמוע, שלרוב צינור הניקוז במקרר ייסתם מהסיבות המוזרות ביותר, כמו למשל שאריות מזון, חתיכות נייר או ניילון שנשאבו דרך המאוורר אל תוך צינור הניקוז וסתמו אותו. סיבה אחרת לכך שנוצרות שלוליות או מצבור של מים באזור המקרר הוא הפשרה של מוצרים במקפיא, תוך שדלתות המקפיא אינן אטומות כמו שצריך, וכאמור – יש להזמין טכנאי לתיקון מקררים אשר ידאג לחדש את גומיית האיטום של דלתות המקרר והמקפיא.

ריח שרוף מהמקרר

במידה ואתם מריחים ריח שרוף מאזור המקרר, ייתכן ואנו עומדים בפני תקלה רצינית, ובשום פנים ואופן אין לחקור אותם בעצמכם – הזמינו טכנאי מקררים מיד! ריח שרוף מהמקרר יכול להיווצר לנוכח קצרים ובעיות חשמל שונות. במידה והמקרר חובר למקורות חשמל שאינם ייעודיים לו, ובעזרת מפצלים שונים, עלול להיגרם קצר במקרר ואף עלולה להיווצר שריפה. במקרים אחרים, מדובר בשקע אליו מחובר המקרר, אשר הפלסטיק שלו נמס ונשרף לאיטו מאותן הסיבות שציינו. דאגו כי המקרר שלכם מקור למקור חשמל ראוי המתאים לצרכן אנרגיה כבד, ללא חיבורים מאולתרים, ואף דאגו לעשות ביקורת אחת לכמה חודשים – גשו לאזור המקרר, הסתכלו על השקע, ראו שאין שינוי בצבע שלו (השחרה) וכי אין ריח הדולף ממנו או מהמקרר.

מתי כדאי לתקן?

ובכן, בדומה לרכב, ולמעשה לכל תקלה במכונה או מכשיר, כלל האצבע אומר שבמידה ועלות התיקון מגיעה ל-50% מערך המכשיר (או עולה עליו) מומלץ לוותר על התיקון ולרכוש חדש.
לטובת הדוגמה, אם תיקון המקרר עולה 1,750 ₪, כתוצאה מתקלה במנוע המקרר או המדחס למשל, ושווי המקרר עומד על 3,500 ₪ - אזי שכדאי לרכוש מקרר חדש. ראשית, ברור לנו שאם כבר מוציאים סכום גדול של כסף לטובת תיקון, ייתכן ועדיף למנף זאת לצורך רכישה חדשה, אולם יש משהו שנוסף שצריך להבין – תיקון התקלה לא מבטיח שהתקלה לא תחזור על עצמה.
לכן, ככל שעלות התיקון עולה, כך גם הסיכון הכרוך בכך. מצד שני, אם עלות התיקון אינה גבוהה (וישנן תקלות רבות במקרר הנפתרות בעלויות של בין 300 ₪ ל-1,200 ₪) – אנו ממליצים בחום לא לחשוב פעמיים ולהזמין טכנאי מקררים לתיקון התקלה.

המדריך בשיתוף עם טכנאים פלוס – פורטל השוואת מחירים בין טכנאי מוצרי חשמל.

28

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מקררים מומלצים תל אביב

TOP ELECTRIC
TOP ELECTRIC

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

הגעתי לרותם דרך
חיפוש באינטרנט של בעל מקצוע שיוכל לתקן לי את המקרר שהפסיק לקרר. שוחחתי עם רותם והוא היה כל כך סימפטי, סבלני ואמיתי. הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו והחלטתי לקחת אותו מכל בעלי המקצוע ששוחחתי איתם.

יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל
יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ליהודה דרך
אתר "מדרג" וראיתי שיש עליו המון המלצות אז הזמנתי אותו לתיקון מדיח כלים ובגלל שהייתי מרוצה ממנו, קראתי לו שוב בהפרש קצר להחלפת קפיץ בדלת המדיח. אני לא אחת שמחלקת ציונים בקלות אבל ליהודה מגיע את הדירוג הגבוה ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

שמעון בעל מקצוע
אמין ואיכותי ביותר! הזמנתי אותו דרך אחד מאתרי הפרסום לתיקון מייבש כביסה כי הכבל לא עבד והוא הגיע במהירות וגם גבה ממני מחיר הגון בהחלט. כבר מהתחלה שמעון היה זמין עבורי וענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה!

כפיר שירות תיקונים
כפיר שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

כפיר שירות תיקונים,
היה אצלי היום לתיקון מקרר, התרשמתי שמדובר בטכנאי מקצועי, אמין ובמחיר הוגן - מומלץ! התקשרתי לכפיר שירות תיקונים דרך האתר שלכם, בגלל פעילות מקרר לא תקינה.

מיקי קור
מיקי קור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 37

חוות דעת

נהניתי משירותו של
מיקי לוגאסי, וגם אני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם אדיב, איכותי והכי חשוב מקצועי. את מיקי הזמנתי על מנת לטפל במקרר שלנו שעשה בעיות בקירור, הגעתי אליו דרך המלצות והתקשרתי לראות אם הוא זמין להגיע.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

שירות נאה
שירות נאה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

איציק הטכנאי הגיע
אלי לבדיקה של מייבש כביסה תוצרת "בלרס". כבר מהתיאור בטלפון של התקלה, הוא ניחש מה הבעיה והביא חלקים בהתאם. בזמן שהוא פתח את המכונה, הוא ניגש מייד לתקלה ומצא אותה.

ברק שירות תיקונים  15 הנחה
ברק שירות תיקונים - 15% הנחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מהשירות שלו מכל הבחינות, גם ההסבר של התקלה, ברק היה סבלני, הסביר כל דבר. לא טכנאי רגיל שמתקן והולך.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

שירות באיכות
שירות באיכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

נהניתי מהשירות של
לירון ואני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם ייחודי, איכותי והכי חשוב מקצועי. את לירון הזמנתי על מנת לטפל בבעיית קירור שהייתה לי במקרר, לפניו הזמנתי בעל מקצוע בתחום שלא הצליח לעלות על הבעיה ואילו לירון הראה בקיאות בנושא ועלה על מקור התקלה במהירות!

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

אלקטרו בועז 247
אלקטרו בועז 24/7

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

את בועז הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מקרר שהפסיק לעבוד כמו שצריך, קיבלתי עליו המלצה חמה מחברה שהשתמשה בשירותיו, סמכתי עליה ולכן פניתי אליו. משיחת הטלפון הראשונה ועד סיום העבודה קיבלתי יחס אדיב ושירות מצויין.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

איציק הגדול שירות תיקונים
איציק הגדול שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

שלום וברכה! הגעתי
לאיציק דרך חוברת של בעלי מקצוע, חיפשתי טכנאי שיבוא ויתקן לי את מייבש הכביסה שהפסיק לעבוד. מדובר במייבש כביסה מאוד מאוד ישן וביום אחד הוא שבק לגמרי חיים.

אברהם ויחנסקי שירות אא
אברהם ויחנסקי שירות א.א

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 12

חוות דעת

אני יכול להגיד
דבר אחד הכי חשוב, אברהם בעל מקצוע אמין והוגן שניתן לסמוך עליו, תמיד כשמזמינים טכנאי מוצרי חשמל הביתה, בגלל שאין לנו מושג במה מדובר אנחנו מיד פוחדים שדופקים אותנו במחיר ועובדים עלינו, עם אברהם אני כ"כ בטוח ומאמין בו, שאני אפילו לא שואל שאלות, המחיר שהוא מבקש אני יודע שזה מחיר ריאלי, אברהם זה הבן אדם הכי הוגן שהכרתי עד היום - ממליץ בחום!

סער  שירות כל צביקה
סער - שירות כל צביקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות המקצועי והאדיב של צביקה, התרשמתי ממנו לטובה ולכן אני ממליצה עליו בחום! נעזרתי בשירותיו של צביקה "סער - שירות כל צביקה" פעמיים ובשתי הפעמים קיבלתי שירות יוצא מן הכלל!!!

מיטב השירות
מיטב השירות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

יש לי מזגן
עילי של אלקטרה, 2.5 כ"ס. יום אחד המזגן החל לקרר לסירוגין בלבד וחיפשנו באינטרנט טכנאי. הגענו לאתר פרסום כלשהו ושם נתקלנו במיטב השרות.

אדם תיקונים
אדם תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין על אדם!
מדובר בטכנאי ישר, הוגן, נחמד ואוהב לעזור לבריות - אני ממליצה עליו בחום! הגעתי אליו לפני שלוש שנים דרך התוכנית "יצאת צדיק" ומאז אני נעזרת רק בו, בכל מה שקשור למכונת הכביסה ולמייבש.

שירות תיקונים למוצרי חשמל
שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

לפני כמה ימים
החלו להופיע בעיות משונות במכונת הכביסה, היא לא הצליחה לנקז את המים בסיום הפעולה ובנוסף לכך, לא החלה את פעולת הסחיטה. יש לי ביטוח חיצוני על מכונת הכביסה והתקשרתי להזמין מהם טכנאי שעובד אצלם.

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

טכנאי מקררים במהלך טיפול בתקלה במקרר

כתבות ומאמרים

מה מאפיין מקרר תוצרת

מה מאפיין מקרר תוצרת "אמנה"?

במאמר יוסבר על מקרר אמנה: מה המאפיינים שלו, מה מבדיל אותו ממקררים אחרים, מהן התקלות שלו, וכיצד לטפל בהן.

קרא עוד
מה מאפיין מקרר תוצרת

מה מאפיין מקרר תוצרת "שארפ"?

במאמר יוסבר על מקרר "שארפ": מה מאפיין אותו, מה מבדיל אותו ממקררים אחרים, אילו תקלות אופייניות לו ואיך לטפל בהן.

קרא עוד
8 תקלות המקררים הנפוצות ביותר

8 תקלות המקררים הנפוצות ביותר

במאמר יוצגו תיקונים שכיחים במקררים (לתקלות כמו מקרר מקצר, מקרר לא מקרר ועוד) מתי יש להזמין טכנאי מקררים ולמה כדאי לשים לב בעבודתו.

קרא עוד