28

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

8 תקלות המקררים הנפוצות ביותר

במאמר יוצגו תיקונים שכיחים במקררים (לתקלות כמו מקרר מקצר, מקרר לא מקרר ועוד) מתי יש להזמין טכנאי מקררים ולמה כדאי לשים לב בעבודתו.

8 תקלות המקררים הנפוצות ביותר

מקרר חשמלי הינו מוצר אמין מאוד, ומתוכנן לעבוד שנים רבות ללא שום טיפול. לא נדיר לראות מקררים בני עשרות שנים שמתפקדים היטב – אלה מקררים שנבנו היטב ובתשומת לב, תוך מתן דגש רב על איכות הייצור ואמינות הפעולה. מקררי איכות משווקים גם בימינו, אך למרבה הצער ניתן למצוא גם מקררים באיכות פחות טובה שמתקלקלים לאחר שנים ספורות ובעליהם חווים תקלות מקררים רבות. מכיוון שמקרר קונים לתקופה ארוכה מאוד, כדאי תמיד להשקיע מעט יותר ולקנות מוצר איכותי ואמין.

תקלות מקררים נפוצות

מערכת הפשרה - רוב המקררים הם בעלי מערכת הפשרה אוטומטית (No Frost). מערכת זו מונעת הצטברות של קרח במקפיא, אך לעתים היא "משתגעת" – בעיקר אם הטמפרטורה במקרר מכוונת נמוך מדי, אם המקרר מלא מאוד במוצרים עתירי לחות בכלים פתוחים, או אם הוכנסו למקרר או למקפיא סירים חמים מאוד. לפני שקוראים לטכנאי, כדאי לבדוק האם נעשה במקרר שימוש נכון.

טמפרטורה - תלונות נפוצות הן שהמקרר "אינו קר מספיק", "מקרר לא מקרר" או לחילופין "הכל קופא בו". ברוב המקרים מדובר בהזזה מקרית של התרמוסטט לצד זה או אחר, או במקרר מלא מדי, ובדגמים ישנים – בהצטברות של קרח במקפיא או אף במקרר עצמו. לעתים הדלת אינה נסגרת כהלכה או אינה נאטמת כהלכה, אם בגלל הפרעה פיזית או בגלל שהאטם (הגומייה) שסביבה פגום. לפני שקוראים לטכנאי כדאי לבדוק סיבות פשוטות אלה.

עבודה ללא הפסקה - מקרר שעובד ללא הרף ועדיין לא מקרר מספיק סובל כנראה מחוסר "גז" (שהוא בעצם נוזל הקירור). אם התרמוסטט תקין (ניתן לבדוק זאת על-ידי הזזתו לטמפרטורה מכסימלית – המקרר אמור להפסיק לעבוד), כנראה שיש צורך לבצע מילוי גז במדחס. זו תקלה סבירה במקרר ישן, אך לא במקרר בן שנים ספורות. בכל מקרה, מילוי גז יכול להתבצע רק על-ידי טכנאי מקררים מוסמך.

רעש - מקרר חשמלי מכיל לפחות מנוע חשמלי אחד, מדחס, מאוורר (אחד או יותר), ובדגמים משוכללים גם מיכשור נוסף. רעש חריג מצביע על תקלה באחד האביזרים המכניים הללו ומחייב הזמנת טכנאי מוסמך.
במגוון רחב של מטבחים מודרניים מעוצבים, חושבים על בעיית הרעש מבעוד מועד ומכינים מקום אקוסטי (שמחליש רעש לא מגביר) במיוחד למקרר. מקרר גם אם הוא מקולקל וגם אם לא בכל זאת הוא מכשיר חשמלי שמפיק מעט רעש.

נזילת מים - מקרר שנוזלים ממנו מים זקוק לטיפול דחוף. לעתים נגרמת נזילת מים קלה בגלל דלת שאינה סגורה כהלכה או אטם פגום, או בגלל גוף חימום (כן, יש דבר כזה גם במקררים!) באיזור הדלת שאיננו מתפקד כהלכה. נזילת מים רצינית יותר (שלולית) עלולה להעיד על מגש אידוי

שסתום בלכלוך – כדאי להזיז את המקרר ולבדוק. זרימה רצינית של מים מעידה על חיבור לא תקין של ברז המים או פילטר המים (במקררים שמחוברים לברז מים) ויש לאתרה במהירות כדי למנוע הצפה.

תאורה - בכל מקרר יש גוף תאורה (אחד או יותר) ומפסק שמפעיל ומכבה אותו בהתאם לתנועת הדלת. אם האור אינו נדלק, אין צורך להזמין ישר טכנאי לתיקון מקרר - כדאי לבדוק קודם כל אם הנורה לא נשרפה והאם המפסק אינו "תקוע".

שברים - לעתים קורה שנשברים חלקים במקרר: מדף זכוכית, מגירה, מכסה פלסטיק, מכסה חיצוני, ידית אחיזה וכדומה. ניתן בהחלט לקחת את החלק השבור לחברת השירות ולנסות לרכוש חלק חלופי ולהרכיבו לבד – לטכנאי מקררים אין שום ידע נוסף בעניינים כאלה יותר מאשר לכם.

אטם דלת קרוע או יבש - אופייני למקררים ישנים. אפשר לנסות ולפרק את האטם ("גומייה") מן הדלת, לקחתו לחברת השירות שמספקת שירות לסוג הזה של מקרר ולנסות להחליפו בחדש.

הזמנת טכנאי מקררים

לרוב המקררים תקופת אחריות ארוכה, שבמהלכה יש כמובן להזמין אך ורק טכנאי מוסמך של החברה המספקת את האחריות. עבור מקרר שאיננו עוד באחריות - כדאי תמיד להזמין טכנאי שמורשה לטפל ומוסמך לבצע החלפת חלקים במקרר מסוג זה. כמובן, אם אתם מכירים היטב טכנאי מקררים מעולה ומרוצים ממנו, או אם קיבלתם המלצה נלהבת על טכנאי מקררים מסויים, ניתן להשתמש בשירותיהם. בכל מקרה, כדאי מאוד בזמן ההזמנה לתאר את הסימפטומים במדוייק ככל האפשר – כך יסתיים הטיפול בתקלה במהירות גדולה יותר ויקטן הסיכוי לקילקול המזון שבתוך המקרר, וכך גם יקטן הסיכוי ל"הפתעות" במחיר התיקון.

טיפים בנושא תיקון מקררים

מקרר קונים פעם בהרבה מאוד שנים. כדאי להשקיע מעט יותר ולקנות מקרר טוב ואמין שישרת אתכם שנים רבות ללא תקלות – ההפרש במחיר, מחולק למספר השנים, הוא זניח.

כדאי תמיד לנסות לפתור תקלות מקררים לבד, אבל אם יש בעייה רצינית – להזמין טכנאי לתיקון תקלות מקררים מייד. מקרר משפחתי ממוצע מכיל מזון ומוצרים בערך של מאות שקלים – חבל לזרוק.

בטיחות בעבודה: בכל מקרה שהנכם "מפשפשים בקרביים" של המקרר כמו למשל במקרה של מקרר מקצר, או מנסים להחליף לבד חלק כמו תרמוסטט או מפסק, חובה לנתק את המקרר כליל מזרם החשמל (כיבוי איננו מספיק!).

28

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מקררים מומלצים תל אביב

TOP ELECTRIC
TOP ELECTRIC

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

הגעתי לרותם דרך
חיפוש באינטרנט של בעל מקצוע שיוכל לתקן לי את המקרר שהפסיק לקרר. שוחחתי עם רותם והוא היה כל כך סימפטי, סבלני ואמיתי. הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו והחלטתי לקחת אותו מכל בעלי המקצוע ששוחחתי איתם.

יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל
יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ליהודה דרך
אתר "מדרג" וראיתי שיש עליו המון המלצות אז הזמנתי אותו לתיקון מדיח כלים ובגלל שהייתי מרוצה ממנו, קראתי לו שוב בהפרש קצר להחלפת קפיץ בדלת המדיח. אני לא אחת שמחלקת ציונים בקלות אבל ליהודה מגיע את הדירוג הגבוה ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

שמעון בעל מקצוע
אמין ואיכותי ביותר! הזמנתי אותו דרך אחד מאתרי הפרסום לתיקון מייבש כביסה כי הכבל לא עבד והוא הגיע במהירות וגם גבה ממני מחיר הגון בהחלט. כבר מהתחלה שמעון היה זמין עבורי וענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה!

כפיר שירות תיקונים
כפיר שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

כפיר שירות תיקונים,
היה אצלי היום לתיקון מקרר, התרשמתי שמדובר בטכנאי מקצועי, אמין ובמחיר הוגן - מומלץ! התקשרתי לכפיר שירות תיקונים דרך האתר שלכם, בגלל פעילות מקרר לא תקינה.

מיקי קור
מיקי קור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 37

חוות דעת

נהניתי משירותו של
מיקי לוגאסי, וגם אני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם אדיב, איכותי והכי חשוב מקצועי. את מיקי הזמנתי על מנת לטפל במקרר שלנו שעשה בעיות בקירור, הגעתי אליו דרך המלצות והתקשרתי לראות אם הוא זמין להגיע.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

שירות נאה
שירות נאה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

איציק הטכנאי הגיע
אלי לבדיקה של מייבש כביסה תוצרת "בלרס". כבר מהתיאור בטלפון של התקלה, הוא ניחש מה הבעיה והביא חלקים בהתאם. בזמן שהוא פתח את המכונה, הוא ניגש מייד לתקלה ומצא אותה.

ברק שירות תיקונים  15 הנחה
ברק שירות תיקונים - 15% הנחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מהשירות שלו מכל הבחינות, גם ההסבר של התקלה, ברק היה סבלני, הסביר כל דבר. לא טכנאי רגיל שמתקן והולך.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

שירות באיכות
שירות באיכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

נהניתי מהשירות של
לירון ואני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם ייחודי, איכותי והכי חשוב מקצועי. את לירון הזמנתי על מנת לטפל בבעיית קירור שהייתה לי במקרר, לפניו הזמנתי בעל מקצוע בתחום שלא הצליח לעלות על הבעיה ואילו לירון הראה בקיאות בנושא ועלה על מקור התקלה במהירות!

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

אלקטרו בועז 247
אלקטרו בועז 24/7

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

את בועז הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מקרר שהפסיק לעבוד כמו שצריך, קיבלתי עליו המלצה חמה מחברה שהשתמשה בשירותיו, סמכתי עליה ולכן פניתי אליו. משיחת הטלפון הראשונה ועד סיום העבודה קיבלתי יחס אדיב ושירות מצויין.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

איציק הגדול שירות תיקונים
איציק הגדול שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

שלום וברכה! הגעתי
לאיציק דרך חוברת של בעלי מקצוע, חיפשתי טכנאי שיבוא ויתקן לי את מייבש הכביסה שהפסיק לעבוד. מדובר במייבש כביסה מאוד מאוד ישן וביום אחד הוא שבק לגמרי חיים.

אברהם ויחנסקי שירות אא
אברהם ויחנסקי שירות א.א

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 12

חוות דעת

אני יכול להגיד
דבר אחד הכי חשוב, אברהם בעל מקצוע אמין והוגן שניתן לסמוך עליו, תמיד כשמזמינים טכנאי מוצרי חשמל הביתה, בגלל שאין לנו מושג במה מדובר אנחנו מיד פוחדים שדופקים אותנו במחיר ועובדים עלינו, עם אברהם אני כ"כ בטוח ומאמין בו, שאני אפילו לא שואל שאלות, המחיר שהוא מבקש אני יודע שזה מחיר ריאלי, אברהם זה הבן אדם הכי הוגן שהכרתי עד היום - ממליץ בחום!

סער  שירות כל צביקה
סער - שירות כל צביקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות המקצועי והאדיב של צביקה, התרשמתי ממנו לטובה ולכן אני ממליצה עליו בחום! נעזרתי בשירותיו של צביקה "סער - שירות כל צביקה" פעמיים ובשתי הפעמים קיבלתי שירות יוצא מן הכלל!!!

מיטב השירות
מיטב השירות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

יש לי מזגן
עילי של אלקטרה, 2.5 כ"ס. יום אחד המזגן החל לקרר לסירוגין בלבד וחיפשנו באינטרנט טכנאי. הגענו לאתר פרסום כלשהו ושם נתקלנו במיטב השרות.

אדם תיקונים
אדם תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין על אדם!
מדובר בטכנאי ישר, הוגן, נחמד ואוהב לעזור לבריות - אני ממליצה עליו בחום! הגעתי אליו לפני שלוש שנים דרך התוכנית "יצאת צדיק" ומאז אני נעזרת רק בו, בכל מה שקשור למכונת הכביסה ולמייבש.

שירות תיקונים למוצרי חשמל
שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

לפני כמה ימים
החלו להופיע בעיות משונות במכונת הכביסה, היא לא הצליחה לנקז את המים בסיום הפעולה ובנוסף לכך, לא החלה את פעולת הסחיטה. יש לי ביטוח חיצוני על מכונת הכביסה והתקשרתי להזמין מהם טכנאי שעובד אצלם.

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

טכנאי מקררים בבדיקת מקרר עם מודד דיגיטלי בבית

טכנאי מקררים מבצע בדיקה בחלק האחורי של מקרר במטבח

כתבות ומאמרים

הדרך הנכונה להתמודד עם תקלות במקרר

הדרך הנכונה להתמודד עם תקלות במקרר

במאמר זה תקבלו את כל המידע המקיף על תקלות נפוצות במקררים ואיך מתמודדים איתם . לדוגמה: בעיות רעשים, ממה הם נובעים ואיך ניתן לפטור את הבעיה. במידה וישנה תקלה שלא ניתן לזהות יצרו קשר עם בעל מקצוע.

קרא עוד
מה מאפיין מקרר תוצרת

מה מאפיין מקרר תוצרת "אמנה"?

במאמר יוסבר על מקרר אמנה: מה המאפיינים שלו, מה מבדיל אותו ממקררים אחרים, מהן התקלות שלו, וכיצד לטפל בהן.

קרא עוד
מה מאפיין מקרר תוצרת

מה מאפיין מקרר תוצרת "שארפ"?

במאמר יוסבר על מקרר "שארפ": מה מאפיין אותו, מה מבדיל אותו ממקררים אחרים, אילו תקלות אופייניות לו ואיך לטפל בהן.

קרא עוד