42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

במאמר הבא יפורט על כל מה שרציתם וחשוב לדעת על גיזום וכריתת עצים

כל מה שרציתם וחשוב לדעת על גיזום וכריתת עצים

מאז שאנו זוכרים את עצמנו, מחנכים אותנו לשמור על כדור הארץ והטבע שבו. בעשורים האחרונים גוברת ביתר שאת גם המודעות לחשיבות הסביבתית ולעובדה שלא רק אנחנו מגנים על הסביבה, היא גם מגנה עלינו חזרה - איזון אקולוגי זה נקרא, והוא בריא ונחוץ מאין כמוהו.
חלק ניכר מהסביבה הם העצים. כולנו יודעים עד כמה חשובים העצים לאקלים כדור הארץ, החל ביערות הגשם שאחראיים לכשליש מייצור החמצן בעולם ומשמשים מקור נכבד לתרופות, עבור בחורשות ובפארקים שמהווים ריאות ירוקות בלב הערים, וכלה בסתם עצים בודדים שמכניסים את הטבע לביתנו ועושים לנו ירוק בעיניים.

חוק כריתת עצים ומשמעותו

בשל החשיבות העצומה שיש לעצים, אושר בנובמבר 2008 תיקון 89 לחוק התכנון והבנייה, המגדיר כל עץ בוגר בישראל (שגובהו מעל 2 מ' וקוטר גזעו מעל 10 ס"מ) כאילו מוגן על פי חוק. המשמעות היא שקיים איסור כריתת עצים והעתקה של עץ בוגר ללא אישור מיוחד של פקיד היערות. כריתת עץ בלתי חוקית היא פעולה פלילית הגוררת אחריה קנסות. החוק חל על כל העצים, גם אלה הגדלים אצלנו בחצר והם רכושנו הפרטי.
בהמלצת הקרן הקיימת לישראל, האחראית על כריתת העצים, בעת פרסום ראשוני של תכנית בנייה, כדאי לבדוק האם בשטחה יש עצים. במידה וכן, וקיים צורך לכרותם או להעתיקם, יש להגיש בקשה אל פקיד היערות האזורי, בהתאם למיקום העץ. כל בקשה שכזו, מחויבת להתפרסם במשך 14 יום טרם כניסת האישור לתוקפו. שימו לב, על כל הגשת בקשה לכריתה או להעתקה, ניתן גם להגיש ערר המתנגד לביצוע הפעולה.
ישנם גם מיני עצי בר, כגון אלון, אלה, כליל החורש ועוד (את הרשימה המלאה ניתן למצוא בפקודת היערות), המוגנים הגנה כפולה מפני כריתה ובנוסף לרישיון מפקיד היערות, נדרש גם רישיון מרשות הטבע והגנים.

מטרד או סכנה ממשית? מתי אנו מחויבים בכריתת עצים ומי אחראי לכך

מעבר ליופים ולחשיבותם, עצים יכולים גם להוות מטרד ואפילו סכנה ממשית, עד כדי כך שכריתה הופכת להיות מחויבת המציאות. מדובר במצבים בהם העץ מהווה מפגע בטיחותי, דוגמת עץ מט לנפול, עצים שענפיהם נוגעים או סמוכים מאוד לקווי חשמל, עצים רקובים שעלולים לקרוס וכד', וכן מדובר בעצים נושאי מחלות או שיש עליהם מזיקים והם יכולים לסכן בני אדם הנמצאים בקרבתם או להוות סכנה ממשית להם עצמם.
כל מקרה אחר, כמו למשל קינון עטלפים, חדירת שורשים למערכת הביוב, צמיחת פרא או עלים שנושרים, נחשב מטרד בלבד, ובדרך כלל לא יתקבל עבורו אישור כריתה. בעיות אלה ניתן לפתור באמצעות גיזום נכון.
האחריות על גיזום או כריתת עץ מושתתת על האדם או הרשות שבבעלותה השטח בו גדל העץ. אם העץ נמצא בשטח פרטי, על בעל השטח לדאוג לכך, ואם העץ נמצא ברחוב, בפארק או בכל שטח ציבורי, הרשות המקומית צריכה לטפל בו.

גיזום וכריתת עצים - עבודה מסוכנת

גיזום וכריתת עצים נחשבים לאחד מהמקצועות המסוכנים ביותר. עבודות אלו דורשות מקצועיות ברמה גבוהה מאוד ולכן מומלץ שרק בעלי מקצוע שברשותם תעודת "גוזם מומחה" מטעם משרד החקלאות, יבצעו אותן. גוזמים מומחים הוכשרו בנוסף גם לעבודה בגובה, זאת כיוון שבמקרים רבים העבודות מתבצעות קרוב לקווי מתח גבוה ולגגות. כמו כן, הגוזמים מצוידים בכל אביזרי הבטיחות והכלים הנדרשים להם לביצוע המשימה באופן בטיחותי - מנופים ייעודיים עם סלים, רתמות בטיחות, ציוד סנפלינג, מסורים חשמליים וידניים ועוד. במקרים בהם מבוצעות עבודות כריתה או גיזום עצים במקומות ציבוריים כגון גני שעשועים וגני ילדים, חשוב לנהוג במשנה זהירות ולערב את הרשויות במקרה הצורך.

גיזום עצים נכון כתחזוקה וכטיפול מונע

חלק בלתי נפרד מגידול העצים הוא התחזוקה השוטפת שלהם. תחזוקה זו חשובה גם על מנת שהעץ יוכל לגדול, להתחדש ולהניב פירות, וגם על מנת שלא יהווה מפגע מסוכן לנו ולסביבה. עץ שאינו מתוחזק, יצמח פרא. ענפיו יכולים לפגוע בעוברים והשבים והוא עלול להפוך כבד עד כדי סכנת קריסה. כמו כן, גם שורשיו יכולים לצמוח פרא, להרים ריצוף או להגיע אל פתחי צנרת הביוב, לחסום אותה ולהציף מעלה את הביוב.
הפתרון לכל אלה הוא גיזום עצים, התורם רבות לעץ ולבריאותו וכן מונע אותן תאונות ונזקים. קיימים שלושה סוגי גיזום עיקריים:

  • גיזום חידוש, הנעשה בעצים מבוגרים ובכל חלקי העץ;
  • גיזום דילול, שנועד לאפשר הכנסת קרני שמש אל חלקי העץ באופן שווה;
  • גיזום הסחה, שמטרתו לכוון את העץ ולאפשר לו לצמוח בכיוון הנכון, כך שיגדל יציב ומאוזן וימנע קריסה עתידית.

גיזום מבוצע גם על מנת לטפל ולקיים בקרה על מזיקים וכן לשם ביצוע טיפול מונע לשימור העץ ולחיזוקו. יש לציין, כי קיימות גם עבודות גיזום משיקולים של אסתטיקה וניקיון ולאו דווקא מההיבטים הבטיחותיים או התברואתיים. עבודות גיזום אלה נעשות לשיפור חזות הסביבה או הבית הפרטי שלנו, והן תורמות רבות להרגשתנו הטובה.
תדירות הגיזום תלויה בסוג העץ ובקצב צמיחתו והיא נעה בין פעם בחודש לפעם בשנה. את רוב העצים גוזמים החל מתחילת האביב ועד סוף הסתיו טרם בואו של החורף, אולם עצים נשירים לדוגמא, מומלץ לגזום דווקא בעת שהם בתרדמת, בדרך כלל בסוף דצמבר ובינואר.

גיזום עצים מיוחדים

עצי הדקל - נפוצים מאוד בשטחים הציבוריים בערים, ובעיקר לאורך הכבישים והמדרכות. הגיזום בעצים אלה הוא בעל חשיבות גבוהה משתי סיבות עיקריות. האחת היא בעלי החיים המסתתרים בו ולעיתים אפילו קובעים את משכנם בין ענפיו. בעלי חיים אלה, כגון מיני ציפורים, חרקים, עטלפים, ואף עכברים וחולדות, יכולים להוות מטרד עבורנו, אך הם גם מונעים מעצי הדקל להתפתח ומזיקים להם ולסביבתם.
הסיבה השנייה היא הנשירה המאסיבית של העץ בתום הבשלת פירותיו. נשירת הפירות מהווה מטרד לעוברים והשבים ומלכלכת מאוד. אך חמור מכך, נפילת ענפי הדקל הרחבים מהווה סכנה ממשית לתושבים ולרכוש כאחד.

עצי הזית - חלק בלתי נפרד מהנוף הים תיכוני, אך גם הם עלולים להשתלט על המרחב. גיזום עצים אלה מתבצע במטרה להגן עליהם ולשמר את התפתחותם התקינה, בעיקר בכדי שהיבול שיתנו, יהיה מיטבי.
גיזום עצי הזית באופן שוטף במהלך חייהם, מגביר את יבולם, מגביל את גובהם והופך אותם אידיאליים למוסקים, מבלי הצורך להסתייע בסולמות או באמצעים נוספים.

עצי הדר - רבים בוחרים לנטוע עצים אלו בחצר ביתם, בשל הניחוחות והפירות המתוקים שהם מניבים. טיפול בעצי הדר כולל בעיקר גיזום של ענפים יבשים או שבורים והכנסת קרני השמש אל חלקי העץ הפנימיים. את הגיזום שלהם כדאי לבצע קצת לפני האביב, בחודשים ינואר-פברואר.

גיזום שיחים - חלק בלתי נפרד מעבודות החצר. אך על אף שגיזום זה נחשב לעבודה פשוטה יחסית, אין להקל בה ראש ויש לבצעה באופן מקצועי. על הגיזום להתבצע מדי כמה חודשים ולקראת עונת החורף, עת רוב השיחים נכנסים למעין תרדמת, וכן לקראת הקיץ שבה השיחים מתחילים לצמוח מחדש, ואז מומלץ להקטין את מימדיהם ולרענן את ענפיהם.

ולא לשכוח שבסוף התהליך יש גם פסולת

אחרי שכרתנו וגזמנו, הצטבר אצלנו גם הרבה לכלוך ופסולת גזם. חשוב שנצטייד במגרפה טובה ובשק לאיסוף הגזם, וכן בכפפות עבור איסוף הענפים הקוצניים. כאן עלינו לדעת כי פינוי גזם צריך להתבצע באופן מבוקר ובתיאום עם הרשות המקומית. כמעט לכל רשות מקומית במדינה יש חוקי עזר המפרטים את ימי איסוף הגזם שנקבעו על ידה ומומלץ שנעמוד בהם, אחרת נהיה חשופים לקנסות.

42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גורי עבודות גינון
גורי עבודות גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מנהל עיריית
יקנעם ואנו עובדים עם חמודי בשיתוף פעולה כבר הרבה שנים, הוא מבצע אצלנו תחזוקת גינה באופן קבוע והגעתי אליו בזמנו דרך מכרז. חמודי בחור רציני, אמין ומקצועי!

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

גיא ברלב גיזום עצים
גיא ברלב גיזום עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

כבר שנים שאני
מכירה את גיא ומזמינה את שירותיו תמיד, אני מרוצה מכל ההתנהלות המדהימה איתו. הוא מבצע עבורי גיזום של צמחיה בגינה וכריתת עצים, בפעם הראשונה הוא הגיע בשעה שקבענו בכדי לכרות עץ גבוהה מאוד בגינתי, הגיע עם כל הציוד הנדרש ובעזרת מנוף וכלים מיוחדים ביצע כריתה מקצועית.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

עומרי מומחה לגיזום עצים
עומרי מומחה לגיזום עצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

ביצעתי השוואת מחירים
עם בעלי מקצוע לגבי גיזום עץ של 18 מטר בסנפלינג בחצר הבניין ועומרי נתן לי את ההצעה הזולה ביותר אז סגרתי איתו. אין בעלי מקצוע כמו עומרי בארץ!

שירותי גינון ופיתוח
שירותי גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 68

חוות דעת

ביצע אצלנו לפני
כשבוע עבודת התקנה של דשא רגיל בחצר הקדמית של הבית (דירת קרקע בבניין משותף בראשל"צ. החצר בגודל 30 מ"ר). עבודה יסודית, ברמה גבוהה.

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

דניאל גיזום וכריתת עצים
דניאל גיזום וכריתת עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

בהחלט מרוצה מהכל,
עמידה בזמנים, מחיר סביר, מקצועית ולא פחות חשוב, דניאל מקפיד להשאיר אחריו סביבת עבודה נקייה ומסודרת - מומלץ בחום. דניאל הגיע אלינו לבצע ניקוי דקלים גבוהים, הוא ביצע את העבודה באמצעות ציוד מקצועי, סנפלינג, עשה הכל באופן בטיחותי, רואים שהוא יודע ומכיר את העבודה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

בעל מקצוע מבצע כריתת עץ בחצר בעזרת מכשור מתקדם

גנן משתמש בציוד סנפלינג לגיזום עץ גבוה

עצי דקל נפוצים מאוד ולגיזום עצים מסוג זה ישנה חשיבות גבוהה

לאחר שסיימנו את עבודת הגיזום יש לאסוף את פסולת הגזם ולתאם את הפינוי עם הרשות המקומית

כתבות ומאמרים

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

איך תדעו איזה ריהוט גן הכי מתאים לחלל החוץ שלכם, פשוט, תעזרו במאמר הבא >>

קרא עוד
שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

מומחי הגינון של טוב תודה ממליצים על טיפולי תחזוקה במסגרת הכנת הגינה לקיץ

קרא עוד
צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

במאמר יפורט כיצד לתכנן נכון סוגי צמחים ופרחים לגינה

קרא עוד