כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

מצא בעל מקצוע עכשיו
56

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

בעל מקצוע מבצע כריתת עץ בחצר בעזרת מכשור מתקדם
גנן משתמש בציוד סנפלינג לגיזום עץ גבוה
עצי דקל נפוצים מאוד ולגיזום עצים מסוג זה ישנה חשיבות גבוהה
לאחר שסיימנו את עבודת הגיזום יש לאסוף את פסולת הגזם ולתאם את הפינוי עם הרשות המקומית
56

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

כל מה שרציתם וחשוב לדעת על גיזום וכריתת עצים

מאז שאנו זוכרים את עצמנו, מחנכים אותנו לשמור על כדור הארץ והטבע שבו. בעשורים האחרונים גוברת ביתר שאת גם המודעות לחשיבות הסביבתית ולעובדה שלא רק אנחנו מגנים על הסביבה, היא גם מגנה עלינו חזרה - איזון אקולוגי זה נקרא, והוא בריא ונחוץ מאין כמוהו.
חלק ניכר מהסביבה הם העצים. כולנו יודעים עד כמה חשובים העצים לאקלים כדור הארץ, החל ביערות הגשם שאחראיים לכשליש מייצור החמצן בעולם ומשמשים מקור נכבד לתרופות, עבור בחורשות ובפארקים שמהווים ריאות ירוקות בלב הערים, וכלה בסתם עצים בודדים שמכניסים את הטבע לביתנו ועושים לנו ירוק בעיניים.

חוק כריתת עצים ומשמעותו

בשל החשיבות העצומה שיש לעצים, אושר בנובמבר 2008 תיקון 89 לחוק התכנון והבנייה, המגדיר כל עץ בוגר בישראל (שגובהו מעל 2 מ' וקוטר גזעו מעל 10 ס"מ) כאילו מוגן על פי חוק. המשמעות היא שקיים איסור כריתת עצים והעתקה של עץ בוגר ללא אישור מיוחד של פקיד היערות. כריתת עץ בלתי חוקית היא פעולה פלילית הגוררת אחריה קנסות. החוק חל על כל העצים, גם אלה הגדלים אצלנו בחצר והם רכושנו הפרטי.
בהמלצת הקרן הקיימת לישראל, האחראית על כריתת העצים, בעת פרסום ראשוני של תכנית בנייה, כדאי לבדוק האם בשטחה יש עצים. במידה וכן, וקיים צורך לכרותם או להעתיקם, יש להגיש בקשה אל פקיד היערות האזורי, בהתאם למיקום העץ. כל בקשה שכזו, מחויבת להתפרסם במשך 14 יום טרם כניסת האישור לתוקפו. שימו לב, על כל הגשת בקשה לכריתה או להעתקה, ניתן גם להגיש ערר המתנגד לביצוע הפעולה.
ישנם גם מיני עצי בר, כגון אלון, אלה, כליל החורש ועוד (את הרשימה המלאה ניתן למצוא בפקודת היערות), המוגנים הגנה כפולה מפני כריתה ובנוסף לרישיון מפקיד היערות, נדרש גם רישיון מרשות הטבע והגנים.

מטרד או סכנה ממשית? מתי אנו מחויבים בכריתת עצים ומי אחראי לכך

מעבר ליופים ולחשיבותם, עצים יכולים גם להוות מטרד ואפילו סכנה ממשית, עד כדי כך שכריתה הופכת להיות מחויבת המציאות. מדובר במצבים בהם העץ מהווה מפגע בטיחותי, דוגמת עץ מט לנפול, עצים שענפיהם נוגעים או סמוכים מאוד לקווי חשמל, עצים רקובים שעלולים לקרוס וכד', וכן מדובר בעצים נושאי מחלות או שיש עליהם מזיקים והם יכולים לסכן בני אדם הנמצאים בקרבתם או להוות סכנה ממשית להם עצמם.
כל מקרה אחר, כמו למשל קינון עטלפים, חדירת שורשים למערכת הביוב, צמיחת פרא או עלים שנושרים, נחשב מטרד בלבד, ובדרך כלל לא יתקבל עבורו אישור כריתה. בעיות אלה ניתן לפתור באמצעות גיזום נכון.
האחריות על גיזום או כריתת עץ מושתתת על האדם או הרשות שבבעלותה השטח בו גדל העץ. אם העץ נמצא בשטח פרטי, על בעל השטח לדאוג לכך, ואם העץ נמצא ברחוב, בפארק או בכל שטח ציבורי, הרשות המקומית צריכה לטפל בו.

גיזום וכריתת עצים - עבודה מסוכנת

גיזום וכריתת עצים נחשבים לאחד מהמקצועות המסוכנים ביותר. עבודות אלו דורשות מקצועיות ברמה גבוהה מאוד ולכן מומלץ שרק בעלי מקצוע שברשותם תעודת "גוזם מומחה" מטעם משרד החקלאות, יבצעו אותן. גוזמים מומחים הוכשרו בנוסף גם לעבודה בגובה, זאת כיוון שבמקרים רבים העבודות מתבצעות קרוב לקווי מתח גבוה ולגגות. כמו כן, הגוזמים מצוידים בכל אביזרי הבטיחות והכלים הנדרשים להם לביצוע המשימה באופן בטיחותי - מנופים ייעודיים עם סלים, רתמות בטיחות, ציוד סנפלינג, מסורים חשמליים וידניים ועוד. במקרים בהם מבוצעות עבודות כריתה או גיזום עצים במקומות ציבוריים כגון גני שעשועים וגני ילדים, חשוב לנהוג במשנה זהירות ולערב את הרשויות במקרה הצורך.

גיזום עצים נכון כתחזוקה וכטיפול מונע

חלק בלתי נפרד מגידול העצים הוא התחזוקה השוטפת שלהם. תחזוקה זו חשובה גם על מנת שהעץ יוכל לגדול, להתחדש ולהניב פירות, וגם על מנת שלא יהווה מפגע מסוכן לנו ולסביבה. עץ שאינו מתוחזק, יצמח פרא. ענפיו יכולים לפגוע בעוברים והשבים והוא עלול להפוך כבד עד כדי סכנת קריסה. כמו כן, גם שורשיו יכולים לצמוח פרא, להרים ריצוף או להגיע אל פתחי צנרת הביוב, לחסום אותה ולהציף מעלה את הביוב.
הפתרון לכל אלה הוא גיזום עצים, התורם רבות לעץ ולבריאותו וכן מונע אותן תאונות ונזקים. קיימים שלושה סוגי גיזום עיקריים:

  • גיזום חידוש, הנעשה בעצים מבוגרים ובכל חלקי העץ;
  • גיזום דילול, שנועד לאפשר הכנסת קרני שמש אל חלקי העץ באופן שווה;
  • גיזום הסחה, שמטרתו לכוון את העץ ולאפשר לו לצמוח בכיוון הנכון, כך שיגדל יציב ומאוזן וימנע קריסה עתידית.

גיזום מבוצע גם על מנת לטפל ולקיים בקרה על מזיקים וכן לשם ביצוע טיפול מונע לשימור העץ ולחיזוקו. יש לציין, כי קיימות גם עבודות גיזום משיקולים של אסתטיקה וניקיון ולאו דווקא מההיבטים הבטיחותיים או התברואתיים. עבודות גיזום אלה נעשות לשיפור חזות הסביבה או הבית הפרטי שלנו, והן תורמות רבות להרגשתנו הטובה.
תדירות הגיזום תלויה בסוג העץ ובקצב צמיחתו והיא נעה בין פעם בחודש לפעם בשנה. את רוב העצים גוזמים החל מתחילת האביב ועד סוף הסתיו טרם בואו של החורף, אולם עצים נשירים לדוגמא, מומלץ לגזום דווקא בעת שהם בתרדמת, בדרך כלל בסוף דצמבר ובינואר.

גיזום עצים מיוחדים

עצי הדקל - נפוצים מאוד בשטחים הציבוריים בערים, ובעיקר לאורך הכבישים והמדרכות. הגיזום בעצים אלה הוא בעל חשיבות גבוהה משתי סיבות עיקריות. האחת היא בעלי החיים המסתתרים בו ולעיתים אפילו קובעים את משכנם בין ענפיו. בעלי חיים אלה, כגון מיני ציפורים, חרקים, עטלפים, ואף עכברים וחולדות, יכולים להוות מטרד עבורנו, אך הם גם מונעים מעצי הדקל להתפתח ומזיקים להם ולסביבתם.
הסיבה השנייה היא הנשירה המאסיבית של העץ בתום הבשלת פירותיו. נשירת הפירות מהווה מטרד לעוברים והשבים ומלכלכת מאוד. אך חמור מכך, נפילת ענפי הדקל הרחבים מהווה סכנה ממשית לתושבים ולרכוש כאחד.

עצי הזית - חלק בלתי נפרד מהנוף הים תיכוני, אך גם הם עלולים להשתלט על המרחב. גיזום עצים אלה מתבצע במטרה להגן עליהם ולשמר את התפתחותם התקינה, בעיקר בכדי שהיבול שיתנו, יהיה מיטבי.
גיזום עצי הזית באופן שוטף במהלך חייהם, מגביר את יבולם, מגביל את גובהם והופך אותם אידיאליים למוסקים, מבלי הצורך להסתייע בסולמות או באמצעים נוספים.

עצי הדר - רבים בוחרים לנטוע עצים אלו בחצר ביתם, בשל הניחוחות והפירות המתוקים שהם מניבים. טיפול בעצי הדר כולל בעיקר גיזום של ענפים יבשים או שבורים והכנסת קרני השמש אל חלקי העץ הפנימיים. את הגיזום שלהם כדאי לבצע קצת לפני האביב, בחודשים ינואר-פברואר.

גיזום שיחים - חלק בלתי נפרד מעבודות החצר. אך על אף שגיזום זה נחשב לעבודה פשוטה יחסית, אין להקל בה ראש ויש לבצעה באופן מקצועי. על הגיזום להתבצע מדי כמה חודשים ולקראת עונת החורף, עת רוב השיחים נכנסים למעין תרדמת, וכן לקראת הקיץ שבה השיחים מתחילים לצמוח מחדש, ואז מומלץ להקטין את מימדיהם ולרענן את ענפיהם.

ולא לשכוח שבסוף התהליך יש גם פסולת

אחרי שכרתנו וגזמנו, הצטבר אצלנו גם הרבה לכלוך ופסולת גזם. חשוב שנצטייד במגרפה טובה ובשק לאיסוף הגזם, וכן בכפפות עבור איסוף הענפים הקוצניים. כאן עלינו לדעת כי פינוי גזם צריך להתבצע באופן מבוקר ובתיאום עם הרשות המקומית. כמעט לכל רשות מקומית במדינה יש חוקי עזר המפרטים את ימי איסוף הגזם שנקבעו על ידה ומומלץ שנעמוד בהם, אחרת נהיה חשופים לקנסות.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון כריתת עצים

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום עבודות גינון לשירותי כריתת עצים

בעלי המקצוע המומלצים ע״י לקוחותינו

גיא

worker-boxes-star (9.5)

אריאל

worker-boxes-star (9.4)

חנוך

worker-boxes-star (9.5)

דודי

worker-boxes-star (9.4)

worker-boxes-arrows-icon worker-boxes-close-icon

סנן בעלי מקצוע לפי איזור בארץ

worker-boxes-loc-icon אזור הדרום

אור השחר

9.6

3 חוות דעת רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון

photo2
מעיין גנים - הקמת גינות בלבד

9.5

9 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, פתח תקווה, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, קרית מלאכי, להבים, אשקלון

photo2
ירוק תכנון והקמת גינות

9.5

7 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח תקווה, אור יהודה, קרית אונו, בני ברק, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון

photo2
גינות עוז

9.5

11 חוות דעת קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון, באר שבע, דימונה, מיתר, עומר, ערד

photo2
award

worker-boxes-loc-icon אזור הנגב

גינות עוז

9.5

11 חוות דעת קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון, באר שבע, דימונה, מיתר, עומר, ערד

photo2
award
אמן גן

9.4

14 חוות דעת אופקים, נתיבות, להבים, באר שבע, מיתר, עומר, ערד, דימונה

photo2
ארץ ושמיים - גינות מעוצבות מקצה לקצה

9.4

19 חוות דעת קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, באר שבע, מיתר, עומר, דימונה

photo2
הנוף שלנו

9.4

5 חוות דעת קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון, באר שבע, מיתר, עומר, ערד

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור הצפון

גינוני הצפון

9.3

22 חוות דעת ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, צפת, קצרין, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, בית שאן, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
ד"ר גן

9.4

42 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, פתח תקווה, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, פרדס חנה - כרכור, ישובי עמק חפר, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, קצרין, צפת, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, יקנעם, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, עכו, מעלות, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
ליצ'י יעקב עיצוב ופיתוח גינות

9.4

4 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, צפת, קצרין, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
תשובה לגינה

9.4

4 חוות דעת ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, צפת, קצרין, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, בית שאן, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור הגליל והעמקים

גיא ברלב גיזום עצים

9.5

3 חוות דעת טבעון, כרמיאל, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
ארבע עונות

9.4

19 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, רמת ישי, עמק יזרעאל, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינון על רמה

9.4

29 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, עפולה, יקנעם, בית שאן, טבעון, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינוני הצפון

9.3

22 חוות דעת ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, צפת, קצרין, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, בית שאן, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2

worker-boxes-loc-icon מישור החוף הצפוני

גיא ברלב גיזום עצים

9.5

3 חוות דעת טבעון, כרמיאל, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינון על רמה

9.4

29 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, עפולה, יקנעם, בית שאן, טבעון, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינוני הצפון

9.3

22 חוות דעת ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, צפת, קצרין, רמת הגולן, קרית שמונה, עפולה, בית שאן, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גן העדן הקסום

9.4

41 חוות דעת ישובי עמק חפר, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור חיפה והקריות

גיא ברלב גיזום עצים

9.5

3 חוות דעת טבעון, כרמיאל, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
ארבע עונות

9.4

19 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, רמת ישי, עמק יזרעאל, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינון על רמה

9.4

29 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, עפולה, יקנעם, בית שאן, טבעון, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
גינון עם נשמה

9.6

6 חוות דעת חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור ירושלים

שלומי אומנות הגינון

9.5

18 חוות דעת ירושלים והסביבה

photo2
award
גן עדן גינון עם נשמה

9.4

41 חוות דעת בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, שוהם, מכבים, רעות

photo2
מעיין גנים - הקמת גינות בלבד

9.5

9 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, פתח תקווה, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, קרית מלאכי, להבים, אשקלון

photo2
ירוק תכנון והקמת גינות

9.5

7 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח תקווה, אור יהודה, קרית אונו, בני ברק, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור מודיעין והסביבה

אגרומניה גינון

9.4

13 חוות דעת חיפה, טבריה, קיבוצי עמק יזרעאל

photo2
גן עדן גינון עם נשמה

9.4

41 חוות דעת חיפה, טבריה, קיבוצי עמק יזרעאל

photo2
שדמה גינון ופיתוח (לא מבצע אחזקות)

9.4

17 חוות דעת חיפה, טבריה, קיבוצי עמק יזרעאל

photo2
מעיין גנים - הקמת גינות בלבד

9.5

9 חוות דעת חיפה, טבריה, קיבוצי עמק יזרעאל

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור המרכז

שירותי גינון ופיתוח

9.5

58 חוות דעת רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, אור יהודה, יהוד, קרית אונו, בני ברק, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא

photo2
award
שדמה גינון ופיתוח (לא מבצע אחזקות)

9.4

17 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח תקווה, חולון, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם

photo2
גרי אחזקות

9.5

18 חוות דעת גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון

photo2
award
עזרא נאור פיתוח ואחזקת גינות

9.7

3 חוות דעת בת ים, יהוד, אור יהודה, חולון, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור השרון

שירותי גינון ופיתוח

9.5

58 חוות דעת רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, אור יהודה, יהוד, קרית אונו, בני ברק, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא

photo2
award
ארבע עונות

9.4

19 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, רמת ישי, עמק יזרעאל, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
שדמה גינון ופיתוח (לא מבצע אחזקות)

9.4

17 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח תקווה, חולון, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם

photo2
גינון על רמה

9.4

29 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, עפולה, יקנעם, בית שאן, טבעון, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2

worker-boxes-loc-icon אזור חדרה והסביבה

ארבע עונות

9.4

19 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, טבעון, יקנעם, מגדל העמק, רמת ישי, עמק יזרעאל, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
חיים בגן

9.5

5 חוות דעת פרדס חנה - כרכור, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון

photo2
גינון על רמה

9.4

29 חוות דעת רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, עפולה, יקנעם, בית שאן, טבעון, מגדל העמק, נצרת עילית, רמת ישי, כרמיאל, עמק יזרעאל, טבריה, נהריה, מעלות, עכו, חיפה, קריות, טירת הכרמל, נשר, עתלית

photo2
דניאל גיזום וכריתת עצים

9.7

17 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, פתח תקווה, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון, רמת השרון, הוד השרון, הרצליה, אריאל, רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר, פרדס חנה - כרכור, נתניה, חדרה, בינימינה, קיסריה, זכרון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד

photo2
award

worker-boxes-loc-icon אזור השפלה

אור השחר

9.6

3 חוות דעת רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון

photo2
עזרא נאור פיתוח ואחזקת גינות

9.7

3 חוות דעת בת ים, יהוד, אור יהודה, חולון, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה

photo2
מעיין גנים - הקמת גינות בלבד

9.5

9 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, אור יהודה, יהוד, פתח תקווה, קרית אונו, בני ברק, חולון, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, קרית מלאכי, להבים, אשקלון

photo2
ירוק תכנון והקמת גינות

9.5

7 חוות דעת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח תקווה, אור יהודה, קרית אונו, בני ברק, ראשון לציון, רמלה, לוד, רחובות, נס ציונה, גדרה, אשדוד, בית שמש, יהודה ושומרון, ירושלים והסביבה, מודיעין, מכבים, רעות, שוהם, קריית גת, אופקים, להבים, נתיבות, קרית מלאכי, שדרות, אשקלון

photo2