35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מהו גז מזגנים ומתי יש צורך בשירות מילוי גז למזגן?

במדריך הבא יוסבר על גז מזגנים ועל התקלה הנפוצה של חוסר גז במזגן

מי אתה, גז מזגן?

כמעט כל בעיה במזגן אנחנו נוטים לתלות בחוסר גז, ובלי סוף מיתוסים נרקמו סביבו: המזגן לא מקרר מספיק – כי חסר גז, קופא – כי חסר גז, ונוזל כי חסר גז. מיהו הגז החמקמק הזה, למה הוא בורח ואלו מהדעות שמשמיעים חברים יודעי-כל חסרות בסיס? מאמר שיחסוך לכם כסף.

גז מזגנים ממלא תפקיד מפתח במערכת המיזוג: הוא מתאייד ומתעבה לסירוגין בתוך מערכת צינורות סגורה (מאייד ומעבה, אומר לכם משהו?). התאיידות הגז מקררת את האוויר במזגן, והמאוורר דוחף את האוויר הקר אל חלל החדר. ישנם שני סוגים עיקריים של גז למזגן:
- R22 (פריאון) – סוג הגז שהיה נפוץ עד לפני מספר שנים, וכיום הוצא משימוש מאחר והוכח כמזהם. צמצום היבוא וההגבלים שהוחלו עליו ייקרו את מחירו בעשרות אחוזים.
- R410 – נקרא גם 'גז ירוק' ומחליף את הגז הישן.
- DRY5 – תחליף זול (וגרוע) ל- R22 .

איך הוא בורח?
נכון שהרבה יגידו אחרת - אבל מעגל קירור תקין לא אמור לאבד גז, סימן קריאה! חוסר בו מעיד בהכרח על אטימה לא מושלמת. הגז עלול לנזול מחיבורי צנרת לקויים, לרוב עקב התקנה רשלנית, או מצנרת שנפגמה ונוצר בה נקב. לעיתים זו תהיה דליפה איטית שתורגש רק לאחר מספר שנים. כשחסר גז במערכת - הלחץ בצינורות נמוך, האוויר לא מתקרר ולנו – חם.

לפני שממלאים גז – כמה בדיקות שתנסו בבית:

כבר יצאתם מדעתכם מהמזגן הזה, ויאללה, נמלא גז ודי? חכו, בכלל לא בטוח שזו הבעיה. בדיקה פשוטה משלכם:
- נקו פילטרים. מומלץ גם לנקות את סוללת המעבה וסוללת המאייד. ליסודיים שבינינו: חברות מסוימות מציעות חיטוי מזגנים עמוק שעשוי לשפר פלאות את פעולת המזגן.
- הפעילו את המזגן על טמפרטורה נמוכה, ובדקו את פעולת היחידה החיצונית (המעבה): המדחס אמור להשמיע רעש, והמאוורר כמובן צריך להסתובב.
אם היחידה החיצונית פועלת, הפילטרים נקיים, אין קורוזיה ובכל זאת המזגן לא מקרר או מחמם מספיק, כנראה שאכן חסר גז.

סימנים נוספים למחסור בגז:
-
מזגן שמקרר זמן קצר ואחר כך זורק אוויר ללא קור
- מזגן קופא.
- צינור חיצוני קפוא.

המילה האחרונה והמקצועית
הקביעה הסופית בשאלת הגז שמורה לטכנאי מזגנים, שיבדוק את כמות הגז באמצעות שעוני מדידת לחצים. (אל תסתמכו בשום אופן על בדיקה ידנית, שיכולה לתת רק אינדיקציה ולא תמונה מדויקת!) הלחץ האופטימלי הוא 60 PSI , ולרוב מודדים אותו כאשר ברז השעונים סגור. אם המחוג מראה על פחות מ-60, סימן שאכן נדרש מילוי גז למזגן.

וואקום, שטיפה ומילוי

לאחר שהטכנאי ווידא שאכן חסר גז, הוא ינקה את מערכת הצינורות מלחות בעזרת משאבת וואקום בתהליך שאורך כ-20 דקות. לאחר מכן – מומלץ שיבצע גם שטיפה, וכעת המזגן מוכן ומזומן לקליטת הגז החדש.

?סוג הגז והכמות הנדרשת (נמדד בק"ג) רשומה במדבקת נתונים על היחידה החיצונית ליד שסתום המילוי. הטכנאי יפתח את מכסה הונטיל בחלקו העליון של המעבה, יחבר את צינור היניקה וימלא גז במזגן לפי הכמות החסרה. שיטה נוספת היא מדידת לחץ בעת המילוי והגעה ללחץ הרצוי. דרך זו יותר מסובכת מאחר והלחץ מושפע לא רק מכמות הגז אלא גם ממידת הטמפרטורה בחוץ.

איתור דליפות: החלטה שלכם

זוכרים שחוסר גז מעיד בהכרח על דליפה? איתור נקודת התורפה ותיקונה הם עסק יקר ולא תמיד משתלם. מצד שני, מילוי גז למזגן ללא תיקון החור משול לניפוח גלגל מפונצ'ר, וידרוש מילוי חוזר כל שנה. ערכו את השיקולים שלכם.
החלטתם לטפל בדליפה? טכנאי המזגנים מצוידים בגלאי נזילות אלקטרוני או תרסיס מיוחד הצובע את פתח המילוט של הגז בגוון מרשיע. דרך טובה נוספת היא נטרול המעבה, הצנרת והמאייד וניפוחם בחנקן. אם הדליפה לא נמצאה מייד יבוא הטכנאי למחרת למדוד לחצים בכל אחד מהחלקים, ויעלה על המיקום הבעייתי. את החור מתקנים באמצעות הלחמה וממלאים גז מחדש, כנ"ל.

כמה זה עולה לנו?
בלתי אפשרי לציין מחיר למילוי גז בלי לבדוק את נתוני השטח. המחיר משתנה לפי כמות הגז החסרה (אל תשוו מזגן ריק למזגן שאיבד רק שני קילו גז!), גודל המזגן, מיקומו והנגישות אליו. כמובן שכמו בכל שוק, גם כאן ניתן למצוא את הטכנאים הזולים והיקרים יותר. לשם כך נועדו השוואות מחירים ;) מחירים ממוצעים למילוי גז למזגן:
מילוי גז R22 - בין 250-400 ש"ח
מילוי גז ירוק R410 – 200-400 ש"ח
מילוי גז למזגן גדול – 350 – 450 ש"ח
מילוי גז כולל איתור ותיקון דליפה – 400-600 ש"ח.

מי רוצה למלא גז לבד?

במיוחד עבור המכורים ל'עשה זאת בעצמך': תוכלו בהחלט לבצע מילוי גז למזגן הביתי שלכם, אבל קחו בחשבון שמדובר בעבודה המחייבת כלים מקצועיים וביצוע מקסימלי. ראשית – בחירת סוג הגז, (טוב, זה כתוב על המדבקה ביחידה החיצונית, כבר גילינו...), ושנית – כמות הגז חייבת להיות מדויקת. מילוי יתר יזיק למזגן, ומיעוט יבזבז אנרגיה, יאמץ את המערכת ובעצם חזרנו לנקודת ההתחלה. חשוב מאד שלא תיצרו תקלות חדשות במזגן במידה ונגעתם בחלק הלא נכון.

35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מזגנים מומלצים תל אביב

מרכז המזגנים שירות תיקונים בלבד
מרכז המזגנים- שירות תיקונים בלבד

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

נתי אחלה בנאדם!
מבצע עבודה חבל על הזמן ואני ממליץ עליו לכולם! פניתי אליו לצורך תיקון מזגן וכבר בשיחה הראשונה התרשמתי שמדובר בבעל מקצוע רציני ומבין עניין, הוא היה זמין להגיע בהקדם וקבענו שעה.

TOP ELECTRIC
TOP ELECTRIC

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

הגעתי לרותם דרך
חיפוש באינטרנט של בעל מקצוע שיוכל לתקן לי את המקרר שהפסיק לקרר. שוחחתי עם רותם והוא היה כל כך סימפטי, סבלני ואמיתי. הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו והחלטתי לקחת אותו מכל בעלי המקצוע ששוחחתי איתם.

רפאל מזגנים  תיקונים בלבד
רפאל מזגנים ( תיקונים בלבד)

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

רפי חמד של
בחור! בדקתי מחירים לגבי תיקון מזגן שלא עבד והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה וגם קיבלתי עליו המלצה חמה מחבר שלי אז הזמנתי אותו. רפי הגיע אלי ומיד ניגש לבדוק את המזגן ואחרי זה החליף את הכרטיס והוא חזר לעבוד תוך זמן קצר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

שמש מערכות חימום וקירור
שמש מערכות חימום וקירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אחלה שירות! באמת
שאין בעלי מקצוע כמו מיכאל! הוא מקצועי ויודע את העבודה על בוריה!

שילת מיזוג אוויר
שילת מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

כפיר בעל חברת
"שילת מיזוג אויר" הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה ובין המקצוענים שהכרתי. הוא ביצע עבורי התקנת 2 מזגנים של 2 כ"ס כל אחד ואני מרוצה מאוד.

בר קירור ומיזוג
בר קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
ולכן אני יודע שבמיוחד בתחום המיזוג חשוב מאוד מקצועיות ואמינות ולכן רק בהמלצת חבר פניתי לטכנאי שלא הכרתי לפני כן. התקשרתי לשגיב מחברת "בר קירור ומיזוג" וכבר באותו יום (יום שישי) הוא הגיע יחד עם בחור נוסף עם כל הציוד והכלים על מנת לבצע את התיקון.

רוניקור
"רוניקור"

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

הזמנתי את שירותי
הטכנאות של רוני שמחי "רוניקור" אין ספור פעמים ומהפעם הראשונה שעבד אצלי, אני פונה רק אליו בכל הקשור לתיקון מזגנים - מדובר בבעל מקצוע בחסד עליון, ישר, אמין, מומחה ואחראי.

אא מזגנים
א.א מזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אורן מ"א.א מזגנים"
פשוט 10! הוא אחלה בחור ומבצע עבודה מצויינת! מומלץ ללא ספק!

כפיר שירות תיקונים
כפיר שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

כפיר שירות תיקונים,
היה אצלי היום לתיקון מקרר, התרשמתי שמדובר בטכנאי מקצועי, אמין ובמחיר הוגן - מומלץ! התקשרתי לכפיר שירות תיקונים דרך האתר שלכם, בגלל פעילות מקרר לא תקינה.

ברק שירות תיקונים  15 הנחה
ברק שירות תיקונים - 15% הנחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מהשירות שלו מכל הבחינות, גם ההסבר של התקלה, ברק היה סבלני, הסביר כל דבר. לא טכנאי רגיל שמתקן והולך.

טוני סופר קור
טוני סופר קור

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

הגענו לטוני סופר
קור אחרי שהבסיס החיצוני של המזגן אצלנו היה מרעיש בצורה שהלכה ונעשתה מטרידה יותר ויותר, מדובר בבסיס של מזגן התלוי מחוץ לדירה הנמצאת בקומה חמש עשרה והגישה אליו לא קלה וגם מסוכנת.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

מיזוג נטו באר שבע
מיזוג נטו באר שבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

בני "מיזוג נטו
באר שבע" איש מקצוע ישר והגון - אין הרבה אנשי מקצוע וטכנאים כאלה אמינים בתחום! אני מכיר את בני כבר המון שנים, ואני יכול להגיד שלא נתקלים בכזה בן אדם ואיש מקצוע כל יום ולכן אני עובד רק מולו בכל מה שקשור לתחום מיזוג האוויר.

אלירן מיזוג אוויר
אלירן מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אלירן קסם של
בחור, מעבר למקצועיות פגשתי אישיות מדהימה ואני שמח להמליץ עליו. הוא ביצע עבורי התקנת מזגן בדירתי, הגיע בשעה שקבענו, התקין את יחידת המזגן וחיבר את כל הצינורות, לאחר מכן התקין את המזגן בדירה, נתן הסבר על תפעולו, פינה אחריו את כל הלכלוך שהצטבר מההתקנה וגבה מחיר הכי הוגן שיש.

שלמה מיזוג
שלמה מיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

שלומי הטכנאי מיזוג
עושה עבודת קודש הקודשים! אני מרגיש שפשוט זכיתי בו ואני ממליץ עליו מכל הלב!

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

מזגנים אלחנן
מזגנים אלחנן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

חברת המיזוג של
אלחנן היא חברה מקצועית בחסד עליון! אלחנן התקין לנו את כל המזגנים במוסד, ההתקנות שלו אסתטיות וחכמות - ממליץ בחום! מדובר בהתקנות של 18 מזגנים עיליים ומכיוון שלא היה לי מישהו ספציפי לפנות אליו עשיתי בירורים לגבי מחירים וחברות מיזוג מומלצות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

קירור המאה
קירור המאה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

ברוך נשמה טובה
ובעל מקצוע ברמה גבוהה! אני קבלן ובמקצוע כבר הרבה שנים, ורציתי להמליץ על הבחור המיוחד הזה. ברוך עובד איתי על פרויקטים עירוניים של מיזוג מוסדות ציבוריים שכוללת התקנה של מערכות מיזוג מרכזיים ומיני מרכזיים כולל תעלות ופתחי אוויר.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 18

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

יהודה מיזוג אוויר
יהודה מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

מומלץ!! אחד מהטכנאי
מזגנים היותר זולים שיצא לי להיתקל בהם... פניתי אליו לצורך מילוי של גז בשני מזגנים מסוג אלקטרה שיש אצלי בדירה.

הראל חשמל ומיזוג
הראל חשמל ומיזוג

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

תומקור שירותי מיזוג
תומקור שירותי מיזוג

לפרטי העסק

8.8

voice-icon 3

חוות דעת

על אריק מחברת
"תומקור שירותי מיזוג" אני ממליץ מכל הלב! לאורך השנים הוא ביצע עבורי גם התקנות וגם תיקונים ובכל פעם ללא יוצא מן-הכלל אני מרוצה! מדובר בבחור חביב ומקסים, מקצועי ויעיל שמבצע עבודה נהדרת.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

מיזוג מהיר
מיזוג מהיר

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 7

חוות דעת

שירות מקצועי ביותר,
מחיר טוב - ממליצה בחום! הייתה לנו בעיה עם מזגנים שהפסיקו לעבוד. שוחחתי עם אוריאל בטלפון, הוא היה היחיד שהיה נשמע אמין והזמנתי אותו שיגיע לראות במה מדובר.

עמית דור
עמית דור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

עברתי לבית חדש
ודודו והצוות שלו התקינו עבורי את המזגן והם היו מאוד מקצועיים ומיומנים, את דודו אני מכירה כבר 14 שנים כי הוא אחראי באופן קבוע על תפעול המזגנים במקום העבודה שלי.

רוי קור
רוי קור

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 21

חוות דעת

היה בסדר גמור,
מבחינות זמינות - הגיע בזמן - עם כל זה שהוא היה קצת לחוץ ועמוס בקריאות שירות - מצא זמן להתפנות גם לקריאה שלי, ולהגיע אליי. מבחינת ההתנהלות הכללית - ישר ניגש לעבודה, עלה על הגג, בדק את המנוע, איתר בעיה בקבל והחליף אותו לחדש.

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

יהודה מערכות VRF
יהודה מערכות VRF

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 10

חוות דעת

רכשנו את המזגן
דרך טרקלין חשמל שם המליצו לנו על יהודה מערכות מיזוג להתקנה. לקחנו אותו כי תיארנו לעצמנו שאם הם עובדים איתו וממליצים עליו הוא כנראה באמת טוב בתחומו. יהודה הגיע אלינו הביתה, הסתכל, בדק ונתן לנו הצעת מחיר סבירה למדי.

ראשון המזגנים
ראשון המזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

את רוני מראשון
המזגנים, אני כבר מכיר המון המון שנים. האמת שאני לא ממש זוכר איך הגעתי אליו, ודרך מי, אבל מה שכן אני יכול להגיד עליו זה שהוא אחד מהאנשים המקצועיים בתחום שיצא לי לפגוש (ואני בשקט יכול לאמר, שאני מכיר המוני בעלי מקצוע...

מיטב המיזוג שירות תיקונים
מיטב המיזוג שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
משה "מיטב המיזוג" בא בשעות אפילו מאוחרות בלילה, השירות שלו מאוד מקצועי וההתרשמות שלי ממנו חיובית ביותר - ממליץ בחום!

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

האם באמת מדובר בדליפת גז במזגן?

במקרה של טיפול ללא טכנאי זיכרו להצטייד כמו שצריך...

קביעה הסופית רק ע"י בדיקה של שעוני מדידת לחצים

ניתן בהחלט למלא גז למזגן באופן עצמאי אך יש לשים לב לסוג וכמות הגז שנבחר

כתבות ומאמרים

ניקוז מזגן, כיצד לטפל במקרה של מזגן מטפטף

ניקוז מזגן, כיצד לטפל במקרה של מזגן מטפטף

במאמר הבא יוסבר שלב אחר שלב כיצד לטפל בבעיות הגורמות למצב של מזגן מטפטף

קרא עוד