24

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

איך לבחור חיפוי קירות לבית - המאמר השלם

במאמר זה ננסה לעזור לכם ולתת לכם טיפים לבחירת חיפוי מתאים ונכון לבית. בואו נתחיל.

כיצד לבחור חיפוי לקירות הבית

חיפויים לקירות הבית שמורים בדרך כלל לחדר האמבטיה, לחדרי השירותים או למטבח, שבהם, בנוסף לסגנון ולערך העיצובי המוסף, הם גם משמשים כמגן בפני רטיבות, לחות ומים. אבל תחום החיפויים התפתח מאוד וכבר אינו נחלתם הבלעדית של חללים אלה, כך שניתן למצוא כיום חיפוי קירות שהפכו לאלמנט דקורטיבי ייחודי ומעניין שמיושמים גם במקומות אחרים בבית.
יחד עם זאת, בחירת סוג של חיפוי קירות נכון לבית היא משימה מאתגרת, במיוחד לנוכח ההיצע והשפע העצומים שיש כיום בשוק. לכך נכנסים גם שיקולים אחרים, כמו למשל התאמה לסגנון ולאופי הבית בחירת גודל האריח לבחור ובאיזה אזור ליישם את חיפויי הקירות בבית. מומלץ מאוד שלא לבחור כמובן באריח הראשון שמוצא חן בעיניכם, אלא לנסות ולדמיין את הבית בכל מיני סגנונות ועם סוגי אריחים שונים. עוד יותר טוב אם תגיעו עם איזשהו רעיון לאריח ועם תקציב מוכן מראש, כך הבחירה שלכם תהיה קלה יותר.
במאמר זה ננסה לעזור לכם ולתת לכם טיפים לבחירת חיפוי קירות מתאים ונכון לבית. בואו נתחיל.

1. דמיינו במוחכם את אזור החיפוי

בניגוד לריצוף שבו יש להתחשב בחלל ובשימוש שנעשה בו, כמו למשל המטבח שהוא אזור הומה שפעיל כמעט בכל שעות היממה ולכן צריך משטח עמיד וחזק, כשמדובר בחיפוי קירות אין כמעט שיקולים ומגבלות. אבל... לפני שתבחרו חיפוי קירות מסוים, קבלו השראה ממגזינים או מהאינטרנט (פינטרסט זה מקום מצוין להתחיל בו), וראו אם יש סוג מסוים של אריח, צורה, גודל או צבע שאתם ממש אוהבים. חשבו האם הוא מתאים לבית, לצבעים ולאופי שלו וסמנו אותו בראשכם.

2. גודל האריחים

באופן עקרוני, גודל האריח שתבחרו תלוי בגודל הרושם שאתם רוצים להשאיר. גם בחיפוי קירות כמו בריצוף, אם אתם רוצים שהחדר ייראה גדול יותר ממה שהוא, השתמשו באריחים גדולים. אריחים קטנים מתאימים בדרך כלל לחללים קטנים, כדוגמת מטבחים וחדרי שירותים ואמבטיה. כמו כן, אם אתם מבקשים לחפות אזורים גדולים או שטוחים, כדאי לבחור לשם כך באריחים גדולים בעלי צורה סטנדרטית, שהם קלים יותר ליישום ולניקיון. לעומת זאת, לאוזרי חיפוי קטנים או עבור משטחים שאינם ישרים, רצוי לבחור אריחים קטנים יותר שקל לשחק איתם במיקום המדויק.
אם אתם לא בטוחים לגמרי איזה אריח לבחור, כלל האצבע אומר ליישם אריחים גדולים יותר על הרצפה ואריחים קטנים יותר או זהים בגודלם לאלו של הרצפה עבור חיפוי קירות. אף פעם אל תיישמו אריחים גדולים על הקירות וקטנים על הרצפה, אחרת החדר שלכם ייצא מפרופורציה לגמרי.

3. צבע החיפוי

אמנם חיפוי קירות אינו מהווה את הפוקוס או את מרכז העניין כשאתם נכנסים לחדר כלשהו, אבל הוא עדיין יכול להחמיא למראה החדר ולהתאים לעיצוב שלו. בכדי לבחור את צבע החיפוי, חשבו על ההרגשה הכללית שאתם רוצים להשיג ממנו – האם תעדיפו אווירה שלווה ורגועה יותר? אם כן, אווירה כזו ניתן ליישם בחדר האמבטיה, שם ללא ספק תעדיפו חיפוי נקי יותר (בכל המובנים). לעומת זאת, במטבח למשל ניתן ליישם אריחים צבעוניים וחיים, אפילו כאלה שיש ביניהם ניגודים, כך החלל יקבל אווירה סוערת ושמחה יותר.
כמו כן, קראו שוב את הטיפ הקודם לגבי גודל החדר – מומלץ ליישם אריחים בעלי גוונים בהירים יותר בחדרים קטנים, בכדי שיאירו את החדר ויעניקו לו הרגשת מרחב. בחדרים גדולים האריחים יכולים להיות מגוונים יותר מבחינת בחירת הצבע.
ודבר אחרון לגבי צבע – אל תשכחו שרובה היא אחד האלמנטים החשובים שמשפיעים על מראה הסופי של חיפוי קירות ועל התחושה שהוא נותן לחדר. צבע רובה הפוך או כזה שנותן קונטרסט לצבע האריח, ידגיש את קווי האריח ואת הדוגמא שלו, בעוד שצבע רובה משלים לצבע האריח יעדן אותו. בכל מקרה, לא חשוב באיזה צבע רובה תבחרו, בדקו שהיא מיושמת היטב ואוטמת בצורה מיטבית את אזור החיפוי.

4. דוגמה ומרקם

כשמדברים על חיפוי קירות, הבחירה בדוגמה ומרקם האריח נעה בין מבריק לחלוטין למט מחוספס במגוון צורות, והיא תלויה אך ורק בהעדפות האישיות שלכם. אין כמעט דבר נוסף שאתם צריכים להתייחס אליו בבחירה זו, למעט עניין התחזוקה. אריחים מבריקים בעלי צורה מרובעת נוחים מאוד לתחזוקה, כשכל מה שאתם נדרשים לעשות כדי לנקות אותם הוא רק לנגב במטלית. לעומת זאת, אריחים בעלי צורה מיוחדת (משולשים או משושים למשל) או אריחי מט מחוספסים צריכים קצת יותר השקעה בניקיון.

5. ניקיון ועמידות

ואם כבר מדברים על ניקיון... אמנם אריחי חיפוי קירות הם מוצר עמיד מאוד ובמרבית המקרים גם קל מאוד לנקות אבק, כתמים ונוזלים מהם, אולם יש כאלה שהרבה יותר נוחים לתחזוקה ויכולים להחזיק מעמד לאורך שנים. בחרו אריח בעל חומר גלם חזק, כמו למשל אריחי גרניט פורצלן, חיפוי קירות באריחי קרמיקה או אבן טבעית, כך תוכלו להבטיח שהם יעמדו בכל הדרישות שלכם, כולל ניקיון.
מומלץ להביט בעמוד השוואת מחירי חיפוי קירות שלנו.
ומילה לסיום, באופן כללי אריחים לחיפוי קירות הם במהותם דקים וקלים יותר מאריחי ריצוף ואינם מיועדים לשאת משקל, זאת לעומת אריחי רצפה שיכולים להתאים גם לריצוף וגם לחיפוי קירות (חשוב לזכור שזה לא עובד הפוך!). אם כוללים את אריחי הרצפה באפשרויות הבחירה, מגדילים מאוד את ההיצע ומכניסים אליו גם אריחים בגדלים שונים שלא קיימים כאריחי חיפוי קירות רגילים. כמו כן, אריחי ריצוף וחיפוי קירות זהים ייצרו המשכיות בין הריצוף לקיר ובכך גם הרמוניה נעימה לעין. מצד שני, לפעמים זה גם נחמד שיש ייחודיות והפרדה בין שניהם. הכל כמובן בהתאם למה שהבית משדר ולרצונות שלכם. עם הטיפים שנתנו כאן, אנו בטוחים שתעשו את הבחירה הנכונה לחיפוי קירות בבית שלכם.

בהצלחה!

24

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מצא בעל מקצוע

רצפים מומלצים תל אביב

קל שיפוצים
קל שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

שיפצנו את דירתנו
ומאד חששנו בעיקר בגלל סיפורים ששמענו על קבלנים. בעקבות המלצה של חבר פנינו לוסים ומהרגע הראשון שפגשנו אותו - הרגשנו שהגענו למקום הנכון.

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

מיכאל שיפוצים
מיכאל שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך הנמכת תקרת גבס ובמקרה נתקלתי בפרסום של מיכאל, לאחר שיחת הטלפון הוא הגיע לפגישה והרשים אותי מאוד! בנוסף, הוא גם נתן לי הצעת מחיר הוגנת לחלוטין. אין לי מילה אחת רעה לומר על מיכאל!

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

אפריים שיפוצים
אפריים שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

הקשר שלנו עם
אפריים והצוות שלו התחיל לפני 4 שנים כאשר הם הגיעו לשפץ עבורנו את האמבטיות ולצבוע את הקירות מבחוץ, לאחרונה הייתה לנו רטיבות בבית ואפריים קילף אותה ויצר רף מים כדי למנוע את חדירתם.

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

עדן שיפוצים לבית
עדן שיפוצים לבית

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עדן והצוות שלו
פשוט מקצוענים! הזמנתי אותם בעקבות המלצות רבות של חברים לביצוע שיפוץ בביתי שכלל עבודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, גבס, צבע וכו' ויצאתי שבע רצון לחלוטין.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

גבאי פתרונות בנייה מתקדמים
גבאי פתרונות בנייה מתקדמים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

מחיר טוב, שירות
מעולה, עבודה מצוינת, עמידה בזמנים, רק מילים טובות אני יכול לומר. אני מכיר את דני כבר עשרות שנים במהלכם יצא לי לשמוע הרבה על המוניטין שלו ועל ידי הזהב שלו וגם יצא לי להיווכח במו עיניי לא פעם באחת העבודות המשובחות שלו לכן זה היה טבעי שכשרצינו להתקין תקרת גבס חדשה תחת גג הרעפים שלנו פנינו אליו.

"אריחים מבריקים בעלי צורה מרובעת נוחים מאוד לתחזוקה"

"גודל האריח שתבחרו תלוי בגודל הרושם שאתם רוצים להשאיר."

"חיפוי קירות במהותם דקים וקלים יותר מאריחי ריצוף"

כתבות ומאמרים

חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

יש כיום מגוון כמעט אינסופי של אפשרויות לעיצוב קירות ולחיפוי שלהם. המאמר שלפניכם יעשה סדר כדי שתוכלו לדעת - איזה חיפויים קיימים בשוק, מהם הטרנדים הבולטים כיום וכיצד תוכלו ליישם אותם בבית הפרטי שלכם.

קרא עוד
מה מאפיין חיפוי של בתים באבן, ואילו סוגי אבנים לחיפוי נפוצים לשימוש?

מה מאפיין חיפוי של בתים באבן, ואילו סוגי אבנים לחיפוי נפוצים לשימוש?

במאמר יוסבר על חיפוי בתים באריחי אבן. מהם יתרונותיה של השיטה מהם חסרונותיה ואילו סוגי אבנים לחיפוי נפוצים לשימוש.

קרא עוד
בחירת קבלן ריצוף וחיפוי

בחירת קבלן ריצוף וחיפוי

במאמר יוסבר איך בוחרים בעל מקצוע מתאים לעבודות חיפוי וריצוף, ועל אילו הדגשים יש לשים לב.

קרא עוד
חיפוי קירות

חיפוי קירות

במאמר יוסבר מהו חיפוי, מהם הצורות השונות להנחת אריחים ע"ג הקירות, ועל מה יש לשים לב בעבודות החיפוי.

קרא עוד
בחירת אריחים לחיפוי קירות

בחירת אריחים לחיפוי קירות

במאמר יוצגו הסוגים השונים של אריחים המשמשים לחיפוי קירות, וההבדלים ביניהם.

קרא עוד