29

ספקי שירות בתחום תיקון מכונות כביסה

איזה מכונת כביסה מומלצת? טיפים ודגשים לבחירת מכונת כביסה.

איך קונים את מכונת הכביסה המתאימה ביותר לצרכים שלכם? מה חשוב לקחת בחשבון לפני הקנייה ואילו מכונות קיימות בשוק כיום?

המדריך השלם לקניית מכונת כביסה

מכונת כביסה היא אחד ממכשירי החשמל המרכזיים בבית, כזה שבוודאי אינכם יכולים לדמיין את חייכם בלעדיו. לכן, על אף שמרבית המכונות מבוססות על עיקרון טכנולוגי זהה - תוף, עשוי נירוסטה או חומר אחר, המסתובב במהירות על ציר אופקי או אנכי ושתפקידו לערבל ולסחוט את הבגדים בעזרת מים וחומרי ניקוי - כאשר תרצו לרכוש מכונה חדשה, כדאי שבכל זאת תדעו שיש מספר פונקציות המבדילות אותן אחת מהשנייה, וכיוון שהיא אמורה לשמש אתכם למספר שנים לפחות, מומלץ לבדוק היטב מהם הצרכים שלכם ולבצע סקר שוק לפני הרכישה.

שאלת השאלות – איזה נפח מכונה לרכוש?

התשובה מתבססת כמובן על הצרכים שלכם כיחידים או כמשפחה. אם אתם רווקים או זוג צעיר ללא ילדים, סביר להניח שתדירות הכביסות שלכם אינה גדולה ועומדת על פעם-פעמיים בשבוע, לכן מספיקה לכם מכונת כביסה סטנדרטית בנפח של 5 ק"ג. לעומת זאת, מכונות כביסה בעלות נפח גדול (7 ק"ג לפחות ויש כיום בשוק גם מכונות עם נפח של 10 ק"ג) מתאימות למשפחות, בין אם כאלה שיש להן תינוקות, ובין אם כאלה עם ילדים בוגרים, שאצלן תדירות הכביסות עולה משמעותית.

פתח עליון או חזיתי?

זוהי השאלה השנייה שבדרך כלל מתייחסים אליה כשחושבים איך לבחור מכונת כביסה, כשהתשובה לשאלה זו מותנית בגודל המקום הפנוי בדירה. אם יש לכם מספיק מקום, אז מדובר לחלוטין בעניין של העדפה. מכונות עם פתח חזיתי נפוצות יותר והיצע הדגמים שלהן רחב ומגוון. בנוסף לכך, הן גם נחשבות לחסכוניות יותר במים. אם אתם בוחרים במכונה כזו, דאגו לכך שהפתח יהיה גדול (קוטר של לפחות 33 ס"מ) ושזווית פתיחת הדלת תהיה רחבה ככל האפשר, על מנת שתוכלו להכניס ולהוציא את הכביסה ביתר נוחות. מכונות עם פתח עליון אמנם נחשבות לנוחות יותר לשימוש, כיוון שאין צורך להתכופף כדי להוציא את הכביסה, אולם הן צרות יותר והקיבולת שלהן מגיעה לרוב ל-5 ק"ג בלבד. בנוסף, לא תוכלו להניח עליהן מייבש. כיום יש גם מכונות המשולבות עם מייבש. הן מהוות פתרון אידיאלי לחיסכון במקום והן גם זולות יחסית לקניית מכונה ומייבש לחוד.

עוצמת הסחיטה של המכונה

עוצמת הסחיטה של המכונה או הסיבובים לדקה של התוף (סל"ד) שהיא עושה, הוא נתון חשוב מאוד שלפעמים לא מקבל תשומת לב מספקת. מרבית המכונות מגיעות עם בורר המאפשר לכוון את רמת הסחיטה בהתאם לצורך ולסוג הבד. עוצמת הסחיטה יכולה להגיע עד 1500 סל"ד, וככל שהיא גבוהה יותר, זמן ייבוש הכביסה במייבש מתקצר וחסכוני יותר באנרגיה. דעו כי עוצמות סחיטה גבוהות דורשות גם מנועים חזקים ומבנה תוף עמיד יותר, דבר שיכול להעיד על חוזק המכונה ועל איכותה, אולם מאידך, סחיטה חזקה מאיצה את בלאי המכונה ומסבה נזק לבדים עדינים.

תכניות הפעלה

שימו לב שרוב מכונות הכביסה מציעות מגוון רחב של תכניות הפעלה, רובן מיותרות ובמילא סביר להניח שתשתמשו רק ב-5 תכניות עיקריות: תכנית ארוכה המיועדת לבגדים מלוכלכים במיוחד עם שטיפות וסחיטה; תכנית רגילה שהיא דומה לזו הארוכה, רק קצרה יותר ומיועדת לבגדים ברמת לכלוך סטנדרטית; תכנית קצרה ומהירה המיועדת לבגדים שזקוקים לניקוי קל בלבד או לשטיפת ריענון ואין בה הרתחה או השרייה; תכנית לכביסה עדינה המועדת לאריגים עדינים ומגנה עליהם מבלאי; ותכנית למניעת קמטים המיועדת לבדים רגישים לקמטים ולסחיטה ומבוצעת בטמפרטורה נמוכה וללא סחיטה.

צריכת אנרגיה ומים

מכונת הכביסה היא צרכנית אנרגיה די רצינית, בעיקר בגלל גוף החימום שלה שצורך כ-90% מצריכת החשמל הכללית. גם המים במכונה זורמים בה לא מעט ולכן מומלץ לבחור מכונה חסכונית ככל האפשר. כיום יש חובה להדביק תווית על כל מכשיר חשמלי שמציינת את הדירוג האנרגטי שלו, בין השאר גם על מכונות כביסה. דירוג זה נע בין A ל-G, כאשר ככל שהדירוג קרוב יותר ל-A, המכשיר נחשב יעיל וחסכוני יותר באנרגיה. מבחינת המים, דעו כי מכונות חסכוניות צורכות כ-50 ליטר מים למחזור כביסה וכי כיום יש מכונות שיש להן תכנית ייעודית לחיסכון במים, כמו לחצן לחצי כמות המאפשר לכבס עד חצי מכמות הכביסה המכסימלית או שקילה אוטומטית המפעילה חיישן שמווסת את צריכת המים בהתאם למשקל הכביסה שבתוף. בחירה מודעת ונכונה של מכונת כביסה מומלצת משפיעה כמובן הן על צריכת המים והן על צריכת החשמל ואיתן גם על התשלום החודשי, אך בו בזמן יש לה גם ערך מוסך, כיוון שהיא תורמת גם לצמצום צריכת המשאבים ולהגנה על הסביבה.

תוספות ושדרוגים אחרים

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם נוספים למכונות הכביסה פונקציות ושדרוגים מגוונים שהופכים את חיינו קלים יותר. בקרה אלקטרונית מיועדת לתפעל את המכונה באופן מיטבי באמצעות מנגנון היודע לבצע איזון נכון בין כמות הכביסה בתכנית מסוימת, לבין צריכת המים ומהירות הסחיטה. חלק מהמכונות גם מצוידות במנגנון נוסף למניעת שגיאות, שאינו מאפשר להעלות טמפרטורה או להגביר את הסל"ד בכביסה של סוגי בדים מסוימים או בעת שימוש בתכנית ייעודית. יש מכונות המגיעות עם טיימר שמאפשר תכנות מראש של מכונת הכביסה והפעלתה בשעה רצויה לנו ולאו דווקא כשאתם בבית. רצוי גם לוודא שמכונת הכביסה כוללת מנגנון נעילה אוטומטית בעת העבודה ושיש לה בולמי זעזועים שמפחיתים את הרעידות ואת עוצמת הרעש בעת הסחיטה, וכן מערכות אחרות התורמות לבטיחותה ולעמידותה.

אחריות

אחריות מלאה על מכונת הכביסה ניתנת לרוב לשנה בלבד, אולם לרוב ניתן להאריכה בתוספת תשלום. בדקו מהם סוגי התקלות והתיקונים של מכונת הכביסה הכלולים ואילו חלקים ניתנים להחלפה.

מחיר

טווח המחירים של מכונת הכביסה נע בין 1,300 ל-10,000 ₪ ומשתנה בהתאם לסוג הפתח, לקיבולת שלה ולפונקציות והשדרוגים שהיא מציעה. זכרו כי מכונת כביסה המותאמת כראוי לצרכים שלכם, לא רק שתהיה נוחה ויעילה יותר לשימוש, אלא גם תבטיח ניקוי אופטימלי, תמנע בלאי מהכביסה ותהיה חסכונית, ועם תחזוקה נכונה שלה היא גם תאריך שנים. תתחדשו!

29

ספקי שירות בתחום תיקון מכונות כביסה

מצא בעל מקצוע

טכנאי מכונות כביסה מומלצים תל אביב

שרות טל
שרות טל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 39

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
אלי כבר המון זמן, הוא טכנאי הבית שלנו ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר והמלצנו עליו כבר להמון המון אנשים!

יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל
יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ליהודה דרך
אתר "מדרג" וראיתי שיש עליו המון המלצות אז הזמנתי אותו לתיקון מדיח כלים ובגלל שהייתי מרוצה ממנו, קראתי לו שוב בהפרש קצר להחלפת קפיץ בדלת המדיח. אני לא אחת שמחלקת ציונים בקלות אבל ליהודה מגיע את הדירוג הגבוה ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

שמעון בעל מקצוע
אמין ואיכותי ביותר! הזמנתי אותו דרך אחד מאתרי הפרסום לתיקון מייבש כביסה כי הכבל לא עבד והוא הגיע במהירות וגם גבה ממני מחיר הגון בהחלט. כבר מהתחלה שמעון היה זמין עבורי וענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה!

אבי שירות תיקונים
אבי שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 48

חוות דעת

שלום רב, רציתי
לתת חוות דעת על "אבי תיקונים" בעקבות שירות מצויין שקיבלתי ממנו. האמת שהגעתי לאבי בעקבות בעיה בכיריים גז, דרך כרטיס ביקור על מגנט שהיה לי על המקרר.

צור שירות תקונים
צור שירות תקונים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 98

חוות דעת

יואב החליף גוף
חימום בגלל שהמכונה קיצרה. מאוד אמין ולא יקר. נתן חשבונית מס ואחריות ל6 חודשים.

שירות נאה
שירות נאה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

איציק הטכנאי הגיע
אלי לבדיקה של מייבש כביסה תוצרת "בלרס". כבר מהתיאור בטלפון של התקלה, הוא ניחש מה הבעיה והביא חלקים בהתאם. בזמן שהוא פתח את המכונה, הוא ניגש מייד לתקלה ומצא אותה.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

שירות באיכות
שירות באיכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

נהניתי מהשירות של
לירון ואני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם ייחודי, איכותי והכי חשוב מקצועי. את לירון הזמנתי על מנת לטפל בבעיית קירור שהייתה לי במקרר, לפניו הזמנתי בעל מקצוע בתחום שלא הצליח לעלות על הבעיה ואילו לירון הראה בקיאות בנושא ועלה על מקור התקלה במהירות!

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אלקטרו בועז 247
אלקטרו בועז 24/7

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

את בועז הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מקרר שהפסיק לעבוד כמו שצריך, קיבלתי עליו המלצה חמה מחברה שהשתמשה בשירותיו, סמכתי עליה ולכן פניתי אליו. משיחת הטלפון הראשונה ועד סיום העבודה קיבלתי יחס אדיב ושירות מצויין.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אמינות השירות
אמינות השירות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

איציק הגדול שירות תיקונים
איציק הגדול שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

שלום וברכה! הגעתי
לאיציק דרך חוברת של בעלי מקצוע, חיפשתי טכנאי שיבוא ויתקן לי את מייבש הכביסה שהפסיק לעבוד. מדובר במייבש כביסה מאוד מאוד ישן וביום אחד הוא שבק לגמרי חיים.

מאיר דוקתיקונים
מאיר דוק-תיקונים

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

שירות רמי
שירות רמי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני גר בדירה
שכורה בבאר-שבע וחלק מהדירה כולל את מכונת הכביסה. לפני כמה ימים המכונת כביסה שבקה חיים והפסיקה לעבוד. שוחחתי עם בעלת הדירה, ששלחה אלי את רמי שיטפל בבעיה.

טכנו דוד
טכנו דוד

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 8

חוות דעת

יש לי רק
דברים טובים להגיד על טכנאי מוצרי החשמל דוד עיני, נותן לו ציון לשבח על האמינות, השקיפות והיחס. עוד לא נתקלתי בבעל מקצוע כזה. הזמנתי את דוד בעקבות ההמלצות שקראתי עליו באתר של בעלי-מקצוע בכדי לסדר לי בעיה של מכונת כביסה שמים יצאו ממנה בשעת פעולה.

שיראל שירותים
שיר-אל שירותים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 34

חוות דעת

קראתי ל"שיר-אל תיקונים",
בעקבות תקלה שהיתה לי במכונת כביסה. חשבתי שמדובר בבעיה רצינית, אבל כשהגיעו התברר שמדובר פשוט בגרב שנתקעה לי בתוך המכונה, ולא נתנה לה להיכנס לתוכנית פעולה.

שירות שיאון
שירות שיאון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 15

חוות דעת

שירות שיאון הגיע
אלי בזמן פתר את הבעיה במייבש כביסה במהירות וגבה מחיר שרות בלבד. חנן מקצועי, אמין והוגן ממליצה עליו בחום! הזמנתי את חנן "שירות שיאון" דרך האתר שלכם ולאחר שיחה איתו ההרגשה הטובה שלי לגביו התבססה עוד יותר.

סער  שירות כל צביקה
סער - שירות כל צביקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות המקצועי והאדיב של צביקה, התרשמתי ממנו לטובה ולכן אני ממליצה עליו בחום! נעזרתי בשירותיו של צביקה "סער - שירות כל צביקה" פעמיים ובשתי הפעמים קיבלתי שירות יוצא מן הכלל!!!

מיטב השירות
מיטב השירות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

יש לי מזגן
עילי של אלקטרה, 2.5 כ"ס. יום אחד המזגן החל לקרר לסירוגין בלבד וחיפשנו באינטרנט טכנאי. הגענו לאתר פרסום כלשהו ושם נתקלנו במיטב השרות.

שירות תיקונים למוצרי חשמל
שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

לפני כמה ימים
החלו להופיע בעיות משונות במכונת הכביסה, היא לא הצליחה לנקז את המים בסיום הפעולה ובנוסף לכך, לא החלה את פעולת הסחיטה. יש לי ביטוח חיצוני על מכונת הכביסה והתקשרתי להזמין מהם טכנאי שעובד אצלם.

אדם תיקונים
אדם תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין על אדם!
מדובר בטכנאי ישר, הוגן, נחמד ואוהב לעזור לבריות - אני ממליצה עליו בחום! הגעתי אליו לפני שלוש שנים דרך התוכנית "יצאת צדיק" ומאז אני נעזרת רק בו, בכל מה שקשור למכונת הכביסה ולמייבש.

מכונות כביסה מודרניות עם פתח קדמי

חשוב להתאים את גודל מכונת הכביסה לצרכים והשימוש שלכם

כיום ניתן להתאים את מכונת הכביסה למקום המיועד ולעיצוב הבית

שימוש נכון במכונה ימנע תקלות בלתי צפויות

כתבות ומאמרים

הכל על מכונת כביסה קריסטל עם פתח עליון

הכל על מכונת כביסה קריסטל עם פתח עליון

במאמר נכיר את מכונת הכביסה מבית קריסטל בעלת פתח עליון להכנסת הכביסה. לבין מה ייחודי בה ומה ניתן לעשות בעת תקלה.

קרא עוד
כיצד לתחזק מכונת כביסה

כיצד לתחזק מכונת כביסה

במאמר יוסבר על תחזוקת מכונות כביסה - מה הפעולות שיסייעו לשמר את תוצאות הכביסה האיכותית לשנים רבות.

קרא עוד
כשמכונת כביסה מתקלקלת מה עדיף - להזמין טכנאי או לרכוש את החלק עצמאי ולתקן לבד?

כשמכונת כביסה מתקלקלת מה עדיף - להזמין טכנאי או לרכוש את החלק עצמאי ולתקן לבד?

המאמר יעסוק בשאלה האם כשמכונת כביסה מתקלקלת כדאי להזמין טכנאי או שלנסות לקנות חלקי חילוף באופן עצמאי ולתקן לבד.

קרא עוד
מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת AEG?

מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת AEG?

במאמר יוסבר על חברת "AEG" , מה מאפיין מכונות כביסה מתוצרתה, מהן התקלות האופייניות להן, וכיצד לתקן.

קרא עוד
מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת

מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת "בקו"?

במאמר יוסבר על חברת "בקו" הבריטית, מה מאפיין מכונות כביסה מתוצרתה, מהן התקלות האופייניות להן, וכיצד לתקן.

קרא עוד
מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת

מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת "קריסטל"?

במאמר יוסבר על חברת קריסטל, ומה מאפיין את מכונות כביסה מהתוצרת שלה.

קרא עוד
מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת

מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת "סימנס"?

במאמר יוסבר בקצרה על חברת סימנס, מה מאפיין מכונות כביסה מהתוצרת שלה, אילו תקלות אופייניות להן ואיך לטפל בהן.

קרא עוד
מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת

מה מאפיין מכונת כביסה תוצרת "בוש"?

במאמר יוסבר בקצרה על החברה האמריקאית "בוש", וכן יוסבר על מכונות כביסה בוש - מה מאפיין אותן ומדוע הן מומלצות.

קרא עוד