19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

גיבוי קבצים במחשב - מדוע זה חשוב?

במאמר יוסבר על גיבוי קבצים במחשב - מדוע חשוב לבצע גיבוי, אילו סוגי קבצים מומלץ לגבות, על מה, וכיצד פעולת הגיבוי נעשית בפועל.

כל המידע החשוב על גיבוי קבצי מחשב

אלו שאיבדו קבצים חשובים כבר מזמן הבינו את המשמעות של גיבוי סדיר של החומר הנמצא במחשב. המסמכים החשובים שלנו, התמונות מהמצלמה הדיגיטאלית, השירים שלנו שאנחנו אוהבים או כל קובץ אחר המאוחסן על הדיסק הקשיח. הכל יכול להישמר על ידי ניהול נכון של הגיבויים במחשב שלנו, וזה גם בהחלט יכול לחסוך המון זמן כאב.

לא מעט אנשים קמו בוקר אחד וגילו שהמחשב הכל- כך יקר שלהם פתאום שבק חיים, או שבעיה טכנית כזו או אחרת הרסה להם את הדיסק הקשיח (גם וירוסים יכולים להשמיד לנו את המידע במחשב). גיבוי נתונים היא פעולה די פשוטה - גם אדם רגיל מן הישוב, ולא רק מומחים לתיקון מחשבים, יכולים לבצע אותה. פעולת הגיבוי היא מומלצת, היא יכולה לחסוך לנו, כאמור, הרבה עוגמת נפש בשלב יותר מאוחר, וכדאי לבצע אותה - בכל מצב, וליתר ביטחון.

מה מומלץ לגבות?

מומלץ לגבות למעשה כל פיסת מידע שנמצאת על המחשב, אך הגיבויים השכיחים ביותר יהיו: מסמכים אישיים, תמונות ואלבומים, סרטונים וסרטים, שירים ואלבומי מוזיקה, תוכנות והתקנות חשובות, מועדפים וקיצורים לאתרים חשובים, הודעות הדואר האלקטרוני מה-Outlook, רשימות אנשי קשר ועוד. עובדי משרות הייטק, אנשי מחשבים ואלו שעבודתם מתבצעת במחשב, מומלץ כי יבצעו גיבוים לעיתים תכופות.

על מה כדי לגבות?

בהתאם לנפח הקבצים שברצוננו לאחסן והנגישות מוצעים למשתמש הביתי מגוון סוגי אחסון שבאמצעותם ניתן לגבות את המידע החשוב במחשב:
אופטי – צריבת מידע על דיסק CD\DVD\Blue-Ray מתאים לנפחים קטנים יחסית. מדיה מגנטית מבוססת צריבה מחזיקה בין 5-10 שנים בהתאם לאיכות הדיסק.
אחסון פלאש – העתקת קבצים ומידע על גבי דיסק און-קי או כרטיסי זיכרון מתאים לנפחים קטנים.
אחסון כזה יכול להחזיק שנים רבות, כמובן בהתאם לאיכות המוצר ולתנאי אחסונו.
דיסק קשיח – הארד דיסק, רצוי חיצוני, מתאים לנפחי אחסון גדולים.
בהעדר בעיות טכניות ושחיקה, הדיסק הקשיח יכול מידע לאורך שנים (כ-10 שנים)
שרת גיבוי – קיימים שרותי אחסון על גבי שרתים ברשת האינטרנט בתשלום, שרות זה מתאים גם לנפחי אחסון גדולים, ונגיש בצורה פרטית מאובטחת מכל מקום בעולם באמצעות האינטרנט.

איך מתבצע גיבוי?

גיבוי קבצים במחשב, היא פעולה טכנית די פשוטה. היא יכולה להיעשות ע"י כל טכנאי מחשבים (תמורת סכום סמלי), והיא גם יכולה להיעשות באופן עצמאי ע"י המשתמש הפרטי. את הגיבוי ניתן לבצע בשני אופנים: או בצורה ידנית (מה שאומר העתקה ידנית של הקבצים שברצוננו לשמור ולגבות ישירות אל מקור היעד ששם יאוחסן המידע שלנו) או באמצעות תוכנות מיוחדות המיועדות לביצוע גיבויים סדירים (חלק מהתוכנות הן בתשלום וחלק חינמיות). באותן תוכנות גיבוי מיוחדות, יש באפשרותכם להגדיר ולקבוע אילו תיקיות ואילו קבצים יתעדכנו בכונן הגיבוי, ואז התוכנה כבר דואגת לעשות את פעולת הגיבוי בצורה עצמאית. על כל פנים, חשוב מאד לא לדאוג - שימוש בתוכנות גיבוי זה לא כמו חתונה אזרחית, תמיד ניתן לנסות גם תוכנה אחרת. אם תחליטו להפסיק להשתמש בתוכנה מסוימת כמובן שהמידע שלכם עדיין ישמר במקום האחסון שבחרתם.

19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מחשבים מומלצים תל אביב

מור אופיר טכנאי מחשבים
מור אופיר טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 5

חוות דעת

כל המחמאות שיש
מגיעות לאופיר הטכנאי, אני ממליץ בחום!! פניתי לאופיר לגבי התקנת רשת במחשב חדש שרכשתי ולגבי התקנת כל התוכנות שצריך. הוא הגיע לביתי בשעה שקבענו, התקין את כל החומרה, ביצע התקנת רשת ביתית נוספת, היה בביתי מספר שעות וביצע עבודה שראויה לשבח.

טרה טק מחשבים
טרה טק מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אמיתי יש
לי רק דברים לומר, טכנאי מחשבים הכי מקצוען ואלוף שפגשתי. כבר המון פעמים שאני משתמש בשירותיו של אמיתי, ניגשתי למעבדה שלו לצורך תיקון מחשב נייח שהיה נתקע כל הזמן.

ComService
ComService

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

המחשב הנייד שלי
התקלקל וחיפשתי טכנאי מחשבים לטיפול בבעיה, הגעתי למעבדה של יוהן ואני ממליצה בחום. התקשרתי אליו לגבי המחשב הנייד שלי שהיה נתקע כל הזמן וקבענו שאגיע למעבדתו שנמצאת קרוב לביתי.

ריתאל תקשורת
ריתאל תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אנחנו מאוד מאוד
מרוצים מהשירות של חליל, דבר ראשון מרוצים מהזמינות, אם אני מתקשרת אליו הוא עשר, בא בכל שעה, לא קרה מצב שלא בא באותו יום, אמינות, מקצועי מאוד - אין מה להגיד! ממליצה בחום!

אבי מחשבים
אבי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אבי יש
לי רק דברים טובים לומר, עשר של בחור ואני כבר שנים משתמש בשירותיו. הוא מבצע עבורי תיקונים שונים במחשב הנייד והנייח שברשותי, כל פעם שאצלצל אליו הוא תמיד יענה בסבלנות ויגיע לביתי בזמן שקובעים איתו.

קשת מחשבים
קשת מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על השירות
של שי מקשת מחשבים, אני מרוצה מאוד וכל המחשבים במשרדים בהם אני מנהל מתוחזקים אצלם. אני ממליץ בחום על מעבדת השירות קשת מחשבים, שי התקין בכל המחשבים במשרד מערכות הפעלה, הגדיר את כל ההגדרות במחשבים והכל עובד ופועל בצורה הכי טובה שיש.

המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים
המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, אדם
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, גם אם ביקור הבית מתארך יתר על המידה, הוא תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני שהמחשב זה עיקר עבודתו, זה בעל ערך גבוה בעייני - ממליץ עליו מכל הלב!

טופ מחשבים
טופ מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכיר את
אלי כבר שנים, עוד מתחילת דרכו ואני יכול להעיד שמדובר בטכנאי מצוין! אלי זמין, הוא נותן לי מענה בזמן אמת בכל שעה ויש לי שעות משוגעות לפעמים. אלי אדיב מקצוען ותמיד מחפש עבור פתרונות יצירתיים!

עידן מערכות תקשורת
עידן מערכות תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את אייל אני
מכירה כבר כמה שנים טובות דרך אחותי שהזמינה אותו מספר פעמים לתקן עבורה משהו בבית, המחשב נייח שלי לא עבד והזמנתי אותו על מנת שיסדר את התקלה. אייל הגיע אלי, התקין תוכנה חדשה במחשב שלי ופרמט אותו ובסופו של יום המחשב עבד מצוין!

פי סי טאבלט
פי סי טאבלט

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

גיא בעל מקצוע
מדהים ואני ממליץ עליו בחום! אני מכיר אותו כבר 20 שנה דרך מכרים והוא ביצע עבורי מספר עבודות תיקונים של מחשבים, לאחרונה הוא התקין עבורי מצלמה במחשב נייד. גיא מקצוען!

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אני בעל עסק
ובמשרד שלי יש מספר מחשבים נייחים שמתוחזקים על ידי גילי מחברת "start-now" ואני מרוצה וממליץ בחום. גילי ביצע עבורי התקנה של כל המחשבים הנייחים במשרד, התקין את כל התוכנות הדרושות וכל ההתנהלות מולו מצוינת.

אגס נגוס  תיקון מק מעבדת אפל
אגס נגוס - תיקון מק, מעבדת אפל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

יש ברשותי מק
והגעתי לאלכס כבר כמה פעמים לתיקון תקלות שונות. התחום הזה מאוד פרוץ והגעתי למצב שאני לא כל-כך סומך על טכנאי מחשבים. אלכס הוא מומחה בתחום ומקצועי עד לרמה של כמעט אובססיביות לפרטים הקטנים ואני מאוד מעריך את זה.

ערן שירותי מחשב
ערן שירותי מחשב

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

אני יכול להעיד
שערן אחד מבעלי המקצוע הטובים ביותר שיצא לי להכיר! בכל מה שקשור לתיקון מחשבים ובכלל רכישה והתקנה של ציוד מחשבים, אני עובד רק איתו. ערן בקיא מאוד בתחום המחשבים, הוא יודע לאתר תקלות ולפתור אותם מהר.

אייל רוזנוסר
אייל רוזנוסר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אייל מעניק לנו
שירות מהיר, מקצועי ואדיב, מדובר בטכנאי מקצועי מאוד שמכיר את עולם המחשבים בצורה יוצאת מן הכלל, אין תקלה או בעיה שאייל לא יודע לפתור. ממליץ עליו מכל הלב.

יקיר המחשבים
יקיר המחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על יקיר
הטכנאי, קסם של בחור והכי מקצועי שהכרתי. הוא ביצע עבורי תיקון מחשב נייח, הגיע לביתי בשעה שקבענו ומיד ניגש לעבודה, ראה כי המחשב איטי מאוד והחל בפירמוט המחשב. לאחר מכן התקין את מערכת ההפעלה מחדש והגדיר את כל ההגדרות במחשב.

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

ידעטכנאי מחשבים
ידע-טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מהשירות של רוני, ברוני יש שילוב של שני דברים, ראשית הוא יודע את עבודתו, מגיע לפי הצורך עושה עבודה מאוד מקצועית, אם יש צורך וזמן העבודה מתארך, הוא לוקח את המחשב אליו ובכדי לחסוך ממני עלויות.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

ריפר לאב
ריפר לאב

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי למעבדה של
אבי דרך דפי זהב, הוא תיקן עבורי מחשב נייד של אסוס שהמערכת שלו הייתה משובשת. אבי לקח את המחשב והחזיר לי אותו לאחר יומיים אחרי שהוא החליף בו חלק, לאחר מכן הוא עבד מצוין!

כתבות ומאמרים

כיצד להקים אתר אינטרנט לבעלי מקצוע?

כיצד להקים אתר אינטרנט לבעלי מקצוע?

במאמר יוסבר על החשיבות שבאתר אינטרנט לבעלי מקצוע, איך להקים אתר שכזה ואיך לקדם אותו בגוגל.

קרא עוד
בחירת בעל מקצוע להקמת אתר

בחירת בעל מקצוע להקמת אתר

במאמר יוסבר איך לבחור בעל מקצוע להקמת אתר אינטרנט עבור העסק שלכם.

קרא עוד
תיקון תקלות תוכנה במחשב

תיקון תקלות תוכנה במחשב

במאמר יוסבר מהן תקלות התוכנה השכיחות במחשבים, כיצד לטפל בהן ומתי מומלץ לקרוא לטכנאי.

קרא עוד