19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

תיקון תקלות תוכנה במחשב

במאמר יוסבר מהן תקלות התוכנה השכיחות במחשבים, כיצד לטפל בהן ומתי מומלץ לקרוא לטכנאי.

תיקון תקלות תוכנה במחשב

מאז המצאתם, הפכו המחשבים לחלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו, בין אם בפנאי ובין אם בעבודה או בלימודים. המחשב הוא מכונת עיבוד נתונים, שעושה זאת לפי רצף פקודות נתונות מראש הנקבעות עבורו. המחשב, בניגוד למכונת חישוב, יוגע לבצע באופן עצמאי את הפקודות שהוכתבו עבורו ולא צריך הנחייה של המשתמש בכל פעם מחדש. לכל מחשב יש מערכת הפעלה מסויימת בעלת עיצוב והגדרות שונות, אך כולן פועלות על אותם עקרונות יסוד- פקודות שהוגדרו עבור המחשב אותן הוא זוכר, ומשחזר. מיותר לומר עד כמה שינו המחשבים את חיינו, עד כמה הם מתייעלים כל הזמן ועד כמה הם מייעלים את שגרת החיים שלנו, בכל תחום.

עוד ייחוד של מחשב הוא העובדה שזו מכונה ששומרת בתוכה אינפורמציה (מידע ונתונים), כאשר הנקודה החשובה היא – אינפורמציה זו עלולה גם ללכת לאיבוד אם לא נדאג למנוע זאת. מחשב עם מערכת הפעלה חוקית ותוכנות חוקיות, שמוגן מפני וירוסים ותוכנות זדוניות בעזרת תוכנות אנטי-וירוס וחומת-אש (Firewall) שהותקנו כהלכה ושמתעדכנות באופן אוטומטי, כמעט שאיננו דורש התערבות וטיפולים בתוכנה.

מצבים בהם יש לשים לב לנושא התוכנה ולבצע כמה פעולות:

עדכוני תוכנה

כאמור, תוכנות חוקיות מתעדכנות באופן אוטומטי ובדרך כלל אין צורך לעשות דבר בהקשר זה. תוכנות שאינן מתעדכנות אוטומטית יש לעדכן באורח יזום, בעיקר אם אלו תוכנות הגנה – כמעט אין משמעות לתוכנות הגנה במחשב אם אינן מעודכנות, משום שהאיומים מתחדשים ומשתנים מידי יום. רוב רובם של משתמשי המחשב מסוגלים לבצע בעצמם עדכוני תוכנה ללא בעיות מיוחדות.

התקנת תוכנה

משתמשים שמוסיפים למחשבם תוכנה חדשה חייבים להתקינה בהתאם להוראות ההתקנה המצורפות אליה, לאחר שווידאו כי משאבי המחשב שברשותם מספיקים לצורך הפעלת התוכנה החדשה. כמעט תמיד, מילוי קפדני אחר הוראות ההתקנה מסתיים בהתקנה מוצלחת.

התקנת מערכת הפעלה

זו פעולה שמתבצעת בדרך כלל על-ידי טכנאי מחשבים במעבדת המחשבים בה הורכב אותו מחשב והוכן לשיווק. מכל מקום, לעתים אין מנוס מהתקנה מחודשת של מערכת ההפעלה: בהחלפה למחשב חדש, בהחלפת לוח האם, בהחלפת הדיסק הקשיח באחר, בשידרוג מערכת הפעלה ישנה למערכת חדשה, וכדומה. לעתים, התקנת מערכת הפעלה מחדש היא הדרך היחידה להתגבר על תקלות קשות במחשב שנגרמו מתוכנה זדונית או מתקלות חומרה. בעלי מחשב מנוסים מסוגלים לבצע התקנת מערכת הפעלה בעצמם ללא בעיות מיוחדות. משתמשים שאינם מצויים ברזי המחשב
או שאינם בטוחים מספיק בעצמם, טוב יעשו אם יפקידו את המשימה הזאת בידיו של מי שיודע היטב לבצעה, בין אם זה טכנאי מחשבים מוסמך ובין אם זה הילד של השכן.

פרמוט של הדיסק הקשיח

פרמוט מחשב או פרמוט של הדיסק הקשיח, זו פעולה שיש לבצעה על דיסק קשיח חדש, או על דיסק שהושחת כליל על-ידי תוכנה זדונית, או כחלק מהתקנתה של מערכת הפעלה חדשה. יש לבצע פעולה זו בזהירות ובתשומת לב, משום שהיא מוחקת כליל את כל המידע השמור על אותו דיסק. מי שאינו מתמצא היטב בתחום, מוטב לו שישכח בכלל את קיומה של האפשרות הזאת!

גיבוי ושחזור

כל מידע בכל מחשב צפוי תמיד ללכת לאיבוד בשלב זה או אחר. כל בעל מחשב ששלמות המידע שלו יקרה לו, טוב יעשה אם יבצע לעתים מזומנות גיבוי – העתקה יזומה של האינפורמציה החשובה לו למקום אחר. גיבוי יכול להתבצע לתקליטור (CD או DVD), לדיסק אחר באותו מחשב, למחשב אחר (דרך רשת או דרך כבל מיוחד), לזכרון נייד, לנגני מוסיקה כדוגמת iPOD, לאמצעי גיבוי מסחריים שונים שנמכרים בחנויות, למערכות דואר אלקטרוני גדולות (למשל, Gmail), ואם מדובר בכמויות קטנות במיוחד – אפילו להדפסה. כל דרך כשרה, ובלבד שיישמר במקום כלשהו עותק מעודכן של האינפורמציה החשובה לכם. כל מי שלא עושה כן מסתכן באובדן מוחלט של המידע הזה, וכל מי שכבר התנסה באובדן כזה יודע עד כמה עלול העניין להכאיב. מן המפורסמות היא, שמי שמקפיד על גיבוי סדיר בהווה הוא רק מי שכבר נפגע קשות בעבר... הקדימו תרופה למכה, והתחילו לבצע גיבוי סדיר מייד! וכמובן, גיבוי ללא אפשרות שחזור אינו שווה הרבה – כדאי מאוד להקדיש מעט זמן גם לתרגול של נושא השחזור. אל תגידו שלא ידעתם!

19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מחשבים מומלצים תל אביב

טרה טק מחשבים
טרה טק מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אמיתי יש
לי רק דברים לומר, טכנאי מחשבים הכי מקצוען ואלוף שפגשתי. כבר המון פעמים שאני משתמש בשירותיו של אמיתי, ניגשתי למעבדה שלו לצורך תיקון מחשב נייח שהיה נתקע כל הזמן.

ComService
ComService

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

המחשב הנייד שלי
התקלקל וחיפשתי טכנאי מחשבים לטיפול בבעיה, הגעתי למעבדה של יוהן ואני ממליצה בחום. התקשרתי אליו לגבי המחשב הנייד שלי שהיה נתקע כל הזמן וקבענו שאגיע למעבדתו שנמצאת קרוב לביתי.

ריתאל תקשורת
ריתאל תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אנחנו מאוד מאוד
מרוצים מהשירות של חליל, דבר ראשון מרוצים מהזמינות, אם אני מתקשרת אליו הוא עשר, בא בכל שעה, לא קרה מצב שלא בא באותו יום, אמינות, מקצועי מאוד - אין מה להגיד! ממליצה בחום!

אבי מחשבים
אבי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אבי יש
לי רק דברים טובים לומר, עשר של בחור ואני כבר שנים משתמש בשירותיו. הוא מבצע עבורי תיקונים שונים במחשב הנייד והנייח שברשותי, כל פעם שאצלצל אליו הוא תמיד יענה בסבלנות ויגיע לביתי בזמן שקובעים איתו.

קשת מחשבים
קשת מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על השירות
של שי מקשת מחשבים, אני מרוצה מאוד וכל המחשבים במשרדים בהם אני מנהל מתוחזקים אצלם. אני ממליץ בחום על מעבדת השירות קשת מחשבים, שי התקין בכל המחשבים במשרד מערכות הפעלה, הגדיר את כל ההגדרות במחשבים והכל עובד ופועל בצורה הכי טובה שיש.

המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים
המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, אדם
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, גם אם ביקור הבית מתארך יתר על המידה, הוא תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני שהמחשב זה עיקר עבודתו, זה בעל ערך גבוה בעייני - ממליץ עליו מכל הלב!

טופ מחשבים
טופ מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכיר את
אלי כבר שנים, עוד מתחילת דרכו ואני יכול להעיד שמדובר בטכנאי מצוין! אלי זמין, הוא נותן לי מענה בזמן אמת בכל שעה ויש לי שעות משוגעות לפעמים. אלי אדיב מקצוען ותמיד מחפש עבור פתרונות יצירתיים!

עידן מערכות תקשורת
עידן מערכות תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את אייל אני
מכירה כבר כמה שנים טובות דרך אחותי שהזמינה אותו מספר פעמים לתקן עבורה משהו בבית, המחשב נייח שלי לא עבד והזמנתי אותו על מנת שיסדר את התקלה. אייל הגיע אלי, התקין תוכנה חדשה במחשב שלי ופרמט אותו ובסופו של יום המחשב עבד מצוין!

פי סי טאבלט
פי סי טאבלט

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

גיא בעל מקצוע
מדהים ואני ממליץ עליו בחום! אני מכיר אותו כבר 20 שנה דרך מכרים והוא ביצע עבורי מספר עבודות תיקונים של מחשבים, לאחרונה הוא התקין עבורי מצלמה במחשב נייד. גיא מקצוען!

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אני בעל עסק
ובמשרד שלי יש מספר מחשבים נייחים שמתוחזקים על ידי גילי מחברת "start-now" ואני מרוצה וממליץ בחום. גילי ביצע עבורי התקנה של כל המחשבים הנייחים במשרד, התקין את כל התוכנות הדרושות וכל ההתנהלות מולו מצוינת.

מור אופיר טכנאי מחשבים
מור אופיר טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 5

חוות דעת

כל המחמאות שיש
מגיעות לאופיר הטכנאי, אני ממליץ בחום!! פניתי לאופיר לגבי התקנת רשת במחשב חדש שרכשתי ולגבי התקנת כל התוכנות שצריך. הוא הגיע לביתי בשעה שקבענו, התקין את כל החומרה, ביצע התקנת רשת ביתית נוספת, היה בביתי מספר שעות וביצע עבודה שראויה לשבח.

אגס נגוס  תיקון מק מעבדת אפל
אגס נגוס - תיקון מק, מעבדת אפל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

יש ברשותי מק
והגעתי לאלכס כבר כמה פעמים לתיקון תקלות שונות. התחום הזה מאוד פרוץ והגעתי למצב שאני לא כל-כך סומך על טכנאי מחשבים. אלכס הוא מומחה בתחום ומקצועי עד לרמה של כמעט אובססיביות לפרטים הקטנים ואני מאוד מעריך את זה.

ערן שירותי מחשב
ערן שירותי מחשב

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

אני יכול להעיד
שערן אחד מבעלי המקצוע הטובים ביותר שיצא לי להכיר! בכל מה שקשור לתיקון מחשבים ובכלל רכישה והתקנה של ציוד מחשבים, אני עובד רק איתו. ערן בקיא מאוד בתחום המחשבים, הוא יודע לאתר תקלות ולפתור אותם מהר.

אייל רוזנוסר
אייל רוזנוסר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אייל מעניק לנו
שירות מהיר, מקצועי ואדיב, מדובר בטכנאי מקצועי מאוד שמכיר את עולם המחשבים בצורה יוצאת מן הכלל, אין תקלה או בעיה שאייל לא יודע לפתור. ממליץ עליו מכל הלב.

יקיר המחשבים
יקיר המחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על יקיר
הטכנאי, קסם של בחור והכי מקצועי שהכרתי. הוא ביצע עבורי תיקון מחשב נייח, הגיע לביתי בשעה שקבענו ומיד ניגש לעבודה, ראה כי המחשב איטי מאוד והחל בפירמוט המחשב. לאחר מכן התקין את מערכת ההפעלה מחדש והגדיר את כל ההגדרות במחשב.

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

ידעטכנאי מחשבים
ידע-טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מהשירות של רוני, ברוני יש שילוב של שני דברים, ראשית הוא יודע את עבודתו, מגיע לפי הצורך עושה עבודה מאוד מקצועית, אם יש צורך וזמן העבודה מתארך, הוא לוקח את המחשב אליו ובכדי לחסוך ממני עלויות.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

ריפר לאב
ריפר לאב

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי למעבדה של
אבי דרך דפי זהב, הוא תיקן עבורי מחשב נייד של אסוס שהמערכת שלו הייתה משובשת. אבי לקח את המחשב והחזיר לי אותו לאחר יומיים אחרי שהוא החליף בו חלק, לאחר מכן הוא עבד מצוין!

כתבות ומאמרים

כיצד להקים אתר אינטרנט לבעלי מקצוע?

כיצד להקים אתר אינטרנט לבעלי מקצוע?

במאמר יוסבר על החשיבות שבאתר אינטרנט לבעלי מקצוע, איך להקים אתר שכזה ואיך לקדם אותו בגוגל.

קרא עוד
בחירת בעל מקצוע להקמת אתר

בחירת בעל מקצוע להקמת אתר

במאמר יוסבר איך לבחור בעל מקצוע להקמת אתר אינטרנט עבור העסק שלכם.

קרא עוד
גיבוי קבצים במחשב - מדוע זה חשוב?

גיבוי קבצים במחשב - מדוע זה חשוב?

במאמר יוסבר על גיבוי קבצים במחשב - מדוע חשוב לבצע גיבוי, אילו סוגי קבצים מומלץ לגבות, על מה, וכיצד פעולת הגיבוי נעשית בפועל.

קרא עוד