19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

תיקון רשת מחשבים

במאמר יפורטו מהן הבעיות הנפוצות ברשת תקשורת מחשבים, איך היו נוהגים לטפל בהן בעבר, ואיך מטפלים בהן כיום.

תוכן עניינים

תיקון רשת מחשבים

השינוי שחל בשנים האחרונות בתחום של תקשורת מחשבים הוביל גם לשינוי משמעותי בדרך בה ניגשים לתיקון מחשבים, בעת הצורך, כשזהו הנושא העומד על הפרק. בעולם שהכרנו לפני מספר שנים, בו תקשורת מחשבים הייתה בעצם לכל עניין ודבר שם נרדף לכבלים שמחוברים בין המחשבים, תיקון המחשב עצמו, ותיקון המערכת, היה פיזי ודי מתודי.

מה הכוונה? היו בד"כ בודקים אם מגיע האות בכבל למחשב, ואם כן, הבעיה הייתה בכרטיס התקשורת במחשב, כרטיס ממשק לרשת אתרנט, וצריך להגדיר אותו מחדש או פשוט להחליף אותו. אם אין אות, בודקים את התיבה בקיר, וכך הלאה, לאורך הכבלים עד שמוצאים את נקודת הבעיה הפיזית. אבל כיום כרטיס תקשורת מסוג אתרנט, שמוטמע בתוך המחשב עם יציאת RJ-45 סטנדרטית, כידוע מספק דרך לביצוע של אחד בלבד מסוגי התקשורת האפשריים.

במחשבים ניידים הפכה התקשורת האלחוטית לסטנדרד, בדיוק כמו תקשורת באמצעות פרוטוקול הבלוטות' (Bluetooth). מעבר לכך, ניתן באופן פשוט למדי יחסית לספק את סוגי התקשורת הללו גם למחשבים ישנים, וזאת על ידי שימוש בכרטיסי תקשורת מסוגים שונים. אבל אם במחשבים ניידים זה כבר נראה מובן מאליו, גם בתחום המחשבים הנייחים, אלו שיושבים על הרצפה ליד הרגליים או על השולחן, ניתן להבחין היטב במגמה של שילוב תקשורת מחשבים אלחוטית - על לוח האם משולבים שבבים שמספקים את כל סוגי התקשורת האפשריים, ובעת תקלה, זה אומר שתיקון המחשב דורש גישה מקיפה יותר ורחבה יותר.

בביצוע תיקון של מחשבים, כשהבעיה המוצהרת היא כאמור תקשורת למחשבים אחרים במשרד, אי אפשר יותר להסתפק בברור מאליו ולבדוק פיזית את כרטיסי החיבור. הבעיה יכולה לנבוע מסיבות אחרות לגמרי וצריך שבעלי מקצוע מנוסים או מומחים בנושא, יבדקו היטב כיצד מתחבר המחשב לרשת לפני שמנסים לתת את הפתרון.

במחשבים שהחיבור שלהם לרשת תקשורת המחשבים מבוסס על חיבור אלחוטי יש לבדוק היטב את עוצמת האות האלחוטי שמגיעה אל המחשב מהנתב אליו אמורים להתחבר. לעיתים, הבעיה יכולה להיות פשוט בנתב האלחוטי. מיקום לא מוצלח של הנתב, יכול בקלות לגרום לכך שהחיבור בינו לבין המחשב יהיה לא תקין ולא אמין, וכך למרות שהקריאה יכולה להיות לתיקון המחשב, התיקון בעצם דורש בדיקת אפשרות מיקום מחדש של הנתב או הצבת מגבר סמוך יותר למחשב.

תיקון מחשבים, אם כך, דורש כיום בדיקות רחבות יותר ועוד יותר מכך, תשאול נכון. יש לבדוק היטב כיצד מחובר המחשב לרשת התקשורת, היכן הוא ממוקם, מה הבעיות שצצו ומדוע, והאם היו שינויים במיקומים של הנתבים והכבלים.

אם מגיעים לכדי החלטה שיש אכן בעיה כלשהי במחשב עצמו, צריך לבדוק היטב את כל סוגי התקשורת כשהוא נמצא על שולחן המעבדה: יש לבדוק האם הוא מתחבר בחיבור רשת סטנדרטי, יש לבדוק האם הוא מתחבר באמצעות רשת אלחוטית, ואם כן האם ההתחברות היא במהירות שמספיקה לתקן המבוקש (התקנים שנמצאים בשימוש הם 802.11 a/b/g/n, עם קצבים הולכים וגדלים כשתקן ה-n - החדש יחסית- מציע התחברות אלחוטית במהירות ממוצעת של 74 מגה ביט לשנייה, למרחק של עד כ-70 מטרים, שיפור משמעותי לעומת התקנים הקודמים), והאם גם תקשורת הבלוטות' קיימת.

אין ספק שתיקון מחשבים, בכל מה שקשור לתקשורת מחשבים, מורכב יותר מאשר בעבר. מעבר לכך, זה דורש הערכות מלאה של הגורם המתקן - צריך לבדוק שהמעבדה שלו מצוידת היטב לביצוע כל הבדיקות וצריך לוודא שטכנאי מחשבים, המועסקים במקום יודעים לתקוף את הבעיה מכל הכיוונים האפשריים, כדי לספק את הפתרון האמיתי.

19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מחשבים מומלצים תל אביב

ComService
ComService

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

המחשב הנייד שלי
התקלקל וחיפשתי טכנאי מחשבים לטיפול בבעיה, הגעתי למעבדה של יוהן ואני ממליצה בחום. התקשרתי אליו לגבי המחשב הנייד שלי שהיה נתקע כל הזמן וקבענו שאגיע למעבדתו שנמצאת קרוב לביתי.

קשת מחשבים
קשת מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על השירות
של שי מקשת מחשבים, אני מרוצה מאוד וכל המחשבים במשרדים בהם אני מנהל מתוחזקים אצלם. אני ממליץ בחום על מעבדת השירות קשת מחשבים, שי התקין בכל המחשבים במשרד מערכות הפעלה, הגדיר את כל ההגדרות במחשבים והכל עובד ופועל בצורה הכי טובה שיש.

טופ מחשבים
טופ מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכיר את
אלי כבר שנים, עוד מתחילת דרכו ואני יכול להעיד שמדובר בטכנאי מצוין! אלי זמין, הוא נותן לי מענה בזמן אמת בכל שעה ויש לי שעות משוגעות לפעמים. אלי אדיב מקצוען ותמיד מחפש עבור פתרונות יצירתיים!

טרה טק מחשבים
טרה טק מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אמיתי יש
לי רק דברים לומר, טכנאי מחשבים הכי מקצוען ואלוף שפגשתי. כבר המון פעמים שאני משתמש בשירותיו של אמיתי, ניגשתי למעבדה שלו לצורך תיקון מחשב נייח שהיה נתקע כל הזמן.

פי סי טאבלט
פי סי טאבלט

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

גיא בעל מקצוע
מדהים ואני ממליץ עליו בחום! אני מכיר אותו כבר 20 שנה דרך מכרים והוא ביצע עבורי מספר עבודות תיקונים של מחשבים, לאחרונה הוא התקין עבורי מצלמה במחשב נייד. גיא מקצוען!

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אני בעל עסק
ובמשרד שלי יש מספר מחשבים נייחים שמתוחזקים על ידי גילי מחברת "start-now" ואני מרוצה וממליץ בחום. גילי ביצע עבורי התקנה של כל המחשבים הנייחים במשרד, התקין את כל התוכנות הדרושות וכל ההתנהלות מולו מצוינת.

ריתאל תקשורת
ריתאל תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אנחנו מאוד מאוד
מרוצים מהשירות של חליל, דבר ראשון מרוצים מהזמינות, אם אני מתקשרת אליו הוא עשר, בא בכל שעה, לא קרה מצב שלא בא באותו יום, אמינות, מקצועי מאוד - אין מה להגיד! ממליצה בחום!

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

אגס נגוס  תיקון מק מעבדת אפל
אגס נגוס - תיקון מק, מעבדת אפל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

יש ברשותי מק
והגעתי לאלכס כבר כמה פעמים לתיקון תקלות שונות. התחום הזה מאוד פרוץ והגעתי למצב שאני לא כל-כך סומך על טכנאי מחשבים. אלכס הוא מומחה בתחום ומקצועי עד לרמה של כמעט אובססיביות לפרטים הקטנים ואני מאוד מעריך את זה.

לפטופטק
לפטופטק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין מספיק מילים
שיצליחו לתאר את השירות המדהים שקיבלתי ב"לפטופטק"! חיפשתי באינטרנט בעלי מקצוע המתמחים במחשבים של אפל ויצרתי איתם קשר והם נשמעו לי אדיבים לכן, נסעתי עד אליהם לצורך תיקון המחשב שלי.

יקיר המחשבים
יקיר המחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על יקיר
הטכנאי, קסם של בחור והכי מקצועי שהכרתי. הוא ביצע עבורי תיקון מחשב נייח, הגיע לביתי בשעה שקבענו ומיד ניגש לעבודה, ראה כי המחשב איטי מאוד והחל בפירמוט המחשב. לאחר מכן התקין את מערכת ההפעלה מחדש והגדיר את כל ההגדרות במחשב.

אבי מחשבים
אבי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אבי יש
לי רק דברים טובים לומר, עשר של בחור ואני כבר שנים משתמש בשירותיו. הוא מבצע עבורי תיקונים שונים במחשב הנייד והנייח שברשותי, כל פעם שאצלצל אליו הוא תמיד יענה בסבלנות ויגיע לביתי בזמן שקובעים איתו.

המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים
המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, אדם
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, גם אם ביקור הבית מתארך יתר על המידה, הוא תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני שהמחשב זה עיקר עבודתו, זה בעל ערך גבוה בעייני - ממליץ עליו מכל הלב!

ערן שירותי מחשב
ערן שירותי מחשב

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

אני יכול להעיד
שערן אחד מבעלי המקצוע הטובים ביותר שיצא לי להכיר! בכל מה שקשור לתיקון מחשבים ובכלל רכישה והתקנה של ציוד מחשבים, אני עובד רק איתו. ערן בקיא מאוד בתחום המחשבים, הוא יודע לאתר תקלות ולפתור אותם מהר.

עידן מערכות תקשורת
עידן מערכות תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את אייל אני
מכירה כבר כמה שנים טובות דרך אחותי שהזמינה אותו מספר פעמים לתקן עבורה משהו בבית, המחשב נייח שלי לא עבד והזמנתי אותו על מנת שיסדר את התקלה. אייל הגיע אלי, התקין תוכנה חדשה במחשב שלי ופרמט אותו ובסופו של יום המחשב עבד מצוין!

אייל רוזנוסר
אייל רוזנוסר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אייל מעניק לנו
שירות מהיר, מקצועי ואדיב, מדובר בטכנאי מקצועי מאוד שמכיר את עולם המחשבים בצורה יוצאת מן הכלל, אין תקלה או בעיה שאייל לא יודע לפתור. ממליץ עליו מכל הלב.

ידעטכנאי מחשבים
ידע-טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מהשירות של רוני, ברוני יש שילוב של שני דברים, ראשית הוא יודע את עבודתו, מגיע לפי הצורך עושה עבודה מאוד מקצועית, אם יש צורך וזמן העבודה מתארך, הוא לוקח את המחשב אליו ובכדי לחסוך ממני עלויות.

ריפר לאב
ריפר לאב

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי למעבדה של
אבי דרך דפי זהב, הוא תיקן עבורי מחשב נייד של אסוס שהמערכת שלו הייתה משובשת. אבי לקח את המחשב והחזיר לי אותו לאחר יומיים אחרי שהוא החליף בו חלק, לאחר מכן הוא עבד מצוין!

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

כתבות ומאמרים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

במאמר יוסבר מה ההבדל בין לימודי מחשב מסודרים בבי"ס למחשבים לבין מורה פרטי, וכיצד לבחור מורה פרטי למחשבים.

קרא עוד
תקשורת מחשבים

תקשורת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת תקשורת אלחוטית, מהם היתרונות שלה על פני הרשת הישנה, ועל מה יש להקפיד בהתקנת רשת שכזו.

קרא עוד
התקנת רשת מחשבים

התקנת רשת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת חוטית ורשת אלחוטית, מהם ההבדלים ביניהם וכיצד נתקין רשת מחשבים בבית או במשרד.

קרא עוד