19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

התקנת רשת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת חוטית ורשת אלחוטית, מהם ההבדלים ביניהם וכיצד נתקין רשת מחשבים בבית או במשרד.

תוכן עניינים

התקנת רשת מחשבים

רשת תקשורת היא הדרך בה מחשבים "מדברים" זה עם זה. כמעט כל המחשבים בעולם קשורים ביניהם ברשת, הלא היא רשת האינטרנט. ברמה המקומית, מחשבים ביתיים או משרדיים יכולים להיות קשורים ביניהם ברשת לצורך שיתוף מידע, שיתוף משאבים חיצוניים (מדפסת, סורק, פקס, מודם וכו') ואפילו לצורך שיתוף של כוח מיחשוב. רשת מקומית כזאת שמחברת בין מחשבים יכולה להיות חוטית או אלחוטית.

כפי ששמה מעיד עליה, רשת חוטית מקשרת בין מחשבים באמצעות חוטים – ליתר דיוק, כבלים מיוחדים שנקראים כבלי רשת. רשת חוטית פשוטה ביותר שמוכרת לכולנו היא הכבל שבין המחשב שלנו לבין מודם (או נתב - Router) האינטרנט שמקשר אותנו לרשת האינטרנט העולמית. אם יש כמה מחשבים בבית, אין שום בעייה לחבר את כולם לאותו נתב אינטרנט, כך שכולם יוכלו להיות מחוברים דרכו לאינטרנט: בחלק מנתבי האינטרנט יש כניסות לשניים, שלושה או אף ארבעה מחשבים שונים, כך שכולם מחוברים (באמצעות כבלי רשת) לאותו נתב ודרכו לאינטרנט. נתב זה מאפשר גם לאותם מחשבים "לדבר" זה עם זה, והרי לנו רשת מחשבים ביתית פשוטה ויעילה.

דרך אחרת, יעילה אף יותר, היא להתקין מרכזת (Hub) ביתית קטנה שבה 8-4 כניסות לכבלי רשת. מרכזת כזאת יכולה לחבר בין כל המחשבים הביתיים לבין עצמם ובינם לבין המשאבים המשותפים (מדפסת, נתב האינטרנט וכו'), והיא יוצרת בעצם רשת מחשבים מקצועית לכל דבר. יתרונותיה של התקנת רשת מחשב שכזו, הן בכך שהיא אמינה מאוד, חסינה מהפרעות, עובדת במהירות גבוהה ומאפשרת חיבור של כל ציוד קצה שמכיל כרטיס תקשורת סטנדרטי. רשת מחשבים כזאת מתאימה בהחלט גם למשרד קטן.

חסרונה היחיד של רשת חוטית הוא החוטים - כבלי הרשת שחייבים לחבר בין כל פריטי הציוד. במשרד בד"כ הדבר לא ייצור בעיה מהותית, אך בבית עלולים הכבלים להוות מכשול וגם מפגע אסתטי. להקלת הקישוריות הביתית, ובעיקר להקלת השימוש במחשבים ניידים, הומצאה הרשת האלחוטית. רשת אלחוטית מבוססת על נתב אלחוטי, שמשדר וקולט את תעבורת התקשורת באמצעות גלי רדיו. נתב זה מכיל גם כניסת תקשורת רגילה, אליה ניתן לחבר את נתב (או מודם) האינטרנט הביתי, וכך יכולים מחשבים רבים להתקשר דרכו אל רשת האינטרנט. קיימים גם
נתבי אינטרנט שמשמשים גם כנתב של רשת אלחוטית ביתית, וזה מנגנון נוח מאוד שמרכז את כל חיבורי הרשת במכשיר קטן אחד.

יתרונה של רשת אלחוטית הוא בכך שהיא מייתרת את כל הכבלים והחיבורים הפיזיים, ושניתן להתחבר אליה באמצעות מחשב נייד מכל מקום בטווח הקליטה והשידור שלה. נוח מאוד ומפתה מאד, שטכנאי מחשבים, יתקין בבית או במשרד רשת אלחוטית ולא חוטית - אך כדאי להיות מודעים לכמה חסרונות של רשת אלחוטית:

  • כל מחשב שמתחבר אליה חייב להכיל כרטיס (או בקר) רשת אלחוטית. כרטיס תקשורת כזה הוא כבר סטנדרט במחשבים ניידים, אך לא במחשבים נייחים. מחשב ביתי רגיל אינו מסוגל "לדבר" עם רשת אלחוטית ללא תוספת כרטיס כזה.
  • גם רוב הסוגים של ציוד היקפי (למשל, מדפסות) אינם מכילים כרטיס תקשורת אלחוטית. ניתן אומנם לחבר מדפסת לאחד המחשבים ובכך לאפשר שיתוף שלה, אך זה מנגנון מסורבל למדי.
  • רשת אלחוטית נתונה להפרעות חיצוניות ופנימיות, ורמת הקליטה בין חדרים שונים וקומות שונות יכולה להיות שונה מאוד. בדירה גדולה או בבית פרטי, נתב יחיד עלול בהחלט שלא "לכסות" את כל החדרים.
  • רשת אלחוטית חשופה להאזנה חיצונית, ויש להגן עליה באמצעות הגדרות מיוחדות שימנעו גלישה לא מורשה דרכה (למשל, של השכנים).

רשת אלחוטית איטית יותר מאשר רשת חוטית. בבית שבו מחשב או שניים כמעט שאין מרגישים בכך, אך במשרד עם כמה מחשבים פעילים עלולים בהחלט להרגיש ירידה ברמת הביצועים של הרשת. לקריאה נוספת על רשת אלחוטית, מה היא כוללת, יתרונותיה וחסרונותיה - ראה "המדריך לרשת אלחוטית ביתית" - כפי שפורסם במדור המחשבים של אתר YNET.

19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מחשבים מומלצים תל אביב

ComService
ComService

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

המחשב הנייד שלי
התקלקל וחיפשתי טכנאי מחשבים לטיפול בבעיה, הגעתי למעבדה של יוהן ואני ממליצה בחום. התקשרתי אליו לגבי המחשב הנייד שלי שהיה נתקע כל הזמן וקבענו שאגיע למעבדתו שנמצאת קרוב לביתי.

קשת מחשבים
קשת מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על השירות
של שי מקשת מחשבים, אני מרוצה מאוד וכל המחשבים במשרדים בהם אני מנהל מתוחזקים אצלם. אני ממליץ בחום על מעבדת השירות קשת מחשבים, שי התקין בכל המחשבים במשרד מערכות הפעלה, הגדיר את כל ההגדרות במחשבים והכל עובד ופועל בצורה הכי טובה שיש.

טופ מחשבים
טופ מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכיר את
אלי כבר שנים, עוד מתחילת דרכו ואני יכול להעיד שמדובר בטכנאי מצוין! אלי זמין, הוא נותן לי מענה בזמן אמת בכל שעה ויש לי שעות משוגעות לפעמים. אלי אדיב מקצוען ותמיד מחפש עבור פתרונות יצירתיים!

טרה טק מחשבים
טרה טק מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אמיתי יש
לי רק דברים לומר, טכנאי מחשבים הכי מקצוען ואלוף שפגשתי. כבר המון פעמים שאני משתמש בשירותיו של אמיתי, ניגשתי למעבדה שלו לצורך תיקון מחשב נייח שהיה נתקע כל הזמן.

פי סי טאבלט
פי סי טאבלט

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

גיא בעל מקצוע
מדהים ואני ממליץ עליו בחום! אני מכיר אותו כבר 20 שנה דרך מכרים והוא ביצע עבורי מספר עבודות תיקונים של מחשבים, לאחרונה הוא התקין עבורי מצלמה במחשב נייד. גיא מקצוען!

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אני בעל עסק
ובמשרד שלי יש מספר מחשבים נייחים שמתוחזקים על ידי גילי מחברת "start-now" ואני מרוצה וממליץ בחום. גילי ביצע עבורי התקנה של כל המחשבים הנייחים במשרד, התקין את כל התוכנות הדרושות וכל ההתנהלות מולו מצוינת.

ריתאל תקשורת
ריתאל תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אנחנו מאוד מאוד
מרוצים מהשירות של חליל, דבר ראשון מרוצים מהזמינות, אם אני מתקשרת אליו הוא עשר, בא בכל שעה, לא קרה מצב שלא בא באותו יום, אמינות, מקצועי מאוד - אין מה להגיד! ממליצה בחום!

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

אגס נגוס  תיקון מק מעבדת אפל
אגס נגוס - תיקון מק, מעבדת אפל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

יש ברשותי מק
והגעתי לאלכס כבר כמה פעמים לתיקון תקלות שונות. התחום הזה מאוד פרוץ והגעתי למצב שאני לא כל-כך סומך על טכנאי מחשבים. אלכס הוא מומחה בתחום ומקצועי עד לרמה של כמעט אובססיביות לפרטים הקטנים ואני מאוד מעריך את זה.

לפטופטק
לפטופטק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין מספיק מילים
שיצליחו לתאר את השירות המדהים שקיבלתי ב"לפטופטק"! חיפשתי באינטרנט בעלי מקצוע המתמחים במחשבים של אפל ויצרתי איתם קשר והם נשמעו לי אדיבים לכן, נסעתי עד אליהם לצורך תיקון המחשב שלי.

יקיר המחשבים
יקיר המחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על יקיר
הטכנאי, קסם של בחור והכי מקצועי שהכרתי. הוא ביצע עבורי תיקון מחשב נייח, הגיע לביתי בשעה שקבענו ומיד ניגש לעבודה, ראה כי המחשב איטי מאוד והחל בפירמוט המחשב. לאחר מכן התקין את מערכת ההפעלה מחדש והגדיר את כל ההגדרות במחשב.

אבי מחשבים
אבי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אבי יש
לי רק דברים טובים לומר, עשר של בחור ואני כבר שנים משתמש בשירותיו. הוא מבצע עבורי תיקונים שונים במחשב הנייד והנייח שברשותי, כל פעם שאצלצל אליו הוא תמיד יענה בסבלנות ויגיע לביתי בזמן שקובעים איתו.

המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים
המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, אדם
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, גם אם ביקור הבית מתארך יתר על המידה, הוא תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני שהמחשב זה עיקר עבודתו, זה בעל ערך גבוה בעייני - ממליץ עליו מכל הלב!

ערן שירותי מחשב
ערן שירותי מחשב

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

אני יכול להעיד
שערן אחד מבעלי המקצוע הטובים ביותר שיצא לי להכיר! בכל מה שקשור לתיקון מחשבים ובכלל רכישה והתקנה של ציוד מחשבים, אני עובד רק איתו. ערן בקיא מאוד בתחום המחשבים, הוא יודע לאתר תקלות ולפתור אותם מהר.

עידן מערכות תקשורת
עידן מערכות תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את אייל אני
מכירה כבר כמה שנים טובות דרך אחותי שהזמינה אותו מספר פעמים לתקן עבורה משהו בבית, המחשב נייח שלי לא עבד והזמנתי אותו על מנת שיסדר את התקלה. אייל הגיע אלי, התקין תוכנה חדשה במחשב שלי ופרמט אותו ובסופו של יום המחשב עבד מצוין!

אייל רוזנוסר
אייל רוזנוסר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אייל מעניק לנו
שירות מהיר, מקצועי ואדיב, מדובר בטכנאי מקצועי מאוד שמכיר את עולם המחשבים בצורה יוצאת מן הכלל, אין תקלה או בעיה שאייל לא יודע לפתור. ממליץ עליו מכל הלב.

ידעטכנאי מחשבים
ידע-טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מהשירות של רוני, ברוני יש שילוב של שני דברים, ראשית הוא יודע את עבודתו, מגיע לפי הצורך עושה עבודה מאוד מקצועית, אם יש צורך וזמן העבודה מתארך, הוא לוקח את המחשב אליו ובכדי לחסוך ממני עלויות.

ריפר לאב
ריפר לאב

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי למעבדה של
אבי דרך דפי זהב, הוא תיקן עבורי מחשב נייד של אסוס שהמערכת שלו הייתה משובשת. אבי לקח את המחשב והחזיר לי אותו לאחר יומיים אחרי שהוא החליף בו חלק, לאחר מכן הוא עבד מצוין!

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

כתבות ומאמרים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

במאמר יוסבר מה ההבדל בין לימודי מחשב מסודרים בבי"ס למחשבים לבין מורה פרטי, וכיצד לבחור מורה פרטי למחשבים.

קרא עוד
תיקון רשת מחשבים

תיקון רשת מחשבים

במאמר יפורטו מהן הבעיות הנפוצות ברשת תקשורת מחשבים, איך היו נוהגים לטפל בהן בעבר, ואיך מטפלים בהן כיום.

קרא עוד
תקשורת מחשבים

תקשורת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת תקשורת אלחוטית, מהם היתרונות שלה על פני הרשת הישנה, ועל מה יש להקפיד בהתקנת רשת שכזו.

קרא עוד