19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

תקשורת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת תקשורת אלחוטית, מהם היתרונות שלה על פני הרשת הישנה, ועל מה יש להקפיד בהתקנת רשת שכזו.

תקשורת מחשבים

תחום תקשורת המחשבים עבר שינוי גדול בשנים האחרונות. אם בעבר הלא רחוק היה מבוסס העולם הזה על כבלים סטטיים בלבד, שמחברים באופן פיזי בין המחשבים במשרד ואותם לאמצעי פלט שונים - כדוגמת מדפסות שמיועדות למטרות שונות - כיום צריך לקחת בחשבון שאחד החיבורים החשובים ביותר בתקשורת מחשבים הוא דווקא החיבור האלחוטי.

עולם המחשוב ותפקידו של טכנאי מחשבים

פעם עבודת טכנאי המחשבים הייתה מסתיימת בסלילת הכבלים במשרד, הגדרת שרת והגדרת תחנות הקצה, כיום אותו טכנאי צריך לדעת מה קורה כשמגיע למשרד גם אורח שרוצה להתחבר לרשת באופן אלחוטי. טכנאי מחשבים צריך לדעת היום מונחים כמו אבטחת נקודות קצה, הגדרת סיסמאות לגישה לרשת, היכן למקם נתבים אלחוטיים ואפילו כיצד להגדיר מדפסות שמוכנות לקבל עבודות מרחוק, באמצעות חיבור מסוג Wi-Fi או בלוטות'.

עולם המחשוב כיום מבוסס בעיקר על ניידות. בארגונים רבים, ובוודאי במשרדים בגודל קטן עד בינוני, כבר מוותרים לחלוטין על המחשבים הנייחים לטובת מחשבים ניידים. המחשב שאיתו עובדים על השולחן במשרד הוא גם זה שיוצאים איתו לפגישה, וגם זה שלוקחים הביתה, אם לצרכים פרטיים ואם להמשך עבודה.

הדרישות מהתקשורת בין המחשבים, ומטכנאי מחשבים שצריך להגדיר אותה, השתנו בהתאם. העובד רוצה להגיע למשרד, להדליק את המחשב הנייד שלו, ולהתחבר מייד לרשת מבלי שהוא צריך להתעסק בכבלים ושאר הפרעות פיזיות. למרות שבמקרים מסוימים הפתרון יכול להיות תחנת עגינה,
בהרבה מקרים אחרים, במטרה לחסוך, רוצים להסתפק במחשב הנייד כמות שהוא ופשוט להתחבר ולעבוד.

במקרים מהסוג השני צריך טכנאי המחשבים לבדוק שהכיסוי האלחוטי מספיק טוב בכל המשרד כדי לאפשר גישה נקייה מהפרעות מכל נקודה ונקודה. הטכנאי צריך לדעת היכן למקם את הנתב האלחוטי והיכן למקם, אם צריך, מגברי נקודות קצה שיאפשרו להתגבר על מרחקים ועל מכשולים שמקשים על השידור - קירות בטון לדוגמה.

ברוב המקרים, בארגונים גדולים, מוצאים שילוב של שתי השיטות. מצד אחד המחלקה הטכנית, שמורכבת ממספר טכנאי מחשבים, מספקת נקודות גישה מסורתיות שסלולות מהחדרים אל חדר השרתים, ומצד שני מפוזרות בחדרים השונים, גם אם לא בכולם, נקודות גישה אלחוטיות.
נקודות הגישה האלה גם דורשות מהטכנאי בדור הנוכחי רמה גבוהה יותר של ידע וניסיון. אולי הדבר הכי חשוב כיום בשוק הוא למנוע זליגת מידע, זליגה שיכולה להתרחש אם גורמים עוינים, מבחינה מסחרית או עבריינית, מצליחים להתחבר באמצעות נקודות הגישה הללו לרשת התקשורת הכללית של הארגון. בעלי מקצוע בתחום המחשבים צריכים היום לדעת להגדיר סיסמאות ברמות שונות של קושי, לדאוג להגדיר את מה שכל עובד יכול לעשות כשהוא מתחבר ממחשב נייד, וכן לקבוע האם ניתן להשתמש, באותו מחשב שמתחבר באופן אלחוטי, ביציאות ה-USB או בצורב התקליטורים, לדוגמה.

אסור גם לשכוח שהעולם המחשוב הנייד כיום אינו מבוסס רק על מחשבים. במקרים רבים משתמשים עובדים בטלפונים החכמים שלהם כדי לגשת ולבדוק דואר אלקטרוני (או לקבל אותו באמצעות דחיפה), ואפילו כדי לגלוש באינטרנט לאתר החברה כדי לבדוק אם יש מטלות חדשות או כדי לעדכן מצב של פרויקט כזה או אחר. גם אם במקרה הזה מדובר על תקשורת מחשבים מרחוק, ואפילו רחוק מאוד, צריך הטכנאי לדעת כיצד להגדיר היטב את הגישה לרשת, כיצד להעביר מידע למכשיר עם מסך קטן, וכיצד למנוע במקרים של אובדן המכשיר פשרות להשתמש בו כדי לחדור לרשת.

19

ספקי שירות בתחום טכנאי מחשבים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מחשבים מומלצים תל אביב

טרה טק מחשבים
טרה טק מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אמיתי יש
לי רק דברים לומר, טכנאי מחשבים הכי מקצוען ואלוף שפגשתי. כבר המון פעמים שאני משתמש בשירותיו של אמיתי, ניגשתי למעבדה שלו לצורך תיקון מחשב נייח שהיה נתקע כל הזמן.

ComService
ComService

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

המחשב הנייד שלי
התקלקל וחיפשתי טכנאי מחשבים לטיפול בבעיה, הגעתי למעבדה של יוהן ואני ממליצה בחום. התקשרתי אליו לגבי המחשב הנייד שלי שהיה נתקע כל הזמן וקבענו שאגיע למעבדתו שנמצאת קרוב לביתי.

ריתאל תקשורת
ריתאל תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אנחנו מאוד מאוד
מרוצים מהשירות של חליל, דבר ראשון מרוצים מהזמינות, אם אני מתקשרת אליו הוא עשר, בא בכל שעה, לא קרה מצב שלא בא באותו יום, אמינות, מקצועי מאוד - אין מה להגיד! ממליצה בחום!

יקיר המחשבים
יקיר המחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על יקיר
הטכנאי, קסם של בחור והכי מקצועי שהכרתי. הוא ביצע עבורי תיקון מחשב נייח, הגיע לביתי בשעה שקבענו ומיד ניגש לעבודה, ראה כי המחשב איטי מאוד והחל בפירמוט המחשב. לאחר מכן התקין את מערכת ההפעלה מחדש והגדיר את כל ההגדרות במחשב.

אבי מחשבים
אבי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

על אבי יש
לי רק דברים טובים לומר, עשר של בחור ואני כבר שנים משתמש בשירותיו. הוא מבצע עבורי תיקונים שונים במחשב הנייד והנייח שברשותי, כל פעם שאצלצל אליו הוא תמיד יענה בסבלנות ויגיע לביתי בזמן שקובעים איתו.

קשת מחשבים
קשת מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אין על השירות
של שי מקשת מחשבים, אני מרוצה מאוד וכל המחשבים במשרדים בהם אני מנהל מתוחזקים אצלם. אני ממליץ בחום על מעבדת השירות קשת מחשבים, שי התקין בכל המחשבים במשרד מערכות הפעלה, הגדיר את כל ההגדרות במחשבים והכל עובד ופועל בצורה הכי טובה שיש.

המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים
המעבדה הירושלמית המרכזית למחשבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, אדם
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, גם אם ביקור הבית מתארך יתר על המידה, הוא תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני שהמחשב זה עיקר עבודתו, זה בעל ערך גבוה בעייני - ממליץ עליו מכל הלב!

טופ מחשבים
טופ מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכיר את
אלי כבר שנים, עוד מתחילת דרכו ואני יכול להעיד שמדובר בטכנאי מצוין! אלי זמין, הוא נותן לי מענה בזמן אמת בכל שעה ויש לי שעות משוגעות לפעמים. אלי אדיב מקצוען ותמיד מחפש עבור פתרונות יצירתיים!

עידן מערכות תקשורת
עידן מערכות תקשורת

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את אייל אני
מכירה כבר כמה שנים טובות דרך אחותי שהזמינה אותו מספר פעמים לתקן עבורה משהו בבית, המחשב נייח שלי לא עבד והזמנתי אותו על מנת שיסדר את התקלה. אייל הגיע אלי, התקין תוכנה חדשה במחשב שלי ופרמט אותו ובסופו של יום המחשב עבד מצוין!

פי סי טאבלט
פי סי טאבלט

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

גיא בעל מקצוע
מדהים ואני ממליץ עליו בחום! אני מכיר אותו כבר 20 שנה דרך מכרים והוא ביצע עבורי מספר עבודות תיקונים של מחשבים, לאחרונה הוא התקין עבורי מצלמה במחשב נייד. גיא מקצוען!

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אני בעל עסק
ובמשרד שלי יש מספר מחשבים נייחים שמתוחזקים על ידי גילי מחברת "start-now" ואני מרוצה וממליץ בחום. גילי ביצע עבורי התקנה של כל המחשבים הנייחים במשרד, התקין את כל התוכנות הדרושות וכל ההתנהלות מולו מצוינת.

אגס נגוס  תיקון מק מעבדת אפל
אגס נגוס - תיקון מק, מעבדת אפל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

יש ברשותי מק
והגעתי לאלכס כבר כמה פעמים לתיקון תקלות שונות. התחום הזה מאוד פרוץ והגעתי למצב שאני לא כל-כך סומך על טכנאי מחשבים. אלכס הוא מומחה בתחום ומקצועי עד לרמה של כמעט אובססיביות לפרטים הקטנים ואני מאוד מעריך את זה.

ערן שירותי מחשב
ערן שירותי מחשב

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

אני יכול להעיד
שערן אחד מבעלי המקצוע הטובים ביותר שיצא לי להכיר! בכל מה שקשור לתיקון מחשבים ובכלל רכישה והתקנה של ציוד מחשבים, אני עובד רק איתו. ערן בקיא מאוד בתחום המחשבים, הוא יודע לאתר תקלות ולפתור אותם מהר.

אייל רוזנוסר
אייל רוזנוסר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אייל מעניק לנו
שירות מהיר, מקצועי ואדיב, מדובר בטכנאי מקצועי מאוד שמכיר את עולם המחשבים בצורה יוצאת מן הכלל, אין תקלה או בעיה שאייל לא יודע לפתור. ממליץ עליו מכל הלב.

מעבדת פולג יעקב
מעבדת פולג יעקב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

את יעקוב מ"מעבדת
פולג יעקוב" הכרתי ממש במקרה, כאשר המחשב הנייח שברשותי הפסיק לעבוד, התקשרתי לבעל מקצוע מסוים, שלא יכל להגיע היות והוא אינו באזור אך המליץ לי על יעקוב כבעל מקצוע מצוין.

ידעטכנאי מחשבים
ידע-טכנאי מחשבים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מהשירות של רוני, ברוני יש שילוב של שני דברים, ראשית הוא יודע את עבודתו, מגיע לפי הצורך עושה עבודה מאוד מקצועית, אם יש צורך וזמן העבודה מתארך, הוא לוקח את המחשב אליו ובכדי לחסוך ממני עלויות.

ריפר לאב
ריפר לאב

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי למעבדה של
אבי דרך דפי זהב, הוא תיקן עבורי מחשב נייד של אסוס שהמערכת שלו הייתה משובשת. אבי לקח את המחשב והחזיר לי אותו לאחר יומיים אחרי שהוא החליף בו חלק, לאחר מכן הוא עבד מצוין!

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

כתבות ומאמרים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

כל המידע על שיעורים פרטיים במחשבים

במאמר יוסבר מה ההבדל בין לימודי מחשב מסודרים בבי"ס למחשבים לבין מורה פרטי, וכיצד לבחור מורה פרטי למחשבים.

קרא עוד
תיקון רשת מחשבים

תיקון רשת מחשבים

במאמר יפורטו מהן הבעיות הנפוצות ברשת תקשורת מחשבים, איך היו נוהגים לטפל בהן בעבר, ואיך מטפלים בהן כיום.

קרא עוד
התקנת רשת מחשבים

התקנת רשת מחשבים

במאמר יוסבר מהי רשת חוטית ורשת אלחוטית, מהם ההבדלים ביניהם וכיצד נתקין רשת מחשבים בבית או במשרד.

קרא עוד