31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

כיצד מבצעים איטום קירות חיצוניים ומה יש לקחת בחשבון

במאמר יוסבר מה הכוונה באיטום קירות חיצוניים ויודגשו הכללים ליצירת מערכת איטום נכונה.

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים (שיפוץ מעטפת המבנה) או איטום קירות פנימיים – ואין מדובר כאן בקירות שבתוך הדירה, אלא בצד הפנימי של קירות חיצוניים שהם בעצם מעקות של מרפסות מרוצפות או של גגות מרוצפים – הינו נשוא סבוך ומגוון כמספר סוגי החיפויים החיצונים המצויים בארצנו מאחר ולכל סוג חיפוי רגישויות משלו ואופני איטום משלו.

סוגי החיפוי לקירות חיצוניים יכולים להיות: בטון חשוף, חיפוי שיש, פסיפס, קרמיקה, קירות שפריץ, קירות אבן, קירות עם שליכט צבעוני ועוד. הסיבה להופעת רטיבות וסימני נזילות בקירות היא כשל במערכת האיטום והפתרון הוא וידוא מקצועי של איטום הקיר היטב לפני ביצוע והנחת החיפוי החיצוני. עבודות איטום קירות חיצוניים הן מורכבות ויידרשו לעיתים קרובות מקצועיות של עבודה בגובה, עבודת סנפלינג (שימוש בחבלי גלישה) או הכנה מוקדמת של הצבת מבנה פיגומים בצמוד לקיר למשך זמן העבודה.

איטום קירות חיצוניים - החלק הפנימי

איטום קירות של מרפסות וגגות הוא נדבך משלים בנושא הכללי של איטום מרפסות ושל איטום רצפות. ללא איטום טוב של הקירות והמעקות, כל המערכת של איטום מרפסות או איטום רצפות תיכשל במשימתה, משום שהרטיבות שתיספג בקירות תחלחל דרכם אל שכבת הבטון שמתחת לשכבת האיטום ופשוט "תעקוף" אותה. לכן חייבים להשלים את מערכת האיטום בעזרת טיפול מקצועי בקירות ובמעקות. טיפול זה כולל סתימת כל החורים והסדקים בעזרת חומר איטום פוליאוריתני גמיש, ולאחר מכן צביעה באמצעות צבע גמיש או "שליכט" גמיש מסוג אקרילי או מינרלי. תשומת לב מיוחדת חייבת להינתן לאטימה מעל הפנלים של הריצוף, לאטימה סביב יציאות של צינורות (מרזבים וכו'), ולאטימה במקומות בהם מורכבות בקיר מסגרות של חלונות או דלתות. יש לטפל גם במשטח העליון (המאוזן) של המעקה או הקיר, שחשוף במיוחד לרטיבות ועלול לספוג אותה בקלות, ולצפות אותו בחומר אטום (פח, פלסטיק, יריעות ביטומניות וכו'). במקרה של משטח עליון מאבן ("קופינג"), יש לוודא איטום טוב תחתיו, לאטום את האבן עצמה בעזרת ציפוי אקרילי, ולאטום את המרווחים שבין האבנים בעזרת "רובה" אקרילית או אפוקסית.

איטום קירות חיצוניים - החלק החיצוני

איטום קירות חיצוניים הוא מדרך הטבע מסובך וקשה הרבה יותר. כמו בכל נושאי האיטום, בנייה נכונה והקפדה מדוייקת על ההוראות ההנדסיות לאיטום ובידוד הקירות החיצוניים הן המפתח לאיטום טוב שמחזיק מעמד עשרות רבות של שנים. למרבה הצער, פעמים רבות מדי אין ההוראות הללו מבוצעות כהלכה, אם מחמת רשלנות ואם מחמת הרצון לחסוך בהוצאות ולסיים את הבנייה במהירות, ואת המחיר הכבד משלמים הדיירים מאוחר יותר. דבר נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת בעת איטום קירות חיצוניים, הוא הקפדה על כיסוי טוב של חלונות ודלתות ועל הרחקת מכוניות חונות, משום שהחומרים בהם משתמשים עלולים לגרום לכתמים קשים שאין אפשרות להסירם.

איטום קירות חיצוניים נעשה בשני שלבים:
1. איטום כל הסדקים, אם באמצעות חומר איטום אקרילי (לסדקים קטנים ומרובים) או באמצעות חומר איטום פוליאוריתני (לסדקים גדולים יותר).
2. ציפוי הקיר כולו בחומר שימנע ספיגה של מים, כאשר סוג החומר נקבע לפי סוג הקיר או הציפוי שלו: קירות בטון או טיח יצופו בעזרת צבע גמיש או "שליכט" גמיש, וקירות אבן ושיש יצופו בעזרת חומר איטום פוליאוריתני שקוף מסוג סילוקסן. איטום קירות חיצוניים שמצופים בחומרים מיוחדים כגון זכוכית, קרמיקה או פסיפס, מחייב בדיקות קפדניות עוד יותר במטרה לוודא את השפעת חומרי האיטום על איכות הציפוי ומראהו.

לסיכום,

ביצוע עבודות איטום וציפוי לקירות חיצוניים דורש אנשי מקצוע מומחים ומנוסים, הן לצורך התאמה מדוייקת של חומרי האיטום לסוג הקיר והציפוי והן לצורך העבודה עצמה, שמתבצעת בתנאים קשים ולעתים בגובה רב. אלו הן גם עבודות יקרות, שאם לא יבוצעו כהלכה לא תיפתר הבעייה ויהיה צורך להוסיף ולהשקיע בכך כסף רב. לכן חייבים להתקשר לצורך ביצוע עבודות איטום כאלה עם חברה ידועה ואמינה בלבד ולא לסמוך על שום "מומחה" שמבטיח עבודה "בזול".


31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים תל אביב

אחים תימור חלבי
אחים תימור חלבי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

איטום עין חמד
איטום עין חמד

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 36

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

איטום אבי לוי
איטום אבי לוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

איטום משה בן דויד
איטום משה בן דויד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

פגשתי את משה
בחנות לחומרי בניין ושוחחנו, הוא שידר לי אמינות והרגשתי שאפשר לסמוך עליו אז הזמנתי אותו לעבודת איטום סנטף בעקבות הגשם. משה ביצע עבורי עבודה יסודית והוא נתן לי אחריות ושירות יוצא מן הכלל!

צוות פכ לאיטום
צוות פ.כ לאיטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 60

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

עלמה חברת איטום
עלמה חברת איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 38

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

אלטום  פתרונות איטום מתקדמים
אלטום - פתרונות איטום מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

גג כל איטום בעמ
גג כל איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ששון בעל מקצוע
מיוחד במינו! הגעתי אליו דרך המלצה של אחד מדיירי הבניין והוא ביצע עבורנו איטום גג ביריעות ביטומניות. ששון הגיע עם הצוות שלו והם היו אדיבים מאוד, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומעבר לכך, הם שמרו על סביבה נקייה ותיקתקו את העבודה, התוצאה נפלאה!

דור של איטום
דור של איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשנו באתרים בעל
מקצוע מומחה לאיטום גג בניין ביריעות ביטומניות ובמקרה הגענו ליניב והוא נתן לנו את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית! בסופו של יום, הוא ביצע עבודה מקצועית ואיכותית.

דורון עבודות איטום
דורון עבודות איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

אב זיפות 10
א.ב. זיפות 10

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

חברת "א.ב זיפות
10" ביצעה עבורנו עבודות איטום בבסיסים וכן גם באתרים ממשלתיים, הם ביצעו את עבודתם במסירות ובמקצועיות רבה תוך הקפדה על זמנים ושימוש בשיטות האיטום המתקדמות ביותר!

כתר איטום וזיפות גגות
כתר איטום וזיפות גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 11

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מחברת "כתר איטום", אליאור בחור הוגן ישר, תמיד עונה לטלפונים אם צריך משהו ומבצע עבודת איטום באיכות גבוהה - ממליץ בחום!

חלבי רביע איטום
חלבי רביע איטום

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

שאדי איטום
שאדי איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

נילאי איטום
נילאי איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

נילאי ביצע עבורי
עבודת איטום גג בניין ביריעות ביטומניות והוא מאוד מקצועי! הגעתי אליו דרך המלצה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית מבין כל בעלי המקצוע האחרים שבדקתי. קודם כל נילאי עמד בזמנים!

בית ביטומן
בית ביטומן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

סופר איטום
סופר איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 94

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

שמואל איטום ואחזקות
שמואל איטום ואחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

אלפסי איטום וזיפות
אלפסי איטום וזיפות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

ארגמן איטום בעמ
ארגמן איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אנו חברה קבלנית
ואסי קבלן המשנה שלנו כבר 4 שנים, הוא מבצע עבורנו עבודות איטום גגות, בתים פרטיים, קירות חיצוניים ומרתפים. אסי הכי מקצוען שיש ומילה שלו זו מילה!

נסיב חלבי איטום זה אנחנו
נסיב חלבי איטום.. זה אנחנו

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

השירות של נסיב
חלבי היה אחלה, אני מרוצה וכמובן ממליץ עליו. אומנם עבר מעט זמן מאז שנסיב היה אצלי אך אני זוכר אותו לטובה על היחס החם, המקצועיות והאמינות ואין לי ספק שבמידה ואצטרך עבודה נוספת בתחום האיטום אני אפנה אליו שוב.

ציון איטום ובינוי
ציון איטום ובינוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

על ציון מחברת
"ציון איטום ובינוי" יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע ישר והגון שמבצע עבודה איכותית ביותר. הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות, הוא והצוות עבדו במשך 3 ימים על הגג וביצעו עבודה נהדרת.

גדי טייר מומחה לעבודות איטום
גדי טייר מומחה לעבודות איטום

לפרטי העסק

8.6

voice-icon 3

חוות דעת

גדי טייר בעל-מקצוע
מומלץ ביותר! הוא מעולה, יודע את העבודה ועושה אותה מכל הלב! הזמנתי אותו לצורך איטום מרפסת מרוצפת, הדיירים בדירה שמתחתינו התלוננו על רטיבות בתקרה והיינו צריכים לבצע איטום שכלל הרמת המרצפות ולאחר האיטום התקנת ריצוף חדש.

גולד איטומים
גולד איטומים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

נטו עבודות איטום
נטו עבודות איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

השירות שקיבלתי מאלכס
מחברת "נטו" הוא השירות הכי טוב שקיבלתי מבעלי מקצוע. גם אמין, גם מקצועי, וגם איכותי, הכל באחד!!! את אלכס הזמנתי היות ורציתי לעשות איטום בתקרה שבסלון ואיטום במקלחת.

חסון נוהל איטום
חסון נוהל איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אחרי שנים רבות,
שלא עשיתי עבודת איטום בגג ביתי, החלטתי שלקראת החורף אני רוצה לחדש את האיטום. הגעתי לנוהל דרך עבודה אחרת, שראיתי אצל חבר ומאוד התרשמתי מרמת הביצוע.

המשפצים
המשפצים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

שימוש במבנה פיגומים לעבודת איטום מעקה חיצוני בגג בניין

עבודה בגובה באמצעות סנפלינג לביצוע איטום מעקה חיצוני במרפסת

כתבות ומאמרים

איתור ליקויי בנייה לפני רכישת דירה

איתור ליקויי בנייה לפני רכישת דירה

במאמר יוסבר מהי בדיקת ליקויי בנייה, מהי החשיבות של ה לפני שרוכשים נכס, מי מבצע אותה, ומה היא כוללת.

קרא עוד
בעיות איטום - זיהוי רטיבות בקיר ותיקון סדקים

בעיות איטום - זיהוי רטיבות בקיר ותיקון סדקים

במאמר יוסבר כיצד נזהה כשלים באיטום של מבנים ודירות, וכיצד יש לטפל בכשלי האיטום השונים.

קרא עוד
תיקון סדקים בקירות ואיטום נכון של תפרי התפשטות

תיקון סדקים בקירות ואיטום נכון של תפרי התפשטות

במאמר יוסבר כיצד נוצרים סדקים בקירות ומה שיטות הטיפול בסדקים ובתפרי התפשטות

קרא עוד