31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

יריעות איטום ביטומניות - מהן ומתי כדאי לעשות בהן שימוש?

במאמר יוסבר מהן יריעות איטום ביטומניות ומה יתרונות השימוש בהן בעבודות איטום

הכן גגך לחורף: איטום באמצעות יריעות ביטומניות

רגע לפני שהחורף מגיע, זהו בדיוק הזמן לאטום את הגג למי שעדיין לא עשה זאת ולפני שהרטיבות מתפתחת ומקשטת את התקרה והקירות. האיטום באמצעות יריעות ביטומניות נחשב כיום ליעיל והנפוץ ביותר מבין כל השיטות לאיטום גגות, ולצורך זה ביקשנו מהמקצוענים של האתר טוב תודה לספק את כל המידע שיעניק לכם חורף יבש, נעים ונטול הפתעות.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות: מעטפת של יתרונות

לא סתם נחשבת שיטת האיטום באמצעות היריעות הביטומניות לפופולרית והמועדפת מבין כל יתר השיטות, שכן, היריעות הביטומניות עמידות בפני טמפרטורות קיצוניות של קור וחום, כמו גם רטיבויות ופגיעות מכניות. אמיר תמם מחברת האחים תמם, חברה קבלנית מובילה המתמחה באיטום וזיפות גגות, מוסיף כי "היריעות הביטומניות עמידות לאורך זמן יותר מכל שיטת איטום אחרת ופוטרת את הדיירים מהצורך להלבין את הגג או מכל טיפול תחזוקתי אחר".

לאילו סוגי גגות מותאמות היריעות הביטומניות?

שוקי חכמון מחברת גולד איטומים, חברת איטום מובילה עם ותק וניסיון של מעל ל- 25 שנים, מסביר שבטרם קבלת ההחלטה על איטום הגג ביריעות ביטומניות, מומלץ לבדוק ולוודא שהגג אכן מתאים לאיטום מסוג זה. באופן כללי, איטום באמצעות יריעות איום ביטומניות מתאים ליישום מעל לגגות חדשים וגגות המצופים בזפת. האיטום האידאלי הוא מעל לשכבת הבטון, מהסיבה שהבטון מאפשר היצמדות מיטבית של החומר הביטומני.

עם זאת, אין להניח יריעות איטום על גגות בעלי איטום אקרילי ישן, היות ומדובר בחומרים ממשפחות שונות, ובמקרים כאלו נדרש קילוף מלא של כל החומר האקרילי הישן לפני האיטום. שיקול נוסף שיש לתת עליו את הדעת נוגע לכמות דודי שמש ואובייקטים בולטים אחרים. גגות עם ריבוי בדודי שמש, קולטים וכיוצא בזה, יצריכו את פירוקם על מנת שניתן יהיה לפרוש מתחתיהם את היריעות, עניין שעלול להיות כרוך בתוספת תשלום בלתי מבוטלת.

סוגי היריעות הביטומניות

ישנן שתי קטגוריות עיקריות של יריעות איטום ביטומניות שהן יריעות APP המותאמות לאיטום גגות החשופים לשמש ויריעות SBS המשמשות בעיקר לאיטום מקלטים, מרתפים, רצפות ואזורים שאינם חשופים לשמש. היריעות הביטומניות משווקות בעובי של 4 או 5 מ"מ, ואפשר לפרוש אותן באופן חד או דו שכבתי. היריעות שבעובי של 5 מ"מ הנן חזקות ועמידות יותר, ונהוג לפרוש אותן בשכבה אחת. כמו כן, התקן קובע שבגגות מרוצפים, יש להשתמש בשתי שכבות של יריעות בעובי 5 מ"מ.

שלבי עבודת האיטום בעזרת יריעות ביטומניות

ההכנות המקדימות לפני יישום האיטום באמצעות יריעות ביטומניות כוללות מספר שלבים ותלויות במצב הגג. במקרים שבהם מדובר בגג חדש, יש לבצע שיפועים לצורך ניתוב המים לכיוון המרזבים. גגות ישנים דורשים טיפול בליקויים קיימים וסילוק כל אובייקט שעלול לפגוע בעבודת האיטום. בתום הכנת התשתית לקראת האיטום, יש לשטוף ביסודיות את שטח הגג ולהמתין לייבוש של 24 שעות לכל הפחות. חשוב להדגיש שאופן הכנת הגג לקראת עבודת האיטום מהווה גורם מכריע להצלחת האיטום או לכישלונו.

שלבי עבודת האיטום בעזרת יריעות איטום כוללים מריחת שכבת יסוד (פריימר) ביטומנית שמשמשת כחומר מקשר בין התשתית ליריעות והמתנה לייבוש מוחלט, כשלאחר מכן יש לפרוש על הגג את היריעות הביטומניות, תוך הקפדה על חפיפה ברוחב של 10 ס"מ לכל הפחות בין יריעה ליריעה ובין היריעות לגג. הלחמת היריעות זו ולזו נעשית באמצעות מבער החל מהנקודה הנמוכה בגג ומשם כלפי מעלה להפחתת הסיכון לחדירת מים לאזורי החפיפה שבין היריעות. בתום עבודות ההלחמה, רצוי לחזק את היריעות באזורי החיבור שלהן אל הקירות ולצפות את החפיפות שבין היריעות בחומר מגן בכל המקומות שעוד נותרו שחורים למניעת חשיפה לקרני השמש.

עלויות התקנה של יריעות ביטומניות

עלויות ההתקנה של היריעות הביטומניות מתבססים על מספר קריטריונים, שהעיקרי שבהם הוא שטח הגג. במידה ומדובר בגג ששטחו עד 100 מ"ר, העלות תחושב לפי מחיר גלובלי, בעוד שבגגות גדולים יותר, נהוג לחשב את המחיר לפי מטר. מחירי היריעות הביטומניות שעוביין 4 מ"מ עשויים לנוע בטווח שבין 60 ל-80 ₪ למטר בעוד שיריעות ביטומניות בעובי של 5 מ"מ עשויות לעלות בין 85 ל-100 ₪ למטר. משתנים נוספים שעבורם נהוג לדרוש תוספת תשלום כוללים את מצבו של הגג והנגישות אליו. ככל שבגג ישנם יותר דודי שמש שצריך לפרק ופסולת הדורשת פינוי, עלות העבודה תהיה גבוהה יותר. האחריות הניתנת על איטום באמצעות יריעות ביטומניות היא בדרך כלל ל- 10 שנים בקרב מרבית החברות.

31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים תל אביב

אחים תימור חלבי
אחים תימור חלבי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

אלטום  פתרונות איטום מתקדמים
אלטום - פתרונות איטום מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

איטום אבי לוי
איטום אבי לוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

אחים סמי
אחים סמי

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 36

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
שיפוצים ובנייה בסביבות ירושלים ובמהלך השנים האחרונות אני לוקח כקבלן משנה של עבודות האיטום אך ורק את סמי מוסא מחברת "אחים סמי". השירות שלו מעולה, האיכות של העבודות מאוד גבוהה ועם הזמן למדתי פשוט שמדובר בבן אדם שאפשר לסמוך עליו.

צוות פכ לאיטום
צוות פ.כ לאיטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 60

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

עלמה חברת איטום
עלמה חברת איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 38

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

איטום עין חמד
איטום עין חמד

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 36

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

איטום משה בן דויד
איטום משה בן דויד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

פגשתי את משה
בחנות לחומרי בניין ושוחחנו, הוא שידר לי אמינות והרגשתי שאפשר לסמוך עליו אז הזמנתי אותו לעבודת איטום סנטף בעקבות הגשם. משה ביצע עבורי עבודה יסודית והוא נתן לי אחריות ושירות יוצא מן הכלל!

דור של איטום
דור של איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשנו באתרים בעל
מקצוע מומחה לאיטום גג בניין ביריעות ביטומניות ובמקרה הגענו ליניב והוא נתן לנו את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית! בסופו של יום, הוא ביצע עבודה מקצועית ואיכותית.

גג כל איטום בעמ
גג כל איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ששון בעל מקצוע
מיוחד במינו! הגעתי אליו דרך המלצה של אחד מדיירי הבניין והוא ביצע עבורנו איטום גג ביריעות ביטומניות. ששון הגיע עם הצוות שלו והם היו אדיבים מאוד, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומעבר לכך, הם שמרו על סביבה נקייה ותיקתקו את העבודה, התוצאה נפלאה!

אא רפאל זיפות ואיטום גגות
א.א רפאל זיפות ואיטום גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של רפי, הוא קודם כל בן אדם אמין, העבודה משתלמת, הוא משתמש בחומרים טובים ולא מחפף, הוא ביצע אצלנו מספר עבודות ובאמת בזכותו אין נזילות בחורפים - ממליצה בחום!

אב זיפות 10
א.ב. זיפות 10

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

חברת "א.ב זיפות
10" ביצעה עבורנו עבודות איטום בבסיסים וכן גם באתרים ממשלתיים, הם ביצעו את עבודתם במסירות ובמקצועיות רבה תוך הקפדה על זמנים ושימוש בשיטות האיטום המתקדמות ביותר!

נילאי איטום
נילאי איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

נילאי ביצע עבורי
עבודת איטום גג בניין ביריעות ביטומניות והוא מאוד מקצועי! הגעתי אליו דרך המלצה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית מבין כל בעלי המקצוע האחרים שבדקתי. קודם כל נילאי עמד בזמנים!

שאדי איטום
שאדי איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

איטום אלמוג
איטום אלמוג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חברים רבים המליצו
לי להשתמש בשירותיו של אמיר לצורך איטום מרפסת וקיר חיצוני ואכן, הוא לא אכזב אותי לרגע! לא רק שהוא אמין הוא גם ביצע עבודה מדוייקת ואיכותית. אמיר בעל מקצוע אחראי ורציני ביותר!

חלבי רביע איטום
חלבי רביע איטום

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

דורון עבודות איטום
דורון עבודות איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

סופר איטום
סופר איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 94

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

בית ביטומן
בית ביטומן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

כתר איטום וזיפות גגות
כתר איטום וזיפות גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 11

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מחברת "כתר איטום", אליאור בחור הוגן ישר, תמיד עונה לטלפונים אם צריך משהו ומבצע עבודת איטום באיכות גבוהה - ממליץ בחום!

אלפסי איטום וזיפות
אלפסי איטום וזיפות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

שמואל איטום ואחזקות
שמואל איטום ואחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

ארגמן איטום בעמ
ארגמן איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אנו חברה קבלנית
ואסי קבלן המשנה שלנו כבר 4 שנים, הוא מבצע עבורנו עבודות איטום גגות, בתים פרטיים, קירות חיצוניים ומרתפים. אסי הכי מקצוען שיש ומילה שלו זו מילה!

נסיב חלבי איטום זה אנחנו
נסיב חלבי איטום.. זה אנחנו

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

השירות של נסיב
חלבי היה אחלה, אני מרוצה וכמובן ממליץ עליו. אומנם עבר מעט זמן מאז שנסיב היה אצלי אך אני זוכר אותו לטובה על היחס החם, המקצועיות והאמינות ואין לי ספק שבמידה ואצטרך עבודה נוספת בתחום האיטום אני אפנה אליו שוב.

ציון איטום ובינוי
ציון איטום ובינוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

על ציון מחברת
"ציון איטום ובינוי" יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע ישר והגון שמבצע עבודה איכותית ביותר. הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות, הוא והצוות עבדו במשך 3 ימים על הגג וביצעו עבודה נהדרת.

גדי טייר מומחה לעבודות איטום
גדי טייר מומחה לעבודות איטום

לפרטי העסק

8.6

voice-icon 3

חוות דעת

גדי טייר בעל-מקצוע
מומלץ ביותר! הוא מעולה, יודע את העבודה ועושה אותה מכל הלב! הזמנתי אותו לצורך איטום מרפסת מרוצפת, הדיירים בדירה שמתחתינו התלוננו על רטיבות בתקרה והיינו צריכים לבצע איטום שכלל הרמת המרצפות ולאחר האיטום התקנת ריצוף חדש.

גולד איטומים
גולד איטומים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

נטו עבודות איטום
נטו עבודות איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

השירות שקיבלתי מאלכס
מחברת "נטו" הוא השירות הכי טוב שקיבלתי מבעלי מקצוע. גם אמין, גם מקצועי, וגם איכותי, הכל באחד!!! את אלכס הזמנתי היות ורציתי לעשות איטום בתקרה שבסלון ואיטום במקלחת.

חסון נוהל איטום
חסון נוהל איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אחרי שנים רבות,
שלא עשיתי עבודת איטום בגג ביתי, החלטתי שלקראת החורף אני רוצה לחדש את האיטום. הגעתי לנוהל דרך עבודה אחרת, שראיתי אצל חבר ומאוד התרשמתי מרמת הביצוע.

המשפצים
המשפצים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

צילום של גלילי יריעות ביטומניות לשימוש באיטום גג

חיתוך יריעות ביטומניות במהלך עבודת איטום גג

כתבות ומאמרים

שיטות איטום גגות נפוצות ויעילות לחורף יבש

שיטות איטום גגות נפוצות ויעילות לחורף יבש

במאמר יפורטו השיטות השונות לאיטום גגות ומה היתרונות והחסרונות בשימוש בשיטות השונות

קרא עוד
גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

המאמר יסביר על תחזוקת גגות רעפים ושיטות איטום לגגות רעפים

קרא עוד
עבודות איטום - כיצד מתבצע איטום מבנים ותחזוקה נכונה לאורך זמן

עבודות איטום - כיצד מתבצע איטום מבנים ותחזוקה נכונה לאורך זמן

במאמר יוסבר מהו איטום מבנים, מי אחראי על תיקון האיטום וכיצד נשמר את מערכת האיטום במבנה

קרא עוד