28

ספקי שירות בתחום איטום גגות

איטום חלונות – כל מה שאתם צריכים לדעת

באילו מצבים מצריך איטום חלונות? במאמר זה תקבלו את כל המידע על טיפול ומצבים שחייב לבצע איטום חלונות.

החורף הוא התקופה שבה מתגלים הרבה מאוד כשלים בבית. פתאום, כשמתחיל להיות קר, ומזג האוויר לא בדיוק מסביר פנים, כל הפגמים צפים ועולים, תרתי משמע... אחת הבעיות השכיחות בחורף היא הרטיבות שמופיעה בכל מיני מקומות בבית. היא יכולה לצוץ על הקירות, או להגיח בצורת כתמים על התקרה או שלפתע פתאום תבחינו בחדירת מים ממשקופי הדלתות או מאזור החלונות, ותבינו שעל מנת לטפל בחדירה ולהעלים אותה, יש לאטום את החלון.
אבל רטיבות היא לא הסיבה היחידה לאיטום חלונות. יש מגוון סיבות אחרות, שחלקן לא קשורות לחורף או לתנאי מזג האוויר. אנו נמנה אותן במאמר זה, נסביר על סוגי האיטום ונספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם בנושא.

איך יודעים מתי צריך לאטום חלונות?

הדרך הכי קלה לדעת אם החלונות שלכם זקוקים לאיטום, היא על ידי סגירתם בזמן שיש רוחות והעברת נר דולק לאט, בצורת שתי וערב, אל מול החלון. במקום שבו הנר כבה, שם יש חדירת אוויר. בכדי לבצע איטום מוצלח, תצטרכו להזמין בעל מקצוע. אם החלון שלכם חדש ויש עליו עדיין אחריות, אזי במקרה של איטום חלונות אלומיניום, זה יהיה קבלן האלומיניום, ובמקרה של חלונות עץ, זה יהיה הנגר שהכין לכם אותם.

אם האחריות על החלון כבר פגה, יהיה עליכם לחפש קבלן איטום שיעשה את העבודה. כך או כך, בעל המקצוע יבחן את החלונות בבית, את הסוג שלהם (חלון הזזה, חלון בלגי), מאיזה חומר הם עשויים (עץ, אלומיניום), האם יש צורך באיטום סף החלון או אולי באיטום צידי, ועל פי פרמטרים אלה יתאים את הטיפול היעיל ביותר.

מהן הסיבות לאיטם חלונות?

קיימים 3 סוגים עיקריים לאיטום חלונות:

  • איטום חלונות נגד מים – סוג האיטום הנפוץ ביותר וגם הקל ביותר לגילוי. אם תראו מים מחלחלים ומרטיבים את מסגרת החלון, דעו שהחלון שלכם לא אטום ויש לבצע בהקדם פעולה כדי לתקן את המצב. רטיבות זו עלולה לגרום להתנפחות הטיח, לקילוף הצבע וגם להופעתם של עובש וטחב, שגם יהרסו לכם את הקירות, אבל חשוב מכך, עלולים לפגוע גם בבריאות שלכם ולפתח מחלות.
  • איטום חלונות נגד רוח – אם אתם יושבים בחדר ופתאום שומעים יללות בלתי מוסברות, תירגעו. זה לא הדימיון שמתעתע בכם, זה משב הרוח ש"מנגן" וחודר דרך מרווחים לא אטומים אל הבית ומשם אל אוזניכם. זה קורה בדרך כלל בחלונות הזזה, כך שהדבר הראשון שיש לנסות הוא לסגור אותם עד הסוף. אם זה לא הולך, סביר להניח שיש לבצע איטום שלהם, כיוון שחדירת אוויר קר דרך המרווחים שבין מסגרת החלון לקיר, כמו גם חדירת חום בקיץ, גורמת לאימוץ יתר של המזגנים ולחשבון חשמל מנופח.
  • איטום חלונות נגד רעש – על אף שהבניה הישראלית נחשבת איכותית, לפחות לגבי הרצפה והקירות, לעיתים החלונות מקבלים פחות תשומת לב, ואז חוץ מהרוחות, גם הרעש שבחוץ עלול לחדור פנימה, להשפיע על השקט שבבית ולהפריע מאוד לאיכות החיים שלכם.

בכדי לבצע כראוי איטום חלונות נגד רעש, יש להתייחס לשני המרכיבים המרכזיים של החלון – הזגוגית והמסגרת. כשמדובר בזגוגית, אפשר להגדיל את העובי שלה, לבצע זיגוג כפול, או להתקין זגוגית רב-שכבתית או בידודית, שמבודדת טוב יותר רעשים. מסגרת החלון היא כבר אלמנט יותר מורכב, כיוון שכאשר היא אינה אטומה לרוחות או לגשמים, היא מאפשרת מעבר קול. על מנת להפוך את המסגרת לאטומה, רצוי להשתמש בחומרים לאיטום חלונות, כמו למשל סיליקון לאיטום חלונות, שהוא ייעודי לפעולה זו.

מה זה איטום פנימי ואיטום חיצוני?

כשמדובר באיטום חלונות, הכוונה היא לאיטום שניתן לעשות מתוך הדירה עצמה, כלומר איטום מבנה החלון הפנימי, לעומת איטום שיש לעשות בצד החיצוני של החלון, זה שיושב על הקיר החיצוני של הבניין.
איטומ פנימי מבוצע על גבי מסילת החלון או במגע של מסגרת החלון עם הזכוכית בעזרת סיקה לאיטום חלונות (יש אפילו סיקה שקופה שלא מכערת את החלון). איטום חיצוני, הוא לרוב איטום מסגרת החלון, כך שבדרך כלל מוציאים אותה, מורחים על הקיר החיצוני פריימר ייעודי שיקשור היטב את חומרי האיטום האחרים, שהם דבקים במהותם, ולאחר המתנה של כשעה, מחזירים אותה למקום. גם באיטום פנימי וגם בחיצוני, טרם האיטום, על הזכוכית והמסגרת להיות יבשים ונקיים לגמרי, ללא גרגיר אבק עליהם.

בואו נדבר על מחיר ואחריות

מחירי איטום חלונות נעים בין 300-800 ₪ עבור חלון בגודל סטנדרטי של 1X1 מ'. כמובן שככל שהחלון גדול יותר ו / או ככל שמספר החלונות גדול יותר, כך גם המחיר יירד.
האחריות על איטום חלונות ניתנת ל-2-5 שנים בדרך כלל, תלוי בסוג החלון וסוג האיטום שבוצע.

למה צריך לאטום חלונות?

לפעמים נדמה שאין כל כך חשיבות לאיטום החלונות, בטח אם האיטום לא נעשה עקב טפטוף או רטיבות. אבל דעו לכם, שחלון שאינו אטום, יכול לשבש מאוד את איכות חייכם, להוריד את ערך הנכס שלכם, לגרום למפגע רעש לא נעים ואף לפגום בבריאות שלכם, אם יכניס פנימה קור שעלול להוביל לתחלואה, כמו התקררות או שפעת. ואת כל אלה, אף אחד לא רוצה.
אבל באופן כללי, מומלץ פשוט להעניק התייחסות מיוחדת לחלונות שבבית, כיוון שהם בין האלמנטים החשובים ביותר שקיימים במבנה. הם מכניסים אור פנימה ומאווררים את המרחב כדי שיהיה נעים לשהות בו. לכן, בכדי שהחלונות ימשיכו למלא אחר ייעודם, עליהם להישאר תקינים ומבודדים, וזוהי הסיבה מדוע יש לבדוק אותם בכל שנה, רצוי לפני בוא החורף, ובמידת הצורך לבצע איטום שלהם.

28

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים תל אביב

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אביב אחד מהאנשים
הכי איכותיים ואמינים שפגשתי! יצרתי אתו קשר דרך אחד מאתרי הפרסום והוא הרשים אותי מאוד בטלפון ונשמע מקצועי לכן, סיכמנו שהוא יגיע אלי עם הצוות שלו לאיטום גג ביריעות ביטומניות בבניין משותף בו אני גר.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני ועד בניין
ויצרתי קשר עם משה דרך מגנט שהודבק על דלתי ועוד כמה בעלי מקצוע לצורך איטום הגג ביריעות ביטומניות, לאחר ישיבת דיירים שערכנו החלטנו שהוא יבצע את העבודה כי הוא נתן לנו את הצעת המחיר הכי זולה וגם היה מאוד סימפטי.

9.4

voice-icon 58

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

9.4

voice-icon 21

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

9.5

voice-icon 19

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

9.3

voice-icon 36

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

9.4

voice-icon 34

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ששון בעל מקצוע
מיוחד במינו! הגעתי אליו דרך המלצה של אחד מדיירי הבניין והוא ביצע עבורנו איטום גג ביריעות ביטומניות. ששון הגיע עם הצוות שלו והם היו אדיבים מאוד, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומעבר לכך, הם שמרו על סביבה נקייה ותיקתקו את העבודה, התוצאה נפלאה!

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

אבישי קודם כל
איש מקסים, אמין עומד במילה שלו והעבודה שהוא מבצע באיכות א' א'! אני ממליצה עליו בחום לכל המחפש חברת איטום אמינה ומקצועית.

9.4

voice-icon 27

חוות דעת

מודה בחום רב
על העזרה והנתינה שלך אין אנשים ישרים וטובים כמוך תודה רבה אני ממליצה בחום רבב !!!!!

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

9.5

voice-icon 9

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מחברת "כתר איטום", אליאור בחור הוגן ישר, תמיד עונה לטלפונים אם צריך משהו ומבצע עבודת איטום באיכות גבוהה - ממליץ בחום!

9.6

voice-icon 36

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
שיפוצים ובנייה בסביבות ירושלים ובמהלך השנים האחרונות אני לוקח כקבלן משנה של עבודות האיטום אך ורק את סמי מוסא מחברת "אחים סמי". השירות שלו מעולה, האיכות של העבודות מאוד גבוהה ועם הזמן למדתי פשוט שמדובר בבן אדם שאפשר לסמוך עליו.

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אלירז ביצע עבורנו
איטום גג בניין ביריעות ביטומניות בשטח של 400 מטר כי הייתה לנו רטיבות מאוד רצינית שחלחלה לתוך הקירות. קיבלנו על אלירז המון המלצות בפייסבוק ומפה לאוזן ואכן, השירות שלו ברמה גבוהה הן מבחינה אישית והן מבחינת ביצוע, הוא מקצוען אמיתי!

9.3

voice-icon 16

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

9.4

voice-icon 92

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

8.6

voice-icon 3

חוות דעת

גדי טייר בעל-מקצוע
מומלץ ביותר! הוא מעולה, יודע את העבודה ועושה אותה מכל הלב! הזמנתי אותו לצורך איטום מרפסת מרוצפת, הדיירים בדירה שמתחתינו התלוננו על רטיבות בתקרה והיינו צריכים לבצע איטום שכלל הרמת המרצפות ולאחר האיטום התקנת ריצוף חדש.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

השירות של נסיב
חלבי היה אחלה, אני מרוצה וכמובן ממליץ עליו. אומנם עבר מעט זמן מאז שנסיב היה אצלי אך אני זוכר אותו לטובה על היחס החם, המקצועיות והאמינות ואין לי ספק שבמידה ואצטרך עבודה נוספת בתחום האיטום אני אפנה אליו שוב.

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

על ציון מחברת
"ציון איטום ובינוי" יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע ישר והגון שמבצע עבודה איכותית ביותר. הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות, הוא והצוות עבדו במשך 3 ימים על הגג וביצעו עבודה נהדרת.

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

השירות שקיבלתי מאלכס
מחברת "נטו" הוא השירות הכי טוב שקיבלתי מבעלי מקצוע. גם אמין, גם מקצועי, וגם איכותי, הכל באחד!!! את אלכס הזמנתי היות ורציתי לעשות איטום בתקרה שבסלון ואיטום במקלחת.

9.6

voice-icon 6

חוות דעת

את מנחם מ"אלרום
שיפוצים" הזמנתי לאחר שהחלטתי לערוך שיפוץ כללי בדירתי שבטבריה. את הטלפון של מנחם קיבלתי מחבר שהמליץ עליו בחום רב וכעת אני הוא זה שממליץ עליו בחום רב.

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אחרי שנים רבות,
שלא עשיתי עבודת איטום בגג ביתי, החלטתי שלקראת החורף אני רוצה לחדש את האיטום. הגעתי לנוהל דרך עבודה אחרת, שראיתי אצל חבר ומאוד התרשמתי מרמת הביצוע.

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

תכנון איטום חלונות

חומרים לאיטום

תהליך איטום חלון

כתבות ומאמרים

איטום אמבטיה ומקלחת – עשו זאת בעצמכם

איטום אמבטיה ומקלחת – עשו זאת בעצמכם

כאשר בונים או משפצים חדר אמבטיה בשפה מקצועית "חדר רטוב" אליו מצריך התייחסות אחרת מאשר לחדרים אחרים בתוך הבית. להמשך קריאה במאמר לחצו על הריבוע וקבלו את המידע המפורט.

קרא עוד
איטום מרתף - כיצד מבוצע ומהם השלבים החשובים

איטום מרתף - כיצד מבוצע ומהם השלבים החשובים

במאמר יוסבר מהי עבודת איטום מרתפים ומבנים תת קרקעיים ויפורטו בקצרה השלבים להכנה וביצוע של עבודות איטום במרתפים

קרא עוד
כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים ואיך נימנע מרטיבות ועובש בקירות הבית?

כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים ואיך נימנע מרטיבות ועובש בקירות הבית?

במאמר יוסבר על תהליך איטום קירות פנימיים ויוסבר כיצד לטפל בנזקי רטיבות ועובש בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
מהן השיטות השונות לצורך איטום רצפות ואזורים מרוצפים?

מהן השיטות השונות לצורך איטום רצפות ואזורים מרוצפים?

במאמר יוסבר מה השיטות לאיטום אזורים מרוצפים ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטת איטום רצפות

קרא עוד
10 כללי היסוד לצורך איטום מרפסות מרוצפות ופתרון בעיות נזילות

10 כללי היסוד לצורך איטום מרפסות מרוצפות ופתרון בעיות נזילות

במאמר יוצגו כללי היסוד בביצוע מערכת איטום נכונה למרפסות ומה השיטות לטיפול בבעיות של איטום מרפסות

קרא עוד