22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

ריצוף למטבח - חומרי הריצוף הנפוצים, תחזוקה וטיפים

איך בוחרים ריצוף למטבח? איזה סוג ריצוף כדאי לבחור? מהם היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם? אנחנו כאן כדי לענות.

ריצוף מטבח – כי במקום שמבלים הרבה זמן צריך גם יופי וגם נוחות

המטבח הוא אחד החדרים עמוסי הפעילות בבית, לכן התאמת ריצוף למטבח היא משימה מאתגרת וחשובה ביותר. מדובר בחלל שהריצוף בו צריך להיבחר גם על ידי שיקולים אסתטיים, אך בו בזמן עליו להיות עמיד מספיק ובעל יכולת להתמודד עם תנועה מסיבית של אנשים רבים ועם עמידה ממושכת. כמו כן, המטבח הוא מקום שאין ספק שיישפכו בו חומרים ויהיה בו בלגן, כך שגם בטיחות וקלות התחזוקה שלו צריכות להילקח בחשבון. ואם אתם מאלה שאוהבים לבשל ומשקיעים בכך שעות רבות, מן הסתם תרצו גם שהרצפה שלכם תהיה נוחה (כן, תתפלאו, אבל יש דבר כזה רצפה נוחה. הרגליים שלכם יכולים לזהות אחת כזו בקלות).
אז איך בוחרים ריצוף לבית ובמיוחד למטבח? איזה סוג ריצוף כדאי לבחור? מהם היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם? אנחנו כאן כדי לענות.

התאמת הריצוף למטבח

בכדי להשיג הרגשה של הרמוניה במטבח שלכם, רצוי שהריצוף שלו ישתלב עם שאר האלמנטים. לכן חשבו היטב על התאמות צבעים וחומרים ועל התחושה הכללית שאתם רוצים להשיג. ריצוף באריחי פורצלן או בבטון למשל יכול להיראות נפלא במטבח בעל סגנון מודרני, בעוד שריצוף עם פרקט עץ מתאים יותר לסגנון מסורתי ואריחי אבן טבעית מעניקים הרגשת חמימות.
אם המטבח שלכם פתוח, תוכלו להמשיך את הריצוף לאזורים ולחללים אחרים בבית, ובחלק מסוגי הריצוף גם החוצה, במרפסת או ביציאה אל הגינה. מצד שני, תוכלו דווקא לייצר ייחודיות במטבח על ידי יצירת אזור נפרד, עם ריצוף משלו. למשל יישום אריחי אבן טבעית במטבח או התקנת פרקט עץ בפינת האוכל או באזורים משותפים אחרים. כך המטבח מקבל אזור תחום משלו ויש לכך יתרונות רבים, הן מבחינה עיצובית והן מבחינת חופש הבחירה שלכם ביתר חלקי הבית.

אילו חומרי גלם לבחור בריצוף למטבח?

תחום הריצוף התפתח והשתכלל ויש כיום שפע עצום שמתוכו תוכלו לבחור. אנו נציע כאן 3 בחירות שלדעתנו הן המתאימות ביותר כשמדברים ריצוף למטבח, אם כי כמובן שתוכלו לרצף איתן את כל הבית:

גרניט פורצלן - אריחי גרניט פורצלן הם סוג הריצוף הנפוץ ביותר בישראל כיום. ולא בכדי. אריחים אלה נוצרים בטמפרטורה גבוהה מאוד שהופכת אותם לחזקים ביותר, לעמידים מאוד, גם למים שלא יכולים לחדור אליהם.
העמידות הגבוהה של אריחי הפורצלן היא אכן התכונה הבולטת ביותר שלהם. לא תמצאו חומר גלם קשיח יותר ליישום במטבח שלכם. גרניט פורצלן יכול להתמודד עם כל חומר שיישפך, עם כל בלגן שהכלים שלכם יציבו לו, ואפילו עם שריטות ושריפות. אפילו התחזוקה שלו קלה מאוד. כל מה שהוא זקוק לו מדי פעם הם טאטוא ושטיפה.
עוד יתרון שיש לאריחי הגרניט פורצלן הוא היכולת שלהם להיראות כמו כל חומר גלם אחר. הם יכולים למשל להיראות כמו עץ או כמו אבן טבעית, רק תבחרו.
אבל צריך לזכור שלגרניט פורצלן יש גם חסרונות. העמידות והחוזק של האריחים יכולים להיות דווקא בעוכריהם, כיוון שהם גורמים לקושי לעמוד עליהם לאורך זמן. לכן אם אתם מתכננים לבלות שעות במטבח, נעלו נעליים נוחות או הניחו שטיח כלשהו מתחת לאזור העבודה שלכם. בנוסף, אל תבחרו אריחים חלקים, כיוון שהסבירות שתחליקו עליהם ותפלו היא גבוהה יחסית. ודבר אחרון – לגבי המחיר. אמנם מדובר בסוג ריצוף שהעלות שלו נוחה ומתאימה כמעט לכל כיס, אבל צריך להבין שאריחי גרניט פורצלן אינם מיועדים ליישום עצמי. רצוי שאיש מקצוע יתקין אותם באופן כזה שמים לא יחדרו אליהם כלל, אחרת העמידות שלהם לא שווה כמעט כלום. וכפי שאתם יודעים, עבודה עם איש מקצוע מייקרת את העלויות.
אך על אף כל אלה, אנו ממליצים מאוד על אריחי גרניט פורצלן בכל הודע לריצוף המטבח. זו כנראה האפשרות המתאימה ביותר למרבית המטבחים בישראל.

אבן טבעית - אריחי אבן טבעית הם האפשרות הטובה ביותר אם אתם רוצים שלמטבח שלכם יהיה גם ערך עיצובי. הם מגיעים בדוגמאות יפיפיות כדוגמת צפחה, טרוורטין ושיש, ומכיוון שאין שתי אבנים טבעיות דומות אחת לשנייה, למטבח שלכם יהיה ללא ספק מראה ייחודי.
כמו אריחי הגרניט פורצלן, גם אריחי אבן טבעית עמידים מאוד גם למים. אולם שלא כמו אריחי הגרניט פורצלן, אריחי אבן טבעית, במיוחד אלה שהם באיכות טובה, יקרים מאוד. וזה בהחלט החיסרון העיקרי שלהם, כמו גם העובדה שריצוף שכזה חובה שיותקן על ידי בעל מקצוע מנוסה.
לכן אם אתם מוכנים להשקיע סכום לא מבוטל, אריחי אבן טבעית הם התשובה שלכם. מה שבטוח, אם הריצוף למטבח שלכם יהיה ריצוף אבן טבעית, יהיה לכם תמיד נעים וכיף להסתכל עליו.

בטון - אם אתם מעוניינים שהריצוף למטבח שלכם יהיה בעל מראה מעודכן, לכו על ריצוף בטון. כשמדברים על ריצוף למטבח הוא מושלם, כיוון שהוא חזק ביותר ועמיד לכל דבר. מדובר בחומר גלם שבטכנולוגיות החדשות כיום ניתן לעצב עימו שילובים מקסימים של דוגמאות וצבעים, ולכן אין פלא שהוא תופס תאוצה במהירות.

טיפים לריצוף המטבח

  תנועה – דיברנו על זה כבר קודם במאמר. המטבח הוא אזור שיש בו אנשים כמעט בכל שעות היממה. זהו שיקול בבחירת הריצוף, כך שרצוי שיהיה עמיד וחזק בכדי להכיל את התנועה.


  עמידות – בחרו חומר גלם עמיד לריצוף המטבח. גם אם אתם בוחרים פרקט עץ, רצוי שזה יהיה עץ גוּשָׁנִי שהוא חזק יותר. אולם באופן כללי, אנו ממליצים על חומר גלם כמו גרניט פורצלן או בטון, וכדאי אפילו להוסיף שכבת הגנה נוספת על האריחים המיושמים במטבח (וגם בחדר האמבטיה).


  גודל המטבח – חַשבו מראש את שטח המטבח. אם המטבח שלכם קטן ואתם מעוניינים שייראה גדול יותר, התקינו בו אריחים בהירים שנותנים תחושת מרחב ועל הדרך מוסיפים גם חמימות.


  כמות האור – שימו לב מהי כמות האור שיש במטבח שלכם בשעות היממה השונות. מטבח שיש בו הרבה אור שמש יכול גם לסנוור, ולכן מומלץ שלא יותקנו בו אריחים בהירים מבריקים שישקפו עוד יותר את האור, אלא דווקא ריצוף מחוספס וכהה קצת יותר (לא שחור לגמרי, אבל כזה שיוכל לספוג את קרני האור המסנוורות), או כזה שיוצר משחק עם דוגמאות וגוונים.


  הסתגלות – לאריחים בעלי גוון טבעי ונייטרלי יש יכולת הסתגלות, כך שכל שינויים עתידיים שתבצעו במטבח, ישתלבו נפלא עימם. יש שיגידו שהבחירה בצבעים טבעיים היא משעממת, אנחנו אומרים שמדובר במחשבה בוגרת שיכולה גם להיות נועזת אם תשכילו לשלב במטבח אלמנטים דקורטיביים אחרים.


  צבע וסגנון – אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של ריצוף למטבח היום הוא השפע. יש אינסוף דוגמאות, צבעים, סגנונות ועיצובים. לפני שאתם בוחרים צבע לריצוף המטבח, קחו בחשבון את הצבעים הדומיננטיים וסגנון העיצוב הקיים של המטבח. כמו כן, חשבו מה אתם רוצים שתהיה נקודת ההתמקדות – האם הארונות החדשים שהנגר עיצב והרכיב? אולי הכיור הנוצץ והמיוחד? לאחר שהחלטתם על אלה, בחרו את הצבע, הדוגמא והמרקם של אריחי הריצוף.


  תחזוקה – כמה שפחות כמובן. הבשורות הטובות שכמעט כל אפשרויות של ריצוף למטבח לא מצריכות תחזוקה מורכבת מדי.

אם נסכם, ריצוף למטבח צריך להיות גם פרקטי וגם פונקציונלי, אך כפי שראינו, יש מספיק אפשרויות לבחור מהן, כל שצריך הוא קצת מחשבה קדימה ובדיקת כלל השיקולים. כדאי לבדוק את מחירון עבודות ריצוף של בעלי המקצוע המומלצים שלנו.
בהצלחה!

22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מצא בעל מקצוע

רצפים מומלצים תל אביב

"המטבח הוא אחד החדרים עמוסי הפעילות בבית"

"אריחי גרניט פורצלן הם סוג הריצוף הנפוץ ביותר בישראל כיום"

"אריחי אבן טבעית הם האפשרות הטובה ביותר אם אתם רוצים שלמטבח שלכם יהיה גם ערך עיצובי"

כתבות ומאמרים

ריצוף חוץ - מחירים סוגי רצפות טיפים וכל מה שבניהם

ריצוף חוץ - מחירים סוגי רצפות טיפים וכל מה שבניהם

במאמר זה נסקור את חומרי הגלם וסוגי הריצוף שמתאימים לאזורי החוץ ואת החסרונות והיתרונות של כל אחד מהם - על מנת לסייע לכם לבחור את סוג הריצוף המתאים ביותר לחלק הכי יפה של הבית.

קרא עוד
ריצוף אמבטיה ומקלחת המדריך המלא - טיפים לבחירת סוג הריצוף

ריצוף אמבטיה ומקלחת המדריך המלא - טיפים לבחירת סוג הריצוף

במאמר זה נסביר על התכונות החשובות שיש לחדרים "רטובים" וננסה לעזור לכם לבחור את הריצוף המתאים ביותר לחדרים ייחודים אלו כמו המקלחת והאמבטיה.

קרא עוד
כל הסודות של ריצוף לחדר שינה וחדר עבודה

כל הסודות של ריצוף לחדר שינה וחדר עבודה

בחירת ריצוף לחדר שינה ולחדר העבודה היא עניין של אנרגיה, של הרגשה כללית, של תחושת מרחב ופתיחות. חללים אלה צריכים לשלב פרקטית עם נוחות ונועם, וזה הדבר שצריך להנחות אתכם. במאמר זה נציג בפניכם את כל השיקולים והסודות של ריצוף לחדר שינה וחדר עבודה.

קרא עוד
ריצוף הבית בעץ ודמוי עץ - יתרונות, חסרונות ועלויות לריצוף בעץ

ריצוף הבית בעץ ודמוי עץ - יתרונות, חסרונות ועלויות לריצוף בעץ

ריצוף עץ וריצוף דמוי עץ הם אחת האפשרויות המקובלות לריצוף הבית, יחד עם הריצוף הסטנדרטי של אריחים משיש, קרמיקה או גרניט פורצלן. המאמר הבא מוקדש לכל המתלבטים בין פרקט עץ ודמוי עץ לבין אריחי ריצוף.

קרא עוד
אריחים מצוירים לרצפה - מידע וטיפים חשובים

אריחים מצוירים לרצפה - מידע וטיפים חשובים

אז איך נוצרים אריחים מצוירים לרצפה? כיצד מגיעות הדוגמאות שעליהם? איפה אפשר לרצף איתם? ומה היתרונות שלהם? אנחנו כאן כדי לענות.

קרא עוד
ריצוף הבית בקרמיקה - כל מה שרציתם לדעת על קרמיקה לרצפה

ריצוף הבית בקרמיקה - כל מה שרציתם לדעת על קרמיקה לרצפה

הרצפה היא אלמנט עיצובי שאיננו נותנים עליו מספיק את הדעת, במאמר הבא נרחיב על ריצוף באריחי קרמיקה, ונענה על כל התשובות לשאלות החשובות

קרא עוד
אבן טבעית ושיש לריצוף הבית - תקציב, סגנון וטיפים לתחזוקה

אבן טבעית ושיש לריצוף הבית - תקציב, סגנון וטיפים לתחזוקה

יש היום מגוון עצום של סוגי ריצוף, בכל הדוגמאות, הצבעים, המרקמים והמחירים. מי שיבחר לרצף באבן טבעית או שיש עשה את הבחירה הנכונה והנבונה, ולא רק מבחינת המראה, אלא גם מבחינה פרקטית מפני ששני סוגי ריצוף אלה נחשבים לעמידים וקלים לניקוי ולתחזוקה.

קרא עוד
ריצוף הבית בגרניט פורצלן - תכונות, עיצובים ומחירונים

ריצוף הבית בגרניט פורצלן - תכונות, עיצובים ומחירונים

מאמר זה יוקדש לאריחי הגרניט פורצלן, ומטרתו להסביר לכם מהו חומר גלם זה, מה תהליך הייצור שלו, איך והיכן הוא יכול להשתלב בבית שלכם, כיצד מיישמים אותו בשטח ומהן העלויות שלו.

קרא עוד