13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

המדריך השלם לניקוי מזרונים

במאמר יוסבר על חשיבות ניקוי מזרנים בבית באופן מקצועי וכיצד לתחזק את המזרן באמצעיים ביתיים.

מתי תדעו שהגיע הזמן לנקות את המזרון, ואיך עושים זאת?

בניקוי מזרונים, יש חשיבות לא רק למראה האסתטי - אלא גם לאיכות השינה הנובעת ממזרון נקי. יותר מאשר בניקוי של ריפודים, ניקוי מזרונים הוא פונקציונאלי - מכיוון שהשינה על מזרן מלוכלך מגבירה תסמיני אלרגיה (והרי בין 70% ל - 80% מאיתנו סובלים מאלרגיות או מרגישות לאלרגנים בסביבותינו, לפחות בחלק מחודשי השנה), ועשויה גם לפתח בעיות בריאותיות, אם המזרון שלכם מהווה מצע להתפתחות של חיידקים, בקטריות, עובשים, ועוד מיני מרעין בישין - הוא משפיע באופן ישיר ורחב היקף על איכות הנשימה, בריאות העור ופעילות מערכת החיסון, כמו גם על התפקוד המיטבי שלנו במהלך היום (שהוא תלוי באיכות השינה).

מכל הסיבות האלה - חשוב במיוחד להקפיד על מזרן נקי, ולנקות אותו באופן מקצועי, עם חברת ניקיון המתמחה בניקוי מזרונים, אחת לחצי שנה עד שנה. חשיבות ניקוי המזרן היא לא פחותה אם לא אף מוגברת - בתינוקות, פעוטות וילדים.
בשורה התחתונה, עוד לפני שאנחנו מתחילים בפריסת הטיפים והטכניקות לשמירה על מזרן נקי ביום יום - אנחנו ממליצים שלא לוותר על ניקוי מקצועי של המזרן. בין תאריכי הניקוי המקצועי - כך תנקו את המזרן שלכם באמצעים ביתיים, ותסירו ממנו כתמים.

מבנה המזרן שלכם

בשונה מניקוי הריפודים או השטיח , המזרן בדרך כלל הוא עבה ובעל מספר שכבות של ספוג או בד. מפאת מבנהו, כתמים, שתן, שתייה שנשפכה עליו או אפילו כתמים של זיעה במהלך לילות הקיץ החמים - כל אלה "נשמרים" בין שכבות המזרן, וניקוי יסודי שלו יכלול שאיבה החוצה של אותם לכלוכים, מבין השכבות. הדרך היחידה להבטיח שלכלוכים לא יגיעו לשכבות התחתונות של המזרן שלכם ויילכד שם, היא לנקות את הכתמים מייד עם היווצרותם. שיטת ניקוי המזרן דומה לרוב לשיטות הניקוי של מגוון הספות הוריפודים בבית עם כמה דברים שיחודיים לניקוי מזרנים בלבד.

ניקוי ביתי של המזרן - מה לא עושים?

במרבית המקרים, ניקוי המשטח העליון של המזרן הוא יעיל מאוד, גם בשימוש בדטרגנטים ביתיים, כמו אבקת כביסה או ג'ל לניקוי כביסה. הנה כמה שגיאות נפוצות - שמומלץ בחום להימנע מהם, על מנת לשמור את המזרון נקי:

 • אל תרטיבו את המזרן. רטיבות שנספגת בשכבות העמוקות של המזרן תפתח ללא ספק עובש או פטריות, שלא נעים לישון עליהן. הרטיבו את המזרן רק בכמות המועטה ביותר הנדרשת, ודאגו לייבוש מלא של המזרן, גם בלחיצה חזקה, לפני שאתם חוזרים לישון עליו
 • אל תשתמשו בחומרי ניקוי אגרסיביים המכילים מעל 5% של חמצן פעיל - כמו אקונומיקה, כלור, וכדומה. בהמשך - נפרט בנוגע למספר טכניקות ביתיות לניקוי יעיל של המזרן, עם חומרי ניקוי שנמצאים בכל בית
 • אם אתם מנקים את המזרן בחומרי ניקוי שריחם אינטנסיבי - הקפידו להסיר היטב את חומרי הניקוי, לייבש ולהסיר ריחות מאזור הניקוי במזרן טרם תחזירו את המזרן לשימוש, על מנת שלא תסבלו מריח חומרי ניקוי בשנתכם.
 • אל תתפשרו על ניקוי השכבה החיצונית של המזרן - אם המזרן נרטב, היו בטוחים שהחומר המלכלך חדר גם לשכבות התחתונות של המזרן. במקרים כאלה - מומלץ לוותר על הניקוי הביתי, ולפנות לניקוי מקצועי

חמש שיטות פלא לניקוי ביתי של מזרונים

אם אתם מנקים את המזרונים באופן ביתי פעם בשבוע או אם נוצר כתם טרי על המזרן ואתם מעוניינים לנקות אותו, כראוי, מייד לאחר שנוצר - הנה חמש שיטות לניקוי מזרנים ביתי, שעובדות ביעילות מפתיעה

לניקוי כתמי שתן, קיא, צואה, דם, וכתמים ביולוגיים אחרים

 • ערבבו כמות של חומץ לבן או חומץ טבעי בכמות זהה של מים חמימים (לתערובת של 1:1), טפחו בעדינות על האזור המוכתם תוך שאתם מקפידים שלא להרטיב את המזרן יתר על המידה
 • אם הכתם בולט או לא מאוד חדש - אפשרו השריה וספיגה של תמיסת הניקוי למשך כעשר דקות
 • הברישו בעדינות - אפשר אפילו עם מברשת שיניים שכבר, כמובן, לא תשתמשו בה, את אזור הכתם
 • באמצעות מטלית נקייה ויבשה - ספגו לחלוטין את הרטיבות, וייבשו את המזרן לחלוטי (בשמש, או באמצעות שואב אבק הפועל גם על נוזלים, או באמצעות מייבש שיער, וכדומה)
 • רק כשהמזרן יבש לחלוטין - החזירו אותו לשימוש

להסרת ריח רע ממזרנים

שני חומרים שסופחים נוזלים וריחות בצורה יעילה הם אבקת סודה לשתיה ומלח שולחן דק רגיל. אחד משני אלה, תוכלו לפזר מעל אזורים במזרן ש"סובלים" מריח רע, לאחר שאת הכתם עצמו הסרתם וייבשתם. הניחו לחומרים הפעילים למשך כשעתיים, ולאחר מכן הסירו אותם מן המזרון באמצעות שאיבה או ניגוב, ללא מים

השתמשו בפירות הדר להסרת כתמים ולהלבנה

תוכלו ממש לשפשף את המזרן שלכם עם קליפת לימון או תפוז, או להשרות את הקליפות במים ולהשתמש בתמיסה שהתקבלה לניקוי. ניתן גם לסחוט תפוז או לימון לקערה ולהשתמש במיץ הפירות לניקוי.

לניקוי מיטת תינוקות או פעוטות

השתמשו בנוזל כביסה היפו אלרגי, בריכוז של שתי כפות לכוס, הברישו את חומר הניקוי הביתי באזורי הכתם ודאגו לייבוש מלא של המזרן לפני חזרתו לשימוש. השימוש בחומר היפר אלרגי יבטיח שחומרי הניקוי עצמם לא יצרו גירויים אלרגיים שהם נפוצים יותר אצל פעוטות ותינוקות.

להסרת עובש בשכבות החיצוניות של המזרן

השתמשו בשמן אתרי מעץ התה, אותו תוכלו לרכוש בחנויות הפארם, וערבבו כארבע טיפות שמן אתרי לתוך כל כוס של חומר הניקוי שלכם. השמן האתרי עץ התה מחסל עובשים ופטריות, ואפילו קרדית אבק הבית, הנפוצה במזרנים, מסתלקת בנוכחות החומרים הפעילים אשר בו.

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

המנקה ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

ניקוי מזרן באופן מקצועי באמצעות מכשור מתקדם

בעת ניקוי ביתי של מזרן יש להיזהר לא להרטיב את המזרן אלא לנקות באמצעות מטלית לחה ובסיום לדאוג לייבוש מלא

במקרים של כתמי עובש, פטריות וקרדית האבק במזרן מומלץ לקנות שמן אתרי מעץ התה והחומרים הפעילים בו יחסלו אותם כליל

כתבות ומאמרים

ניקוי, חידוש ריפודי רכב - כללים לתחזוקה או ניקוי של ריפודים לרכב

ניקוי, חידוש ריפודי רכב - כללים לתחזוקה או ניקוי של ריפודים לרכב

רשימת טיפים לניקוי או חידוש ריפודי רכב בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
איך מנקים ריפוד של הריהוט בבית, באיזה חומר לניקוי ריפודים מומלץ להשתמש?

איך מנקים ריפוד של הריהוט בבית, באיזה חומר לניקוי ריפודים מומלץ להשתמש?

במאמר זה נסקור את ההבדלים בין סוגי הריפודים השונים בבית על מנת שתוכלו לבחור לכל ריפוד חומר ניקוי מתאים.

קרא עוד