13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

איך מנקים ריפוד של הריהוט בבית, באיזה חומר לניקוי ריפודים מומלץ להשתמש?

במאמר זה נסקור את ההבדלים בין סוגי הריפודים השונים בבית על מנת שתוכלו לבחור לכל ריפוד חומר ניקוי מתאים.

ספות עור, כורסת בד או כיסאות אוכל - איך מנקים את הריפודים השונים בבית?

הסתכלו סביב על הבית המעוצב שלכם, ותגלו כי יש לכם מספר אלמנטים בבית שהם מרופדים - זה יכול להיות הספות והכורסאות בסלון, מערכות ישיבה נוספות בבית, כיסאות שולחן האוכל וכדומה. מרבית הריפודים בארץ היום הם ריפודים מבד - טבעי או סינטטי, וריפודים מעור, שגם הוא עשוי להיות טבעי או סינטטי. כשאתם מעוניינים לנקות את הריפודים בבית - חשוב להתייחס לכל ריפוד בהתאם לחומרים ממנו הוא עשוי. תמצאו באתר גם מדריך מקיף לניקוי ספות בריפוד עור ומדריך ממוקד לניקוי ריפודים מבד, כמו גם מדריך לניקוי ריפודי הרכב - במאמר זה נסקור את ההבדלים בין כלל סוגי הריפודים השונים - מידע שחשוב לדעת, גם על מנת לאפשר ניקוי ביתי מתאים לריפודים שלכם - וגם על מנת שתוכלו לבחור ריפודים יתאימו לסגנון החיים שלכם, בבואכם לבחור מערכת ישיבה, כורסה או כיסא בעל ריפוד.

סקירה קצרה על החומרים המשמשים לריפוד

יש הבדלים מהותיים בתחזוקה ובניקוי של ריפודים מחומרים שונים, מבדים שונים ומסוגים שונים של עור. עוד לפני שאתם מלחלחים את המטלית שלכם ומנסים להסיר כתם מהריפוד - בואו ננסה להבין מאילו חומרים עשוי הריפוד שלכם, ואיך הכי נכון להתמודד עם הניקוי שלו -

ריפוד מיקרופייבר (או אימפלה)
חומר סינטטי לחלוטין, ועמיד בעל טקסטורה שמזכירה עור הפוך וקטיפתי. קל מאוד לנקות ריפודים ממיקרופייבר, מפני שטכניקת הכבישה בהם מיוצר הבד, מצמצמם את אפשרות החומרים המכתימים ממש להיספג בריפוד. עם זאת, הם רגישים מאוד לכתמי שומן, כך שאת ארוחת הערב - מוטב שלא לאכול מעל ריפודי מיקרופייבר.

ריפודי עור
עור הוא כנראה חומר הריפוד היוקרתי - והיקר ביותר. קל לנקות אותו ולהסיר ממנו כתמים חדשים - אולם קשה להסיר ממנו כתמים לאחר שנוצרו. הוא נוטה לספוג ריחות ודורש תחזוקה רבה, שתמנע היווצרות סדקים.

ריפודי עור סינטטי
בעוד יש שיאמרו כי ריפוד עור סינטטי מקנה לרהיטים תחושה מלאכותית - עור סינטטי הוא כנראה חומר הריפוד הכי קל לתחזוקה. מנקים אותו עם מגבון לח, הוא לא סופג כלום, גם לא ריחות, והוא שומר על המראה החדש הצבעוני שלו לאורך זמן.

ריפוד מבד טבעי - כותנה, פשתן, וכדומה
ריפודים מבד טבעי משווים אווירה אקולוגית וחמה, אבל הם בעלי איכות סופגת וקשים יותר לניקוי ולהסרת כתמים. בעיקר בריפודים בצבעים הבהירים - תמצאו את עצמכם נדרשים לשירותי חברת ניקיון לעיתים קרובות, אם ברצונכם לשמור על המראה החדש של הריפודים. לא רק כשמשהו נשפך על הריפוד הוא יוכתם - בדים טבעיים סופגים גם זיעה, כך שמספיק שמישהו יישב על הריפוד שלכם ביום חם - ואתם עלולים למצוא את עצמכם עם כתם גדול ומכוער להסיר, לאחר שיקום. אפילו הצטברות אבק משפיעה על הריפוד ומשנה את צבעו.

ריפוד מבד סינטטי
תוכלו להסיר את כתמים באמצעות מגבון לח, להכניס את כל הריפודים לכביסה (בטמפרטורה לא גבוהה מ - 30 0 , על מנת שלא להשפיע על צבע הריפודים). קל לשמור על הריפודים ססגוניים כביומם הראשון בבית, גם לאורך זמן וגם במשפחות עם ילדים או חיות מחמד.

החומרים המתאימים לניקוי הריפודים שלכם

כפי שראינו, כל סוג של ריפוד הוא בעל הנטיות, העמידות, וכושר הספיגה האינדיווידואליים לו - וחשוב שתדעו כי בעוד זה ממש בסדר להעביר מגבון לח על ריפוד עור או עור סינטטי - לא תמיד זה יעבור בשלום, כשהריפודים שלכם עשויים בד טבעי (אגב, בעור טבעי, הקפידו לנקות עם מגבונים שאינם מכילים אלכוהול). על כן, חשוב לדעת מאיזה חומר נתפר הריפוד שלכם, ולבחור את התחזוקה שלו בהתאם. חשוב לדעת, כי ישנם חומרי ניקוי מקצועיים שמתאימים לכל סוג של ריפוד - ושפע של המלצות בנוגע לחומרי ניקוי שאפשר להכין מחומרים ניקוי שיש בית (כמו סבון לניקוי כלים או אבקת כביסה) - בדילול עם מים. לאחר שזיהיתם את סוג הריפוד שלכם - קראו את המדריך הספציפי למידע נוסף על חומרי ניקוי ביתיים ואיך מסירים באמצעותם כתמים מהריפודים בבית.

ניקיתם לבד? מצויין! עדיין, כדאי לשקול ניקוי מקצועי של הריפודים, כל פרק זמן קבוע

אם הריפודים שלכם עשויים חומר טבעי (עור או בד), אם יש לכם ילדים קטנים, בעלי חיים או אם אתם אוהבים לארח - גם כשאתם לא רואים את האבק והלכלוך המצטבר בין סיבי הריפוד - הוא קיים שם, צובר ריחות לא נעימים ומהווה בית נעים לבקטריות, חיידקים ועוד מיני מיקרו אורגניזמים - אורחים לא רצויים בין קפלי הריפודים שלנו, שבחלקם גם משפיעים על הבריאות שלנו. על כן, גם כשהריפודים שלכם נראים נקיים, אנחנו ממליצים על ניקוי מקצועי מידי חצי שנה עד שנה, שיסייע לכם לשמור על הריפודים שלכם כחדשים ביום יום, בניקוי ביתי קליל. ניקוי ריפודים מקצועי ישיב את הבד למצב אופטימאלי, יסיר כתמים ישנים ויחסל מושבות של מיקרו אורגניזמים.

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

המנקה  ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac  ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

ריפוד עור הינו היוקרתי ביותר ודורש תחזוקה רבה כדי למנוע היווצרות סדקים

ריפוד מבד סינטטי קל לניקוי ונשמר היטב לאורך זמן

גם אם הלכלוך לא נראה לעין כדאי לבצע ניקוי מקצועי מדי חצי שנה לניקוי בקטריות וחיידקים

כתבות ומאמרים

ניקוי, חידוש ריפודי רכב - כללים לתחזוקה או ניקוי של ריפודים לרכב

ניקוי, חידוש ריפודי רכב - כללים לתחזוקה או ניקוי של ריפודים לרכב

רשימת טיפים לניקוי או חידוש ריפודי רכב בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
המדריך השלם לניקוי מזרונים

המדריך השלם לניקוי מזרונים

במאמר יוסבר על חשיבות ניקוי מזרנים בבית באופן מקצועי וכיצד לתחזק את המזרן באמצעיים ביתיים.

קרא עוד