17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

דוד שמש אמקור - מהם מערכות הדודים המרכזיים של החברה

במאמר נספר בקצרה על חברת אמקור ונפרט על 4 סוגי מערכות דודי שמש המרכזיים של החברה

קצת על חברת אמקור

לא צריך להיות מומחה או 'מבין' גדול בתחום של דודי שמש על מנת לדעת כי חברת דודי שמש אמקור נחשבת ל'שם דבר' בתחום דודי השמש, הן בארץ והן בעולם – ואיך לא, כמו אינספור חברות טכנולוגיות סביבתיות ישראליות אחרות, גם חברת דודי שמש אמקור נחשבת לפורצת דרך ולמתקדמת ביותר מבחינת כל מה שנוגע למחקר ופיתוח, ייצור, שיווק והתקנה של דודי שמש על גגות מבנים של דירות ובתים, מבני תעשייה ועוד. חברת אמקור אנרגיות סולריות בע"מ, הינה אחת מחברות ייצור מערכות חימום המים הסולריות (כלומר, באמצעות אנרגיית השמש) הגדולות והמצליחות ביותר בעבור השוק המקומי והבינלאומי כאחד.

בפועל, ניתן לראות ולהבחין בדודי השמש של אמקור לא רק על פני הגגות בישראל, אלא גם על גגות של מבנים בכל אמריקה, אירופה, אפריקה ועוד. נתון זה נגזר באופן ישיר מן העובדה כי חברת אמקור הינה אחת מן החברות הוותיקות ביותר (בעלת ניסיון יוצא דופן של למעלה מ – 40 שנה מבחינת כל מה שנוגע לייצור דודי שמש מכל הסוגים!). בנוסף, ולצד ההתמחות הגדולה בכל מה שנוגע לדודי שמש, חברת אמקור אף מפתחת ומשווקת מוצרים נוספים מתחום האנרגיה הסולרית כמו דודי חשמל. בנוסף, חשוב לציין כי כל המוצרים של חברת אמקור, ללא שום יוצא מן הכלל, 'מחזיקים' בתו התקן הייעודי והמחייב של מכון התקנים הישראלי, וזאת בדומה להימצא של תקנים בינלאומיים מחייבים רבים בקרב מוצריה. בנוסף, חברת אמקור מקפידה לחדש ולשכלל גם מבחינת כל מה שנוגע לשמירה על איכות הסביבה. החברה עושה זאת באמצעות ייצור דודי שמש וחשמל אשר חסכוניים בחשמל ואשר פולטים גזי חממה בכמות נמוכה בהרבה מן הממוצע. במילים אחרות, אין ספק כי חברת אמקור אנרגיות סולריות בע"מ הינה גאווה ישראלית!

4 סוגים של מערכות דוד שמש אמקור

לא בכדי אומרים כי דודי השמש של חברת אמקור מתחרים על התואר דודי השמש האיכותיים והטובים ביותר בעולם – אבל על מנת להבין מדוע דודי השמש כה איכותיים וייחודיים, קיים צורך חיוני ומהותי ביותר 'לחזור' לעבר ההגדרה של מהו דוד שמש בכלל. ובכן, כאשר אומרים דוד שמש הכוונה הינה למתקן סולארי ייעודי אשר 'אחראי' על חימום מים, הן למען שימוש ביתי והן למען שימוש תעשייתי. בפועל, דוד השמש מורכב משני 'גופים' – הראשון הינו מיכל המים והשני הינו קולטני שמש. ביחד, דוד השמש מייצר מים חמים למען צרכים מסוגים שונים.

דוד שמש אמקור בנוי ועשוי מחומרים ידידותיים לסביבה ובעל יכולת קליטה גבוהה, ייצור גבוה ביותר ואחוז ניצול של מעל 72% (!). חברת אמקור מציגה ארבע סוגים מרכזיים של מערכות דודי שמש:

מערכת תרומו סיפון (ראה הסבר בצד ימין) במעגל פתוח – מערכת מובנית הכוללת דוד וקולט (מספר וגודל הקולטים בהתאם לנפח הדוד), מערכת המצויה ברוב הבתים בארץ מאחר והיא מתאימה לתנאי האקלים הנוחים בארץ ולאיכות המים בעלי מצבורי אבנית נמוכים

מערכת תרומו סיפון במעגל סגור – המערכת בנויה בדומה למערכת הקודמת כאשר ההבדל המרכזי הוא שקיימת הפרדה בין המים שבשימוש הדוד למים שבשימוש הקולט ומחליף החום, מערכת זו מתאימה יותר לאזורים עם תנאי טמפרטורה נמוכים מאפס ומים המכילים כמויות גבוהות של אבנית

מערכות מאולצות ביתיות פתוחות או סגורות – מערכות המתאימות למקרים חריגים בהם לא ניתן לעמוד בכללי התקנה נכונה כגון התקנת הדוד מעל הקולטים או שמירה על מרחק קצר בין הדוד לקולטים. התקנת מערכת פתוחה או סגורה תתוקן בהתאם לתנאי הטמפרטורה ומים כפי שהוצגו למערכות התרמו-סיפון

מערכות סולאריות מרכזיות מאולצות – מערכות שבאות לענות על דרישה של חימום מים בכמויות גדולות כגון מערכות מים של בתים משותפים, בתי מלון, בריכות שחיה ועוד.

היתרונות של דוד שמש אמקור


מלבד היתרונות הבולטים של דודי שמש מתוצרת חברת אמקור כגון: ניצול מתמשך ובלתי פוסק של אנרגיית השמש, שמירה הרמטית ומוחלטת על איכות הסביבה, חיסכון חודשי קבוע ומשמעותי ביותר בחשבון החשמל ועוד נתייחס לשני נקודות בולטות:

אחריות על הדוד והקולטים – בשונה משאר היצרנים המספקים אחריות מינימלית של 4 שנים המוגדרת בחוק או מוכרים הרחבות אחריות לשנים נוספות בעלויות כאלה ואחרות, חברת אמקור מתחייבת ל-10 שנות אחריות על הדוד והקולטים!!

שירות התקנה אין-האוס – בשונה מחברות הדודים שמפנות את ההתקנות לטכנאי דודים עצמאיים או מראש מתחייבים רק על רכישת הדוד ולא על התקנתו, מתחייבת חברת אמקור לשירותי התקנה ללא הפנייה לצד ג' מה שמקל על הלקוח כאשר הוא נדרש לשירות ופונה ישירות לחברה ולא מתחיל לרדוף אחרי טכנאי דודים כאלה ואחרים.


17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

מערכת תרמו-סיפון המאפשרת קבלת מים חמים בקיץ ובחורף

צילום דוגמה של מערכת חימום מים סולארית

כתבות ומאמרים

מהם ההיתרונות של חברת

מהם ההיתרונות של חברת "נימרוד" דודי שמש וקולטים?

במאמר נספר בקצרה על חברת "נימרוד" דודי שמש ונפרט על היתרונות בשימוש ורכישת דודי שמש מתוצרת נימרוד

קרא עוד
מערכות סולאריות

מערכות סולאריות

במאמר יוסבר מהן מערכות סולאריות, אילו סוגי מערכות סולאריות קיימים, ומהם השימושים שלהם.

קרא עוד
תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

במאמר נלמד על סוגי דודי השמש והחשמל הקיימים בשוק, היתרונות והחסרנות של כל תצורה וההבדלים ביניהם

קרא עוד