17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

תקלות נפוצות בדודי שמש

מה יותר מתסכל מלהגיע הביתה בתום יום עבודה מייגע, ולגלות שהטיימר של הדוד גורם לקצר חשמלי? שהמים במקלחת קפואים, זאת למרות שלכל אורך יום הייתה שמש חמימה? אספנו עבורכם, בסיוע אתר טוב תודה, תקלות נפוצות בדודי שמש והעלויות הנדרשות לתיקונן.

ישנן מגוון תקלות בדודי שמש שנפוצות ביותר שבהן כוללות את התופעה שבה המים בדוד אינם מתחממים על אף שמדובר ביום שמשי נאה, או לחלופין מדליקים את דוד החשמל לפרקי זמן ממושכים ולמרות זאת המים אינם מתחממים בהתאם למצופה. תקלות שכיחות נוספות נוגעות לקפיצת המפסק או הטיימר בכל פעם שלוחצים על המתג ומנסים להדליקו, וכן לטפטופי מים מאזור גוף החימום או שעוצמתם של המים החמים בברזים הנה נמוכה. היות והתקלות קשורות לעתים קרובות לגופי החימום החשמליים המותקנים בדודי השמש או במכלים עצמם, שהרי שהתקלות הללו זהות הן בדודי החשמל והן בדודי השמש.

הצטברות האבנית בצינורות הולכת המים

אבי אברג"יל מחברת ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה, חברה ותיקה הפועלת באזור הגליל והעמקים, מסביר שהצטברות האבנית בצינורות הולכת המים נחשבת לאחת מהתקלות הבולטות בישראל, והיא עשויה להוביל למגוון בעיות שונות, החל מקורוזיה וקצר חשמלי, דרך זרימת מים חלשה, בשל האבנית שבצינורות וכלה בחימום האיטי של המים לאחר הדלקת דוד החשמל היות ולמים קשה להגיע לגוף החימום. לצערנו, אין דרך לתקן באופן עצמאי ובשיטת "עשה זאת בעצמך" תקלות בדוד שמש הנובעות מהצטברות אבנית, אלא להסתייע באיש מקצוע שינקה את האבנית שהצטברה ויחליף את הפלאנג` (אוגן) ואת גוף החימום במידת הצורך. עם זאת, אבי אברג"יל מדגיש שניתן בהחלט להקטין משמעותית את האפשרות שתקלות מסוג זה תתרחשנה שוב בטווח העתידי באמצעות התקנת מסנן אבנית.

החלפת הפלאנג'

אחד מהתיקונים השכיחים ביותר בדודי שמש כרוך בהחלפת פלאנג'. שלומי חזן מחברת שביט דודי שמש וחשמל בע"מ, הפועלת באזורי המרכז, השרון והשפלה ומתמחה במערכות סולריות מסביר שהפלאנג' הנו כמעין צלחת עגולה אשר סוגרת את פתח הדוד ואליה מתחברים גם התרמוסטט וגוף החימום. נזילה מהפלאנג' עשויה להיגרם, גם במקרה הזה, כתוצאה מהצטברות של אבנית. בנסיבות הללו עולה הצורך בפתיחת הדוד וניקוי האבנית שבתוכו. במידה והנזילה היא כתוצאה מאיטום לקוי של הפלאנג', ניתן בדרך כלל לפתור את הבעיה על ידי החלפת הפלאנג'. ואולם, במידה והנזילה נובעת מגוף דוד השמש או שאין אפשרות לפתוח את הברגים בשל החלודה שהצטברה, אזי בהחלט יתכן שיעלה הצורך בהחלפת הדוד.

תקלות בגוף החימום ו\או התרמוסטט

הצטברות האבנית עלולה לגרום גם לתקלות בגוף החימום, העשויות להתבטא בקפיצת המפסק בכל פעם שלוחצים על המתג במטרה להדליקו או שהמים אינם מתחממים במידה המצופה, זאת על אף הפעלתו של דוד החשמל לפרקי זמן ממושכים. התופעה של דוד חשמל שאינו מחמם עלולה לנבוע גם מתקלה בתרמוסטט כתוצאה מפגיעה חיצונית או מבלאי טבעי. במקרים מסוימים ניתן להסתפק בהחלפת גוף החימום וללא כל הזדקקות בפתיחת הדוד כולו, אך ישנם גם דוודים שאין בהם אפשרות להחלפת גוף החימום בלבד, ונדרשת החלפת הפלאנג' יחד איתו. המומחים מאתר טוב תודה ממליצים בכל מקרה להחליף גם את הפלאנג', במטרה להבטיח את תפקודו האופטימלי של הדוד. באופן כללי, במידה ואין לכם רקע קודם בתחום, כדאי שלא לנסות ולתקן באופן עצמאי, אלא להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום, זאת בכדי שלא להחמיר את הבעיה ולגרום לנזק שעלול בסופו של דבר להסתכם בעלויות גבוהות הרבה יותר.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

החלפת פלאנ'ג ע"י טכנאי דודים

החלפת תרמוסטט בדוד שמש

טכנאי דודי שמש מבצע בדיקת חיבורי מים בדוד

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

קרא עוד
מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

קרא עוד
כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

קרא עוד