34

ספקי שירות בתחום איטום גגות

עבודות איטום - כיצד מתבצע איטום מבנים ותחזוקה נכונה לאורך זמן

במאמר יוסבר מהו איטום מבנים, מי אחראי על תיקון האיטום וכיצד נשמר את מערכת האיטום במבנה

עבודות איטום מבנים לקראת החורף

ישראל איננה משופעת בגשמים, ועל כן מפליא הדבר כיצד בארץ חמה כל כך, קיימות כל כך הרבה בעיות של איטום מבנים ושל רטיבות בתקרות ובקירות. הדבר נובע מחוסר הקפדה על איטום מבנים יסודי ומקצועי בזמן הבנייה, תהליך איטום זה שמבוצע בתהליכי הבנייה אמור לתת פתרונות למניעת חדירות מים או רטיבות בכל חלקי מעטפת המבנה, מחלקי מבנה תת קרקעיים כגון מקלטים ומרתפים, דרך קירות חיצוניים ועד איטום גגות. הבעיות השכיחות הנגרמות מתוצאה של איטום מבנים לקוי או אי ביצוע תחזוקה מתאימה הם: חדירת רטיבות מדירה לדירה בבתים משותפים, חדירת רטיבות מגגות, מרפסות פתוחות או אדניות ומאגרי מים, ובעיות מורכבות יותר של חדירת רטיבות ממבנים תת קרקעיים. לו הייתה ישראל גשומה וקרה כמו אירופה, מן הסתם הייתה הקפדה גדולה יותר בענייני איטום ובידוד. מכל מקום, לקראת החורף, כדאי לוודא כי ביתנו שלנו מוכן היטב לקראת הגשמים ולא יזמן לנו "הפתעות" רטובות .

עיתוי ביצוע עבודות איטום מבנים ואחריות לעלויות התיקון

בעיות איטום או רטיבות שהתגלו בחורף יש לפתור בעונת הקיץ ולא להמתין עד תחילת החורף הבא. כמעט בלתי אפשרי לבצע עבודות איטום יעילות וטובות תחת גשם, או כאשר הגג, התקרה או הקיר כבר רטובים. איטום מבנים ובידוד יש לבצע בשיא הקיץ, כאשר כל הרטיבות כבר יבשה לחלוטין וכאשר חומרי האיטום והבידוד מתקשים במהירות ונצמדים היטב לתשתיות היבשות . לעיתים נוצרים חיכוכים בנושא האחריות לעלויות תיקון התקלות, בהתאם לחוק במקרים של בעיות איטום בשטחים המשותפים לכל בעלי הדירות ובפרט שטחים ציבוריים כגון מקלטים, מרתפים, פירי מעליות, חדרי מדרגות, חדרי אשפה, חניונים וכדומה, אחריות התיקון והעלויות חלה על ועד הבית וכל דייר ישלם על פי חלקו היחסי בבניין. בבעיות איטום בקירות משותפים בין דירות ומרפסות אחריות התיקון והעלויות חלה על הדיירים המעורבים.

תחזוקת מבנים - פעולות למניעת בעיות רטיבות

תחזוקה נכונה של עבודות איטום במבנה תאריך את משך החיים של מערכת האיטום ותחסוך עלויות רבות בטווח הארוך, הכוונה אינה לפעולות ניקיון כלליות אלא לפעולות שיש לבצע באופן קבוע.

ניקוי הגג - גגות שטוחים אינם שטוחים ממש, אלא משופעים לכיוון המרזבים. שיפוע נכון ונקי הוא הדרך הטובה ביותר למניעת הצטברות מים בשלוליות, שבמוקדם או במאוחר יובילו לנזילות. על כן יש לוודא כי הגג נקי וחלק, כי כל הצינורות מוגבהים ואינם יוצרים "מחסומים" לזרימת המים, וכי תחת דודי השמש ובסביבות המרזבים אין מרבצי אבק וחול. לאחר טאטוא יסודי, רצוי לשטוף את הגג באמצעות צינור ולבחון האם המים מתנקזים כהלכה.

ניקוי המרזבים - פתחי הניקוז של הגג חייבים להיות נקיים מכל לכלוך, חול ושיירים כלשהם. חשוב לדעת, כי פתחי הניקוז החשופים לעין הם רק קצהו של צינור, שפעמים רבות בנוי כ"ברך" או מכיל קטע ישר שנעלם מעינינו. על כן, פתח נקי איננו ערובה לצינור נקי! הדרך הטובה ביותר היא למלא דלי מים, לרוקן אותו בבת אחת לתוך פתח הניקוז ולוודא כי המים זורמים מהר ובחופשיות.

תיקוני איטום - אם בזמן הניקוי נחשפים סדקים או קרעים בשכבת האיטום, יש לתקנם מיידית. רצוי להזמין בעל מקצוע שיקבע האם תיקונים קלים יספיקו, או האם יש לבצע איטום גגות חוזר. כדאי גם לבחון את הגג כולו ולא רק את שכבת האיטום – האם כל הפתחים לצינורות ולכבלים אטומים היטב, האם הקירות והמעקות אינם סדוקים, והאם פתחי הכניסה והיציאה אטומים. שכבת איטום תקינה איננה יכולה להגן מפני חדירת מים מפתחים כאלה!

מרפסות - יש לוודא כי פתחי הניקוז של המרפסות נקיים לחלוטין וכי התפרים שבין המרצפות ("פוגות") מלאים ואטומים. פוגות פתוחות יש למלא בעזרת "רובע". יש לבחון את הקירות ולוודא כי אינם סדוקים – קיר סדוק מעביר מים בקלות רבה! את הסדקים יש למלא בשפכטל לשימוש חיצוני, ואת הקירות יש לצבוע בצבע גמיש ואטום למים (כדוגמת "רב גמיש").

קירות חיצוניים - אם בזמן החורף הופיעה רטיבות בקירות חיצוניים, זו בעייה חמורה שיש לפותרה במשך הקיץ בעזרת בעלי מקצוע מוסמכים לכך.

חלונות - חלונות שמחדירים רטיבות או רוח הם צרה צרורה, ומעידים על איכות בנייה וגימור לקויה. כמעט ואין אפשרות לתקן חלונות כאלה, ואמצעי איטום ובידוד שונים מספקים בדרך כלל פתרון זמני וחלקי לטווח קצר בלבד. חלונות לקויים או ישנים רצוי להחליף, אך לעשות זאת רק באמצעות בעל מקצוע רציני ואמין שמייצג חברה ידועה ואחראית. חלונות עם זכוכית בידודית מספקים הגנה מצויינת מפני קור (וגם מפני חום בקיץ!), וגם מפחיתים מאוד את עוצמת הרעש החודרת לדירה.

תחזוקה טובה במועדה וכמה בדיקות פשוטות לפני שהגשמים מתחילים יסייעו לנו לעבור את החורף בשלום!

34

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים תל אביב

גסנ ציפויים
ג.ס.נ ציפויים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי לג'לאל מפה
לאוזן וכל מה שאמרו עליו אמיתי ונכון! הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות ונתן לי את הצעת המחיר הזולה ביותר בשוק לאחר שערכתי בדיקה עם בעלי מקצוע נוספים.

שאדי איטום
שאדי איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 60

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

אב זיפות 10
א.ב. זיפות 10

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

חברת "א.ב זיפות
10" ביצעה עבורנו עבודות איטום בבסיסים וכן גם באתרים ממשלתיים, הם ביצעו את עבודתם במסירות ובמקצועיות רבה תוך הקפדה על זמנים ושימוש בשיטות האיטום המתקדמות ביותר!

בית ביטומן
בית ביטומן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

דור של איטום
דור של איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חיפשנו באתרים בעל
מקצוע מומחה לאיטום גג בניין ביריעות ביטומניות ובמקרה הגענו ליניב והוא נתן לנו את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית! בסופו של יום, הוא ביצע עבודה מקצועית ואיכותית.

נילאי איטום
נילאי איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

נילאי ביצע עבורי
עבודת איטום גג בניין ביריעות ביטומניות והוא מאוד מקצועי! הגעתי אליו דרך המלצה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית מבין כל בעלי המקצוע האחרים שבדקתי. קודם כל נילאי עמד בזמנים!

צוות פכ לאיטום
צוות פ.כ לאיטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

אא רפאל זיפות ואיטום גגות
א.א רפאל זיפות ואיטום גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של רפי, הוא קודם כל בן אדם אמין, העבודה משתלמת, הוא משתמש בחומרים טובים ולא מחפף, הוא ביצע אצלנו מספר עבודות ובאמת בזכותו אין נזילות בחורפים - ממליצה בחום!

גג כל איטום בעמ
גג כל איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

ששון בעל מקצוע
מיוחד במינו! הגעתי אליו דרך המלצה של אחד מדיירי הבניין והוא ביצע עבורנו איטום גג ביריעות ביטומניות. ששון הגיע עם הצוות שלו והם היו אדיבים מאוד, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומעבר לכך, הם שמרו על סביבה נקייה ותיקתקו את העבודה, התוצאה נפלאה!

אחים תימור חלבי
אחים תימור חלבי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 27

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

סופר איטום
סופר איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 96

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

מאצ איטום וזיפות גגות
מ.א.צ איטום וזיפות גגות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יש לי הערכה
גדולה כלפי משה! שמעתי עליו לא מעט מפה לאוזן באזור שלי והוא נתן לי את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר עבור איטום גג ביתי ביריעות ביטומניות והיה זמין להגיע תוך זמן קצר, אז סיכמנו מועד לביצוע העבודה.

כתר איטום וזיפות גגות
כתר איטום וזיפות גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 11

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מחברת "כתר איטום", אליאור בחור הוגן ישר, תמיד עונה לטלפונים אם צריך משהו ומבצע עבודת איטום באיכות גבוהה - ממליץ בחום!

חלבי רביע איטום
חלבי רביע איטום

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

אלפסי איטום וזיפות
אלפסי איטום וזיפות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

קבוצת לסריאיטום ובידוד גגות
"קבוצת לסרי"-איטום ובידוד גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

נכון לרגע זה
אני מרוצה מעבודת האיטום שיובל לסרי עשה אצלנו בגג! הגענו אליו דרך המלצות מפה לאוזן, חיפשנו חברת איטום שתבצע אצלנו בגג הבניין איטום חדש, מכיוון שהאיטום הישן נסדק והתפורר והיו נזילות ממקומות שונים.

דורון עבודות איטום
דורון עבודות איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 52

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

איטום משה בן דויד
איטום משה בן דויד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 5

חוות דעת

פגשתי את משה
בחנות לחומרי בניין ושוחחנו, הוא שידר לי אמינות והרגשתי שאפשר לסמוך עליו אז הזמנתי אותו לעבודת איטום סנטף בעקבות הגשם. משה ביצע עבורי עבודה יסודית והוא נתן לי אחריות ושירות יוצא מן הכלל!

איטום אבי לוי
איטום אבי לוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

אלטום  פתרונות איטום מתקדמים
אלטום - פתרונות איטום מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

שמואל איטום ואחזקות
שמואל איטום ואחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

איטום עין חמד
איטום עין חמד

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

עלמה חברת איטום
עלמה חברת איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 40

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

ארגמן איטום בעמ
ארגמן איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אנו חברה קבלנית
ואסי קבלן המשנה שלנו כבר 4 שנים, הוא מבצע עבורנו עבודות איטום גגות, בתים פרטיים, קירות חיצוניים ומרתפים. אסי הכי מקצוען שיש ומילה שלו זו מילה!

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

נסיב חלבי איטום זה אנחנו
נסיב חלבי איטום.. זה אנחנו

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

השירות של נסיב
חלבי היה אחלה, אני מרוצה וכמובן ממליץ עליו. אומנם עבר מעט זמן מאז שנסיב היה אצלי אך אני זוכר אותו לטובה על היחס החם, המקצועיות והאמינות ואין לי ספק שבמידה ואצטרך עבודה נוספת בתחום האיטום אני אפנה אליו שוב.

גדי טייר מומחה לעבודות איטום
גדי טייר מומחה לעבודות איטום

לפרטי העסק

8.6

voice-icon 3

חוות דעת

גדי טייר בעל-מקצוע
מומלץ ביותר! הוא מעולה, יודע את העבודה ועושה אותה מכל הלב! הזמנתי אותו לצורך איטום מרפסת מרוצפת, הדיירים בדירה שמתחתינו התלוננו על רטיבות בתקרה והיינו צריכים לבצע איטום שכלל הרמת המרצפות ולאחר האיטום התקנת ריצוף חדש.

גולד איטומים
גולד איטומים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

נטו עבודות איטום
נטו עבודות איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

השירות שקיבלתי מאלכס
מחברת "נטו" הוא השירות הכי טוב שקיבלתי מבעלי מקצוע. גם אמין, גם מקצועי, וגם איכותי, הכל באחד!!! את אלכס הזמנתי היות ורציתי לעשות איטום בתקרה שבסלון ואיטום במקלחת.

ציון איטום ובינוי
ציון איטום ובינוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

על ציון מחברת
"ציון איטום ובינוי" יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע ישר והגון שמבצע עבודה איכותית ביותר. הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות, הוא והצוות עבדו במשך 3 ימים על הגג וביצעו עבודה נהדרת.

חסון נוהל איטום
חסון נוהל איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אחרי שנים רבות,
שלא עשיתי עבודת איטום בגג ביתי, החלטתי שלקראת החורף אני רוצה לחדש את האיטום. הגעתי לנוהל דרך עבודה אחרת, שראיתי אצל חבר ומאוד התרשמתי מרמת הביצוע.

איטום יסודות בניין ע"י חברת איטום

בידוד קיר בטון במרתף ע"י שימוש בטכניקה של התזת זפת לאיטום

כתבות ומאמרים

יריעות איטום ביטומניות -  מהן ומתי כדאי לעשות בהן שימוש?

יריעות איטום ביטומניות - מהן ומתי כדאי לעשות בהן שימוש?

במאמר יוסבר מהן יריעות איטום ביטומניות ומה יתרונות השימוש בהן בעבודות איטום

קרא עוד
שיטות איטום גגות נפוצות ויעילות לחורף יבש

שיטות איטום גגות נפוצות ויעילות לחורף יבש

במאמר יפורטו השיטות השונות לאיטום גגות ומה היתרונות והחסרונות בשימוש בשיטות השונות

קרא עוד
גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

המאמר יסביר על תחזוקת גגות רעפים ושיטות איטום לגגות רעפים

קרא עוד