31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

שיטות איטום גגות נפוצות ויעילות לחורף יבש

במאמר יפורטו השיטות השונות לאיטום גגות ומה היתרונות והחסרונות בשימוש בשיטות השונות

שיטות איטום גגות - המדריך

חכם סיני אמר פעם שהטיימינג זה הכל בחיים. מדובר במשפט שתופס לגבי תחומים רבים, ובפרט כשהדבר נוגע לאיטום גגות. ההמלצה שלנו היא שלא להמתין עד לבואו של החורף המלווה בנטיפים מהתקרה, שכן הביקוש לעבודות בתקופה זו עולה משמעותית- והמחיר בהתאם. המקצוענים מאתר טוב תודה מסבירים על כל השיטות הנפוצות לאיטום גגות ומפרטים את יתרונותיה וחסרונותיה של כל שיטה ושיטה.

השוק מוצף בשלל שיטות איטום גגות וחומרים שונים, וכל מי שאינו עוסק בתחום עשוי "ללכת לאיבוד". אנשי המקצוע מאינדקס הצרכנות טוב תודה מדגישים שבחירה בשיטה בלתי נכונה עלולה להוביל במוקדם או במאוחר לכשל כללי של מערכת האיטום ולצורך בהסרת שכבות האיטום מהגג וביצוע מחדש. חשוב לציין שייצר החיסכון של הישראלים גורם לעתים קרובות לבחירה במערכות איטום זולות שעלולות להתברר בדיעבד כבחירה שגויה ויקרה. למזלנו, המקצוענים מאתר טוב תודה מעניקים לנו כמה כללי הברזל לבחירת השיטה הנכונה לאיטום הגג:

כלל הברזל לבחירת השיטה הנכונה לאיטום הגג

באופן כללי, קיימים מספר סוגים של חומרים נפוצים לאיטום גגות, בהם הזפת החם, היריעות הביטומניות, חומרי האיטום האקריליים, וכן חומרי האיטום הביטומנים המשחתיים וחומרי האיטום הפוליאוריטנים. עיקרון הברזל החשוב ביותר הוא שחומרי איטום מאותה משפחת חומרים תמיד יאחזו זה מעל זה בצורה טובה יותר בהשוואה לחומרים ממשפחות שונות. לדוגמה, יריעות ביטומניות מהוות אופציה מעולה מעל לגג עם זיפות, שכן, שניהם מקבוצת החומרים הביטומנים, בעוד שאותן היריעות מעל לחומר איטום אקרילי הן מתכון לאסון! מכאן, שתמיד יהיה זה נכון לבחור בשיטת האיטום העושה שימוש בחומר איטום המשויך לאותה קטגורית חומרים שכבר קיימת מעל הגג.

איטום באמצעות זיפות

שיטת הזיפות, המוכרת לכולנו, נחשבת לשיטה מיושנת שהולכת ונדחקת בהדרגה על ידי היריעות הביטומניות. רועי סימן טוב מחברת RST איטום ובינוי, חברה משפחתית ותיקה המתמחה באיטום גגות באזור המרכז, מציין: "מדובר, אמנם, בשיטה ישנה הנדחקת הצידה, אך באופן עקרוני, אין כל מניעה מיישומה, שכן, היא הוכיחה את אמינותה והיא עדיין אחת מהשיטות הנפוצות והיעילות ביותר בעולם". ניתן ליישמה מעל לגגות עם זיפות ישן או מעל לגגות חדשים.
היתרונות: לדברי רועי סימן טוב, הזפת החמה חודרת ומחלחלת דרך החריצים והנימים ויוצרת שכבת הגנה אטימה במיוחד ובלתי ניתנת לחדירה. כמו כן, שיטת הזיפות הנה הזולה ביותר מבין כל השיטות הקיימות כיום בשוק.
החסרונות: הזפת עמידה פחות בהשוואה ליריעות הביטומניות, מהסיבה שהבדלי הטמפרטורה גורמים לה להתרחב ולהתכווץ, כשבמרוצת הזמן נוצרים סדקים ונימים. לכן, חובה לתחזק ולהגן על הזיפות באמצעות שכבת הלבנה על בסיס שנתי קבוע, אחרת יינזק לחלוטין כתוצאה מחשיפתו לשמש. האחריות על הזיפות היא לרוב ל-4 עד 5 שנים.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

היריעות הביטומניות נחשבות כיום לשיטת האיטום הפופולרית והאיכותית ביותר לגגות מרוצפים, גגות שטוחים ומרפסות, ומותאמות ליישום מעל לגגות המצופים בזפת או גגות חדשים מבטון או בטקל. היריעות אינן מותאמות ליישום ישיר מעל לגגות עם איטום אקרילי ישן, ובנסיבות הללו יעלה הצורך בהסרת שכבת האיטום האקרילית הישנה.
היתרונות: לדברי חלבי רביע מחברת חלבי רביע איטום, הפועלת באזור המרכז והשרון ומתמחה בכל סוגי האיטום, היריעות הביטומנית גמישות, חזקות ועמידות מאוד בפני קריעה ופגיעות מכניות, והן אינן מצריכות תחזוקה שוטפת והלבנה מחדש מידי שנה. האחריות הניתנת על עבודת האיטום בשיטה זו היא בדרך כלל לתקופה של 10 שנים.
החסרונות: מדובר בשיטה שהנה יקרה ב-50% ואף יותר משיטת הזיפות. כמו כן, דודי שמש וקונסטרוקציות נוספות דורשים את פירוקם בטרם פריסת היריעות, ושככל שהגג מרובה בדודי שמש, כך עלות העבודה הופכת ליקרה יותר.

איטום באמצעות חומרים אקריליים

נהוג להשתמש בחומרי האיטום האקריליים מעל לגגות המתאפיינים בשטח קטן ושיפועים טובים כמו מרפסות, גגונים וכדומה, או לשלבם בשיטת האיטום ביריעות ביטומנית כאמצעי לשדרוג התשתית ושיפור תוחלת החיים של היריעות.
היתרונות: בעלי אחיזה מעולה מעל לתשתיות בטון ואחיזה טובה גם מעל לתשתיות נוספות. כמו כן, הם ניחנים בעמידות משופרת להיקוויות מים ושלוליות קטנות (לא מים עומדים) ומבטלים את הצורך בהלבנה בשל צבעם הלבן.
החסרונות: אינם עמידים בתנאים של היקוות מים ממושכת, העלולה לגרום להתמוססות חומרי האיטום וקילופם מהתשתית.

איטום באמצעות חומרים בטומנים משחתים

השימוש בחומרים בטומנים משחתים אינו מיועד לאיטום גגות חשופים, אלא לצורך תיקונים מקומיים ואיטום בנקודות שבהן אין אפשרות להלחים את היריעות הביטומניות בשל ריבוי בצנרות ומתקנים או צורתו המורכבת של הגג הגורמת לקושי במלאכת ההלחמה.
היתרונות: החומרים הביטומנים נוחים לעבודה ונאחזים היטב מעל לתשתיות בטון ותשתיות ביטומניות.
החסרונות: ניתן לעשות בהם שימוש לצורך ביצוע תיקונים מקומיים בלבד.

איטום באמצעות חומרים פוליאוריטנים משחתים

חומרי האיטום הפוליאוריטנים חדרו אל התחום רק בשנים האחרונות, כך שהשימוש בהם כיום הוא עדיין מצומצם. החומרים הפוליאוריטנים מחולקים לשתי קטגוריות שהן קבוצת החומרים הפוליאוריטנים המבוססים על מים וקבוצת החומרים על בסיס מדללים.
היתרונות: ניחנים בעמידות גבוהה להיקוויות מים ותנאי שחיקה חריגים, ומותאמים במיוחד במקומות שמתקיימים בהם תנאי רטיבות מתמשכים.
החסרונות: מדובר בחומרים חדשים שרק נכנסו אל התחום, כך שהם עדיין לא הוכיחו את עצמם במבחן הזמן.

31

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים תל אביב

אחים סמי
אחים סמי

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 36

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
שיפוצים ובנייה בסביבות ירושלים ובמהלך השנים האחרונות אני לוקח כקבלן משנה של עבודות האיטום אך ורק את סמי מוסא מחברת "אחים סמי". השירות שלו מעולה, האיכות של העבודות מאוד גבוהה ועם הזמן למדתי פשוט שמדובר בבן אדם שאפשר לסמוך עליו.

אחים תימור חלבי
אחים תימור חלבי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

איטום עין חמד
איטום עין חמד

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 36

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

איטום אבי לוי
איטום אבי לוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

איטום משה בן דויד
איטום משה בן דויד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

פגשתי את משה
בחנות לחומרי בניין ושוחחנו, הוא שידר לי אמינות והרגשתי שאפשר לסמוך עליו אז הזמנתי אותו לעבודת איטום סנטף בעקבות הגשם. משה ביצע עבורי עבודה יסודית והוא נתן לי אחריות ושירות יוצא מן הכלל!

אלטום  פתרונות איטום מתקדמים
אלטום - פתרונות איטום מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

עלמה חברת איטום
עלמה חברת איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 38

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

צוות פכ לאיטום
צוות פ.כ לאיטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 60

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

גג כל איטום בעמ
גג כל איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ששון בעל מקצוע
מיוחד במינו! הגעתי אליו דרך המלצה של אחד מדיירי הבניין והוא ביצע עבורנו איטום גג ביריעות ביטומניות. ששון הגיע עם הצוות שלו והם היו אדיבים מאוד, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומעבר לכך, הם שמרו על סביבה נקייה ותיקתקו את העבודה, התוצאה נפלאה!

דור של איטום
דור של איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשנו באתרים בעל
מקצוע מומחה לאיטום גג בניין ביריעות ביטומניות ובמקרה הגענו ליניב והוא נתן לנו את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית! בסופו של יום, הוא ביצע עבודה מקצועית ואיכותית.

אא רפאל זיפות ואיטום גגות
א.א רפאל זיפות ואיטום גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של רפי, הוא קודם כל בן אדם אמין, העבודה משתלמת, הוא משתמש בחומרים טובים ולא מחפף, הוא ביצע אצלנו מספר עבודות ובאמת בזכותו אין נזילות בחורפים - ממליצה בחום!

אב זיפות 10
א.ב. זיפות 10

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

חברת "א.ב זיפות
10" ביצעה עבורנו עבודות איטום בבסיסים וכן גם באתרים ממשלתיים, הם ביצעו את עבודתם במסירות ובמקצועיות רבה תוך הקפדה על זמנים ושימוש בשיטות האיטום המתקדמות ביותר!

כתר איטום וזיפות גגות
כתר איטום וזיפות גגות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 11

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מחברת "כתר איטום", אליאור בחור הוגן ישר, תמיד עונה לטלפונים אם צריך משהו ומבצע עבודת איטום באיכות גבוהה - ממליץ בחום!

איטום אלמוג
איטום אלמוג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חברים רבים המליצו
לי להשתמש בשירותיו של אמיר לצורך איטום מרפסת וקיר חיצוני ואכן, הוא לא אכזב אותי לרגע! לא רק שהוא אמין הוא גם ביצע עבודה מדוייקת ואיכותית. אמיר בעל מקצוע אחראי ורציני ביותר!

חלבי רביע איטום
חלבי רביע איטום

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

שאדי איטום
שאדי איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

דורון עבודות איטום
דורון עבודות איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

נילאי איטום
נילאי איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

נילאי ביצע עבורי
עבודת איטום גג בניין ביריעות ביטומניות והוא מאוד מקצועי! הגעתי אליו דרך המלצה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי אטרקטיבית מבין כל בעלי המקצוע האחרים שבדקתי. קודם כל נילאי עמד בזמנים!

בית ביטומן
בית ביטומן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

סופר איטום
סופר איטום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 94

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

שמואל איטום ואחזקות
שמואל איטום ואחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

אלפסי איטום וזיפות
אלפסי איטום וזיפות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

ארגמן איטום בעמ
ארגמן איטום בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אנו חברה קבלנית
ואסי קבלן המשנה שלנו כבר 4 שנים, הוא מבצע עבורנו עבודות איטום גגות, בתים פרטיים, קירות חיצוניים ומרתפים. אסי הכי מקצוען שיש ומילה שלו זו מילה!

נסיב חלבי איטום זה אנחנו
נסיב חלבי איטום.. זה אנחנו

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

השירות של נסיב
חלבי היה אחלה, אני מרוצה וכמובן ממליץ עליו. אומנם עבר מעט זמן מאז שנסיב היה אצלי אך אני זוכר אותו לטובה על היחס החם, המקצועיות והאמינות ואין לי ספק שבמידה ואצטרך עבודה נוספת בתחום האיטום אני אפנה אליו שוב.

ציון איטום ובינוי
ציון איטום ובינוי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

על ציון מחברת
"ציון איטום ובינוי" יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע ישר והגון שמבצע עבודה איכותית ביותר. הוא ביצע עבורי איטום גג ביריעות ביטומניות, הוא והצוות עבדו במשך 3 ימים על הגג וביצעו עבודה נהדרת.

גדי טייר מומחה לעבודות איטום
גדי טייר מומחה לעבודות איטום

לפרטי העסק

8.6

voice-icon 3

חוות דעת

גדי טייר בעל-מקצוע
מומלץ ביותר! הוא מעולה, יודע את העבודה ועושה אותה מכל הלב! הזמנתי אותו לצורך איטום מרפסת מרוצפת, הדיירים בדירה שמתחתינו התלוננו על רטיבות בתקרה והיינו צריכים לבצע איטום שכלל הרמת המרצפות ולאחר האיטום התקנת ריצוף חדש.

גולד איטומים
גולד איטומים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

נטו עבודות איטום
נטו עבודות איטום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

השירות שקיבלתי מאלכס
מחברת "נטו" הוא השירות הכי טוב שקיבלתי מבעלי מקצוע. גם אמין, גם מקצועי, וגם איכותי, הכל באחד!!! את אלכס הזמנתי היות ורציתי לעשות איטום בתקרה שבסלון ואיטום במקלחת.

חסון נוהל איטום
חסון נוהל איטום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

אחרי שנים רבות,
שלא עשיתי עבודת איטום בגג ביתי, החלטתי שלקראת החורף אני רוצה לחדש את האיטום. הגעתי לנוהל דרך עבודה אחרת, שראיתי אצל חבר ומאוד התרשמתי מרמת הביצוע.

המשפצים
המשפצים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

איטום בחומרי זיפות

איטום ביריעות ביטומניות

איטום באמצעות חומרים משחתיים

כתבות ומאמרים

יריעות איטום ביטומניות -  מהן ומתי כדאי לעשות בהן שימוש?

יריעות איטום ביטומניות - מהן ומתי כדאי לעשות בהן שימוש?

במאמר יוסבר מהן יריעות איטום ביטומניות ומה יתרונות השימוש בהן בעבודות איטום

קרא עוד
גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

גגות רעפים - פעילות מונעת שיטות נפוצות לצורך איטום גג רעפים

המאמר יסביר על תחזוקת גגות רעפים ושיטות איטום לגגות רעפים

קרא עוד
עבודות איטום - כיצד מתבצע איטום מבנים ותחזוקה נכונה לאורך זמן

עבודות איטום - כיצד מתבצע איטום מבנים ותחזוקה נכונה לאורך זמן

במאמר יוסבר מהו איטום מבנים, מי אחראי על תיקון האיטום וכיצד נשמר את מערכת האיטום במבנה

קרא עוד