25

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

8 טיפים לבחירת מקרר ביתי

במאמר יוסברו השיקולים לבחירת מקרר או מקררים לבית, יוצגו יצרני מקררים שונים, יוסברו יתרונותיהם וחסרונותיהם ונבין אילו מקררים מומלצים לקנייה.

8 טיפים לבחירת מקרר ביתי

חשבתם שנגיד לכם בדיוק איזה מקרר לקנות? כמובן שלא. קיימים בישראל סוגים רבים של מקררים מתוצרת למעלה מ-60 (!) יצרנים שונים, רובם המכריע בחו"ל. לכל יצרן ולכל מקרר יש יתרונות וחסרונות, ומקרר שמתאים למשפחה אחת לא בהכרח יתאים למשפחה אחרת. מה שכן נוכל לעשות הוא להציג בפניכם את מערכת השיקולים לבחירת מקרר כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ולרכוש מקרר שיתאים לכם באמת ולהבין אילו מקררים מומלצים לכם.

8 טיפים לרכישת מקרר

נפח

מהו הנפח הפנימי האפקטיבי (בליטרים) הדרוש לכם, לא רק עתה אלא גם בעוד 10 שנים לפחות? לשם השוואה, נפחו של מקרר משפחתי "רגיל" הוא 600-500 ליטר. מהו היחס בין נפח המקפיא לבין נפח תא הקירור? יחס זה צריך לשקף את הרגלי המטבח שלכם (הקפאה לעומת צריכה שוטפת).

מידות חיצוניות

מהו החלל העומד לרשותכם לצורך הצבת מקרר? לרוב המקררים מידות סטנדרטיות, כמו מקררים משפחתיים רחבים או גבוהים, אך ישנם גם מקררי יין שהם צרים ונמוכים או גבוהים במיוחד כך שאינם מתאימים לכל מקום. ישנם מקררים שדורשים חיבור למקור מים חיצוני ויש להתחשב בכך.

אמינות

מקרר חייב להיות מכשיר אמין מאוד, שיעבוד ללא תקלות במשך שנים רבות. קשה כמובן לדעת מראש עד כמה יהיה מקרר מסויים אמין, ולכן יש לאסוף אינפורמציה ולקבל המלצות מקרובים וידידים (בהסתייגות, כי בדרך כלל נוטים אנשים להמליץ על הבחירה שלהם אפילו אם לא היתה טובה). באינטרנט ניתן למצוא דירוגי צרכנים; טכנאי מקררים שעובד בחברת שירות יכול לספק סטטיסטיקה על תקלות במקררים לפי מודלים; רצוי לבחור ביצרן מקררים בעל שם ידוע ומוכר; וכדאי מאוד גם לבדוק באיזו ארץ מיוצר המקרר למעשה.

אחריות

ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר כן גדול יותר בטחונו של המשווק באמינות המוצר שלו. שום משווק לא יעניק שנות אחריות רבות למוצר שמועד לתקלות ודורש תיקון מקרר, וחזקה עליו שהוא מכיר את המוצרים שהוא נדרש לשרת (לפי החוק).

תכונות

מקררים נבדלים זה מזה לא רק בנפחם אלא גם בכמה תכונות חשובות נוספות: מיקום המקפיא (למעלה, למטה או בצד); סידור פנימי (מדפים, מגירות, עומק, גבהים שונים וכו'); דרגות הקפאה וקירור ושיטות זרימת האוויר (חשוב לאיזורים שונים בארץ ולסוגי המזון המאוחסנים); הפשרה אוטומטית, No Frost ושיטות לבקרת הטמפרטורה; שכלולים כגון "קיוסק", מייצר קרח, צג חיצוני, תאורה מיוחדת וכו'; התאמה לשומרי שבת; רעש (יש מקררים רועשים במיוחד, שעלולים להטריד מאוד את הרגישים לכך!); ועוד.

נוחיות השימוש

מקרר הוא מוצר שבו משתמשים בתדירות גבוהה ביותר לאורך שנים רבות, ועל כן אין להתפשר על נוחיות השימוש בו: הסידור הפנימי, מיקום המקפיא, מספר הדלתות וקלות פתיחתן, כיוון הפתיחה של הדלתות, גישה נוחה לאזורי האחסון, נגישות מתקני הבקרה והשליטה וקלות הכוונון שלהם, תפעול מתקנים חיצוניים כגון "קיוסק" ומייצר קרח, קלות הניקוי, וכן הלאה. כאשר מחפשים המלצות על מקררים יש לשים לב לשוני בין בני המשפחה – למשל, פתיחת דלת שהיא קלה לאחד עלולה להיות קשה לאחר, תא קירור עליון אולי נוח למבוגרים אך מקשה מאוד על ילדים, וכן הלאה.

עיצוב

צורתו החיצונית של כל מקרר חשובה מאוד לכל מטבח, ועיצובו חייב להתאים לאופי המטבח ול"שפה" העיצובית של הדירה. לעתים קרובות רואים מקררים יפים מאוד שאינם מתאימים כלל לסביבתם, או אפילו מגוחכים בצבעם הזר והבולט. ואגב, לא כל מה שנראה כמו מתכת הוא אכן מתכת – לתשומת ליבם של חובבי המגנטים!

מחיר

לא במקרה נמצא שיקול זה בסוף הרשימה, למרות חשיבותו הרבה. טווח המחירים של מקררים הוא גדול מאוד, והמחירים משקפים בדרך כלל איכות, אמינות, גודל, תכונות מיוחדות, עיצוב ונוחיות. בדומה לרוב המכשירים ה"לבנים" לבית, מקרר יקר יותר הוא כמעט תמיד גם טוב יותר או בעל תכונות עדיפות. כאשר מתלבטים בדבר ההשקעה ברכישת מקרר והתקציב מוגבל, כדאי תמיד לזכור כי מקרר איכותי ישרת את בעליו נאמנה במשך עשרות שנים ולא יסבול מתקלות. כדאי על כן להתאמץ ולהשקיע מעט יותר ברכישת מקרר איכותי, ולא להתפתות לפתרון זול ומיידי. בראייה לטווח רחוק, ההפרש בהשקעה הוא זניח.

25

ספקי שירות בתחום תיקון מקררים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מקררים מומלצים תל אביב

TOP ELECTRIC
TOP ELECTRIC

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

הגעתי לרותם דרך
חיפוש באינטרנט של בעל מקצוע שיוכל לתקן לי את המקרר שהפסיק לקרר. שוחחתי עם רותם והוא היה כל כך סימפטי, סבלני ואמיתי. הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו והחלטתי לקחת אותו מכל בעלי המקצוע ששוחחתי איתם.

יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל
יהודה שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

הגעתי ליהודה דרך
אתר "מדרג" וראיתי שיש עליו המון המלצות אז הזמנתי אותו לתיקון מדיח כלים ובגלל שהייתי מרוצה ממנו, קראתי לו שוב בהפרש קצר להחלפת קפיץ בדלת המדיח. אני לא אחת שמחלקת ציונים בקלות אבל ליהודה מגיע את הדירוג הגבוה ביותר!

שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
שמעון טכנאי מוצרי חשמל ביתיים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

שמעון בעל מקצוע
אמין ואיכותי ביותר! הזמנתי אותו דרך אחד מאתרי הפרסום לתיקון מייבש כביסה כי הכבל לא עבד והוא הגיע במהירות וגם גבה ממני מחיר הגון בהחלט. כבר מהתחלה שמעון היה זמין עבורי וענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה!

פאי הנדסת קרור
פאי הנדסת קרור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אורן נתן לי
שירות עשר! יצרתי קשר עם חברת מקררים והם המליצו לי להשתמש בשירותיו ולכן, הזמנתי אותו לתיקון 2 מקררי יינות ביתיים. אורן הגיע במועד שקבענו ובדק את המקררים בזריזות וביסודיות ולאחר מכן, החליף כמה חלקים ותוך כמה שעות בודדות הם חזרו לעבוד כמו שצריך!

כפיר שירות תיקונים
כפיר שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

כפיר שירות תיקונים,
היה אצלי היום לתיקון מקרר, התרשמתי שמדובר בטכנאי מקצועי, אמין ובמחיר הוגן - מומלץ! התקשרתי לכפיר שירות תיקונים דרך האתר שלכם, בגלל פעילות מקרר לא תקינה.

ברק שירות תיקונים  15 הנחה
ברק שירות תיקונים - 15% הנחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מהשירות שלו מכל הבחינות, גם ההסבר של התקלה, ברק היה סבלני, הסביר כל דבר. לא טכנאי רגיל שמתקן והולך.

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 44

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

שירות באיכות
שירות באיכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נהניתי מהשירות של
לירון ואני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם ייחודי, איכותי והכי חשוב מקצועי. את לירון הזמנתי על מנת לטפל בבעיית קירור שהייתה לי במקרר, לפניו הזמנתי בעל מקצוע בתחום שלא הצליח לעלות על הבעיה ואילו לירון הראה בקיאות בנושא ועלה על מקור התקלה במהירות!

מיקי קור
מיקי קור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 39

חוות דעת

נהניתי משירותו של
מיקי לוגאסי, וגם אני רוצה להמליץ בחום על עבודתו. מדובר באדם אדיב, איכותי והכי חשוב מקצועי. את מיקי הזמנתי על מנת לטפל במקרר שלנו שעשה בעיות בקירור, הגעתי אליו דרך המלצות והתקשרתי לראות אם הוא זמין להגיע.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

שירות נאה
שירות נאה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

איציק הטכנאי הגיע
אלי לבדיקה של מייבש כביסה תוצרת "בלרס". כבר מהתיאור בטלפון של התקלה, הוא ניחש מה הבעיה והביא חלקים בהתאם. בזמן שהוא פתח את המכונה, הוא ניגש מייד לתקלה ומצא אותה.

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 18

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

אלקטרו בועז 247
אלקטרו בועז 24/7

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

את בועז הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מקרר שהפסיק לעבוד כמו שצריך, קיבלתי עליו המלצה חמה מחברה שהשתמשה בשירותיו, סמכתי עליה ולכן פניתי אליו. משיחת הטלפון הראשונה ועד סיום העבודה קיבלתי יחס אדיב ושירות מצויין.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

איציק הגדול שירות תיקונים
איציק הגדול שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

שלום וברכה! הגעתי
לאיציק דרך חוברת של בעלי מקצוע, חיפשתי טכנאי שיבוא ויתקן לי את מייבש הכביסה שהפסיק לעבוד. מדובר במייבש כביסה מאוד מאוד ישן וביום אחד הוא שבק לגמרי חיים.

שירות תיקונים למוצרי חשמל
שירות תיקונים למוצרי חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

לפני כמה ימים
החלו להופיע בעיות משונות במכונת הכביסה, היא לא הצליחה לנקז את המים בסיום הפעולה ובנוסף לכך, לא החלה את פעולת הסחיטה. יש לי ביטוח חיצוני על מכונת הכביסה והתקשרתי להזמין מהם טכנאי שעובד אצלם.

מיטב השירות
מיטב השירות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

יש לי מזגן
עילי של אלקטרה, 2.5 כ"ס. יום אחד המזגן החל לקרר לסירוגין בלבד וחיפשנו באינטרנט טכנאי. הגענו לאתר פרסום כלשהו ושם נתקלנו במיטב השרות.

סער  שירות כל צביקה
סער - שירות כל צביקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות המקצועי והאדיב של צביקה, התרשמתי ממנו לטובה ולכן אני ממליצה עליו בחום! נעזרתי בשירותיו של צביקה "סער - שירות כל צביקה" פעמיים ובשתי הפעמים קיבלתי שירות יוצא מן הכלל!!!

אדם תיקונים
אדם תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין על אדם!
מדובר בטכנאי ישר, הוגן, נחמד ואוהב לעזור לבריות - אני ממליצה עליו בחום! הגעתי אליו לפני שלוש שנים דרך התוכנית "יצאת צדיק" ומאז אני נעזרת רק בו, בכל מה שקשור למכונת הכביסה ולמייבש.

אברהם ויחנסקי שירות אא
אברהם ויחנסקי שירות א.א

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 12

חוות דעת

אני יכול להגיד
דבר אחד הכי חשוב, אברהם בעל מקצוע אמין והוגן שניתן לסמוך עליו, תמיד כשמזמינים טכנאי מוצרי חשמל הביתה, בגלל שאין לנו מושג במה מדובר אנחנו מיד פוחדים שדופקים אותנו במחיר ועובדים עלינו, עם אברהם אני כ"כ בטוח ומאמין בו, שאני אפילו לא שואל שאלות, המחיר שהוא מבקש אני יודע שזה מחיר ריאלי, אברהם זה הבן אדם הכי הוגן שהכרתי עד היום - ממליץ בחום!

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

כתבות ומאמרים

מה מאפיין מקרר תוצרת

מה מאפיין מקרר תוצרת "אמקור"?

במאמר יוסבר על חברת "אמקור", מה מאפיין את המקררים שהיא מייצרת, מהם סוגי התקלות הנפוצות במקררים ודרכי הטיפול בהן.

קרא עוד
היתרונות של מקררי סמסונג וטיפולי תחזוקה מומלצים

היתרונות של מקררי סמסונג וטיפולי תחזוקה מומלצים

במאמר יוסבר מה מאפיין מקררים תוצרת "סמסונג", מהן סוגי התקלות הנפוצות, איך לטפל ואיך להימנע מהן.

קרא עוד