36

ספקי שירות בתחום בניית דק

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

מי מאיתנו לא היה רוצה לחזור הביתה אחרי יום עבודה ארוך ומייגע, לפתוח את דלת הסלון ולצאת אל המרפסת או הגינה המרוצפים בדק? הרי אין תענוג גדול יותר מאשר לשבת ולשמוע ציוץ ציפורים כשהרגליים שלכם דורכות על עץ חמים ונעים למגע.
אז מסתבר שדק לבית הוא אחד החלומות הנפוצים ביותר אצל ישראלים, וזו גם הסיבה מדוע תעשיית הדקים והפרגולות משגשגת בעשור האחרון. נדמה שאין אחד שלא גילה את היתרונות הטמונים בשתי התוספות האטרקטיביות האלה לבית, שיש להן השלכות עצומות גם על איכות החיים שלנו, אבל כמובן שגם על עלות הנכס, ושמשדרגות את המראה שלו לאין ערוך.
אך על אף שכל אחד מאיתנו היה מעוניין להקים לעצמו דק מעץ אמיתי, לפעמים עלות הגשמת החלום גבוהה מדי, וכך אנו מוצאים את עצמנו מחפשים פתרונות אחרים, זולים יותר. למזלנו, אנו חיים בעולם שיש בו שפע עצום, כך שאפשר למצוא כיום מגוון אפשרויות להתקנת דק זול. אחת מהן היא דק סינטטי.
מה זה דק סינטטי ומה היתרונות שלו? מה ההבדלים בינו ובין דק מעץ אמיתי? את כל זה ועוד נסביר לכם במאמר זה.

בואו נדבר רגע על דק סינטטי

דק סינתטי הוא משטח המורכב מלוחות העשויים שבבי עץ שמעורבבים עם חומרים פלסטיים ודבקים. את הלוחות האלה ניתן לעצב לפי טעמנו ובהתאם לסגנון הבית והם מגיעים בשלל סגנונות, צבעים ומרקמים, גם כאלה שמדמים עץ קלאסי. וזהו היתרון המרכזי בהחלטה על רכישת דק סינטטי, כיוון שבשל רב גוניותו, ניתן ליישם אותו למעשה בכל חלל שהוא, לא רק בבית או כדק חוץ.
הדק הסינתטי הפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד, בשל יתרונות נוספים כמו נוחות התקנה, עמידותו והחוזק שלו בפני תנאי מזג האוויר ואפילו בפני לחות ומים, ומכיוון שהוא קל מאוד לניקוי וכמעט ואינו דורש תחזוקה, מה שמוזיל את מחירו לטווח הארוך. בנוסף, מדובר במוצר ידידותי לסביבה, העשוי חומרים ממוחזרים, שלא מצריך כריתת עצים עבורו. והיתרון האחרון הוא משך האחריות הארוך יחסית שישי עליו בזכות העובדה שהוא מורכב מחומרים חזקים שאין עליהם כמעט בלאי.
החסרונות של הדק הסינתטי הם ההתחממות שלו בקיץ. כיוון שהוא עשוי חומרים תעשייתיים ולא עץ טבעי, זה מורגש יותר, ויש ימים שלא ניתן יהיה לדרוך עליו ללא נעליים. חסרון נוסף הוא העובדה שהוא נשרט מהר ושלא ניתן לתקן את השריטות שלו, כך שבשלב מסוים, לא יהיה מנוס מלהחליף לגמרי את כל הדק.
מחיר דק סינטטי נע בין 450-700 ₪ למ"ר.

מה לגבי דק מעץ

רבות נכתב על היופי והאלגנטיות של הדק מהעץ, על הנעימות והחום שמוקרנים ממנו. אך חשוב לדעת שדק מעץ אינו מקשה אחת. קיים מגוון עצום של עצים שאפשר לבנות מהם דק, לכל אחד המראה, התכונות והאופי שלו. כמו כן, בין הדקים מהעץ ישנו גם טווח מחירים נרחב, שתלוי בסוג העץ הנבחר.
מלבד המראה, יש לדק מעץ יתרונות נוספים, שהבולט מביניהם הוא העובדה שבנייה שלו, בעיקר בחצר, באה בדרך כלל על שטח שהיה אמור לשמש לגינה או לדשא, שנחשבים זוללי מים רציניים, כך שכאשר אנו מתקינים דק חוץ מעץ, אנחנו בעצם חוסכים מים לאורך זמן.
עקב האכילס של דק מעץ הוא התחזוקה שלו. בניגוד להעדר התחזוקה של הדק הסינתטי, כאן אנו צריכים לחדש את הדק בתדירות של שנה או שנתיים, בהתאם לחשיפה שלו לפגעי מזג האוויר. דק מקורה למשל, חשוף פחות לקרני השמש, ולכן אינו מתבלה כמו דק שאינו מקורה. חידוש הדק מתבצע על ידי שימון שלו, במטרה להגן על העץ ממזיקים, ולאחר מכן צביעה בצבע ייעודי שעוזר לשמר את המראה הטבעי של העץ.
עלות התקנתו של דק מעץ מתחילה מ-350 ₪ למ"ר ויכולה גם להגיע למעל 1,000 ₪ למ"ר.

ההבדלים בין דק סינטטי לדק מעץ

חשוב לציין, שככל שאיכותו של הדק הסינתטי תהיה גבוהה יותר, כך הוא ידמה יותר לעץ אמיתי. אבל גם אם יהיה זה הדק הסינתטי האיכותי ביותר שבנמצא, עדיין ניתן יהיה להבדיל בינו לבין דק מעץ על ידי כמה סימנים מובהקים:

  • בראש ובראשונה ההבדל בין שני הסוגים הוא המגע שלהם. נסו לדרוך על דק סינטטי ואז על דק מעץ, אין ספק שהתחושה היא אחרת. בעוד דק מעץ מרגיש טבעי ונעים, הדק הסינתטי, שהוא חלק יותר, מרגיש קצת מלאכותי.
  • לוחות הדק הסינתטי ארוכים יותר מקורות העץ הרגיל.
  • לוחות הדק הסינתטי אינם שבירים כמו העץ האמיתי, שאינו מעובד, ולכן כחלק מהבלאי של הדק מהעץ, יוצאים ממנו גם שבבים וכפיסים.
  • ההתקנה של שני סוגי הדקים מבוצעת באופן שונה – הדק הסינתטי נוצר על ידי חיבור הלוחות באמצעות מחברים פנימיים וללא ברגים כלל, ואילו בדק מעץ הקורות מחוברים על ידי ברגים חיצוניים.

אז בסוף מה עדיף – דק סינטטי או דק מעץ?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. כפי שהוכחנו, לשני סוגי הדק יש יתרונות, ולכן ההחלטה על אחד מהם תלויה בגורמים כגון השימוש שאנו מייעדים לדק, הטעם האינדווידואלי של כל אחד מאיתנו, סגנון הבית בו אנו גרים, הנטייה האישית לסוג דק מסוים, וכמובן המחיר. באופן כללי, דק סינטטי נחשב דק זול יותר, אבל גם זה לא בהכרח נכון. אפשר למצוא דק זול גם מעץ, זה תלוי בסוג העץ כמובן ובאיכות ההתקנה שלו. לכן בחירה בדק סינטטי כמו גם בחירה בדק מעץ, צריכה להיות מושכלת ולהיעשות לאחר מחשבה וייעוץ עם מומחים.

36

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

9.3

voice-icon 46

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

9.4

voice-icon 46

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

9.5

voice-icon 36

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

9.4

voice-icon 44

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 16

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ליאיר דרך
אדריכלית פנים שהפנתה אותי אליו, הוא בנה עבורי פרגולה מעץ במרפסת ולא ביצעתי השוואת מחירים כי כבר בהתחלה הוא שידר אמינות ויושר. יאיר עמד בלוח זמנים באופן יוצא מן הכלל!

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

9.4

voice-icon 41

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

לדורון דיאמנט מ"לדבר
עם העץ", רצינו להודות לך על עבודה מרהיבה ומסוגננת שעשית אצלנו בבית לא מזמן. אתה בן-אדם מקסים, בן-אדם שעובד עם כל הלב, בן-אדם שאוהב את מה שהוא עושה, וזה לחלוטין מורגש גם בתוצאות.

9.5

voice-icon 60

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

9.5

voice-icon 9

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ניצן מבצע אצלי
תחזוקת גינה כבר קרוב לשנה והגעתי אליו ממש במקרה, בדיוק שסיימתי את העסקתו של הגנן שלי חיפשתי באינטרנט בעל מקצוע בתחום אחר והוא קפץ לי בעין. ניצן מנקה את הגינה, גוזם את העצים והשיחים ומטפל בצמחים והפרחים ואני מאוד מרוצה מהעבודה שלו!

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

השירות של שי
מ"חלומות עץ ומתכת" היה פשוט מעולה! מדובר בבחור מקסים ואדיב ואני שמח להמליץ עליו! יש לי גינה פרטית די גדולה ופניתי לשי לצורך בניית פרגולה ודק, כבר מהרגע הראשון ידעתי שהגעתי למקום הנכון.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! הוא ביצע עבודה עבור חבר שלי שהיה מאוד מרוצה ולכן, הזמנתי אותו גם כן לבניית פרגולה מעץ ביציאה ממרפסת ביתי ומיטת מסאז ייחודית.

9.3

voice-icon 46

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אשר איש מקצוע
חבל על הזמן! הגעתי אליו דרך המלצה חמה של חבר טוב וראיתי עבודות שהוא ביצע ולאחר מכן, הזמנתי אותו לבניית פרגולה מעץ במרפסת ודק מסביב לבריכה בחצר.

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

בפעם הראשונה שהזמנתי
את שגיא, זה היה לפני ערב חג וחיפשתי מישהו שיסכים להגיע בהתראה קצרה לעשות סדר בגינה שלנו.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

דק מעץ

בניית דק

דק סינטטי

כתבות ומאמרים

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

קרא עוד
המדריך לבניית דק על בטון

המדריך לבניית דק על בטון

המאמר מסביר איך להכין תשתית ומהו העץ המתאים ביותר לבניית דק על בטון.

קרא עוד
הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

במאמר יוסבר מהי קומת גלריה וכיצד נעזר בה להגדלת השימושיות של החלל הביתי

קרא עוד
המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

במאמר יפורטו סוגי עצים קיימים בשוק המתאימים לצורך בניית דקים, ויצוינו היתרונות והחסרונות של כל סוג עץ.

קרא עוד