17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

במאמר יוסבר כיצד מבוצעת עבודה של החלפת גוף חימום בדוד שמש, הציוד הנדרש ושלבי העבודה.

היכן ממוקם גוף החימום

מערכת מובנית של דוד שמש מורכבת ממיכל שבתוכו נמצאים המים, קולטני שמש המשמשים לחימום המים באמצעות אנרגיה סולארית, גוף חימום לשימוש לחימום המים בצורה חשמלית בימים מועטי שמש וצנרת להזרמת המים מהקולטים לדוד ומהדוד לתשתית המים הביתית. בתחתיתו של כל דוד נמצא האוגן (פלאנג') שעליו מורכבים התרמוסטט וגוף החימום. במאמר הבא נסביר כיצד לבצע החלפת גוף חימום בדוד שמש.

הוראות בטיחות לעבודה

לפני שנתחיל חשוב לציין שהעבודה צריכה להתבצע ע"י אנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ניסיון והמאמר בא לספק מידע על תהליך העבודה הנדרש. העבודה כוללת התעסקות עם מגעים חשמליים הבאים במגע עם מים ולכן מסכונת ביותר. עפ"י חוק רק לחשמלאי בעל רישיון מתאים מותר להתעסק בחשמל ולפני תחילת עבודה יש לוודא ניתוק החשמל (הורדת המפסק של הדוד או המפסק הראשי לכל הדירה) המים לדוד (סגירת שיבר מים ראשי) ולדאוג שאף אחד לא ישנה מצב זה במהלך העבודה על הדוד.

הציוד הדרוש לעבודה

- מברג רגיל (שטוח).
- טסטר
- מפתח ¾ (רצוי ראצ'ט לצורך הנוחות – מחגר משונן בעברית...).
- פלייר דק.
מלבד זאת, נצטרך כמובן גוף חימום חדש, המתאים לדוד המסוים בו נתקין אותו.

הפעולות הנדרשות לתהליך החלפת גוף חימום בדוד שמש:

1. בטרם ניגש לפירוק גוף החימום הישן, יש לנתק תחילה את החשמל לדוד. ניתוק החשמל לדוד יכול להיעשות מכמה נקודות. בדודי חשמל ניתוק החשמל יכול להיעשות מלוח החשמל של הבית. אם יש לכם ספק לגבי המתג הנכון, ניתן פשוט להוריד את המתג הראשי. כדי להבטיח כי לא מגיע חשמל אל הדוד, היעזרו בטסטר.

2. לאחר ניתוק החשמל, יש לנתק את המים. ניתוק המים יכול להתבצע מהברז המוביל את המים אל הדוד, אולם במקרים רבים מומלץ לנתק את המים דווקא מברז המים הראשי לדירה. ככל שאתם בטוחים כי ניתקתם לחלוטין את המים אל הדוד, ניתן להמשיך לסיבוב הבא.

3. לאחר שניתקנו את החשמל והמים, אנחנו יכולים לגשת לטפל בפירוק גוף החימום הישן והרכבת גוף החימום החדש בדוד. ראשית, יש לפרק את מכסה הפלסטיק המגן על החלקים. חלק זה נמצא בתחתית הדוד ומוחזק על ידי שלושה ברגים קטנים.

4. לאחר הסרת החלק, נראה את התרמוסטט והחלק החיצוני של גוף החימום. השלב השני בפירוק הוא ניתוק כל חיבורי החשמל. חשוב לשים לב כיצד חוברו החוטים אל התרמוסטט, כדי שנדע כיצד יש להחזיר אותם מאוחר יותר.

5. לאחר ניתוק כל חיבורי החשמל אל גוף החימום, חשוב לנתק גם את כבל ההארקה של הדוד.

6. לאחר ניתוק כל החוטים, הוציאו את התרמוסטט מתוך גוף החימום.

7. לאחר פירוק התרמוסטט, אפשר לגשת לפירוק גוף החימום.

8. כדי לפרק את גוף החימום, יש צורך לפתוח תחילה את הברגים המחזיקים את גוף החימום של הדוד במקומו. לשם כך היעזרו במפתח הברגים (הראצ'ט), עם מתאם מתאים. שימו לב, כי כאשר תוציאו את גוף החימום, המים הנמצאים בדוד יישפכו החוצה. הוציאו את החלק ותנו למים שבדוד להתרוקן.

9. לאחר שהדוד התרוקן, יש לנקות את חלקי הפלסטיק ולהרכיב אותם על גוף החימום החדש.

10. כעת הכניסו את גוף החימום החדש למקומו בדוד, והדקו מחדש את הברגים המחזיקים את החלק במקומו. כדי להבטיח שהחלק הורכב בצורה הנכונה ושאין נזילות מים מהדוד, מומלץ לפתוח מחדש את זרם המים בשלב הזה. אם ישנן נזילות, הרי שלא הרכבתם את החלק נכון ותיאלצו לפרקו ולהתקינו מחדש.

11. לאחר שוידאתם כי אין נזילות והחלק מורכב בצורה הנכונה, ניתן לגשת לשלב הבא בהרכבת החלק – חיבור כבלי החשמל בחזרה. היעזרו בטסטר כדי לוודא שמגיע חשמל אל הדוד.

12. לאחר שסיימתם לחבר את חוטי החשמל בחזרה (לא לשכוח את ההארקה!), ווידאתם כי החלקים הותקנו נכון ואין נזילות, ניתן להחזיר את החשמל לדוד ולברך על המוגמר!

ניתן להיכנס גם לסרטון הבא לצפות בצילום של תהליך עבודת החלפת גוף חימום בדוד שמש

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

מבנה של דוד שמש באדיבות חברת כרומגן

צילום של אוגן (פלאנג') פתוח וכל חלקיו

כתבות ומאמרים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

קרא עוד
המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

במאמר יוסבר על הדרכים המרכזיות לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל כדי לשמור עליו לאורך זמן

קרא עוד