17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

במאמר יוסבר כיצד מבוצעת עבודה של החלפת גוף חימום בדוד שמש, הציוד הנדרש ושלבי העבודה.

היכן ממוקם גוף החימום

מערכת מובנית של דוד שמש מורכבת ממיכל שבתוכו נמצאים המים, קולטני שמש המשמשים לחימום המים באמצעות אנרגיה סולארית, גוף חימום לשימוש לחימום המים בצורה חשמלית בימים מועטי שמש וצנרת להזרמת המים מהקולטים לדוד ומהדוד לתשתית המים הביתית. בתחתיתו של כל דוד נמצא האוגן (פלאנג') שעליו מורכבים התרמוסטט וגוף החימום. במאמר הבא נסביר כיצד לבצע החלפת גוף חימום בדוד שמש.

הוראות בטיחות לעבודה

לפני שנתחיל חשוב לציין שהעבודה צריכה להתבצע ע"י אנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ניסיון והמאמר בא לספק מידע על תהליך העבודה הנדרש. העבודה כוללת התעסקות עם מגעים חשמליים הבאים במגע עם מים ולכן מסכונת ביותר. עפ"י חוק רק לחשמלאי בעל רישיון מתאים מותר להתעסק בחשמל ולפני תחילת עבודה יש לוודא ניתוק החשמל (הורדת המפסק של הדוד או המפסק הראשי לכל הדירה) המים לדוד (סגירת שיבר מים ראשי) ולדאוג שאף אחד לא ישנה מצב זה במהלך העבודה על הדוד.

הציוד הדרוש לעבודה

- מברג רגיל (שטוח).
- טסטר
- מפתח ¾ (רצוי ראצ'ט לצורך הנוחות – מחגר משונן בעברית...).
- פלייר דק.
מלבד זאת, נצטרך כמובן גוף חימום חדש, המתאים לדוד המסוים בו נתקין אותו.

הפעולות הנדרשות לתהליך החלפת גוף חימום בדוד שמש:

1. בטרם ניגש לפירוק גוף החימום הישן, יש לנתק תחילה את החשמל לדוד. ניתוק החשמל לדוד יכול להיעשות מכמה נקודות. בדודי חשמל ניתוק החשמל יכול להיעשות מלוח החשמל של הבית. אם יש לכם ספק לגבי המתג הנכון, ניתן פשוט להוריד את המתג הראשי. כדי להבטיח כי לא מגיע חשמל אל הדוד, היעזרו בטסטר.

2. לאחר ניתוק החשמל, יש לנתק את המים. ניתוק המים יכול להתבצע מהברז המוביל את המים אל הדוד, אולם במקרים רבים מומלץ לנתק את המים דווקא מברז המים הראשי לדירה. ככל שאתם בטוחים כי ניתקתם לחלוטין את המים אל הדוד, ניתן להמשיך לסיבוב הבא.

3. לאחר שניתקנו את החשמל והמים, אנחנו יכולים לגשת לטפל בפירוק גוף החימום הישן והרכבת גוף החימום החדש בדוד. ראשית, יש לפרק את מכסה הפלסטיק המגן על החלקים. חלק זה נמצא בתחתית הדוד ומוחזק על ידי שלושה ברגים קטנים.

4. לאחר הסרת החלק, נראה את התרמוסטט והחלק החיצוני של גוף החימום. השלב השני בפירוק הוא ניתוק כל חיבורי החשמל. חשוב לשים לב כיצד חוברו החוטים אל התרמוסטט, כדי שנדע כיצד יש להחזיר אותם מאוחר יותר.

5. לאחר ניתוק כל חיבורי החשמל אל גוף החימום, חשוב לנתק גם את כבל ההארקה של הדוד.

6. לאחר ניתוק כל החוטים, הוציאו את התרמוסטט מתוך גוף החימום.

7. לאחר פירוק התרמוסטט, אפשר לגשת לפירוק גוף החימום.

8. כדי לפרק את גוף החימום, יש צורך לפתוח תחילה את הברגים המחזיקים את גוף החימום של הדוד במקומו. לשם כך היעזרו במפתח הברגים (הראצ'ט), עם מתאם מתאים. שימו לב, כי כאשר תוציאו את גוף החימום, המים הנמצאים בדוד יישפכו החוצה. הוציאו את החלק ותנו למים שבדוד להתרוקן.

9. לאחר שהדוד התרוקן, יש לנקות את חלקי הפלסטיק ולהרכיב אותם על גוף החימום החדש.

10. כעת הכניסו את גוף החימום החדש למקומו בדוד, והדקו מחדש את הברגים המחזיקים את החלק במקומו. כדי להבטיח שהחלק הורכב בצורה הנכונה ושאין נזילות מים מהדוד, מומלץ לפתוח מחדש את זרם המים בשלב הזה. אם ישנן נזילות, הרי שלא הרכבתם את החלק נכון ותיאלצו לפרקו ולהתקינו מחדש.

11. לאחר שוידאתם כי אין נזילות והחלק מורכב בצורה הנכונה, ניתן לגשת לשלב הבא בהרכבת החלק – חיבור כבלי החשמל בחזרה. היעזרו בטסטר כדי לוודא שמגיע חשמל אל הדוד.

12. לאחר שסיימתם לחבר את חוטי החשמל בחזרה (לא לשכוח את ההארקה!), ווידאתם כי החלקים הותקנו נכון ואין נזילות, ניתן להחזיר את החשמל לדוד ולברך על המוגמר!

ניתן להיכנס גם לסרטון הבא לצפות בצילום של תהליך עבודת החלפת גוף חימום בדוד שמש

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

מבנה של דוד שמש באדיבות חברת כרומגן

צילום של אוגן (פלאנג') פתוח וכל חלקיו

כתבות ומאמרים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

קרא עוד
המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

במאמר יוסבר על הדרכים המרכזיות לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל כדי לשמור עליו לאורך זמן

קרא עוד