17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

במאמר יוסבר על הדרכים המרכזיות לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל כדי לשמור עליו לאורך זמן

תחזוקת דודי שמש וחשמל

דודי שמש וחשמל הינם מתקנים יעילים וחסכוניים לחימום מים לבית לאורך כל השנה. מוצרים אילו אמורים לשרת אותנו לתקופה משוערת של 10 שנים לפחות ואף יותר בהתאם לרמת השמירה והתחזוקה שלהם. על מנת להבטיח את אורך חיי הדוד חשוב מאד להקפיד על תחזוקת דודי שמש וחשמל בדברים קטנים שאתם יכולים לעשות בעצמכם ובתחזוקה שנתית של טכנאי דודים מוסמך שתחסוך עלויות לטווח הארוך. במאמר הבא נעבור על בעיות שכיחות וכיצד למנוע אותן באמצעות תחזוקה שוטפת של דודי שמש:

תחזוקה שוטפת של דודי שמש למניעת אבנית

הצטברות אבנית היא הגורם הראשי לתקלות של דודי שמש וחשמל כאחד. המים בישראל "קשים" – מכילים כמות גדולה של סידן ושל מינרלים אחרים – ובחלק מאזורי הארץ אפילו קשים במיוחד. כאשר המים מתחממים, המינרלים הללו מופרדים מן המים, שוקעים בדוד ובקולטי השמש ונצמדים בצורת אבנית לגוף החימום החשמלי ולחלקי מתכת אחרים. כך נוצרות סתימות, וכך יורדת יעילותם של גוף החימום ושל הקולטים. ניקוי אבנית איננו פעולה פשוטה, וכאשר כבר מורגשת ירידה חדה ביעילות הדוד או מתרחש קצר חשמלי בגוף החימום, המצב מן הסתם גרוע למדי .

טיפולי תחזוקת דודי שמש למניעת אבנית:
- ביצוע תחזוקה שוטפת של ניקוי אבנית אחת לתקופה ובמיוחד לקראת החורף בו נזדקק לשימוש נרחב יותר של הגוף החשמלי ומאיץ החום.
- התקנת פילטרים (מסננים) עוזרים במידת מה, אך רק אם הם מוחלפים בתדירות קבועה .
- התקנת שרוול פלסטיק המונע ומקטין הצטברות של אבנית על גוף החימום

תחזוקה שוטפת של דודי שמש למניעת נזילות

הסיבות הרבות לנזילות בדודי שמש ואף במקרים חמורים יותר פיצוץ של צינורות או חלקים מהדוד היא התחממות יתר של המים בדוד. ניתן יהיה להבחין בתופעה כאשר המים בדוד מתחממים אך אוזלים מהר ולא מספיקים למקלחת ממוצעת, בנוסף ניתן יהיה להבחין בשלוליות שמצטברות בסמוך לדוד או מתחתיו. הדרך הטובה ביותר להימנע מתופעה זאת היא להתקין ווסת טמפרטורה לחום המים, זהו אמצעי מעולה להימנעות מכוויות ושמירה על הדוד והצנרת הביתית. אי התחממות יתר של המים גם תקטין את כמות האבנית שנוצרת וגם תעזור בחיסכון אנרגיה וחשמל בכך שלא ייווצר חימום מיותר של המים מעבר לנדרש. במקרים בהם גילינו נזילות או פיצוץ בדוד אין מנוס מלהזמין טכנאי דודים מומחה לטיפול בבעיה.

תחזוקה של קולטי שמש

קולטי השמש של דודי שמש בנויים כרשת של צינורות ומשטחים מרותכים, שאין אפשרות להעביר דרכה חוטר ניקוי. ניתן לבצע שטיפת קולטים חלקית באמצעות פירוק הקולטים והזרמת מים נקיים דרכם, אך פעולה זו קשה למדי לביצוע; יתרה מזאת, פירוק הקולטים והרכבתם מחדש עלולים להוביל לשרשרת של תקלות בחיבורים, שנגועים בדרך כלל בחלודה, ולחייב תיקון יקר מאוד. מסיבות אלו, שטיפת קולטים היא פעולה נדירה למדי. סוג אחר של שטיפת קולטים – שטיפה חיצונית לשם הסרת האבק שהצטבר עליהם – מומלצת מאוד, מכיוון שהיא מעלה מאוד את יעילותם. אם יש גישה קלה אליהם, מומלץ לבצע שטיפת קולטים חיצונית מידי כמה שבועות, בעיקר בתקופות המעבר המאובקות (אביב וסתיו).

החלפת פלאנג' וגוף חימום כפעולות תחזוקה

החלק הקרוי פלאנג' (או פלאנץ', מאנגלית: Flunge – גליל, צילינדר) הוא גליל מתכת שמוברג לתחתיתו של דוד החימום ועליו מורכבים גוף החימום החשמלי, התרמוסטט, מאיץ חום (אם קיים) והחיבורים החשמליים החיצוניים. החלק נמכר בדרך כלל כיחידה אחת ומוחלף כיחידה אחת – אין טעם להחליף חלקים בודדים מתוכו, מכיוון שבדרך כלל כולם מתכסים אבנית ומתבלים באותה מידה. בעת החלפת פלאנג' מרוקנים את תכולת הדוד כולו, ולכן זו הזדמנות טובה לבצע גם ניקוי אבנית מתוכו (אומנם, רובה נשטף החוצה בעת ריקון הדוד).

תיקון גוף חימום הוא התיקון הנפוץ ביותר בתיקון דודים (הן בדודי חשמל והן בדודי שמש שמכילים גוף חימום חשמלי). גוף החימום מתכסה בהדרגה באבנית, שמשמשת כמבודד, וכתוצאה מהצטברות האבנית מתרחשים שני תהליכים – יעילות החימום יורדת, והטמפרטורה הפנימית של גוף החימום עולה עד כדי כך שהיא מבקעת את המעטה הפנימי שלו וגורמת לקצר חשמלי. בשלב זה אין מנוס מלהחליף את גוף החימום.17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

ניקוי קולטים במסגרת תחזוקה שנתית שוטפת

כתבות ומאמרים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

קרא עוד
כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

במאמר יוסבר כיצד מבוצעת עבודה של החלפת גוף חימום בדוד שמש, הציוד הנדרש ושלבי העבודה.

קרא עוד