17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

במאמר יוסבר על הדרכים המרכזיות לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל כדי לשמור עליו לאורך זמן

תחזוקת דודי שמש וחשמל

דודי שמש וחשמל הינם מתקנים יעילים וחסכוניים לחימום מים לבית לאורך כל השנה. מוצרים אילו אמורים לשרת אותנו לתקופה משוערת של 10 שנים לפחות ואף יותר בהתאם לרמת השמירה והתחזוקה שלהם. על מנת להבטיח את אורך חיי הדוד חשוב מאד להקפיד על תחזוקת דודי שמש וחשמל בדברים קטנים שאתם יכולים לעשות בעצמכם ובתחזוקה שנתית של טכנאי דודים מוסמך שתחסוך עלויות לטווח הארוך. במאמר הבא נעבור על בעיות שכיחות וכיצד למנוע אותן באמצעות תחזוקה שוטפת של דודי שמש:

תחזוקה שוטפת של דודי שמש למניעת אבנית

הצטברות אבנית היא הגורם הראשי לתקלות של דודי שמש וחשמל כאחד. המים בישראל "קשים" – מכילים כמות גדולה של סידן ושל מינרלים אחרים – ובחלק מאזורי הארץ אפילו קשים במיוחד. כאשר המים מתחממים, המינרלים הללו מופרדים מן המים, שוקעים בדוד ובקולטי השמש ונצמדים בצורת אבנית לגוף החימום החשמלי ולחלקי מתכת אחרים. כך נוצרות סתימות, וכך יורדת יעילותם של גוף החימום ושל הקולטים. ניקוי אבנית איננו פעולה פשוטה, וכאשר כבר מורגשת ירידה חדה ביעילות הדוד או מתרחש קצר חשמלי בגוף החימום, המצב מן הסתם גרוע למדי .

טיפולי תחזוקת דודי שמש למניעת אבנית:
- ביצוע תחזוקה שוטפת של ניקוי אבנית אחת לתקופה ובמיוחד לקראת החורף בו נזדקק לשימוש נרחב יותר של הגוף החשמלי ומאיץ החום.
- התקנת פילטרים (מסננים) עוזרים במידת מה, אך רק אם הם מוחלפים בתדירות קבועה .
- התקנת שרוול פלסטיק המונע ומקטין הצטברות של אבנית על גוף החימום

תחזוקה שוטפת של דודי שמש למניעת נזילות

הסיבות הרבות לנזילות בדודי שמש ואף במקרים חמורים יותר פיצוץ של צינורות או חלקים מהדוד היא התחממות יתר של המים בדוד. ניתן יהיה להבחין בתופעה כאשר המים בדוד מתחממים אך אוזלים מהר ולא מספיקים למקלחת ממוצעת, בנוסף ניתן יהיה להבחין בשלוליות שמצטברות בסמוך לדוד או מתחתיו. הדרך הטובה ביותר להימנע מתופעה זאת היא להתקין ווסת טמפרטורה לחום המים, זהו אמצעי מעולה להימנעות מכוויות ושמירה על הדוד והצנרת הביתית. אי התחממות יתר של המים גם תקטין את כמות האבנית שנוצרת וגם תעזור בחיסכון אנרגיה וחשמל בכך שלא ייווצר חימום מיותר של המים מעבר לנדרש. במקרים בהם גילינו נזילות או פיצוץ בדוד אין מנוס מלהזמין טכנאי דודים מומחה לטיפול בבעיה.

תחזוקה של קולטי שמש

קולטי השמש של דודי שמש בנויים כרשת של צינורות ומשטחים מרותכים, שאין אפשרות להעביר דרכה חוטר ניקוי. ניתן לבצע שטיפת קולטים חלקית באמצעות פירוק הקולטים והזרמת מים נקיים דרכם, אך פעולה זו קשה למדי לביצוע; יתרה מזאת, פירוק הקולטים והרכבתם מחדש עלולים להוביל לשרשרת של תקלות בחיבורים, שנגועים בדרך כלל בחלודה, ולחייב תיקון יקר מאוד. מסיבות אלו, שטיפת קולטים היא פעולה נדירה למדי. סוג אחר של שטיפת קולטים – שטיפה חיצונית לשם הסרת האבק שהצטבר עליהם – מומלצת מאוד, מכיוון שהיא מעלה מאוד את יעילותם. אם יש גישה קלה אליהם, מומלץ לבצע שטיפת קולטים חיצונית מידי כמה שבועות, בעיקר בתקופות המעבר המאובקות (אביב וסתיו).

החלפת פלאנג' וגוף חימום כפעולות תחזוקה

החלק הקרוי פלאנג' (או פלאנץ', מאנגלית: Flunge – גליל, צילינדר) הוא גליל מתכת שמוברג לתחתיתו של דוד החימום ועליו מורכבים גוף החימום החשמלי, התרמוסטט, מאיץ חום (אם קיים) והחיבורים החשמליים החיצוניים. החלק נמכר בדרך כלל כיחידה אחת ומוחלף כיחידה אחת – אין טעם להחליף חלקים בודדים מתוכו, מכיוון שבדרך כלל כולם מתכסים אבנית ומתבלים באותה מידה. בעת החלפת פלאנג' מרוקנים את תכולת הדוד כולו, ולכן זו הזדמנות טובה לבצע גם ניקוי אבנית מתוכו (אומנם, רובה נשטף החוצה בעת ריקון הדוד).

תיקון גוף חימום הוא התיקון הנפוץ ביותר בתיקון דודים (הן בדודי חשמל והן בדודי שמש שמכילים גוף חימום חשמלי). גוף החימום מתכסה בהדרגה באבנית, שמשמשת כמבודד, וכתוצאה מהצטברות האבנית מתרחשים שני תהליכים – יעילות החימום יורדת, והטמפרטורה הפנימית של גוף החימום עולה עד כדי כך שהיא מבקעת את המעטה הפנימי שלו וגורמת לקצר חשמלי. בשלב זה אין מנוס מלהחליף את גוף החימום.17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

ניקוי קולטים במסגרת תחזוקה שנתית שוטפת

כתבות ומאמרים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

קרא עוד
כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

במאמר יוסבר כיצד מבוצעת עבודה של החלפת גוף חימום בדוד שמש, הציוד הנדרש ושלבי העבודה.

קרא עוד