27

ספקי שירות בתחום חשמלאים

התקנת מנורות ונברשות

במאמר יוסבר אילו סוגי אביזרי תאורה לבית קיימים, מה חשוב לדעת לפני שרוכשים אותם, וכיצד מתבצעת ההתקנה שלהם.

התקנת מנורות ונברשות

חשיבותם של אביזרי תאורה לבית – מנורות, נברשות, ספוטים וכדומה – חורגת בהרבה מעבר לתפקיד המובן מאליו של "תאורה". מנורות וגופי תאורה אחרים, הן תלויים כגון נברשות והן שקועים כגון ספוטים, חשובים ביותר ליצירת האווירה הכוללת בדירה. תאורה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב, ושום עיצוב לא יהיה מושלם ונכון ללא התאורה שמתאימה לו.

אביזרי תאורה לבית נחלקים לשלושה סוגים עיקריים

  • נברשות – אלה הן המנורות המסורתיות התלויות מן התקרה, החל בפשוטות ביותר, שאינן הרבה מעבר לנורה עם אהיל, וכלה בשנדליירים מפוארים מבדולח.
  • ספוטים – בדרך כלל שקועים בתוך תקרות גבס או קירות גבס, לעתים בתוך חלקי ריהוט.
  • כל השאר – מנורות עומדות למיניהן, מנורות רצפה, מנורות שולחן, פלואורסצנטים וכדומה. לכל סוג תפקיד ייחודי: נברשות מאירות חללים גדולים בתאורה אחידה, ספוטים מאירים נקודות מסוימות באור ממוקד, ומנורות אחרות מאירות איזורים או חפצים בהתאם לצורך. חשוב לבדוק ולוודא את ההספק (עוצמת האור) של כל גוף תאורה כדי שהאפקט יהיה נכון והתאורה מספיקה.

התקנה

התקנת מנורות

התקנת מנורות נעשית תמיד בהתאם לסוג המנורה, תפקידה, מיקומה, וכמובן התשתית החשמלית שבסביבתה. נברשות מותקנות בדרך כלל במרכז התקרה, ולשם גם מגיעה תשתית החשמל, כך שבדרך כלל אין צורך בהעברה מיוחדת של צינורות או כבלים. התקנת נברשות במקומות אחרים עלולה להיות סבוכה למדי, בעיקר אם חוצבים בתקרה לשם העברת תשתית חשמל למקום אחר; זו עבודה קשה ומלכלכת ( גם אם היא נעשית ע"י חשמלאי מנוסה), וכמעט תמיד ניכרים בסופו של דבר סימני חציבה מכוערים בתקרה, כך שפתרונות אחרים עדיפים. לעתים ניתן פשוט להעביר כבל בצורה דקורטיבית מנקודה אחת לאחרת בתקרה ולהסתפק בכך.

התקנת ספוטים

התקנת ספוטים נעשית בדרך כלל כחלק מההתקנה של תקרת גבס, תקרה דקורטיבית, קיר גבס, גומחת גבס (נישה), ריהוט (כגון ארונות מטבח) וכדומה. ההתקנה אינה מסובכת אם היא נעשית תוך כדי הבנייה, ולכן רצוי לפני הבניהה, לתכנן מראש התקנת אביזרי חשמל כמו אלו. אם מדובר בהתקנה של ספוטים לאחר שהסתיימה הבנייה, זה כבר עלול להיות מסובך וקשה יותר ועלול אף לפגוע בשלמות
הקיר, התקרה או הריהוט. ספוטים משתמשים בדרך כלל במתח נמוך (12 או 24 וולט) והדבר מאפשר חופש רב יותר בהתקנתם ובהעברת החוטים אליהם, אך יש לזכור כי המתח הנמוך מחייב שנאי, והשנאי הזה מצידו חייב להיות מחובר לרשת החשמל הביתית בצורה בטיחותית ונכונה.

התקנות אחרות

  • התקנה של מנורות עומדות, מנורות שולחן וכיוצא באלו איננה כרוכה בשום בעיה אלא אם כן אין שקע חשמלי קרוב וזמין. במקרה כזה, חשמלאי יחליט האם להוסיף שקע חשמלי בסביבה או להסתפק בכבל הארכה. כדאי להקדיש מחשבה לבטיחות העניין, בעיקר אם יש ילדים בבית.
  • התקנה קשה ומסובכת במיוחד היא התקנתו של מאוורר תקרה חשמלי, שבדרך כלל כולל בתוכו גם גוף תאורה. מאוורר כזה חייב להיות מותקן בצורה מדויקת ומאוזנת כדי שלא ירעד ולא ירעיש, ואם מעוניינים להפעיל אותו או את התאורה שבו בנפרד, יש צורך להעביר חוטי חשמל נוספים מן התקרה למפסק שבקיר. זו עבודה שחייבת להיעשות על-ידי חשמלאי מוסמך בלבד.
  • בגופי תאורה או מנורות עם נורות להט (נורות מן הסוג הישן) או נורות הלוגן, שמתחממות מאוד, יש לוודא תמיד מהי עוצמת הנורה המכסימלית (בוואט) שגוף התאורה תוכנן עבורה. התקנת נורה בעוצמה גבוהה מדי עלולה להביא להתחממות יתר שתפגע בגוף התאורה ואפילו עלולה לגרום שריפה.

התקנה פשוטה או החלפה של גופי תאורה יכולה להיעשות גם בידי חובבים, אלא אם כן נדרש שינוי במערכת החשמל: הוספת שקע, חציבת קו חשמל חדש בתקרה או בקיר, הוספת חוטים, שינוי עומסים וכדומה. במקרים כאלה, רק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע את העבודה. חשמלאי בתל אביב או חשמלאי בחיפה (ובעצם, בכל מקום אחר) ניתן למצוא בקלות בעזרת אתרי האינטרנט שמתמחים בכך, או כמובן לפי המלצה של ידידים וקרובים.

27

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

יוסי מיזוג אויר וחשמל
יוסי מיזוג אויר וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי בעיה
עם המזגן שהוציא אויר אך לא קירר, לכן הזמנתי את יוסי דרך המלצה של חברה כדי שיוכל לפתור את התקלה. יוסי פירק את המזגן והוסיף גז אחרי שהוא ראה שיש בריחה שלו ואחרי כן המזגן עבד בצורה תקינה!

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

שמש חשמל
שמש חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

נתנאל בעל מקצוע
מדהים!!!! שירות מקצועי אמין אפשר לסמוך עליו. שמתי אותו כחשמלאי קבוע שלי במידה ויקרה משהו בחשמל הוא הראשון שאתקשר אליו - ממליצה מכל הלב, אמינות זה דבר חשוב במיוחד עם אנשי מקצוע (:

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

חשמל דורי
חשמל דורי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
דורי החשמלאי הגיע אלי פעמיים שונות לצורך ביצוע עבודות חשמל בבית ובמשרד, ההתרשמות שלי ממנו היא שהוא מקצועי מאוד, מבצע עבודות יפות ובאמת לוקח מחירים סבירים - ממליץ בחום!

אהוד חשמלאי מוסמך
אהוד חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

אהוד החשמלאי בחור
הגון וישר ואני סומך עליו בעיניים עצומות! הוא ביצע עבורי מס' עבודות שונות, בין היתר - חשמל חכם בכל הבית, התקנת שקעי חשמל חדשים ותיקון תקלה בדוד שמש - אין תקלה שהוא לא הצליח לפתור!

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

בני  חשמלאי מוסמך
בני - חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 35

חוות דעת

החשמל אצלי בבית
התחיל כל פעם לקפוץ, לא הבנתי מה הסיבה. ניסיתי כל פעם לנתק מכשיר אחר עד שהתברר לי שהבעיה היא במקרר שכנראה מקצר ולכן הפיוז קופץ. חשבתי להזמין טכנאי מקררים שיבדוק היטב את המקרר לפני שאני מחליט ללכת לקנות חדש, כי זו הוצאה כבדה.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

רן חן שיפוצים
רן חן שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

השנה החלטתי להתקין
בדירה שלנו מזגן מיני מרכזי, אמנם אנחנו גרים באזור משופע באוויר טוב, אבל אחרי ששנה שעברה היה קיץ חמסיני במיוחד, החלטתי השנה להתקין מיזוג בכל הדירה.

כתבות ומאמרים

כל המידע על מנורות לד

כל המידע על מנורות לד

במאמר יוסבר מהי מנורת לד, מהם היתרונות שלה על פני נורת ליבון רגילה, מתי מומלץ להשץמש בה ואילו סוגי נורות לד קיימים.

קרא עוד
מהם השלבים בהתקנת מאוורר תקרה?

מהם השלבים בהתקנת מאוורר תקרה?

במאמר יוסבר מהו מאוורר תקרה ומה השלבים בהתקנת מאוורר תקרה

קרא עוד
המדריך להחלפת גוף תאורה

המדריך להחלפת גוף תאורה

במאמר זה ננסה לתאר ולפשט את תהליכי ההתקנה של גופי תאורה בהתאם לקטגוריות הראשיות שלהם.

קרא עוד