המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

מצא בעל מקצוע עכשיו
39

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

בבואנו לבחור בעל מקצוע נבצע בדיקה בנוגע לסוגי הדקים הקיימים בשוק, נחפש המלצות לבעל מקצוע אמין ומומלץ ונוודא שהחומרים אכן באיכות גבוהה
דק מעץ אורן הכי נפוץ בארץ מאחר וזהו עץ רך שנוח לעבוד איתו
דק מבמבוק הוא חזק ועמיד ומתאים במיוחד לתנאי מזג האוויר בארץ
יש לקחת בחשבון שככל שאיכות הדק גבוהה יותר - כך המחיר גבוה יותר
39

ספקי שירות בתחום בניית דק

המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

תכירו את רונית. רונית החליטה לא מזמן שהיא רוצה לבנות משטח דק בכניסה לבית. אך איך תדע רונית שהיא בוחרת באיש המקצוע המתאים לצורך בניית דקים? היקף בעלי המקצוע אשר עוסקים בתחום בניית דקים הוא גדול, ואף הולך ומתרחב מדי שנה, כאשר כל אחד מהם מציע דקים בעיצובים וסגנונות שונים. כדי למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר, כדאי להתייחס לכמה פרמטרים.

גיבוש רעיון

אז מה הדבר הראשון שצריכה רונית לעשות? קודם כל לגבש רעיון. ישנם סוגים רבים של דקים, כל אחד בעל סגנון, מחיר, ותכונות שונות. כדאי לברר קצת לגבי הסוגים השונים, ולהתחיל ולפתח קו מחשבה בדבר הדק שמתאים לכם. רק לאחר שנחשפתם למגוון הדקים הקיים בשוק, פנו אל בעל המקצוע שמתאים לסגנון שלכם, והקשיבו לדברים שיש לו להציע. כמובן לבדוק את כל האופציות המוצעות לכם ורק אז להחליט.

חיפוש מקיף

רונית היא בחורה רצינית. לכן, החליטה לעשות חיפוש מקיף. היא החליטה לחפש מומחים העוסקים בתחום בניית דק. היא גילתה כי בניית דקים זה עסק לא פשוט - כיצד תחליט מי מבעלי העסק באמת אמין, ויעשה את העבודה כמו שצריך? לפני בניית דקים כדאי לבדוק את המוניטין של בעל המקצוע אותו אתם עתידים לבחור. ניתן לעשות זאת באמצעות בירור עם מכרים שכבר בנו משטח דק, והתנסו בחוויית בניית דקים. אפשר גם לבקש מבעל המקצוע רשימת לקוחות, ולשאול אותם לשביעות רצונם. בניית דקים זה לא עסק שסוגרים סתם כך בטלפון, ולכן חשוב גם לערוך פגישה עם בעל המקצוע, ולהתרשם ממנו באופן אישי. הרי לא תרצו לשלם למישהו שרגע אחרי בניית הדק יעלם כלא היה, וישאיר אתכם להתמודד לבד עם תחזוקת הדק.

טיב החומרים

טיב החומרים הוא זה שיקבע את עמידות הדק. לכן, בתחום בניית דקים, סוג העץ, ומהיכן הגיע - הם פקטורים חשובים. על מנת להבטיח שהדק יהיה מאיכות טובה - רונית תברר עם בעל המקצוע, מהו מקור העצים (עצים טרופיים, לדוגמא, הם עצים מאיכות מעולה, אשר עמידים ביותר בפני תנאי מזג אוויר קשים), והאם הגיעו ממחסן עצים ידוע אשר יבטיח תקן איכות. כמובן שדק עץ טוב לא חייב להיות דווקא מהעץ היוקרתי ביותר, אבל גם אם מדובר בעץ זול יחסית (כמו עץ האורן לדוגמא, העץ הפופולארי ביותר בישראל בתחום בניית דקים), חשוב שהוא יהיה באיכות טובה.

סוגי העצים הנפוצים ביותר לצורכי בניית דק:

דק מאורן
זוהי האופציה הזולה והפופולארית ביותר בישראל. עובדה זו נובעת מכך שעץ האורן הוא עץ רך, ועל כן נוח לעבוד איתו. צבעו של העץ הוא בדרך כלל ירקרק בגלל תהליך החיטוי שהוא עובר (זהו תהליך שנועד לשמור על עמידות העץ לאורך זמן), ומרקמו גס במקצת. כמו כן, תשמחו לדעת, שרוב הבעלי מקצוע בתחום מכירים היטב את אופן בניית דק מסוג זה.

דק מאיפאה
דק איפאה נחשב ליוקרתי מבין כל סוגי הדקים, וזאת משום יופיו ותכונותיו האיכותיות. מקורו של עץ האיפאה הוא ביערות הגשם בברזיל, ולכן מטבעו הוא קשה ועמיד לגשם ושחיקה (בין אם של הזמן, ובין אם החלטתם לגרור עליו את המנגל...). מצד שני, השמש עלולה לשנות את צבעו הכהה. בגלל שמדובר בעץ איכותי ונדיר יחסית, עלות בניית דק זה תהיה גבוהה. עם זאת, תחזוק הדק מסוג זה פשוט יחסית וזול.

דק מקומרו
דק מסוג זה, אשר עשוי אף הוא מעץ טרופי שמגיע הפעם דווקא מאפריקה, דומה בתכונותיו לדק מעץ האיפאה. השוני היחיד ביניהם הוא בצבע - עץ הקומרו נע בין חום כהה לצהבהב, והוא אף מגיב טוב יותר לנזקי השמש. אף על פי שהוא שייך למשפחת העצים הקשים, קל לעצב אותו.

דק מטיק
עץ הטיק גדל בעיקר בבורמה, והוא נדיר ואיכותי ביותר. צבעו הוא חום בהיר, ובדומה לקודמיו - גם הוא עץ עמיד ביותר. אך עם זאת, הכמות ההולכת ומצטמצמת של עצי טיק בעולם גורמת לכך שקשה מאוד למצוא אותו בשוק, ומחירו הוא בין הגבוהים בעולם.

דק מאירוקו
נקרא גם "טיק אפריקאי". זהו עץ יפה במיוחד, בעל גוונים משתנים של חום עד צהוב, וכמו כן עמיד בפני נזקי הסביבה (וביניהם גם חרקים) בזכות שמן טבעי הנמצא בגזע העץ. הוא פחות יקר מאשר הטיק האמיתי, אך עם זאת לא נפוץ כל כך בישראל.

דק מבמבוק
זהו דק חדש יחסית, שבנוי מגבעולי במבוק, אשר הוצמדו באמצעות דחיסה והדבקה. הדק הוא חזק ועמיד, ומתאים במיוחד לתנאי מזג האוויר בארצנו. טווח המחירים של בניית דק זה נקבע בהתאם לסוג הבמבוק, צורת הגבעולים וצפיפותם.

דק סינטטי
דק סינטטי בנוי בבסיסו משבבי עץ, אשר מוטמעים בתוך חומרים פלסטיים. היתרון הבולט ביותר של בניית דק שכזה הוא העמידות שלו. הדק אינו פגיע לנזקי מזג האוויר (הלוחות לא מתכופפים, הצבע לא דוהה) ואף ידידותי לסביבה. ובכל זאת, למרות שעל הדק מוטבעת דוגמא של עץ, קשה לחקות את הדבר האמיתי. כיוון שזהו דק חדש יחסית בתחום, לא כל בעלי המקצוע יודעים כיצד להתקין אותו, ויש לאתר בעל מקצוע מיומן בתחום.

מחיר

אז נכון, אמנם רונית רוצה את הדק הטוב ביותר, אבל ככל שהאיכות גבוהה יותר - כך גם המחיר. ניתן לערוך השוואות בין בעלי המקצוע השונים, וגם לאחר שכבר בחרת את בעל המקצוע, ניתן לערוך התאמות אישיות, ואולי לוותר על כמה דברים, כדי שהמחיר יתאים לכם.
בכל מקרה, היזהרו! מחיר נמוך בהרבה מזה שמציעים שאר בעלי המקצוע, מעיד כנראה שמשהו לא בסדר ולא כדאי להתפתות.

בניית דקים, החליטה לבסוף רונית, זה בעצם לא כל כך מסובך. בסך הכול צריך קצת לבדוק, לשאול, ולברר. לאחר שמוצאים את בעל המקצוע המתאים - העבודה הקשה שלכם נגמרת, והעבודה של בניית הדק רק מתחילה.... אז אל תפחדו להשקיע מעט מאמץ בכדי למצוא את בעל המקצוע שהכי יתאים לכם. אחרי הכול - אתם אלו שתיהנו מהתוצאות.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון בנית דק סמוי

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום בניית דק לשירותי בנית דק סמוי