34

ספקי שירות בתחום בניית דק

המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

במאמר יפורטו סוגי עצים קיימים בשוק המתאימים לצורך בניית דקים, ויצוינו היתרונות והחסרונות של כל סוג עץ.

המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

תכירו את רונית. רונית החליטה לא מזמן שהיא רוצה לבנות משטח דק בכניסה לבית. אך איך תדע רונית שהיא בוחרת באיש המקצוע המתאים לצורך בניית דקים? היקף בעלי המקצוע אשר עוסקים בתחום בניית דקים הוא גדול, ואף הולך ומתרחב מדי שנה, כאשר כל אחד מהם מציע דקים בעיצובים וסגנונות שונים. כדי למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר, כדאי להתייחס לכמה פרמטרים.

גיבוש רעיון

אז מה הדבר הראשון שצריכה רונית לעשות? קודם כל לגבש רעיון. ישנם סוגים רבים של דקים, כל אחד בעל סגנון, מחיר, ותכונות שונות. כדאי לברר קצת לגבי הסוגים השונים, ולהתחיל ולפתח קו מחשבה בדבר הדק שמתאים לכם. רק לאחר שנחשפתם למגוון הדקים הקיים בשוק, פנו אל בעל המקצוע שמתאים לסגנון שלכם, והקשיבו לדברים שיש לו להציע. כמובן לבדוק את כל האופציות המוצעות לכם ורק אז להחליט.

חיפוש מקיף

רונית היא בחורה רצינית. לכן, החליטה לעשות חיפוש מקיף. היא החליטה לחפש מומחים העוסקים בתחום בניית דק. היא גילתה כי בניית דקים זה עסק לא פשוט - כיצד תחליט מי מבעלי העסק באמת אמין, ויעשה את העבודה כמו שצריך? לפני בניית דקים כדאי לבדוק את המוניטין של בעל המקצוע אותו אתם עתידים לבחור. ניתן לעשות זאת באמצעות בירור עם מכרים שכבר בנו משטח דק, והתנסו בחוויית בניית דקים. אפשר גם לבקש מבעל המקצוע רשימת לקוחות, ולשאול אותם לשביעות רצונם. בניית דקים זה לא עסק שסוגרים סתם כך בטלפון, ולכן חשוב גם לערוך פגישה עם בעל המקצוע, ולהתרשם ממנו באופן אישי. הרי לא תרצו לשלם למישהו שרגע אחרי בניית הדק יעלם כלא היה, וישאיר אתכם להתמודד לבד עם תחזוקת הדק.

טיב החומרים

טיב החומרים הוא זה שיקבע את עמידות הדק. לכן, בתחום בניית דקים, סוג העץ, ומהיכן הגיע - הם פקטורים חשובים. על מנת להבטיח שהדק יהיה מאיכות טובה - רונית תברר עם בעל המקצוע, מהו מקור העצים (עצים טרופיים, לדוגמא, הם עצים מאיכות מעולה, אשר עמידים ביותר בפני תנאי מזג אוויר קשים), והאם הגיעו ממחסן עצים ידוע אשר יבטיח תקן איכות. כמובן שדק עץ טוב לא חייב להיות דווקא מהעץ היוקרתי ביותר, אבל גם אם מדובר בעץ זול יחסית (כמו עץ האורן לדוגמא, העץ הפופולארי ביותר בישראל בתחום בניית דקים), חשוב שהוא יהיה באיכות טובה.

סוגי העצים הנפוצים ביותר לצורכי בניית דק:

דק מאורן
זוהי האופציה הזולה והפופולארית ביותר בישראל. עובדה זו נובעת מכך שעץ האורן הוא עץ רך, ועל כן נוח לעבוד איתו. צבעו של העץ הוא בדרך כלל ירקרק בגלל תהליך החיטוי שהוא עובר (זהו תהליך שנועד לשמור על עמידות העץ לאורך זמן), ומרקמו גס במקצת. כמו כן, תשמחו לדעת, שרוב הבעלי מקצוע בתחום מכירים היטב את אופן בניית דק מסוג זה.

דק מאיפאה
דק איפאה נחשב ליוקרתי מבין כל סוגי הדקים, וזאת משום יופיו ותכונותיו האיכותיות. מקורו של עץ האיפאה הוא ביערות הגשם בברזיל, ולכן מטבעו הוא קשה ועמיד לגשם ושחיקה (בין אם של הזמן, ובין אם החלטתם לגרור עליו את המנגל...). מצד שני, השמש עלולה לשנות את צבעו הכהה. בגלל שמדובר בעץ איכותי ונדיר יחסית, עלות בניית דק זה תהיה גבוהה. עם זאת, תחזוק הדק מסוג זה פשוט יחסית וזול.

דק מקומרו
דק מסוג זה, אשר עשוי אף הוא מעץ טרופי שמגיע הפעם דווקא מאפריקה, דומה בתכונותיו לדק מעץ האיפאה. השוני היחיד ביניהם הוא בצבע - עץ הקומרו נע בין חום כהה לצהבהב, והוא אף מגיב טוב יותר לנזקי השמש. אף על פי שהוא שייך למשפחת העצים הקשים, קל לעצב אותו.

דק מטיק
עץ הטיק גדל בעיקר בבורמה, והוא נדיר ואיכותי ביותר. צבעו הוא חום בהיר, ובדומה לקודמיו - גם הוא עץ עמיד ביותר. אך עם זאת, הכמות ההולכת ומצטמצמת של עצי טיק בעולם גורמת לכך שקשה מאוד למצוא אותו בשוק, ומחירו הוא בין הגבוהים בעולם.

דק מאירוקו
נקרא גם "טיק אפריקאי". זהו עץ יפה במיוחד, בעל גוונים משתנים של חום עד צהוב, וכמו כן עמיד בפני נזקי הסביבה (וביניהם גם חרקים) בזכות שמן טבעי הנמצא בגזע העץ. הוא פחות יקר מאשר הטיק האמיתי, אך עם זאת לא נפוץ כל כך בישראל.

דק מבמבוק
זהו דק חדש יחסית, שבנוי מגבעולי במבוק, אשר הוצמדו באמצעות דחיסה והדבקה. הדק הוא חזק ועמיד, ומתאים במיוחד לתנאי מזג האוויר בארצנו. טווח המחירים של בניית דק זה נקבע בהתאם לסוג הבמבוק, צורת הגבעולים וצפיפותם.

דק סינטטי
דק סינטטי בנוי בבסיסו משבבי עץ, אשר מוטמעים בתוך חומרים פלסטיים. היתרון הבולט ביותר של בניית דק שכזה הוא העמידות שלו. הדק אינו פגיע לנזקי מזג האוויר (הלוחות לא מתכופפים, הצבע לא דוהה) ואף ידידותי לסביבה. ובכל זאת, למרות שעל הדק מוטבעת דוגמא של עץ, קשה לחקות את הדבר האמיתי. כיוון שזהו דק חדש יחסית בתחום, לא כל בעלי המקצוע יודעים כיצד להתקין אותו, ויש לאתר בעל מקצוע מיומן בתחום.

מחיר

אז נכון, אמנם רונית רוצה את הדק הטוב ביותר, אבל ככל שהאיכות גבוהה יותר - כך גם המחיר. ניתן לערוך השוואות בין בעלי המקצוע השונים, וגם לאחר שכבר בחרת את בעל המקצוע, ניתן לערוך התאמות אישיות, ואולי לוותר על כמה דברים, כדי שהמחיר יתאים לכם.
בכל מקרה, היזהרו! מחיר נמוך בהרבה מזה שמציעים שאר בעלי המקצוע, מעיד כנראה שמשהו לא בסדר ולא כדאי להתפתות.

בניית דקים, החליטה לבסוף רונית, זה בעצם לא כל כך מסובך. בסך הכול צריך קצת לבדוק, לשאול, ולברר. לאחר שמוצאים את בעל המקצוע המתאים - העבודה הקשה שלכם נגמרת, והעבודה של בניית הדק רק מתחילה.... אז אל תפחדו להשקיע מעט מאמץ בכדי למצוא את בעל המקצוע שהכי יתאים לכם. אחרי הכול - אתם אלו שתיהנו מהתוצאות.

34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 64

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

אמירים
אמירים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

דרך אתר זה
הגעתי לאורן מ"אמירים" לצורך עבודת גינון. פניתי למס'' גננים ואורן נראה לי הכי אמין, מה גם, כאשר הוא הגיע לראות את הגינה על מנת להעריך את סכום העבודה, בשונה מארבעה גננים אחרים שהיו אצלי, הוא לא השוויץ בעצמו ובעבודתו אלא היה מאוד צנוע ונעים הליכות.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

בבואנו לבחור בעל מקצוע נבצע בדיקה בנוגע לסוגי הדקים הקיימים בשוק, נחפש המלצות לבעל מקצוע אמין ומומלץ ונוודא שהחומרים אכן באיכות גבוהה

דק מעץ אורן הכי נפוץ בארץ מאחר וזהו עץ רך שנוח לעבוד איתו

דק מבמבוק הוא חזק ועמיד ומתאים במיוחד לתנאי מזג האוויר בארץ

יש לקחת בחשבון שככל שאיכות הדק גבוהה יותר - כך המחיר גבוה יותר

כתבות ומאמרים

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

קרא עוד
חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

קרא עוד
המדריך לבניית דק על בטון

המדריך לבניית דק על בטון

המאמר מסביר איך להכין תשתית ומהו העץ המתאים ביותר לבניית דק על בטון.

קרא עוד
הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

במאמר יוסבר מהי קומת גלריה וכיצד נעזר בה להגדלת השימושיות של החלל הביתי

קרא עוד