עבודות גבס לבית - עיצוב קירות גבס, נישות ועוד

מצא בעל מקצוע עכשיו
36

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

שילוב תאורה ונישות בקיר גבס למראה מודרני ומעוצב
בנייה מקצועית של קיר גבס על ידי איש מקצוע מוסמך
עיצוב קיר גבס מודרני ופונקציונלי
36

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

לחלק מחדש את הבית ביום אחד ובתקציב נמוך - קירות גבס

אם אתם גרים בבית ישן בעל חדרים גדולים אבל בחלוקה לא אופטימאלית של המרחב, אם בא לכם להפריד באופן ניכר יותר את פינת האוכל מן המטבח או הסלון – הגיע הזמן לקחת בחשבון את פתרונות החציצה, ובמיוחד קירות גבס מעוצבים ומחיצות גבס כפתרון פונקציונאלי ועיצובי לחלוקה הפנימית בבית.
בשורה התחתונה, מדובר בפתרון מושלם – הוא מהיר ולא יקר, התוצאה המתקבלת היא אסתטית והמראה יתאים לעיצוב ולהעדפות שלכם (ויש הפתעות בתחום זה – קראו הלאה ותגלו!), וכמו שקל לבנות את קירות הגבס – כך גם קל להרוס אותם, על מנת להשיב את החלוקה הפנימית של הבית לזו המקורית.
כל הרעיונות, האפשרויות, והטיפים הכי חשובים להוספה של קירות גבס לחלוקה פנימית של הסלון, חדרי הילדים או המטבח – לפניכם.

קירות גבס – הרבה יותר ממה שחשבתם

אם בעבר בנייה בגבס היתה בנייה פשוטה, שאינה עמידה במיוחד והמראה שלה בולט ולא אסתטי – עולם הבנייה בגבס היום השתנה מקצה לקצה, והוא מאפשר תוצאות אסתטיות במיוחד, בפרויקטים קצרים (שלא מלכלכים את הבית), ואם כל זה לא מספיק – מחירי עבודות גבס הם נמוכים משמעותית כמעט מכל אפשרות אחרת לחלוקה מחדש של הבית.
חשוב לדעת, כי קבלני בנייה בגבס יכולים להתאים את סוג הגבס עבור קירות הגבס, מחיצות הגבס או לוחות הגבס שישמשו בפרוייקט שלכם – ויש היום לוחות גבס עמידים לבנייה בחדרים רטובים, בחדרים החשופים לחום רב (כמו המטבח) – ואפילו לבנייה חיצונית.

מתי נכון לשקול תוספת של קירות גבס לבית?

חדר הילדים שלכם משמש לשני ילדים ללא מחיצה? אתם מעוניינים להפריד בין אזור השינה לאזור המשחקים?
אולי חדר האוכל ממוקם "באמצע" החלל במטבח או בסלון, ואתם מעוניינים להפריד ויזואלית בין פינת אוכל לפינות אחרות בבית?
אולי אתם מעוניינים ליצור פינת אחסון באזור בבית שאתם לא עושים בו שימוש – אולם במקום לבנות ארון שיפריע למראה ההרמוני של הבית – לסגור את אותה פינה עם קירות גבס?
עיצוב גבס לבית משמש לכל מטרה – דוגמת אלה שהובאו לעיל ועוד רבות אחרות, כאשר בתהליך התכנון ניתן לבחור במאפייני לוחות הגבס שישמשו לבנייה:

  • תוכלו לבנות קירות גבס ממש לאורך כל גובה הבית, מהרצפה ועד לתקרה, במראה דומה מאוד לקירות בטון
  • תוכלו לבנות מחיצות בגובה לבחירתכם, על מנת שלא לסגור את החלל לחלוטין (יעיל במיוחד במרחבים צפופים וקטנים ובעיצוב של דירות קטנות)
  • תוכלו להפוך כל קיר גבס להרבה יותר מזה – עם נישות מובנות, מדפים, או אף ספסל קטן שייבנה בגבס בהמשך לקיר

העיצובים של קירות גבס – השמיים הם הגבול

על אף שמחירי הפרויקטים של בנייה בגבס הם זולים – בבנייה של קירות פנימיים ויצירת הפרדה בחללים של תוך הבית – אין שום סיבה להיכנס לפרוייקטים מורכבים של בנייה בבטון, כאשר קירות גבס ולוחות גבס מספקים את הפונקציונאליות הנדרשת, לצד יתרונות נוספת (כמו המחיר הזול לבנייה בגבס והיכולת להשיב את המצב לקדמותו בקלות). לצד כל אלה, חשוב להזכיר את שפע העיצובים האפשריים עבור קירות גבס.
זה מתחיל מתכנון הקיר – כאמור, תוכלו לתכנן את הקיר ממש לפי כל רצון או גחמה. תוכלו לבנות קיר גבס שיש בו חללים או חלון פנימי, תוכלו לבנות קירות גבס עם מדפים או נישות שמוטמעות בו, וכדומה.
זה ממשיך דרך הבחירה הצבעונית עבור קירות הגבס שלכם – הגימור של קירות גבס בפנים הבית הוא בדרך כלל לבן – אבל תוכלו לצבוע את קירות הגבס שלכם בכל אחד מצבעי הפנים של כל אחת מחברות הצבעים לבית. בנוסף, תוכלו ליישם גם על קירות הגבס את צבעי האפקט – מה שיהפוך את הקיר לקיר עם אמירה.
ואחרון חביב, נזכיר את הגימור המושלם של קטלוג פספרטו – קטלוג לוחות גבס מחוררים במראה מעוצב במיוחד. ניתן להשתמש בלוחות גבס בסגנון פספרטו בקרניזים, בגימור לאורך הקיר או עבור כל הבנייה – לבחירתכם.

החסרונות של קירות גבס – מה חשוב לקחת בחשבון?

לצד נוחות העבודה והפונקציונאליות המצוינת של קירות גבס, חשוב לדעת שלגבס שני חסרונות משמעותיים שכדאי להכיר, לפני שנכנסים לכל פרוייקט של בנייה ועיצוב בגבס:
הראשון: גבס, בצורתו המקורית, אינו חומר עמיד. קל לגרום לו נזק ולעיתים בעיטה קלה מייצרת סדק בחומר. הוא אינו עמיד גם ברטיבות, לחות וחום.
הפתרון לנושאים אלה הוא תכנון מתאים של סוג הגבס שישמש לבנייה – למשל, גבס ורוד לקירות חסיני אש, לוח גבס ירוק לחדרים רטובים, לוחות גבס אקוסטי – וכן הלאה.
במקרים של נזק לקיר הגבס, כדאי לדעת שתיקון קיר הגבס אינו מסובך – אולם בדרך כלל, כאשר מדובר בנזקים משמעותיים – כדאי לאפשר תיקון על ידי איש מקצוע.
החיסרון השני של קירות גבס הוא העובדה שללא תשתית מתאימה – לא תוכלו לתלות על קיר הגבס שלכם מוצרים כבדים (החל ממדף כבד, דרך מראה גדולה, וכלה במזגן, למשל). גם כאן, הפתרון טמון בתכנון – קירות גבס שישמשו בעתיד לנשיאה של אלמנטים כבדים, ייבנו באמצעות תשתית פח מגולוון (לעיתים בשילוב עץ) שתאפשר תמיכה טובה.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון קבלני גבס

בקטגוריית מחירוני קבלני גבס ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: עבודות גבס, התקנת תקרה אקוסטית, חיפוי קירות ותקרות, תוספות וגימור לקיר גבס, תיקונים ופירוקים לגבס.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום קבלני גבס