29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

כיצד מתקנים קיר גבס? כל מה שצריך לדעת על תחזוקת קירות גבס

במאמר נלמד מה לעשות כאשר קיר גבס נרטב וכיצד ניתן להימנע ממצבים אלו.

מה קורה כשהקיר נרטב? על תחזוקה וטיפול בקירות גבס

לוחות גבס מאפשרים הקמה מהירה פשוטה ויעילה של קירות פנימיים, מחיצות, מזנונים, תקרות מונמכות, התקנת גופי תאורה שקועים, נישות, דלפקים, מזנונים ועוד. לוחות גבס המיועדים לכך משמשים כיום גם להקמת קירות חיצוניים בבנייה קלה. לגבס יתרונות רבים, מדובר בחומר גלם ורסטילי המאפשר מימוש תוכניות מורכבות, יצירתיות והשגת תוצאות ברמת גימור גבוהה מאוד. יתרונות אלה, יחד עם חיסכון בעלויות, הם האחראים לפופולאריות העצומה של בנייה בגבס. אבל, לצד היתרונות, יש לזכור שגבס חזק פחות מלבנים או בטון. חיסרון נוסף הוא רגישות ללחות ורטיבות.


לוחות גבס שנחשפו למים, בחלל שהוצף למשל, עלולים להינזק באופן חמור הרבה יותר מקיר עשוי לבנים או יציקת מלט. בקיר גבס הסופג חבטה עלול להיפער חור שיצריך תיקון רחב היקף באופן משמעותי מזה שהיה נדרש לו היה מדובר בקיר לבנים. העמסה לא נכונה על קיר גבס, למשל קיבוע מדפים ללוח הקיר עצמו ולא לקורות השלד התומך את קיר הגבס, עלולה לגרום נזק רחב היקף לקיר שלא לומר קריסה של חלק ממנו יחד עם המתקן שחובר אליו.
לפניכם סקירה קצרה שתסייע לכם להבין איך למנוע מצבים שיגרמו נזק לקיר גבס, איך אפשר לתקן נזקים כאלה אם בכל זאת קרו ואילו פעולות יש לנקוט לביצוע תחזוקת קיר גבס כך שיאריך ימים וישמור על מראה נאה.

להתקין את הלוחות נכון ולמנוע חשיפה למים

ישנם שני דברים בסיסיים שיש להקפיד עליהם כדי לא לסבול מחיסרון הרגישות למים של קירות גבס. בעת הבנייה יש לבחור בלוחות בעלי עמידות משופרת למים אם יש בכך צורך. כך למשל, אין להסתפק בלוחות גבס אפור עבור חדר אמבט אלא להתעקש על שימוש בלוחות גבס ירוק. עבור מטבח הבחירה הנכונה היא לוחות בעלי עמידות משופרת מפני אש ומפני מים גם יחד.
בחירה נכונה של סוג הלוחות מהם יבנה הקיר היא שלב ראשון והכרחי אבל אם לא יותקנו כראוי גם לוחות גבס ירוק עלולים לספוג מים ולהתפורר, במיוחד באזור התחתון. רגישותם של לוחות גבס למים היא הסיבה שיש להשאיר תמיד מרווח של סנטימטר אחד לפחות בין הקצה התחתון של הלוח לרצפה. מרווח כזה מבטיח שגם אם הרצפה רטובה (כשמנקים אותה או בחדר אמבט כאשר כמות גדולה של מים ניתזה החוצה מן האמבט או המקלחון) לוח הגבס לא יבוא במגע עם מים.
במקרים בהם קיים חשש של היווצרות שכבת מים בעומק גדול מ-1 ס"מ יש להשאיר מרווח גדול יותר בין השפה התחתונה של לוחות הגבס והרצפה. את המרווח בין הרצפה ללוחות הגבס סוגרים פנלים העשויים חומר עמיד במים, פנלים מתאימים לאריחים של הריצוף למשל.

תיקון ותחזוקה

קירות גבס אמנם עמידים פחות מקירות לבנים או מלט אבל תיקון קיר גבס הוא גם קל יותר. חור שנפער בקיר גבס ניתן לסתום במרק (שפכטל) או, אם החור גדול מדי (המרק לבדו לא נותר במקומות אלא נופל פנימה לחור או החוצה) ניתן למלא בנייר עיתון או לקבע לוח עץ דק מאחורי החור ורק אז למרוח חומר. פתחים גדולים ניתן למלא בגבס (שמכינים מאבקת גבס ומים). לאחר המילוי יש להחליק בשפכטל (מרית), ללטש בנייר לטש ולצבוע.
לוחות גבס שניזוקו באופן חמור, לוחות שספגו כמות גדולה של מים והחלו להתפורר למשל, יש להחליף. החלפת לוח גבס מתבצעת על ידי סילוק הלוח הישן, ניקוי כל שארית (כולל ברגים) מן הקורות והמסילות, התקנת לוחות חדשים וביצוע גימור מחדש (נייר גבס על חיבורים בין הלוחות, מרק, ליטוש וצביעה).

אפשר לעשות הרבה כדי למנוע נזקים לקירות גבס. כך למשל מומלץ לשמור על סביבה יבשה, אוורור טוב לא יאפשר חשיפה מזיקה ללחות.
אם מחברים משהו בעל משקל לקיר גבס אין להסתפק בקיבוע אל לוחות הגבס באמצעות דיבל גבס אלא לקבע אל הקורות התומכות את הלוחות. כך למשל במקרה של מדפים עמוסי ספרים. פריטים קלים, כגון מראה או תמונה אפשר בהחלט לתלות תוך שימוש בדיבלים לגבס וברגים.

במקרים בהם לוחות גבס נרטבו יש ליבש אותם היטב ולבחון את מידת הנזק. אם לאחר הייבוש נותרו כתמים אולם הנייר העוטף את הלוחות נותר שלם, אין התנפחויות או אזורים מתפוררים, מומלץ לנקות את האזורים המוכתמים באמצעות אקונומיקה (למניעת היווצרות עובש), לנקות שוב במים (מעט מים, בעזרת סמרטוט לח), ליבש היטב ואז להחליק את הקיר בשפכטל, ללטש ולצבוע.

במקרים בהם לוח או לוחות גבס ניזוקו באופן חמור באזור מסויים, בחלקם התחתון כתוצאה מהצפה למשל, לא תמיד צריך להחליף את הלוח כולו. אם יותר ממחצית הלוח נותר במצב טוב ניתן לבצע חיתוך מדוייק, באמצעות מסור חשמלי או ידני ומבלי להסב נזק לקורות ומסילות, להסיר רק את החלקים שאין אפשרות לשקם ולהתקין במקומם חלקי לוח חדשים.
לוחות גבס הם אכן עמידים פחות מחומרי גלם אחרים כגון לבנים למיניהן או בטון אבל התקנה נכונה ומניעת התפתחות תנאים הגורמים לנזק כגון חבטות, העמסת משקל רב, חשיפה לכמות גדולה של מים או ללחות למשך פרקי זמן ארוכים, תבטיח שקירות גבס ישרתו אותנו היטב ללא הגבלת זמן.
מידע נוסף על עבודות בגבס אתם מוזמנים לקרוא כאן, כמיטב המסורת, המומחים של טוב תודה אספו מידע נרחב על התחום כדי לעזור ולהקל עליכם אם תרצו לבצע עבודות גבס בעצמכם או להבין היטב את התחום לפני הזמנת בעל מקצוע.

29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 70

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

חור שנפער בתקרה בעקבות רטיבות בקיר גבס

גבס ירוק בעל רמת עמידות גבוהה ללחות ורטיבות

כתמי רטיבות בתקרת גבס בעקבות נזילה

כתבות ומאמרים

ספריות גבס לספרים או כונניות ספרים – מה עדיף?

ספריות גבס לספרים או כונניות ספרים – מה עדיף?

במאמר זה נוכל לראות את היתרונות של נישות גבס לספרים (ספריות גבס) לעומת הכונניות והספריות של פעם.

קרא עוד
ספריות גבס לעיצוב הבית

ספריות גבס לעיצוב הבית

המאמר יסביר כיצד אפשר להשתמש בספריות גבס כפיתרון עיצובי נוח ויעיל לספרייה הביתית.

קרא עוד
מזנון גבס מעוצב

מזנון גבס מעוצב

המאמר יראה כיצד אפשר כיום להשתמש בגבס גם לעיצוב הבית ולריהוט כמו מזנון גבס מעוצב.

קרא עוד
כל המידע על בדיקות לאיתור רעשים

כל המידע על בדיקות לאיתור רעשים

במאמר יוסבר כיצד לבצע איתור רעשים להפחתת רעשים ויובאו טיפים והמלצות בבחירת ייעוץ אקוסטי

קרא עוד
כל המידע על בידוד רעשים אקוסטי ותרמי

כל המידע על בידוד רעשים אקוסטי ותרמי

כאן נלמד על סוגי הבידודים הקיימים בבניה כיום, ועל בידוד רעשים - פתרונות בידוד אקוסטי לשימוש ביתי, לבניינים בתהליך בנייה, ולמבני ציבור.

קרא עוד
אילו חומרי בידוד משמשים לצורך בידוד אקוסטי?

אילו חומרי בידוד משמשים לצורך בידוד אקוסטי?

במאמר יוסבר על סוגי פתרונות אקוסטים להפחתת רעשים הקיימים בשוק, וחומרי הבידוד השונים שבשימוש.

קרא עוד