29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

גבס רגיל, ירוק או ורוד, סוגי קירות גבס ואיך בוחרים ביניהם?

מהם לוחות הגבס הקיימים בשוק? מהן תכונותיו הייחודיות של כל סוג ומתי נעשה בו שימוש? במאמר הבא נדבר על הכל.

סוגי לוחות גבס ואיך בוחרים ביניהם

לוחות גבס לבניית קירות פנימיים הופיעו בארה"ב בתחילת שנות החמישים והשימוש בהם הפך ברבות השנים לנרחב כל כך - עד שכיום, רוב קירות הפנים בבניינים המוקמים בארה"ב עשויים לוחות גבס כאלה שהפכו מוכרים בשם "drywall" . בשנים האחרונות, נוספו ללוחות הגבס הרגילים עוד ועוד סוגים של לוחות גבס כאשר לכל סוג תכונות ייחודיות שהופכות אותו מתאים לשימוש מסויים.
בישראל, השימוש בלוחות גבס צבר תאוצה במהלך שנות השמונים וגם כאן בתחילת הדרך עיקר השימוש היה בלוחות הרגילים, המכונים לוחות גבס אפור או לוחות גבס לבן, לצורך הקמת קירות פנימיים במבנים חדשים או חלוקה מחדש, שיפוצים, יצירת מחיצות, דלפקים, נישות ועוד במבנים קיימים.
כיום ישנם עשרות סוגי לוחות גבס כאשר הם נבדלים זה מזה בתכונות בסיסיות ולא רק במידות עובי, אורך ורוחב. לכל פרוייקט בניה הכולל שימוש בלוחות גבס חשוב מאוד לבחור את הלוחות המתאימים ביותר למשימה, לעיתים קרובות בפרוייקט אחד יעשה שימוש במספר סוגים של לוחות. לפניכם סקירה של הסוגים העיקריים של לוחות הגבס הקיימים, נפרט על התכונות הייחודיות של כל סוג והצרכים שכל סוג של לוח נועד לתת להם מענה.

שני יצרנים עיקריים משווקים לוחות גבס בישראל

לפני שנפרט אודות הסוגים השונים של לוחות הגבס נזכיר שבישראל רובם המוחלט של לוחות הגבס, מכל הסוגים, משווקים על ידי החברות אורבונד וטמבור. שתי החברות משווקות לוחות איכותיים בעלי תו תקן ישראלי. במקרה של שימוש בלוחות של יצרנים קטנים יותר יש לוודא שהם אינם נופלים באיכותם מאלה של אורבונד או טמבור.
שתי החברות הנ"ל מציעות סוגים דומים של לוחות אם כי ישנם גם מוצרים ייחודיים לחברה כזו או אחרת, בעיקר בתחום לוחות הגבס לשימוש חיצוני ולוחות בעלי עמידות גבוהה מאוד מפני אש.

לוח גבס רגיל, ירוק וורוד

שלושת הסוגים הבסיסיים של לוחות גבס הם הלוחות הפשוטים, המכונים גבס לבן או גבס אפור, לוחות גבס ירוק להם עמידות משופרת מפני רטיבות ולוחות גבס ורוד עמידים מפני אש.
לוחות משלושת הסוגים מגיעים עלפי רוב בעובי של 12.7 מ"מ, ברוחב 120 סמ' ובאורך 220 סמ', 260 סמ' או 300 סמ'. ניתן למצוא לוחות גבס לבן בעובי 6 מ"מ כמו גם לוחות בעובי 18 מ"מ, 24 מ"מ ו30 מ"מ.
לוחות גבס ירוק משמשים לבניית קירות פנים באזורים בהם יהיו חשופים לרטיבות ולחות, בעיקר מדובר בחדרי אמבט ושירותים.
לוחות גבס ורודים הם בעלי עמידות משופרת מפני אש בזכות חומר דוחה בעירה המשולב בתוך קיר גבס ממנו עשוי הלוח ובמעטפת הנייר סביבו.

תוספות למיניהן

ישנם כמה סוגי לוחות גבס המבוססים על שלושת הסוגים העיקריים הנ"ל עם תוספת המקנה להם עוד תכונה רצויה מסויימת. כך למשל לוח גבס עמיד במים ודוחה רטיבות שהוא גם בעל עמידות משופרת מפני אש. לוחות כאלה המשווקים על ידי חברת אורבונד, הם בעלי צבע ירוק אך עם סימון מיוחד, לוחות מסוג זה של חברת טמבור הם בצבע ירוק וורוד.
ישנם לוחות גבס רגילים כמו גם לוחות ירוקים עמידים במים עם ציפוי של רדיד אלומינים מצידם הפנימי (בגב הלוח). לוחות כאלה מיועדים לחיפוי פנימי של קיר חיצוני, רדיד האלומיניום משפר בידוד תרמי.
סוג נוסף של לוחות גבס לחיפוי פנימי של קיר חיצוני הם לוחות רגילים, עמידים במים (ירוקים) או עמידים באש (ורודים) עם ציפוי רדיד אלומיניום בגב הלוח כשעליו מוצמד לוח קלקר (פוליסטרן מוקצף), גם כאן הסיבה לתוספת היא שיפור תכונות בידוד תרמי ואקוסטי.

לוחות בעלי תכונות מיוחדות

מלבד הסוגים הנפוצים שפורטו לעיל אפשר למצוא לוחות בעלי תכונות ייחודיות. כך למשל לוחות בעלי עמידות גבוהה במיוחד לאש, לוחות בעובי כפול המעניקים חוזק משופר כמו גם בידוד אקוסטי, לוחות מכוסי שבת סיבי זכוכית לשימוש חיצוני, לוחות עמידים בפני קרינת רנטגן ועוד.

החידוש העיקרי מבחינת סוגי לוחות גבס בשנים האחרונות הוא הופעתם של לוחות גבס המיועדים לבניית קירות חיצוניים. לוחות כאלה עשויים תערובת של גבס ומלט ומצופים בחומר עמיד ואטום למים כגון סיבי זכוכית (פיברגלס) או יריעות אלומיניום. מגוון סוגי קירות גבס חיצוניים משמשים בבנייה קלה ומותקנים על גבי שלד של קורות פלדה.

בחירת לוחות גבס המתאימים ביותר לצרכיכם

מבחר הגדול של סוגים שונים של לוחות גבס מאפשר שימוש בלוחות הנותנים מענה טוב לשלל צרכים. החוכמה היא לדעת לבחור את הלוחות המתאימים ביותר לשימוש המיועד להם.
בחירה נכונה תתחיל באיפיון הצרכים, אלו תכונות נרצה שיהיו ללוחות הגבס מהם ייבנו קירות פנימיים באזור מסויים, נישות, מזנונים, קירות חיצוניים או כל שימוש מתוכנן אחר.
לוחות בעלי תכונות משופרות הם יקרים יותר לכן חבל להשתמש בלוחות כאלה אם אין בהם צורך אמיתי. כך למשל עבור סוגי קירות גבס פנימיים של חדרי מגורים לוחות גבס אפור מספיקים בהחלט, עבור חדר אמבט יש להשתמש בלוחות גבס ירוק, לוחות גבס בעלי עמידות משופרת למים ואש גם יחד הם המתאימים ביותר למטבח.

29

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 68

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

9.8

voice-icon 2

חוות דעת

רציתי לחדש את
התקרה שלי שנראתה לא טוב וחיפשתי חברת שיפוצים לצורך הקמת תקרה נמתחת בביתי. לא ידעתי למי לפנות ומי יוכל לעשות עבודה כזאת, חיפשתי באינטרנט ואחרי כמה שיחות עם בעלי מקצוע בחרתי ב- SKYVIEW.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גבס ורוד מאופיין בעמידות גבוהה בחום ואש

גבס ירוק בעל רמת עמידות גבוהה ללחות ורטיבות

קיימים סוגים שונים ומגוונים של לוחות גבס בשוק באיכויות שונות

כתבות ומאמרים

5 טיפים לבחירת איש גבס מקצועי

5 טיפים לבחירת איש גבס מקצועי

במאמר זה תקבלו 5 טיפים מקצועיים וחשובים לבחירה נכונה של איש מקצוע לבנייה ועיצוב בגבס

קרא עוד
עיצוב בגבס לחדרי ילדים, מדפי גבס, נישות גבס לספרים ועוד

עיצוב בגבס לחדרי ילדים, מדפי גבס, נישות גבס לספרים ועוד

במאמר נלמד כיצד נישות גבס יכולות לסייע לנו בעיצוב חדר ילדים מרהיב ונעים למשחק ושינה, בקלות וביעילות.

קרא עוד
נישת גבס לטלוויזיית פלזמה

נישת גבס לטלוויזיית פלזמה

המאמר יסביר כיצד אפשר להשתמש בעבודות גבס לפלזמה הביתית כתחליף עיצובי לזרוע המתכת הישנה.

קרא עוד
בידוד תרמי בדירת מגורים - כל מה שחשוב לדעת

בידוד תרמי בדירת מגורים - כל מה שחשוב לדעת

במאמר יוסבר מהו בידוד תרמי, מהי החשיבות שלו, ומהם השלבים להתקנה איכותית.

קרא עוד