41

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

הנמכות גבס, תקרה צפה ועוד על השימושים לתקרות גבס מעוצבות

במאמר נלמד אילו סוגי תקרות גבס קיימים, מהן האפשרויות העומדות בפנינו וכיצד נעשית הנמכת תקרה

כל מה שצריך לדעת על תקרות גבס ועל הנמכת תקרה

הנמכת תקרות מבוצעת הן במבנים חדשים, כחלק מן התכנון המקורי, והן במסגרת שיפוצים של מבנים קיימים. יש סיבות שונות להנמכת תקרות, אסטטיות ופרקטיות כאחד. ברוב המקרים, הנמכת התקרה מבוצעת תוך שימוש בלוחות גבס, בדרך כלל גבס אפור רגיל או לוחות גבס דקורטיבים, לוחות בעלי בידוד אקוסטי משופר, אריחי גבס במקרים של תקרות גבס פריקות ועוד.
מעצבי פנים ואדריכלים מכירים היטב את האפשרויות שתקרות גבס והנמכת תקרה צפה פותחות בפניהם מבחינת פתרונות יעילים לצרכים שונים כמו גם חופש ליצור עיצוב ייחודי ולהשיג מראה ואווירה מבוקשת בחלל מסויים. לפניכם סקירה אודות סוגים שונים של תקרות גבס, יתרונות וחסרונות של הנמכת תקרות תוך שימוש בלוחות גבס ועוד.

הנמכת תקרה כפתרון פרקטי לצרכים שונים

הקמת תקרה מגבס במרווח העשוי לנוע בין כמה סנטימטרים לכמה עשרות סנטימטרים מתחת לתקרה מקורית מספקת חלל נסתר שבו ניתן להתקין חלקי מערכות שונות, תעלות מיזוג אוויר למשל, או להעביר תשתיות כגון צינורות מים (קרים וחמים), כבלי חשמל, כבלי תקשורות, צינורות נחושת (שעליהם בידוד) המחברים בין יחידת המיזוג שבתוך המבנה והמדחס שבחוץ ועוד.
הנמכת תקרה מאפשרת גם התקנת שכבה של חומר מבודד תרמית, אקוסטית או גם וגם. במשרדים, חדרי ישיבות, אודיטוריומים וכד' ניתן להתקין בחלל מעל תקרת גבס מכשירים שונים כגון מקרן, רמקולים, מערכת קריזה, גופי תאורה שקועים, רגשים של מערכות אזעקה, מתזים של מערכת מניעת שריפה ועוד.
גם במסעדות, בתי קפה, מועדונים ובתי עסק אחרים הנמכת תקרה מגבס עשויה לספק פתרון יעיל לצרכים הקשורים לאוורור, מערכות שמע, תאורה, תקשורת ועוד.

אפשרויות עיצוב שמעניקה תקרת גבס

גבס הוא חומר ורסטילי המאפשר עיצוב יצירתי. תקרת גבס, בין אם היא התקרה החוצצת בין חלל החדר לחלל הגג, ובין אם היא נבנית מתחת לתקרה אחרת (כגון תקרה מיציקת בטון או רביץ), מאפשרת השגת פרופורציות נכונות בין מידות אורך, רוחב וגובה של החלל. ניתן לבנות תקרות גבס מלוחות גבס אפור רגיל אולם ניתן גם לבחור בין מגוון לוחות דקורטיביים המיועדים לתקרות, לוחות מחוררים למשל, אריחי גבס לתקרות גבס פריקות ועוד.
תקרות גבס מאפשרות התקנת גופי תאורה שקועים, רמקולים נסתרים, פתחי מיזוג אוויר המחוברים ישירות לתעלות מיזוג אוויר העוברות בחלל בין התקרה המונמכת הצפה לתקרה המקורית.

תקרות גבס צפות, תקרות גבס תלויות ותקרות גבס פריקות

מלבד סוגים שונים של לוחות גבס מהן ניתן לבנות תקרות יש גם שיטות התקנה שונות לתקרות גבס, בין אם במקרים של הנמכת תקרות או כאשר תקרת הגבס היא החוצצת בין החדר לחלל שמתחת לגג.
שני סוגים של תקרות גבס קבועות הן התקרות הצפות ותקרות הגבס התלויות.
תקרות גבס תלויות נראות כמו המשך ישיר של תקרת הבית, קצוות תקרת הגבס גלויות לעין ולוחות גבס הסוגרים את המרווח בין התקרה המקורית לתקרת הגבס נראות כמדרגה בין שתי התקרות. תקרת גבס צפה מכסה את כל השטח בין הקירות כך שהתקרה המקורית, אם יש אחת כזו, אינה נראית לעין.
ניתן לבנות תקרות גבס קבועות מלוחות גבס רגיל (גבס לבן או גבס אפור) כמו גם מלוחות גבס ירוק (אם יש חשש לחשיפה ללחות או מים), גבס ורוד (בעל עמידות משופרת מפני אש), גבס כחול (למקומות בהם לחות גבוהה) ועוד.

תקרות גבס פריקות משמשות בדרך כלל בעסקים אך ניתן למצוא תקרות כאלה גם בבתים פרטיים. תקרות פריקות נבנות מאריחי גבס, בדרך כלל במידות 60 ס"מ על 60 ס"מ, שיכולים להיות חלקים, בגוונים שונים, מחוררים או כשעליהם דוגמאות ועיטורים. האריחים מותקנים אל תוך מבנה של קורות היוצרות רשת של מרובעים המוכנים לקלוט לתוכם אריחים. יתרון גדול של תקרות גבס פריקות הוא שניתן להסיר אריחים כדי להגיע לצינורות, כבלים וחלק תשתיות אחרים הממוקמים בחלל שמעל לתקרה.
תקרות גבס פריקות מתאימות מאוד לשמש כתקרות אקוסטיות. רבים מאריחי הגבס המיועדים להקמת תקרות כאלה מספקות בידוד אקוסטי משופר כמו גם תכונות של ספיגת קולות ומניעת הד (לוחות מחוררים למשל).

התקנת תקרות גבס קבועות ופריקות והנמכת תקרות תוך שימוש בלוחות גבס

באופן כללי התקנת תקרת גבס אינה שונה מבנית קיר מלוחות גבס. הלוחות מקובעים אל קונסטרוקציה ממסילות וקורות פח מגלוון. חשוב להדגיש כי למרות שהטכניקה דומה הקמת תקרת גבס היא מורכבת יותר מהקמת קיר גבס. כך למשל, כדי לקבע לוח גבס למקומו בעת בניית קיר מספיק להציב אותו עומד כנגד השלד, לוח לתקרת גבס יש להניף ולתמוך בו עד שהוא מקובע היטב למקומו.
בגלל שמדובר במלאכה מורכבת יחסית, בניית תקרות גבס מתאימה פחות לביצוע עצמאי. גם לחובבי עשה זאת בעצמך מושבעים מומלץ לפנות לבעל מקצוע ולא לנסות לבצע בעצמם פרוייקט הנמכת תקרה, זאת משיקולי יעילות ובטיחות גם יחד.

התקנת תקרת גבס קבועה פשוטה תעלה כ-200 ש"ח למ"ר, תקרת גבס פריקה ותקרת גבס אקוסטי כ-300 ש"ח למטר. ככל שהלוחות או האריחים שבוחרים להשתמש בהם יקרים יותר כך יעלה מחיר ההתקנה, כך למשל שימוש בגבס ורוד בתקרת גבס קבועה ייקר אותה בכ-40%. חשוב מאוד לוודא, לפני תחילת התקנת תקרת גבס מכל סוג שהוא, שלאט תיתכן חדירת מים, דרך תקרה שמעל תקרת הגבס או דרך הגג, אל תקרת גבס קבועה או פריקה.

41

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

לירן שיפוצים
לירן שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לירן בחור מדהים!
הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי של 3 קומות בעסק שלי כולל שירותים ומטבח, הגעתי אליו דרך המלצה של אחד העובדים שלי. לירן הגיע עם צוות גדול והם דייקו בזמנים ועבדו בשיתוף פעולה נהדר!

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 66

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

לביא פרויקטים
לביא פרויקטים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

כאשר החלטתי לפתוח
חנות בגדים לילדים ותינוקות בבני-ברק חיפשתי חלל מתאים לחנות, מצאתי אחד כזה אבל רציתי להעביר אותו שיפוץ, ולכן פניתי למספר בעלי מקצוע בתחום הגבס והשיפוצים, אחד מבעלי המקצוע שאיתם דיברתי היה אמיר מ"לביא פרוייקטים".

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 27

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

פלס שיפוצים ובניה
פלס שיפוצים ובניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

"פלס שיפוצים ובנייה"
הם צוות נהדר! הזמנתי אותם דרך המלצות של חברים והם ביצעו עבורי הריסת אמבטיה ובניית מקלחון חדש כולל ריצוף ותיקון בעיה בקירות המרפסת עם שליכט. "פלס שיפוצים ובנייה" יודעים לעבוד!

בי אי דיזיינגba designs
(בי אי דיזיינג)ba designs

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 39

חוות דעת

באמת שרק מילים
טובות יש לי להגיד על שלומי מ"בי.איי.דיזיין". איש מקסים שעשה לנו עבודת עץ מדהימה של דק בגינה. לנו בכלל היו מחשבות לבצע משהו פשוט, במסגרת התקציב המוגבל שהיה לנו, ושלומי פשוט כל-כך נתן מעצמו והשקיע, שפשוט שבה את ליבנו (וחברה שלי בכלל התלהבה ממנו!).

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

9.8

voice-icon 2

חוות דעת

רציתי לחדש את
התקרה שלי שנראתה לא טוב וחיפשתי חברת שיפוצים לצורך הקמת תקרה נמתחת בביתי. לא ידעתי למי לפנות ומי יוכל לעשות עבודה כזאת, חיפשתי באינטרנט ואחרי כמה שיחות עם בעלי מקצוע בחרתי ב- SKYVIEW.

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

רונן ברד אינסטלציה ושיפוצים
רונן ברד אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 4

חוות דעת

כל המחמאות שבעולם
מגיעות לרונן, אני מרוצה וממליץ בחום. פניתי אליו לצורך הרכבת ברז בחדר האמבטיה בדירתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, פירק את הברז הישן והתקין את הברז החדש, וידא שהכל מורכב כראוי, הסביר כל דבר שביצע וגבה מחיר הוגן.

גבאי פתרונות בנייה מתקדמים
גבאי פתרונות בנייה מתקדמים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

מחיר טוב, שירות
מעולה, עבודה מצוינת, עמידה בזמנים, רק מילים טובות אני יכול לומר. אני מכיר את דני כבר עשרות שנים במהלכם יצא לי לשמוע הרבה על המוניטין שלו ועל ידי הזהב שלו וגם יצא לי להיווכח במו עיניי לא פעם באחת העבודות המשובחות שלו לכן זה היה טבעי שכשרצינו להתקין תקרת גבס חדשה תחת גג הרעפים שלנו פנינו אליו.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

כתר אחזקות
כתר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של שלומי מחברת "כתר שיפוצים" וממליץ עליו מכל הלב! פניתי אליו לצורך שיפוץ קטן בעסק שלי שכלל בניית קירות גבס ליצירת חדר נוסף כולל עבודות צבע והתוצאה הסופית היתה פשוט נהדרת!

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

תנין עבודות צבע
תנין עבודות צבע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 17

חוות דעת

היינו מאוד מרוצים
מהעבודה של רז תנין, הוא היה מאוד נקי מסודר מדויק בעבודה ובזמנים ומאוד אמין - מומלץ! רז הוזמן אלינו לתיקון קיר חיצוני של הבניין שנוצר בו סדק עמוק - בבניין משותף.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

המשפצים
המשפצים

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 14

חוות דעת

ביצע אצלי התקנה
מחודשת של כיור שנפל לנו בשירותים של המשרד... הגעתי אליו בצורה אקראית דרך האינטרנט. זו פעם ראשונה שאני מזמין אותו לתקן, אבל בהחלט שעשה עליי רושם טוב ואני אשמח לקרוא לו שוב.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

רן חן שיפוצים
רן חן שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

השנה החלטתי להתקין
בדירה שלנו מזגן מיני מרכזי, אמנם אנחנו גרים באזור משופע באוויר טוב, אבל אחרי ששנה שעברה היה קיץ חמסיני במיוחד, החלטתי השנה להתקין מיזוג בכל הדירה.

א ב שרותים
א ב שרותים

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

בועז איש מקצוע
הכי טוב שפגשתי בתחום השיפוצים, עושה עבודה יסודית נקייה סופר מדויקת, מחירים הוגנים. מה שהכי הרשים אותי לגביו זאת מהירות העבודה, שלא באה על חשבון היסודיות. בועז עבד אצלנו בארבעה פרויקטים וכל פעם הפתיע מחדש לטובה.

עיצוב התאורה בחדרים בעזרת תקרת גבס משדרגת את המראה פלאים!

הנמכת תקרה יכולה לשמש גם להסתרה של מערכות שונות וצנרת

לפני ההתקנה יש לוודא כי אין נזילת מים מהתקרה

כתבות ומאמרים

מה ניתן לעשות עם נישות גבס בסלון?

מה ניתן לעשות עם נישות גבס בסלון?

המאמר יסביר לנו מהן נישות גבס בסלון ומהם יתרונותיהן של עבודות גבס אלו.

קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נישות גבס במטבח הביתי

כל מה שצריך לדעת על נישות גבס במטבח הביתי

המאמר יראה איך אפשר לשפר את מראה המטבח המינימלי בעזרת נישות גבס במטבח.

קרא עוד
כל מה שרציתם לדעת על תקרה אקוסטית לבית

כל מה שרציתם לדעת על תקרה אקוסטית לבית

המאמר יסביר את אחד השימושים הפופולאריים של הגבס בבניית תקרה אקוסטית לבית.

קרא עוד
מהי תקרה אקוסטית, ואילו סוגי תקרות אקוסטיות קיימים?

מהי תקרה אקוסטית, ואילו סוגי תקרות אקוסטיות קיימים?

במאמר זה נלמד על סוגי תקרות אקוסטיות שונים הקיימים בשוק, וכן יובאו היתרונות והחסרונות של כל סוג תקרה אקוסטית.

קרא עוד