31

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

הנמכות גבס, תקרה צפה ועוד על השימושים לתקרות גבס מעוצבות

במאמר נלמד אילו סוגי תקרות גבס קיימים, מהן האפשרויות העומדות בפנינו וכיצד נעשית הנמכת תקרה

כל מה שצריך לדעת על תקרות גבס ועל הנמכת תקרה

הנמכת תקרות מבוצעת הן במבנים חדשים, כחלק מן התכנון המקורי, והן במסגרת שיפוצים של מבנים קיימים. יש סיבות שונות להנמכת תקרות, אסטטיות ופרקטיות כאחד. ברוב המקרים, הנמכת התקרה מבוצעת תוך שימוש בלוחות גבס, בדרך כלל גבס אפור רגיל או לוחות גבס דקורטיבים, לוחות בעלי בידוד אקוסטי משופר, אריחי גבס במקרים של תקרות גבס פריקות ועוד.
מעצבי פנים ואדריכלים מכירים היטב את האפשרויות שתקרות גבס והנמכת תקרה צפה פותחות בפניהם מבחינת פתרונות יעילים לצרכים שונים כמו גם חופש ליצור עיצוב ייחודי ולהשיג מראה ואווירה מבוקשת בחלל מסויים. לפניכם סקירה אודות סוגים שונים של תקרות גבס, יתרונות וחסרונות של הנמכת תקרות תוך שימוש בלוחות גבס ועוד.

הנמכת תקרה כפתרון פרקטי לצרכים שונים

הקמת תקרה מגבס במרווח העשוי לנוע בין כמה סנטימטרים לכמה עשרות סנטימטרים מתחת לתקרה מקורית מספקת חלל נסתר שבו ניתן להתקין חלקי מערכות שונות, תעלות מיזוג אוויר למשל, או להעביר תשתיות כגון צינורות מים (קרים וחמים), כבלי חשמל, כבלי תקשורות, צינורות נחושת (שעליהם בידוד) המחברים בין יחידת המיזוג שבתוך המבנה והמדחס שבחוץ ועוד.
הנמכת תקרה מאפשרת גם התקנת שכבה של חומר מבודד תרמית, אקוסטית או גם וגם. במשרדים, חדרי ישיבות, אודיטוריומים וכד' ניתן להתקין בחלל מעל תקרת גבס מכשירים שונים כגון מקרן, רמקולים, מערכת קריזה, גופי תאורה שקועים, רגשים של מערכות אזעקה, מתזים של מערכת מניעת שריפה ועוד.
גם במסעדות, בתי קפה, מועדונים ובתי עסק אחרים הנמכת תקרה מגבס עשויה לספק פתרון יעיל לצרכים הקשורים לאוורור, מערכות שמע, תאורה, תקשורת ועוד.

אפשרויות עיצוב שמעניקה תקרת גבס

גבס הוא חומר ורסטילי המאפשר עיצוב יצירתי. תקרת גבס, בין אם היא התקרה החוצצת בין חלל החדר לחלל הגג, ובין אם היא נבנית מתחת לתקרה אחרת (כגון תקרה מיציקת בטון או רביץ), מאפשרת השגת פרופורציות נכונות בין מידות אורך, רוחב וגובה של החלל. ניתן לבנות תקרות גבס מלוחות גבס אפור רגיל אולם ניתן גם לבחור בין מגוון לוחות דקורטיביים המיועדים לתקרות, לוחות מחוררים למשל, אריחי גבס לתקרות גבס פריקות ועוד.
תקרות גבס מאפשרות התקנת גופי תאורה שקועים, רמקולים נסתרים, פתחי מיזוג אוויר המחוברים ישירות לתעלות מיזוג אוויר העוברות בחלל בין התקרה המונמכת הצפה לתקרה המקורית.

תקרות גבס צפות, תקרות גבס תלויות ותקרות גבס פריקות

מלבד סוגים שונים של לוחות גבס מהן ניתן לבנות תקרות יש גם שיטות התקנה שונות לתקרות גבס, בין אם במקרים של הנמכת תקרות או כאשר תקרת הגבס היא החוצצת בין החדר לחלל שמתחת לגג.
שני סוגים של תקרות גבס קבועות הן התקרות הצפות ותקרות הגבס התלויות.
תקרות גבס תלויות נראות כמו המשך ישיר של תקרת הבית, קצוות תקרת הגבס גלויות לעין ולוחות גבס הסוגרים את המרווח בין התקרה המקורית לתקרת הגבס נראות כמדרגה בין שתי התקרות. תקרת גבס צפה מכסה את כל השטח בין הקירות כך שהתקרה המקורית, אם יש אחת כזו, אינה נראית לעין.
ניתן לבנות תקרות גבס קבועות מלוחות גבס רגיל (גבס לבן או גבס אפור) כמו גם מלוחות גבס ירוק (אם יש חשש לחשיפה ללחות או מים), גבס ורוד (בעל עמידות משופרת מפני אש), גבס כחול (למקומות בהם לחות גבוהה) ועוד.

תקרות גבס פריקות משמשות בדרך כלל בעסקים אך ניתן למצוא תקרות כאלה גם בבתים פרטיים. תקרות פריקות נבנות מאריחי גבס, בדרך כלל במידות 60 ס"מ על 60 ס"מ, שיכולים להיות חלקים, בגוונים שונים, מחוררים או כשעליהם דוגמאות ועיטורים. האריחים מותקנים אל תוך מבנה של קורות היוצרות רשת של מרובעים המוכנים לקלוט לתוכם אריחים. יתרון גדול של תקרות גבס פריקות הוא שניתן להסיר אריחים כדי להגיע לצינורות, כבלים וחלק תשתיות אחרים הממוקמים בחלל שמעל לתקרה.
תקרות גבס פריקות מתאימות מאוד לשמש כתקרות אקוסטיות. רבים מאריחי הגבס המיועדים להקמת תקרות כאלה מספקות בידוד אקוסטי משופר כמו גם תכונות של ספיגת קולות ומניעת הד (לוחות מחוררים למשל).

התקנת תקרות גבס קבועות ופריקות והנמכת תקרות תוך שימוש בלוחות גבס

באופן כללי התקנת תקרת גבס אינה שונה מבנית קיר מלוחות גבס. הלוחות מקובעים אל קונסטרוקציה ממסילות וקורות פח מגלוון. חשוב להדגיש כי למרות שהטכניקה דומה הקמת תקרת גבס היא מורכבת יותר מהקמת קיר גבס. כך למשל, כדי לקבע לוח גבס למקומו בעת בניית קיר מספיק להציב אותו עומד כנגד השלד, לוח לתקרת גבס יש להניף ולתמוך בו עד שהוא מקובע היטב למקומו.
בגלל שמדובר במלאכה מורכבת יחסית, בניית תקרות גבס מתאימה פחות לביצוע עצמאי. גם לחובבי עשה זאת בעצמך מושבעים מומלץ לפנות לבעל מקצוע ולא לנסות לבצע בעצמם פרוייקט הנמכת תקרה, זאת משיקולי יעילות ובטיחות גם יחד.

התקנת תקרת גבס קבועה פשוטה תעלה כ-200 ש"ח למ"ר, תקרת גבס פריקה ותקרת גבס אקוסטי כ-300 ש"ח למטר. ככל שהלוחות או האריחים שבוחרים להשתמש בהם יקרים יותר כך יעלה מחיר ההתקנה, כך למשל שימוש בגבס ורוד בתקרת גבס קבועה ייקר אותה בכ-40%. חשוב מאוד לוודא, לפני תחילת התקנת תקרת גבס מכל סוג שהוא, שלאט תיתכן חדירת מים, דרך תקרה שמעל תקרת הגבס או דרך הגג, אל תקרת גבס קבועה או פריקה.

31

ספקי שירות בתחום קבלני גבס

מצא בעל מקצוע

קבלני גבס מומלצים תל אביב

9.8

voice-icon 8

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

רפ שיפוצים
ר.פ שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הגעתי לבאסים בעקבות
המון המלצות שקיבלתי מחברים ומלבד זאת, עשיתי השוואת מחירים והוא היה בין הזולים! הוא ביצע עבורי עבודות צבע, סיוד ושפכטל בדירה שלי. אין לי מילה אחת רעה לומר על באסים!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

JAA עבודות שיפוצים
JAA עבודות שיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 68

חוות דעת

חיפשתי שיפוצניק מומלץ
עם ניסיון שיעשה לי עבודת גבס בסלון. בחיפוש באינטרנט הגעתי למס' שיפוציניקים בינהם לאשרף. אשרף הגיע מוכן עם צילומי עבודות קודמות שלו, נתן רעיונות יצירתיים ועשה רושם של אחד מקצועי שמבין עניין.

אילן שיפוצים
אילן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 20

חוות דעת

אילן בעל מקצוע
משכמו ומעלה, הוא באמת באמת בעל מקצוע פשוט מצוין! אילן ביצע אצלנו עבודת צביעה יסודית בתוך הדירה - דירת 2.5 חדרים, הוא עשה צביעה של קירות, צביעה של תקרות, ביצע שיוף של הקירות והחלקתם, עשה תיקוני שפכטל היכן שהיה צורך.

קל שיפוצים
קל שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

שיפצנו את דירתנו
ומאד חששנו בעיקר בגלל סיפורים ששמענו על קבלנים. בעקבות המלצה של חבר פנינו לוסים ומהרגע הראשון שפגשנו אותו - הרגשנו שהגענו למקום הנכון.

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

עדן שיפוצים לבית
עדן שיפוצים לבית

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עדן והצוות שלו
פשוט מקצוענים! הזמנתי אותם בעקבות המלצות רבות של חברים לביצוע שיפוץ בביתי שכלל עבודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, גבס, צבע וכו' ויצאתי שבע רצון לחלוטין.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

א  שלמה עבודות גבס
א . שלמה עבודות גבס

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אשר הוא בעל
מקצוע ברמה גבוהה, איש הגון, נעים הליכות, שמבצע את עבודתו לתפארת. יישר כוח!! בא לבצע אצלי שיפוץ כללי בדירה.

9.8

voice-icon 2

חוות דעת

רציתי לחדש את
התקרה שלי שנראתה לא טוב וחיפשתי חברת שיפוצים לצורך הקמת תקרה נמתחת בביתי. לא ידעתי למי לפנות ומי יוכל לעשות עבודה כזאת, חיפשתי באינטרנט ואחרי כמה שיחות עם בעלי מקצוע בחרתי ב- SKYVIEW.

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

שיינר חנוך בינוי וניהול פרוייקטים בעמ
שיינר חנוך- בינוי וניהול פרוייקטים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

אני מנהלת אזור
ברשת אירוקה ואני שמחה להמליץ בחום על חנוך. בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים ואחראים שמתחזקים לנו את החנויות בצורה הכי טובה שיש. בכל תקלה שיש בחנות ברשת חנוך תמיד זמין ומגיע עם הצוות שלו בזמינות כה קצרה, כל תקלה בחנות מטופלת בזריזות וביעילות.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

רומנו ובניו בעמ
רומנו ובניו בע"מ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עיצוב התאורה בחדרים בעזרת תקרת גבס משדרגת את המראה פלאים!

הנמכת תקרה יכולה לשמש גם להסתרה של מערכות שונות וצנרת

לפני ההתקנה יש לוודא כי אין נזילת מים מהתקרה

כתבות ומאמרים

מה ניתן לעשות עם נישות גבס בסלון?

מה ניתן לעשות עם נישות גבס בסלון?

המאמר יסביר לנו מהן נישות גבס בסלון ומהם יתרונותיהן של עבודות גבס אלו.

קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נישות גבס במטבח הביתי

כל מה שצריך לדעת על נישות גבס במטבח הביתי

המאמר יראה איך אפשר לשפר את מראה המטבח המינימלי בעזרת נישות גבס במטבח.

קרא עוד
כל מה שרציתם לדעת על תקרה אקוסטית לבית

כל מה שרציתם לדעת על תקרה אקוסטית לבית

המאמר יסביר את אחד השימושים הפופולאריים של הגבס בבניית תקרה אקוסטית לבית.

קרא עוד
מהי תקרה אקוסטית, ואילו סוגי תקרות אקוסטיות קיימים?

מהי תקרה אקוסטית, ואילו סוגי תקרות אקוסטיות קיימים?

במאמר זה נלמד על סוגי תקרות אקוסטיות שונים הקיימים בשוק, וכן יובאו היתרונות והחסרונות של כל סוג תקרה אקוסטית.

קרא עוד