17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

במאמר יפורטו שיטות של חאפרים וטעויות של חובבנים הגורמים להתקנה לקויה של דודי שמש

התקנת דוד שמש לקויה

הדוד חדש אבל המים קפואים? כל מה שכדאי לדעת על התקנת דוד שמש לקויה.
במדינת ישראל ישנם, לצערנו, לא מעט חאפרים שמנצלים את חוסר הידע וחוסר הבקיאות שלנו לטובתם, כשהדבר נכון גם בתחום דודי השמש. המדריך הבא נועד לספק לכם את כל המידע שיאפשר לכם לשאול שאלות נכונות וימנע נפילה בידי חאפר כזה או אחר.

כלל הברזל הראשון: להעדיף חברה ותיקה ומוכרת

בארצנו שטופת השמש, התקנה של דוד שמש תהיה תמיד מועילה וכדאית ועשויה לחסוך מאות שקלים מידי שנה, ובפרט כשמדובר במשפחה בת מספר נפשות שאוהבת מאוד להתקלח. עם זאת, הידע הדל אשר עומד לרשותנו בכל הקשור לדודי שמש עשוי להותיר אותנו תלויים בידיהם של המתקינים ולסכנה של התקנת דוד שמש לקויה. בישראל נמצאים כיום בשימוש מגוון סוגים של דודי שמש שונים, שלא כולם אכן עומדים בדרישות התקן, הבטיחות והאיכות. אילן ביטון מחברת אינסטלציה ידי זהב, מסביר שכשבאים לרכוש דוד, כלל הברזל הראשון הוא להעדיף חברה ותיקה ומוכרת, תוך הסתייעות בהמלצות של בני משפחה, שכנים וחברים.

טריקים של חאפרים: הדבקת תווית מזויפת וצביעה מחדש של דוד ישן

במהלך עריכת סקר שווקים, למרביתנו ישנה נטייה להתפתות ולהעדיף מתקין אשר מציע מחיר נמוך. חשוב להדגיש שמחיר נמוך במיוחד אמור לעורר חשד, שכן זיוף מוצרים נחשב לשיטה ידועה בתחום דודי השמש, לרבות הדבקת תווית מזויפת בעלת ברקוד ונושאת את שמה של חברה ידועה. על מנת להבטיח שאכן מדובר בדוד שמש מקורי, יש להתקשר אל היצרן של הדוד ולוודא שהברקוד שעל מדבקה הנו תקף. תחבולה שכיחה נוספת היא צביעה מחדש של דוד ישן והעמדתו למכירה כחדש מהניילונים (לרבות הניילונים). מכיוון שלא תמיד כדאי לסמוך על מראה עיניים, כדאי לדרוש מהמתקין לפתוח את הפלאנג' על מנת לבחון את הדוד מצדו הפנימי. במידה ושכבת האמייל הפנימית בגוון חום-אדמדם ובמרקם מחוספס, צריך הדבר לעורר חשד לחלודה.

טעויות של חובבנים

עד כה הוזכרו כאן דוגמאות למתקיני דוודים שרלטנים הנוקטים בתחבולות המסווגות כמעשי רמייה ועבירות פליליות. עם זאת, ישנם גם מקרים הנוגעים לדבר התקנת דוד שמש לקויה בעקבות חוסר ידע, מקצועיות וניסיון. המומחים מבית האתר טוב תודה ממליצים שלא להותיר את המתקין לבדו על הגג, אלא להתלוות אליו ואף לעקוב אחר עבודתו. רן אזולאי, בעליה של חברת רן מערכות, מציין שהתקנה לקויה של דוד שמש יכולה לבוא לביטוי במגוון דרכים החל מקולטים שהותקנו בכוון או הזוית הלא נכונים, דרך מעמד בלתי תקין וכלה בקשירה לקויה ורפויה. באופן כללי, במהלך ההתקנה של דוד השמש כדאי לשים לב למספר פרטים כגון שהקולט מכוון אל הצד הדרומי ומותקן בזוית 40-45 מעלות מקו האופק. בנוסף, יש לוודא שהקולט מוצב במקום שאיננו מוצל כמו צל של קולטים אחרים, מעקה או כל אובייקט אחר ושהוא אכן מחוזק היטב אל הגג.

חשוב לוודא: עיגון אמין המונע את תזוזת המערכת במקרים של רוחות חזקות

פרטים נוספים שכדאי לשים עליהם את הדעת במטרה להבטיח שהדוד אכן מותקן באופן תקני, כוללים בדיקה שהמערכת ממוקמת מעל להגבהות בגובה שאינו פחות מ- 15 ס"מ מעל לגובה פני הגג, זאת על מנת להבטיח עיגון אמין אשר מונע את תזוזת המערכת במקרים של רוחות חזקות, ובה בעת גם מונע פגיעה באיטום של הגג. יש לוודא גם שצינורות הקישור שבין הקולט לאוגר (דוד המים) הם מנחושת או מפלדה מגולוונת בלבד, ושבשום אופן לא נעשה שימוש בצינורות העשויים מפלסטיק. כמו כן, חשוב לבדוק שהצנרת המספקת מים חמים מהמערכת אל בית היא בקוטר שבין 10-12 לכל הפחות ושהקוטר הפנימי של הצנרת המחברת בין הקולט לאוגר נע בין 14-19 מ"מ.

וטיפ לסיום...

המומחים מאתר טוב תודה מדגישים שהתקנת דוד שמש חדש כוללת, בין היתר, את החלפת כל האביזרים הנלווים שהנם חיוניים לפעילותו של הדוד באופן תקין, לרבות שסתום הבטיחות אשר נכנס לפעולה במקרים שבהם הלחץ במערכת גדל עד מעל למותר, שסתום אל חוזר הנכנס לפעולה בעת הפסקת מים ומונע חדירת מים חמים מהדוד לצינור המים הקרים, וכן מעמד מגולוון, בידוד לצנרת ומערכת גיבוי המורכבת מגוף חימום חשמלי המופעל כשקרינת השמש הנה חלשה ואיננה מספיקה עבור חימום המים.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

טכנאי מבצע חיבור והצמדה נכונה של צנרת דוד שמש

צילום של גופי חימום ישנים ומשומשים של דוד שמש

כתבות ומאמרים

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

אתם נמצאים במצב שצריכים לבחור דוד שמש או דוד חשמל חדש?! לפני שאתם רצים לקנות דוד תקרו את המאמר זה הוא נותן את המידע הפורט על נפחים שונים של דודים ואיזה דוד הכי יתאים עבורכם.

קרא עוד
פתרונות חימום לבית

פתרונות חימום לבית

כל בית זקוק לחמיום בחורף - באיזה סוג של פתרון חימום אתם משתמשים בבית שלכם?

קרא עוד
כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

במאמר יוצגו כללי יסוד ברכישת דוד שמש חדש וכללי זהב בבחירת טכנאי דודים אמין ומקצועי

קרא עוד
הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

במאמר יוסבר מהן הנושאים והדגשים שיש לשים לב אליהם במהלך התקנת דוד שמש חדש

קרא עוד