17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

במאמר יוצגו כללי יסוד ברכישת דוד שמש חדש וכללי זהב בבחירת טכנאי דודים אמין ומקצועי

הכלל הבסיסי בבחירת בעל מקצוע

דודי שמש נוטים להתבלות ולהתקלקל עם השנים, וגם דודים מהאיכות הטובה ביותר אשר מבטיחה אורך חיים של כ-15 שנים, נאלצים להיות מוחלפים בדודים חדשים בסופו של דבר. טיפול בדודי שמש וחשמל אמנם מצריך השקעה כספית לא קטנה, אך זה המחיר שאנו נאלצים לשלם כתמורה לפריווילגיה של מים חמים. בכתבה זו נביא מספר טיפים, שכדאי להקפיד עליהם בבחירה של טכנאי דודים , כאשר נאלצים להחליף דוד שמש. הקפדה על טיפים אלה תעזור לכם להימנע משירות גרוע, וליהנות מדודי שמש איכותיים ויעילים למשך שנים רבות. הכלל הבסיסי בבחירת בעל מקצוע בכלל או טכנאי דודים בפרט הוא עשיית שיעורי בית וסקר שוק. כיום בגלישת אינטרנט קצרה תחשפו להמון מידע לגבי מחירי שירותים, כתבות מידע (ברובן שיווקיות אך מספקות מידע רלוונטי ואיכותי), חוות דעת ודירוגים של בעלי מקצוע ועוד. מידע זה יהוה את הבסיס לבחירה נכונה של בעל מקצוע להתקנה של דוד חדש או לשירות אחזקה ותיקונים.

2 כללי היסוד ברכישת דוד שמש חדש

מחיר דוד מושפע מארבעה גורמים עיקריים: שם היצרן (מותג), נפח הדוד, מיקום ההתקנה ותשלום על תוספות שיעזרו בהארכת חיי הדוד. להלן 2 כללי יסוד שחובה להתייחס אליהם בעת רכישת דוד שמש:

עמידה בתווי תקן – דודים נבדקים במכון התקנים לפי סעיפי תקן מספר 579.1 ו-579.2, על החברות ובעלי המקצוע המיצרים ומספקים דודי שמש חלה חובה לעמוד בתווי תקן אילו ולסמן את הדודים והקולטים בתו תקן. לצערינו אחת מתופעות העוקץ המתבצעות ע"י נוכלים בתחום הוא לקחת דודים ישנים ומזויפים לחדש אותם בצבע ובציפוי ולשים עליהם תו תקן מזוייף. לרוכשים דוד חדש מומלץ לבדוק את מספר הסידור והדגם של הדוד ואז להיכנס לאתר מכון התקנים ולוודא שהם בעלי תו תקן תקין ולבדוק את שנת הייצור של הדוד ואת תוקף האחריות.

נפח מתאים – יש לבחור דוד בנפח המותאם למספר הנפשות בבית ובהתאם להרגלי צריכת מים החמים (זמן מקלחת J ) , נפחי הדוד נעים מ-80 ליטרים ועד 200 ליטרים ובהתאם לנפח הדוד כך גם מחירו. ישנו מפתח לחישוב נפח הנדרש בהתאם לצריכה של 30-40 ליטר לאדם של מים חמים מידי יום (טבלת מפורטת בצד ימין).

5 כללי זהב בבחירת טכנאי דודי שמש

1. לפני ששוכרים טכנאי דודי שמש לעבודה על הדוד שלכם, כדאי ללמוד מידע בסיסי על סגנון עבודתו. נסו למצוא באינטרנט משובים אודות מתקין דודים זה, או אודות החברה שעבורה הוא עובד. אם הדבר מתאפשר צרו קשר עם לקוחות קודמים שלו, ובדקו את רמת שביעות רצונם מעבודתו. בעת שיחת טלפון עם בעל מקצוע שמבצע התקנת דודי שמש - שאלו אותו שאלות אודות הכשרתו וניסיונו הקודם בתחום. שימו לב לפרטים חשודים, למשל אם בעל המקצוע מחליף את החברות שהוא עובד עימן מדי כמה שנים. דבר כגון זה מצביע עם חוסר מקצועיות ומחסור בידע מעמיק מצד מתקין דודים זה, אשר ככל הנראה עובד לפי שיקולי כדאיות במקום שיקולי איכות.

2. בררו היטב את הנושא של אחריות אשר ניתנת על ידי טכנאי דודי שמש זה. האם ישנה אחריות על הובלת הדודים? מהו אורך האחריות שהוא נותן על הציוד המותקן? אילו שירותים נכללים באחריות שניתנת על ידי מתקין דודים זה? אם תראו שהמתקין מספק אחריות מינימלית בלבד על הציוד שאותו הוא מתקין, ללא שירותים נוספים, כדאי שתפנו לבעל מקצוע אחר, מפני שהדבר ככל הנראה מצביע על כך שהוא משתמש בציוד בעל איכות ירודה, אשר נוטה להתקלקל במהירות ולעיתים קרובות.

3. שימו לב למחיר שמוצע לכם על ידי טכנאי דודים . מצד אחד, ברור מאילו שאינכם צריכים לשלם מחיר מופקע על שירותים סטנדרטיים שעולים בדרך כלל פחות, ומצד שני אל תתפתו להצעות מחיר נמוכות מידי, מפני שמחירי דודים עולים ביחס ישיר לאיכות שלהם, ואם המחיר שמוצע לכם הוא נמוך במיוחד, כנראה שהדבר מצביע על טיב הסחורה שתקבלו מאותו מתקין דודים .

4. שאלו את אותו טכנאי דודי שמש לגבי בדיקת חינם. מתקין דודים הגון לא ידרוש תשלום על בדיקה של דוד אם יתברר שאין בו כל בעיה, או לחלופין יבקש תשלום נמוך יחסית שיכסה את הוצאות הדרך. מתקין דודים רמאי, לעומת זאת, ידרוש תשלום מופקע גם על בדיקה סטנדרטית, ובמקרים גרועים במיוחד, אף יטען שיש צורך להחליף את הדוד גם במקרים שבהם הבעיה היא שולית הרבה יותר.

5. בעת החלפת דוד, ודאו שאותו מתקין דודים, אשר שכרתם את שירותיו אינו מעביר אביזרים, כגון השסתום וברז הביטחון מהדוד הישן אל הדוד החדש. מחירו של דוד חדש כולל גם את האביזרים הנלווים אליו, ואין סיבה שלא תקבלו את התמרה המלאה לכספכם.


17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

אתם נמצאים במצב שצריכים לבחור דוד שמש או דוד חשמל חדש?! לפני שאתם רצים לקנות דוד תקרו את המאמר זה הוא נותן את המידע הפורט על נפחים שונים של דודים ואיזה דוד הכי יתאים עבורכם.

קרא עוד
פתרונות חימום לבית

פתרונות חימום לבית

כל בית זקוק לחמיום בחורף - באיזה סוג של פתרון חימום אתם משתמשים בבית שלכם?

קרא עוד
התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

במאמר יפורטו שיטות של חאפרים וטעויות של חובבנים הגורמים להתקנה לקויה של דודי שמש

קרא עוד
הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

במאמר יוסבר מהן הנושאים והדגשים שיש לשים לב אליהם במהלך התקנת דוד שמש חדש

קרא עוד