17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

במאמר יוסבר מהן הנושאים והדגשים שיש לשים לב אליהם במהלך התקנת דוד שמש חדש

בחירת דוד שמש ומתקין אמין

דוד שמש הוא מוצר "ישראלי" מאוד – אולי הישראלי מכל המוצרים; בשום מדינה בעולם אין למצוא כה הרבה דודי שמש על הגגות, ובשום מדינה אין התקנתם של דודי שמש (בדירות חדשות) מחוייבת על פי חוק כמו בישראל. אם קניתם דירה חדשה, ההתלבטות בדבר דוד שמש נחסכה מכם והוא הותקן על-ידי הקבלן הבונה. אם אתם מתלבטים האם להתקין דוד שמש בדירתכם, או האם להחליף דוד שמש שכבר איננו מתפקד, הנה כמה מחשבות על העניין :

האם זה כדאי מבחינה כספית -התשובה איננה חד משמעית. דוד שמש חוסך באנרגיה וחשבון החשמל נמוך יותר, אך ההוצאה לרכישתו גדולה יחסית (4000-3000 ש"ח, כולל הקולטים). לו היה סכום זה מושקע למשך חיי הדוד (כ-10 שנים), ייתכן שהיה מניב יותר מאשר החסכון בחשמל. קשה לבצע חישוב מדוייק, משום שקיימים משתנים רבים נוספים – מספר המשתמשים, תדירות השימוש, איזור המגורים, מרחק הדירה מהגג ועוד. ברור מכל מקום כי דודי שמש חוסכים אנרגיה ברמה הלאומית וגם נוחים מאוד לשימוש.

איזה נפח דוד לבחור - דודי שמש מסופקים במספר נפחים שבין 200-80 ליטר. הפרש המחירים איננו גדול, כך שהבחירה בנפח המתאים צריכה להיעשות לפי מספר הדיירים והרגלי השימוש שלהם. עבור דייר בודד או אפילו זוג דיירים, דוד שמש קטן בנפח 80 או 120 ליטר מספיק לחלוטין.

באיזה יצרן לבחור - דודי שמש אומנם חייבים על פי חוק להיות מיוצרים בהתאם לדרישות התקן הישראלי, אך קיימים ביניהם הבדלים גדולים מבחינת איכות, אריכות ימים, טיב החומרים, שנות האחריות, טיב ההתקנה ויעילות הפעולה. כמו ברוב המוצרים, דודי שמש איכותיים יותר הם גם יקרים יותר, ולכן השיקול הכספי חשוב; אך יש לזכור כי דוד שמש הוא מוצר בעל אורך חייםרב יחסית (כ-10 שנים) שתורם לאיכות החיים, ולכן כדאי להתאמץ מעט יותר ולקנות מוצר איכותי. כמובן, יש להקפיד על בחירה של יצרן מהימן ומורשה שמסוגל להציג תעודת תו-תקן ולהתרחק כמו מאש מכל מיני "חאפרים" ושרלטנים למיניהם .

באיזה מתקין לבחור - רוב המתקינים מבצעים עבודה דומה (שחייבת על פי חוק להיעשות לפי התקן הישראלי), ולכן המחיר הוא הגורם המכריע. אך שוב, יש להיזהר מאוד ממתקינים לא מורשים שאינם מופיעים ברשימות היצרן. התקנת דוד שמש גרועה, עלולה לעתים להסתיים באסון, או בנזק משמעותי! הדרך הבטוחה ביותר היא לרכוש דוד בעל תו תקן מיצרן מהימן ולהזמין התקנה מטעמו, וכך תהיה האחריות כוללת ושלמה.

להרחבה על בחירת דוד שמש ומתקין אמין ניתן לקרא במאמר 7 כללי זהב ברכישת דוד שמש ובבחירת טכנאי דודים אמין

נושאים שיש לסכם במועד הזמנת התקנת דוד שמש ולפני ביצועה


מחיר סופי - האם המחיר של המערכת כולל דוד, קולטים, צינורות ואביזרים, הובלה והתקנה .

חימום חשמלי - האם הדוד כולל מחמם חשמלי עם שרוול האצה ("מחמם מהיר"), והאם ההתקנה כוללת את חיבורי החשמל .

פינוי וסילוק של מערכת ישנה - אם יש צורך לפנות מערכת ישנה, להסכים על כך במפורש. יש לדבר במפורש על כך שפינוי מערכת ישנה קשה הרבה יותר מהתקנת מערכת חדשה (בגלל המשקל) ולא להסכים לשום "הפתעות" ותוספות במחיר. יש לוודא כי המתקין מפנה את המערכת הישנה בצורה מסודרת ולא משליך אותה ליד הבניין או במקום שאיננו מורשה .

בדיקה וכתב אחריות - בתום התקנת דוד שמש, יש לבדוק האם המים מתחממים (זה קורה כמעט מיידית), האם החימום החשמלי עובד, האם לא נגרם נזק לגג או לציוד אחר והאם לא נשארו על הגג חלקים, שברים ולכלוך (שפוגעים באיכות האטימה). יש להקפיד על קבלת כתב אחריות חתום ומפורט שכולל תאריך, וכן כתובת לקריאות שירות .

הדגשים שיש לשים לב אליהם במהלך התקנת דוד שמש

כלל בסיסי הוא להיות נוכח בהתקנה ולא להשאיר את המתקין על הגג לבדו, אין משתמע מכך שיש לשבת לטכנאי על הראש אבל התייחסותו של המתקין לנוכחותנו כבר תלמד אותנו המון: אם הוא עצבני ולא משתף פעולה אז כדברי הפתגם על ראש הגנב בוער הכובע ואם הוא נחמד והסברי אז יש לסמנו כמועמד אפשרי לבעל מקצוע צדיק. הדברים שיש לשים לב אליהם בעת התקנת דוד שמש נכונה הם:

מיקום ההתקנה - האם המתקין מודע למיקום הדוד ביחס לדירה, להפרש הגבהים ביניהם ולדרך בה ניתן להעלות את הציוד (הכבד!) הזה למקומו .

מיקום הדוד ביחס לקולטים - כדי להבטיח פעילות סדירה של הדוד לחימום המים יש לבדוק שתחתית הדוד גבוהה מחלקו העליון של הקולט, הקולטים צריכים להיות מכוונים לכיוון דרום במקום שאינו מוצל ומחוזקים לגג.

חיבור צינורות - לוודא חיבור נכון של צינורות הדוד לתשתית המים הביתית ולבדוק כיצד מתכוון המתקין להעביר את הצינורות עד לדירה ולהדקם היטב למקומם .

קיבוע הדוד והקולטים - התקן מחייב קשירה של המתקנים בחוטי מתכת, אך יש מתקינים שאוהבים "לדלג" על שלב זה בעבודה .

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

התקנה נכונה כאשר דוד השמש מוגבה מעל הקולטים

צילום של מתקין דוד שמש במהלך חיבור צנרת לדוד

כתבות ומאמרים

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

אתם נמצאים במצב שצריכים לבחור דוד שמש או דוד חשמל חדש?! לפני שאתם רצים לקנות דוד תקרו את המאמר זה הוא נותן את המידע הפורט על נפחים שונים של דודים ואיזה דוד הכי יתאים עבורכם.

קרא עוד
פתרונות חימום לבית

פתרונות חימום לבית

כל בית זקוק לחמיום בחורף - באיזה סוג של פתרון חימום אתם משתמשים בבית שלכם?

קרא עוד
התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

במאמר יפורטו שיטות של חאפרים וטעויות של חובבנים הגורמים להתקנה לקויה של דודי שמש

קרא עוד
כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

במאמר יוצגו כללי יסוד ברכישת דוד שמש חדש וכללי זהב בבחירת טכנאי דודים אמין ומקצועי

קרא עוד