35 מתקיני פרגולות אמינים
מעל 3,000 מכרזים עם מעל 40,000 הצעות מחיר
515 חוות דעת של לקוחות על מתקיני פרגולות

פרגולות אלומיניום מחיר, יתרונות והסוגים השונים

מצא בעל מקצוע עכשיו
48

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

מרפסת עם בריכה מקורה בפרגולות אלומיניום דמוי עץ תלויה מתכווננת
טרקלין מלון מקורה עם פרגולת אלומיניום
פטיו גינה מרוהט מוצל ע"י פרגולת אלומיניום עם תריסים חשמליים

במאמר יוסבר על העלויות והיתרונות בהקמת פרגולות מאלומיניום, פרגולות תלויות וחשמליות

48

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

פרגולות אלומיניום מחיר, יתרונות ועוד לעומת ברזל ומתכת

בישראל, מרבית הפרגולות נבנות מעץ. החומר השני בשכיחותו לבניית פרגולות הוא ללא ספק האלומיניום. פרגולות אלומיניום הן קלות, נוחות להקמה, עמידות בפני פגעי מזג האוויר, וגמישות מאוד בעיצובים שלהן. בנוסף, בניגוד לעץ, פרגולות אלומיניום יכולות להיות בעלות רכיבי חשמל, למשל כאלה המאפשרים שליטה ברמת החשיפה לאור השמש (ממש כמו תריסים) בקירוי הפרגולה. מה היתרונות של פרגולות אלומיניום? המחיר אולי? מתי כדאי לשקול הקמה של פרגולה מאלומיניום? ומה עם מתכת וברזל? על כך - לפניכם.

פרגולות אלומיניום - חמישה יתרונות בולטים

האלומיניום הוא חומר קל משקל, אולם הוא עמיד מאוד וחזק. תכונות אלה של החומר הופכות אותו אידיאלי לבניית פרגולות אלומיניום. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של פרגולות עשויות אלומיניום:

  • גמישות החומר מאפשרת עיצובים אישיים המותאמים באופן מושלם למיקום הפרגולה - בגודל, בצורה, בקונסטרוקציה, בקירוי, ועוד
  • אלומיניום הוא אינו דליק ואינו מחליד, הוא עמיד באופן מושלם בשמש הארץ ישראלית ואינו נפגם כתוצאה מחשיפה לקרני ה UV . בבנייה איכותית, גם מים וגשם אינם פוגמים באלומיניום
  • אלומיניום הוא חומר קל משקל. עובדה זו מאפשרת שילובים מרהיבים בבניית הקונסטרוקציה ובקירוי של הפרגולה העשויה אלומיניום. קלות החומר מאפשרת ביצוע יפהפה ונוח של פרגולות תלויות מאלומיניום, כאשר מדובר בחיסכון רב של מקום ללא הקונסטרוקציה - גגון ללא רגליים
  • פרגולות אלומיניום יכולות להיות בעלות קירוי חשמלי, לשליטה על כמות החשיפה לאור השמש
  • פרגולות אלומיניום לא נדרשות לתחזוקה, גם לא לטיפול נגד מזיקים או לחידוש הצביעה


אגב, מעניין לציין, כי ניתן לבנות פרגולות אלומיניום דמי עץ, וכך להשיג מראה שדומה לאותו המראה האקולוגי - ולהרוויח את היתרונות הגדולים של האלומיניום - הקלות, העמידות, והחוסר בצורך לתחזק את הפרגולה.

תהליך ההתקנה של פרגולות מאלומיניום

כמו בהתקנה של כל פרגולה אחרת, גם פרגולות מאלומיניום נדרשות לבנייה על פי "חוק הפרגולות" ולתכנון על פי אישור של מהנדס קונסטרוקציה. בפרגולות אלומיניום, תוכלו למצוא "קיטים", המכילים חלקי פרגולה בעיצוב בסיסי, המאפשר הרכבה עצמית באמצעות מברגה בלבד (ללא צורך בריתוך). כנראה שמי שאין לו דחף או ידע עמוק בבנייה באלומיניום, ישיג תוצאה מעוצבת יותר, מותאמת יותר לגינה או למרפסת, ועמידה יותר, לו יפנה למתקין המתמחה בבנייה של פרגולות מאלומיניום בהזמנה אישית.

בדרך כלל, בהתקנה של פרגולות אלומיניום, החיתוך של חלקי הקונסטרוקציה והקירוי מבוצע מבעוד מועד וההתקנה, שאורכת כיום או יומיים ומבוצעת במקום, מבוצעת כאשר כל חלקי הפרגולה כבר מוכנים להתקנה, צבועים וחתוכים לגודלם הסופי.

פרגולות תלויות וחשמליות

שתי בחירות שמשפיעות על מחיר הפרגולה, על הפונקציונאליות שלה ועל השילוב האופטימאלי שלה בגינה או במרפסת, הן הבחירה בפרגולה תלויה או בפרגולה חשמלית. שני המאפיינים הללו עבור פרגולות הם נפוצים בעיקר בפרגולות אלומיניום. הנה פירוט -

פרגולות אלומיניום תלויות

פרגולות אלומיניום תלויות הן פרגולות בעלות קונסטרוקציה של הגג בלבד, וללא רגליים. הפרגולה למעשה נשענת על המבנה, באמצעות שרשראות ברזל. בעוד ניתן בהחלט לתלות גם פרגולות מעץ, חשוב להבין כי פרגולות האלומיניום קלות המשקל הן בעלות יתרון מובהק בתחום של פרגולות תלויות, וכי מרבית הפרגולות התלויות אכן עשויות קונסטרוקציה מאלומיניום.

פרגולות חשמליות

כאמור, ניתן לבחור קירוי חשמלי לפרגולה, המאפשר שליטה על כמות החשיפה לאור (וההגנה בפני רטיבות) בפנים הפרגולה. זאת - על ידי מעין "תריסים חשמליים" הנשלטים בדרך כלל ע"י שלט חשמלי. היכולת לקבוע את זווית שלבי הקירוי בפרגולה, מאפשרת הגנה טובה הן בפני אור השמש החזק והן בני טפטוף של גשם, ומשפיעה על איכות השימוש בה - כשאתם יכולים להכניס יותר אור אל המרחב בשעות הבוקר הנעימות, או להגן על היושבים מתחת לפרגולה, אם ישבתם עם חבר לשתות קפה ולפתע החל טפטוף.

פרגולות ממתכות אחרות, כמו ברזל

פרגולות מתכת עשויות לא רק אלומיניום - כי אם גם ברזל. ניתן למצוא שפע של פרגולות ברזל אולם חשוב לזכור כי הברזל הוא בעל נטייה להחליד בחשיפה לרטיבות והוא מתכת כבדה מאוד. עם זאת, פרגולות ברזל הן לא פעם פרגולות דקורטיביות ומעוצבות, והטיפול נוגד החלודה בברזל (כמו גם תחזוקה קבועה של הברזל, בעיקר למניעת חלודה) יאפשר שימוש בפרגולה עשויה ברזל לאורך שנים רבות.

המחירים של פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום מחירן גבוה יחסית לפרגולות עץ, והוא נע בין 750 - 1,500 ש"ח למ"ר בממוצע. פרגולות חשמליות בעלות גגות הזזה או כאלה בעלות קירוי חשמלי יוקרתי - עשויות להגיע עם תגי מחיר גבוהים מזה הממוצע.

שלושה טיפים לבחירה איכותית של פרגולה מאלומיניום

מומחי ההקמה של פרגולות מאלומיניום, "פרגולייט", שמחו לחלוק איתנו שלושה טיפים להקמה מוצלחת של פרגולות אלומיניום. החברה, העוסקת בהקמת פרגולות מאלומיניום בלבד, מספקת פרגולות מאלומיניום בטכנולוגיית קירוי מבודדת במיוחד. הנה הטיפים שלהם:

  • את הקורות שישמשו להרכבת הפרגולה, חשוב לצבוע בצבעים איכותיים ובעלי תווי תקן. רק צביעה איכותית כזו, תבטיח עמידות מוגברת של החומר לאורך שנים
  • מה שיכול להוזיל משמעותית את עלויות ההקמה של פרגולות מאלומיניום, הוא הבחירה בפתיחה וסגירה ידניים של הפרגולה במקום פתיחה וסגירה חשמליים. פרט לעניין שיש במערכות חשמליות, העמידות והפונקציונאליות נשמרים - ובמחיר מופחת משמעותית
  • חשוב לדעת, כי תכנון חכם ושימוש בחומרים מתקדמים מייצר לא רק בידוד בפני מזג האוויר אלא גם חיסכון בעלויות חימום / קירור

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

פרגולות לחניה

פרגולות לחניה

במאמר יוסבר על פרגולות לחניה, מהם עלויות העצים לבניית פרגולה ואילו סוגי פרגולות לחניה קיימים

מחירון בניית פרגולה מאלומיניום

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום בניית פרגולות לשירותי בניית פרגולה מאלומיניום