במה עדיפות פרגולות מתכת על פני פרגולות עץ?

מצא בעל מקצוע עכשיו
44

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

44

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

יתרונותיהן של פרגולות מתכת

פרגולות "קלאסיות" – מהסוג הנראה בכמויות גדולות בבתים פרטיים ובבתי דירות – הן בדרך כלל פרגולות מעץ. בנייה של פרגולת עץ זולה יחסית ואיננה מסובכת, וכמעט כל נגר חובב מסוגל לקנות את הקורות המתאימות, לנסר אותן במידות המתאימות ולהרכיב מהן פרגולה באיכות מתקבלת על הדעת.

חסרונן הגדול ביותר של פרגולות עץ הוא הצורך בטיפול תקופתי, בדרך כלל פעם בשנה. טיפול זה כולל ניקוי, שיוף (במידת הצורך), שימון בשמן עץ מיוחד (שחייב להתאים לסוג העץ) וצביעה בצבע מתאים בגוון הרצוי. פרגולה שמטפלים בה היטב ובאורח קבוע תשמור על יופייה ואיכותה לאורך שנים, אך למרבה הצער זה איננו המצב בשטח: רובן המכריע של הפרגולות המותקנות אינו זוכה לטיפול המתאים, ותוך שנים מעטות מקבל העץ גוון אפור וסובל מסדקים רבים והתנפחויות. במצב הזה, טיפול דחוף בפרגולה בדרך כלל אינו מועיל עוד, משום שהעץ נפגע לעומק.

פרגולות מתכת

כל מי שמתקין פרגולה ואיננו בטוח בכל מאת האחוזים שביכולתו להקפיד על טיפול תקופתי, טוב יעשה אם ישקול התקנה של פרגולת מתכת במקום פרגולה מעץ. שני חומרים עיקריים משמשים לבניית פרגולות מתכת – אלומיניום וברזל. אלומיניום הוא חומר נוח מאוד לעבודה: הוא מסופק בקורות ישרות בחתכים שונים, ניתן להשגה בגוונים רבים ומעניינים, קל לניסור ולהתאמה וקל לחיזוק בברגים. ברזל כבד הרבה יותר מאשר אלומיניום, קשה יותר לניסור ולעיבוד ורגיש לחלודה, אך מאפשר עיצוב פרגולות במבנים מיוחדים ומסובכים.

פרגולות אלומיניום

פרגולת מתכת מאלומיניום נהנית מיתרון גדול מאוד – אין שום צורך לתחזק אותה בכל ימי חייה. האלומיניום איננו מחליד ואיננו מאבד את צבעו, ולכן פרגולות אלומיניום יראו תמיד כחדשה. פרגולות מתכת מאלומיניום יכולות להיבנות במגוון צורות וצבעים תוך שימוש במגוון גדול של פרופילים בחתכים שונים, וכך לפתור בעיות הצללה שונות ולהתאים בשלמות לסביבתן מבחינת הגוון והצורה.

פרגולות מתכת מאלומיניום יכולות גם להיות תשתית למגוון פתרונות משוכללים להצללה ולאטימה: אפשר להתקין מערכות נעות של פרופילים שמשנים את זוויתם, וכך מתאימים את הטלת הצל לזווית השמש; אפשר להתקין פרגולת מתכת מאלומיניום עם אופציה לסגירת הפרופילים עד כדי אטימה מלאה מפני גשם; ובגרסאות המעניינות ביותר, פרגולות אלומיניום יכולות לכלול אלמנטים נעים שמאפשרים חופש מלא בתפקודו של הגג – מאטימה מלאה ועד פתיחה מלאה, דבר שאיננו אפשרי כלל בפרגולות עץ סטנדרטיות. כל אפשרויות התנועה והשינוי של פרגולות מתכת מאלומיניום יכולות להתבצע באמצעות מנועים חשמליים, והדבר מאפשר תפעול קל בנוחיות רבה.

פרגולות ברזל

פרגולות ברזל קשות יותר לבניה, משום שחיתוך הברזל קשה יותר ומשום שחיבור טוב של מוטות ברזל חייב להיעשות באמצעות ריתוך. שלא כמו פרגולות אלומיניום, פרגולות ברזל חייבות להיצבע באופן קפדני בצבע נוגד חלודה, ולהיצבע מחדש כל כמה שנים כדי למנוע הופעה של חלודה. יתרונו הגדול של הברזל כחומר גלם לבניית פרגולות הוא היכולת לעצב בו צורות מיוחדות ומבנים מיוחדים, וכך להתאים בשלמות את מבנה הפרגולה למקומות בעלי מבנה מסובך (למשל, פרגולת ברזל תלויה ללא עמודים כלל). פרגולת ברזל שנבנתה בידי בעל מקצוע מומחה יכולה להיות מעשה אומנות ממש, ואפשר לשבץ בה אלמנטים מיוחדים כגון חלונות זכוכית מקושטים, גגות מעוגלים, סורגי בטיחות מסוגננים וכדומה.
פרגולות בכלל הן עניין לבעלי מקצוע מומחים, והדבר נכון שבעתיים לגבי פרגולות מתכת מאלומיניום או מברזל. יש להזמין פרגולות מתכת כאלה אך ורק אצל בעל מקצוע מומחה, לאחר בחינה קפדנית של עבודות אחרות שביצע ולאחר תכנון מפורט ותיאום ציפיות ברמת הפרטים הקטנים ביותר.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון בניית פרגולה מאלומיניום

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום בניית פרגולות לשירותי בניית פרגולה מאלומיניום