17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מערכות סולאריות

במאמר יוסבר מהן מערכות סולאריות, אילו סוגי מערכות סולאריות קיימים, ומהם השימושים שלהם.

מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הן מערכות שמשתמשות באנרגיית השמש (סולארי – שמשי, של השמש). השמש מקרינה על כדור הארץ כמויות עצומות של אנרגיה, ורק חלק זעיר מכל האנרגיה הזאת מנוצל על-ידי בני האדם. בפרוס המאה העשרים ואחת, המודעות של בני האדם לסביבה מביאה לשימוש גובר והולך באנרגיית השמש באמצעות מערכות סולאריות מסוגים שונים.

שימוש סולארי משחר ההיסטוריה

הרעיון של שימוש באנרגיית השמש איננו חדש – עוד בימי קדם ניצלו בני האדם את חום השמש לשם ייבוש מזון ועיבוד עורות, ועקרון החממה היה ידוע כבר בתקופת רומא. מערכות סולאריות כאלה – אם ניתן לקרוא להן כך – השתמשו באנרגיית השמש באופן ישיר, משום שלא היתה שום דרך להמיר את האנרגיה הזאת או לשמרה. רק במאה העשרים הומצאו מערכות סולאריות שמסוגלות להמיר אנרגיה סולארית ולשמרה: מערכות סולאריות לחימום מים לצרכים ביתיים (לדוגמא: דוד שמש, שקולט את אור השמש ומחמם באמצעותו את המים), ומערכות להמרה של אנרגיית השמש לחשמל זמין שניתן להוליכו למרחקים.

טכנולוגיות עיקריות

המרת אנרגיית השמש לאנרגיה זמינה שניתן להוליכה ממקום למקום – חשמל – נעשית בשתי טכנולוגיות עיקריות: באמצעות מערכות תרמו-סולאריות ובאמצעות לוחות פוטו-וולטאיים.

מערכות סולאריות בטכנולוגיה תרמו-סולארית

בדומה לדודי שמש, מערכות תרמו-סולאריות קולטות את אור השמש ומחממות באמצעותו נוזל; אך שלא כמו דוד השמש, מערכות סולאריות כאלה משתמשות במראות רבות שממקדות כמות גדולה של אור שמש לשטח קטן. ככל שמספר המראות גדול יותר, כך עולה כמות האנרגיה שמצטברת באותו שטח קטן; מערכות תרמו-סולאריות מתקדמות מסוגלות לחמם נוזל לטמפרטורה של מעל אלף
מעלות! הנוזל החם משמש להרתחת מים והפיכתם לקיטור, והקיטור מניע טורבינות שיוצרות חשמל כמו כל תחנת כוח רגילה. זה תהליך סבוך, וההשקעה בבנייתן של מערכות סולאריות כאלו היא מדרך הטבע גדולה מאוד; לכן יש הצדקה כלכלית לבנייה ולהתקנה של מערכות סולאריות כאלה רק אם מדובר במערכות גדולות שתופסות שטח רב ושמוקמות במקומות שטופי שמש ברוב ימות השנה.

מערכות סולאריות בטכנולוגיה של לוחות פוטו-וולטאיים

לוחות פוטו-וולטאיים (PV) הם לוחות שטוחים שחורים שבנויים בעיקר מסיליקון, בטכנולוגיה דומה למדי לייצור שבבי סיליקון למחשבים. לוחות אלה קולטים את אור השמש וממירים אותו ישירות לאנרגיה חשמלית, ללא שום תיווך וללא מערכות מסובכות ויקרות. מערכות סולאריות שמבוססות על לוחות פוטו-וולטאיים הן פשוטות ואמינות, אך לוקות בשני חסרונות: הראשון – היעילות של הלוחות הללו נמוכה, והם יוצרים מקרינת השמש מעט חשמל יחסית למערכות אחרות; והשני – מחירם של הלוחות הללו גבוה, ולכן הכדאיות הכלכלית של מערכות סולאריות קטנות כאלה עדיין נמוכה. מערכות סולאריות כאלה יעילות מאוד בחלל, וכן במקומות מבודדים שזקוקים לכמות חשמל קטנה לצורך איתות או תקשורת (למשל, פנסים מבודדים, מערכות התראה וכו'). מכל מקום, מערכות סולאריות שמבוססות על לוחות פוטו-וולטאיים משתכללות בהתמדה ומחירן יורד, כך שבעתיד יוכלו ללא ספק להיות יעילות יותר ונפוצות יותר. כבר עתה מוצעות מערכות סולאריות בטכנולוגיה זו לבעלי גגות של מבני תעשייה, רפתות וכו', ואף לבעלי בתים פרטיים שברשותם שטח מתאים ושמעוניינים בכך.

העתיד הסולארי

מערכות סולאריות שמתבססות על עקרונות חדשים ושונים נמצאות בפיתוח, והמחקר בתחומים אלה זוכה לתשומת לב רבה ולמשאבים גדלים והולכים, בעיקר תודות למודעות הגוברת לאיכות הסביבה ולצורך לשמר את כדור הארץ ולפתח מקורות חדשים לאנרגיה ירוקה ממקורות טבעיים. ללא ספק, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בתחום המרתק הזה.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

דוד שמש אמקור - מהם מערכות הדודים המרכזיים של החברה

דוד שמש אמקור - מהם מערכות הדודים המרכזיים של החברה

במאמר נספר בקצרה על חברת אמקור ונפרט על 4 סוגי מערכות דודי שמש המרכזיים של החברה

קרא עוד
מהם ההיתרונות של חברת

מהם ההיתרונות של חברת "נימרוד" דודי שמש וקולטים?

במאמר נספר בקצרה על חברת "נימרוד" דודי שמש ונפרט על היתרונות בשימוש ורכישת דודי שמש מתוצרת נימרוד

קרא עוד
תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

במאמר נלמד על סוגי דודי השמש והחשמל הקיימים בשוק, היתרונות והחסרנות של כל תצורה וההבדלים ביניהם

קרא עוד