17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מערכות סולאריות

במאמר יוסבר מהן מערכות סולאריות, אילו סוגי מערכות סולאריות קיימים, ומהם השימושים שלהם.

מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הן מערכות שמשתמשות באנרגיית השמש (סולארי – שמשי, של השמש). השמש מקרינה על כדור הארץ כמויות עצומות של אנרגיה, ורק חלק זעיר מכל האנרגיה הזאת מנוצל על-ידי בני האדם. בפרוס המאה העשרים ואחת, המודעות של בני האדם לסביבה מביאה לשימוש גובר והולך באנרגיית השמש באמצעות מערכות סולאריות מסוגים שונים.

שימוש סולארי משחר ההיסטוריה

הרעיון של שימוש באנרגיית השמש איננו חדש – עוד בימי קדם ניצלו בני האדם את חום השמש לשם ייבוש מזון ועיבוד עורות, ועקרון החממה היה ידוע כבר בתקופת רומא. מערכות סולאריות כאלה – אם ניתן לקרוא להן כך – השתמשו באנרגיית השמש באופן ישיר, משום שלא היתה שום דרך להמיר את האנרגיה הזאת או לשמרה. רק במאה העשרים הומצאו מערכות סולאריות שמסוגלות להמיר אנרגיה סולארית ולשמרה: מערכות סולאריות לחימום מים לצרכים ביתיים (לדוגמא: דוד שמש, שקולט את אור השמש ומחמם באמצעותו את המים), ומערכות להמרה של אנרגיית השמש לחשמל זמין שניתן להוליכו למרחקים.

טכנולוגיות עיקריות

המרת אנרגיית השמש לאנרגיה זמינה שניתן להוליכה ממקום למקום – חשמל – נעשית בשתי טכנולוגיות עיקריות: באמצעות מערכות תרמו-סולאריות ובאמצעות לוחות פוטו-וולטאיים.

מערכות סולאריות בטכנולוגיה תרמו-סולארית

בדומה לדודי שמש, מערכות תרמו-סולאריות קולטות את אור השמש ומחממות באמצעותו נוזל; אך שלא כמו דוד השמש, מערכות סולאריות כאלה משתמשות במראות רבות שממקדות כמות גדולה של אור שמש לשטח קטן. ככל שמספר המראות גדול יותר, כך עולה כמות האנרגיה שמצטברת באותו שטח קטן; מערכות תרמו-סולאריות מתקדמות מסוגלות לחמם נוזל לטמפרטורה של מעל אלף
מעלות! הנוזל החם משמש להרתחת מים והפיכתם לקיטור, והקיטור מניע טורבינות שיוצרות חשמל כמו כל תחנת כוח רגילה. זה תהליך סבוך, וההשקעה בבנייתן של מערכות סולאריות כאלו היא מדרך הטבע גדולה מאוד; לכן יש הצדקה כלכלית לבנייה ולהתקנה של מערכות סולאריות כאלה רק אם מדובר במערכות גדולות שתופסות שטח רב ושמוקמות במקומות שטופי שמש ברוב ימות השנה.

מערכות סולאריות בטכנולוגיה של לוחות פוטו-וולטאיים

לוחות פוטו-וולטאיים (PV) הם לוחות שטוחים שחורים שבנויים בעיקר מסיליקון, בטכנולוגיה דומה למדי לייצור שבבי סיליקון למחשבים. לוחות אלה קולטים את אור השמש וממירים אותו ישירות לאנרגיה חשמלית, ללא שום תיווך וללא מערכות מסובכות ויקרות. מערכות סולאריות שמבוססות על לוחות פוטו-וולטאיים הן פשוטות ואמינות, אך לוקות בשני חסרונות: הראשון – היעילות של הלוחות הללו נמוכה, והם יוצרים מקרינת השמש מעט חשמל יחסית למערכות אחרות; והשני – מחירם של הלוחות הללו גבוה, ולכן הכדאיות הכלכלית של מערכות סולאריות קטנות כאלה עדיין נמוכה. מערכות סולאריות כאלה יעילות מאוד בחלל, וכן במקומות מבודדים שזקוקים לכמות חשמל קטנה לצורך איתות או תקשורת (למשל, פנסים מבודדים, מערכות התראה וכו'). מכל מקום, מערכות סולאריות שמבוססות על לוחות פוטו-וולטאיים משתכללות בהתמדה ומחירן יורד, כך שבעתיד יוכלו ללא ספק להיות יעילות יותר ונפוצות יותר. כבר עתה מוצעות מערכות סולאריות בטכנולוגיה זו לבעלי גגות של מבני תעשייה, רפתות וכו', ואף לבעלי בתים פרטיים שברשותם שטח מתאים ושמעוניינים בכך.

העתיד הסולארי

מערכות סולאריות שמתבססות על עקרונות חדשים ושונים נמצאות בפיתוח, והמחקר בתחומים אלה זוכה לתשומת לב רבה ולמשאבים גדלים והולכים, בעיקר תודות למודעות הגוברת לאיכות הסביבה ולצורך לשמר את כדור הארץ ולפתח מקורות חדשים לאנרגיה ירוקה ממקורות טבעיים. ללא ספק, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בתחום המרתק הזה.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

דוד שמש אמקור - מהם מערכות הדודים המרכזיים של החברה

דוד שמש אמקור - מהם מערכות הדודים המרכזיים של החברה

במאמר נספר בקצרה על חברת אמקור ונפרט על 4 סוגי מערכות דודי שמש המרכזיים של החברה

קרא עוד
מהם ההיתרונות של חברת

מהם ההיתרונות של חברת "נימרוד" דודי שמש וקולטים?

במאמר נספר בקצרה על חברת "נימרוד" דודי שמש ונפרט על היתרונות בשימוש ורכישת דודי שמש מתוצרת נימרוד

קרא עוד
תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

תצורות דודי שמש - סוגי דודי שמש הקיימים בשוק

במאמר נלמד על סוגי דודי השמש והחשמל הקיימים בשוק, היתרונות והחסרנות של כל תצורה וההבדלים ביניהם

קרא עוד