23

ספקי שירות בתחום הובלות

10 טיפים לבחירת חברת הובלות

במאמר יוסבר כיצד עלינו לבחור חברת הובלות ומהם הדברים שעלינו לשים לב אליהם בהתנהלות עם מובילים.

10 טיפים לבחירת חברת הובלות

ב "פרויקט" הסבוך הזה של מעבר דירה , בחירת מוביל או חברת הובלות היא אלמנט קריטי בעל חשיבות מרובה. מעבר דירה כשמו כן הוא – העברה של "כל הדירה" (כלומר, תכולתה) למקום חדש, שזהו בעצם המימוש של המעבר.
לתכולתה של הדירה יש חשיבות מרובה לבעליה מבחינה אישית, רגשית, וכמובן מבחינה מעשית. לכן, אם רהיט או חפץ ניזוקו תוך כדי ההעברה, או פריט חשוב הלך איכשהו לאיבוד תוך כדי המעבר, עלולה להיגרם לבעלים עוגמת נפש רבה.
סיפורי אימה רבים נפוצים על מובילים שלא התייצבו להעברה, שדרשו תשלום נוסף בכל מיני אמתלאות, שגרמו נזקים, שגנבו פריטי ציוד או שסתם "לא היו נחמדים" - כיצד נוכל להבטיח כי מוביל או חברת הובלות שבחרנו יעשו מלאכתם נאמנה?

10 טיפים לבחירת חברת הובלות

כמו כל נותן שירות, המלצה של לקוח מרוצה היא האינדיקציה הטובה ביותר. אם יש לנו חברים או קרובים שממליצים בפה מלא על מוביל או חברת הובלה ששירתו אותם נאמנה, כדאי לקבל את המלצתם. מצד שני, יש תמיד להתייחס לסיפורים ולהמלצות בהסתייגות מסויימת – אנשים רבים נוטים להצניע תקלות שקרו להם ושמעידות על בחירה לקוייה או פיקוח לקוי שלהם.

על כן, גם אם בחרנו מוביל או חברת הובלה לפי המלצות נלהבות, הדבר אינו פוטר אותנו מהתנהלות צרכנית נבונה ואחראית ומכמה בדיקות נוספות:

1. האם זו חברה ידועה וגדולה? גם אם מדובר בהובלות קטנות, תמיד עדיף לפנות לשירותיה של חברה ידועה וגדולה. ככל שהחברה גדולה יותר, כן גדל הסיכוי שנוהלי העבודה שלה מסודרים, שהיא מבוטחת כחוק, שעובדיה קבועים ואמינים, שהיא תעמוד בהתחיבויותיה וש"יהיה עם מי לדבר" במקרה של תקלה או נזק. כדאי לבדוק פירסום בדפי זהב, האם יש אתר אינטרנט, והאם יש תגובות והמלצות גולשים.

2. האם לחברה יש ביטוח? מובילים רבים מפרסמים, לפעמים, שיש להם ביטוח הובלות מלא, גם אם אין להם - לכן, רצוי לא לסמוך אך ורק על הפרסום, ולבקש מחברת ההובלה את המסמכים המתאימים המעידים על כך שאכן היא מבוטחת. רק חברת הובלה בעלת ביטוח הובלות מלא - היא חברה רצינית.

3. האם יש נכונות להתחייב? מוביל או חברת הובלה שמסרבים לחתום על חוזה או על זכרון דברים מבטאים בכך בעצם שני דברים: האחד, שאינם משוכנעים ביכולתם לתת שירות טוב; והשני, שאינם מוכנים לשאת בתוצאות מעשיהם. בשני המקרים, כנראה שעדיף לחפש מישהו אחר.

4. האם הצעת המחיר רצינית? הצעת מחיר רצינית ניתנת לאחר בדיקה מקדימה של הריהוט והציוד שמועמדים להעברה, חקירה בדבר חפצים כבדים או רגישים במיוחד (פסנתר, שולחן זכוכית וכדומה), בדיקת הקושי בנקודת המוצא ובנקודת היעד (גודל המעלית, מספר המדרגות, מרחק מהכביש וכדומה), בדיקת מרחק הנסיעה והערכת מספר הארגזים
שיהיו. מוביל ש"זורק" מחיר מבלי לשאול ולחקור כאילו מצהיר על עצמו – ההצעה שלי היא "על הקרח", אני אמצא את הדרך לקבל ממך יותר כסף.

5. האם המחיר כולל אריזה? לא כל אחד מעוניין בשירות אריזה ו/או פריקה, אם יש עניין בשירות הזה יש לברר היטב מה מחירו ולהסכים עליו מראש לאחר בדיקה והערכה של המוביל (לא בטלפון!).

6. האם המחיר סביר? מחיר זול מדי מעלה חשד לעבודה "זולה". זה חיסכון שעלול לעלות ביוקר.

7. האם המוביל מוכן לתת שמות של לקוחות קודמים? מוביל טוב ובטוח בעצמו לא יהסס לתת שמות וטלפונים. מוביל שמסרב יודע בדיוק למה! כדאי מאוד להתקשר ללקוח או שניים (שעברו בימים האחרונים, לא לפני שנה!) ולשמוע את חוות דעתם על השירות שקיבלו.

8. האם המוביל מנסה לקבוע הובלה לשעה מאוחרת? שעה מאוחרת (אחרי 11:00) משמעותה – המוביל מבצע הובלה אחרת מוקדם בבוקר. המשמעות האמיתית – המוביל יאחר להגיע אליכם, והסבלים יהיו עייפים ונרגזים. ככל שהדבר אפשרי, הובלה יש לקבוע לשעות הבוקר בלבד.

9. כיצד מתכנן המוביל להגן על פריטי הריהוט? אמירות בנוסח "נעטוף בשמיכה" אינן רציניות. רהיטים יש לעטוף היטב בניילון נצמד, עדיף מעל ריפוד קרטון או ניילון בועות ("פצפצים").

10. האם המוביל מציע לכם להעביר חפצים רגישים בעצמכם? אם כן, כנראה שאינו בוטח בעובדיו שיעבדו בזהירות ובתשומת לב.

11. האם המוביל יספק ארגזים וחומרי אריזה? אם בכוונתכם לארוז בעצמכם, איסוף ארגזים מגדלים שונים ובאיכויות שונות יקשה על האריזה, על הסימון ועל ההובלה. מוביל רציני יספק ארגזי קרטון חדשים או ארגזי עץ, חומרי אריזה חדשים, יביא אותם כמה ימים מראש לפי דרישתכם ויבוא לאסוף אותם לאחר פריקה לפי בקשתכם.

23

ספקי שירות בתחום הובלות

מצא בעל מקצוע

מובילים מומלצים תל אביב

מגה מקס הובלות
מגה מקס הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו פעם שנייה
שאני משתמשת בשירותיהם של "מגה מקס הובלות" ויצאתי מרוצה! הם ביצעו עבורי הובלת דירה מכפר סבא לחדרה והגעתי אליהם דרך המלצות רבות בפייסבוק.

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"שניר הובלות" פשוט
מצוינים! אני מכיר אותם הרבה שנים והם ביצעו עבורי מספר עבודות ולאחרונה, ביצעו הובלת דירה מרמת גן לתל אביב. "שניר הובלות" היו זמינים עבורי מיידית והם הגיעו אלי עם כל האמצעים הדרושים על מנת לבצע הובלה בצורה מושלמת ללא טעויות או תקלות!

הובלות ויקטור
הובלות ויקטור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ויקטור והצוות שלו
היו פשוט מעולים וגם גבו ממני מחיר הגון ביותר! קיבלתי עליהם המלצה בפייסבוק והזמנתי אותם להובלת דירה מחיפה לקרית ביאליק. ההתנהלות של ויקטור והצוות שלו הייתה נכונה!

בסט פרייס הובלות
בסט פרייס הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אל שרון מחברת
"בסט פרייס הובלות" פניתי לצורך הובלת דירה ממודיעין לנעלה, השירות היה אחלה, הכל עבר בשלום ואנחנו מאוד מרוצים. שרון והצוות עמדו בזמנים שקבענו וישר ניגשו לעבודה.

ברגר הובלות
ברגר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

ל"ברגר הובלות" הגעתי
דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט על מובילים. לפני שסגרתי איתו, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שואדלן נתן לי את הצעת מחיר זולה משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי (יש לציין שואדלן הגיע אלי לראות את התכולה ולפי זה נתן את הצעת המחיר).

הובלות חמישה כוכבים
הובלות חמישה כוכבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אנו עובדים באופן
קבוע כבר תקופה עם "הובלות חמישה כוכבים" ומרוצים מאוד! הם מבצעים עבורנו בעיריית חולון הובלות של רהיטים מבתי ספר, גנים ומוזאונים וגם גובים מאיתנו מחיר הגון בהחלט.

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

JUST MOVE  שירותי הובלה בעמ
JUST MOVE - שירותי הובלה בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

בפעם הקודמת שבה
אלכסנדר עשה עבורנו את ההובלה זה היה בעקבות המלצה שקיבלנו מפה לאוזן (לפני כמה שנים). אלכסנדר והצוות שלו עשו עבודה באמת נהדרת וטובה לכן היה לנו ברור ללא ספק שגם הפעם כשעמדנו לעבור דירה אנחנו פונים רק אליו (והפעם זאת הפעם השלישית).

רב מוביל
רב מוביל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

Very reliable guys.
Move almost our entire house all the way from Jerusalem to far away Zefat. From one hand, did the moving job very fast and quickly - from the other, were very carefull, and didnt break or do damage to any of our stuff.

קרגו ms הובלות
קרגו m.s הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

ל"קרגו m.s הובלות"
בניהולו של פבל, הגעתי דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט באתרים של בעלי מקצוע על מובילים. לפני שסגרתי איתם, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שהם זולים משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי.

הובלות אוקי
הובלות או.קי.

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 30

חוות דעת

כאשר עברנו דירה
מגן יבנה לדירת 5 חדרים, קומה רביעית בראשון לציון ביצעתי סקר שוק בין מס'' חברות. אנטון הציע לי מחיר הגון וכך בניגוד למה שאני עושה בדרך כלל, סגרתי איתו באותו רגע מבלי לנסות לשאת ולתת איתו.

הובלות VIP
הובלות V.I.P.

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דורון הובלות ואחסנה
דורון הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

8.5

voice-icon 2

חוות דעת

תכננו מעבר מרמת-אביב
לרמת-גן ולפני רצינו לעבור גם דרך חמותי מפרדס-חנה, בכדי לקחת ממנה מדיח כלים ועוד רהיט קטן - מדובר בהובלה לא גדולה, דירה של זוג רווקים בלי ציוד כבד של מוצרי חשמל וריהוט.

עומר הובלות
עומר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

זאת הפעם הראשונה
שעברנו דירה והכל הלך בצורה חלקה ונעימה, נהנינו מאוד והכל בזכות הצוות המסור של חברת "עומר הובלות"!!!

הובלות סטולרמן
הובלות סטולרמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

לאחר חווית שירות
מאוד לא נעימה שקרתה לי בפעם הקודמת שעברתי דירה, עם מובילים שהגיעו בשעות אחר הצהריים כשקבענו על שמונה בבוקר לתחילת העבודה, וזה לא היה הדבר הכי גרוע שהם עשו, החלטתי הפעם לחפש בעל מקצוע מומלץ וחיפשתי כאן באתר אחד כזה.

המקצוענים בהובלות
המקצוענים בהובלות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

בעלי המליץ על
נחמן, אני לא יודעת איפה הוא שמע עליו אבל פניתי אליו ואני ממש לא מצטערת על כך, בדיוק ההיפך. נחמן ביצע לי הובלה של דירה מהישוב גילה למחסן מאחר וטסנו חצי שנה לחו"ל, אחריה הוא החזיר את תכולת הדירה מהמחסן לדירת קרקע בישוב תקוע.

הובלות הקרנפים
הובלות הקרנפים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מחברת "הובלות הקרנפים", הם היו עשר! הגעתי ל"הובלות הקרנפים" באמצעות פרסום שלהם וגם בעקבות המלצה שקיבלתי מפה לאוזן.

best  הובלות
best הובלות

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 9

חוות דעת

אנחנו רוצים להודות
מכל הלב לולרי והצוות שעבד אתו (חברת "best הובלות"). הייתם פשוט מדהימים, חבל על הזמן!

כתבות ומאמרים

הובלות לא רק על-ידי בעלי מקצוע

הובלות לא רק על-ידי בעלי מקצוע

במאמר יוסבר איך ניתן לבצע הובלת דירה בשיטת עשה זאת בעצמך, ללא עזרת בעל מקצוע או חברות הובלה.

קרא עוד