25

ספקי שירות בתחום איטום גגות

איטום אמבטיה ומקלחת – עשו זאת בעצמכם

כאשר בונים או משפצים חדר אמבטיה בשפה מקצועית "חדר רטוב" אליו מצריך התייחסות אחרת מאשר לחדרים אחרים בתוך הבית. להמשך קריאה במאמר לחצו על הריבוע וקבלו את המידע המפורט.

כאשר בונים או משפצים חדר אמבטיה בשפה מקצועית "חדר רטוב" אליו מצריך התייחסות אחרת מאשר לחדרים אחרים בתוך הבית. זה כולל שימוש בחומרים ייעודיים לבנייה, לצביעה ולאיטום, כמו למשל גבס ירוק שעמיד למים ודוחה רטיבות, או צבע נגד עובש, וכן כולל איטום כללי, לא רק של הקירות, אלא גם של התקרה ורצפות, ובמיוחד מסביב לאמבטיה או למקלחון.

יחד עם זאת, לפעמים גם אם היתה חשיבה והתייחסות לחדרים הרטובים בבית בזמן הבנייה או השיפוץ שלו, הבלאי והחיים עושים את שלהם ואתם יכולים פתאום לגלות כתמי עובש על התקרה או רטיבות על הקירות, וחמור מכך, השכנים שלכם עלולים פתאום לדפוק בדלת ולדווח לכם שהמים מהמקלחון שלכם חודרים אליהם דרך התקרה.
במקרה כזה, כמו גם במקרה שמתחשק לכם להתחדש ולשפץ את חדר האמבטיה, אין מנוס מלאטום אותו היטב, לטובתכם ולטובת דיירי הבניין שלכם. תוכלו כמובן להזמין איש מקצוע שיבצע איטום מקלחות עבורכם, אך אם תרצו, תוכלו לעשות זאת בעצמכם.

ולשם כך אנו כאן, להדריך אתכם שלב אחר שלב.

מתי מבצעים איטום לחדר האמבטיה?

איטום מקלחות וחדר אמבטיה מתבצע בשני מקרים מרכזיים: הראשון, כאשר אתם רוצים לשפץ את חדר האמבטיה, והשני, כשכבר אין לכם ברירה ואתם חייבים, בין אם זה כאשר אתם מגלים רטיבות בחדר האמבטיה שלכם, ובין אם אתם מקבלים תלונות מהשכנים על כך שיש אצלם נזילה.

במקרה השני, שבו אתם נאלצים לבצע איטום, זכרו שזה לא באמת חייב להיות כך. למעשה, מומחים ממליצים לחדש את איטום המקלחות אחת לתקופה, גם בלי שהמקלחת שלכם או של השכנים מראה סימני מצוקה. כך תוכלו לשמור לאורך זמן על קירות המבנה, על התקרה ועל חומרי החיפוי.

איך מתבצע האיטום?

חידוש איטום הוא תהליך יחסית פשוט, שיש לו מספר שלבים, אולם עליכם לקחת בחשבון שלא מדובר בזבנג וגמרנו. על מנת לבצע איטום יעיל ועמיד, יש להמתין בין שלב לשלב את פרק הזמן המומלץ על ידי יצרני החומר אותו יישמתם, עד לייבוש מלא שלו.

בשלב הראשון יש להסיר את פס איטום המקלחון או האמבטיה הישן בעזרת כפפות וסכין יפנית או כל כלי חד אחר. מצאו קצה אחד שנוח לכם להתחיל לעבוד איתו, והפרידו בעדינות בין פס האיטום לחיפוי. לאחר שסיימתם, נקו את האזור עם מברשת יבשה.

כעת בדקו מה מצב הקירות באמבטיה. גם אלה שנמצאים ישירות מעל האמבטיה או המקלחון, וגם שאר הקירות הסובבים. האם אתם רואים התקלפויות, עובש או בועות בצבע? אם ישנם כתמי עובש, תוכלו לנקות אותם על ידי אקונומיקה, אם יש התקלפויות או בועות צבע, קלפו את הקיר, תקנו אותו במידת הצורך, נקו אותו עם מברשת יבשה ושאבו את כל האזור (קירות וריצוף). אל תעברו לשלב הבא לפני שהכל יתייבש כהלכה.
צביעת הקירות היא הפעולה הבאה בתור. באמבטיה יש להשתמש בצבע ייעודי שמונע עובש ופטריות, כמו למשל אקרינול סופרקריל של טמבור או נירוקריל EXTRA לאמבט של נירלט. שני הצבעים הם אקריליים, על בסיס מים והם נחשבים צבעים "נושמים", כאלה שמאפשרים ללחות ולרטיבות לצאת מהקיר ולא כולאים אותן בתוכם.

השלב האחרון הוא איטום המקלחון או האמבטיה עצמם. לשם כך נשתמש בחומר איטום לאמבטיה. מרבית חומרי האיטום הם מבוססי סיליקון, שידוע כבעל עמידות מצוינת ללחות. מבין החומרים שנמצאים כיום בשוק אפשר למצוא את סיליקון FIX ALL 707 של יעקובי שמגיע גם בשפופרת וגם בתרמיל ועמיד בכל מזג אוויר, או בי ג'י 100, סיליקון סניטרי של חברת BG BOND , שנדבק כמעט לכל סוג משטח שהוא.
בעזרת החומר שבחרתם, מלאו את החיבורים שבין האמבטיה או המקלחון לקיר וכן בצעו איטום מסביב לאמבטיה, והדקו אותו לקיר או לרצפה עם אצבע רטובה. תנו לחומר להתייבש כמה שצריך, בהתאם להוראות היצרן (אנו ממליצים על לפחות 24 שעות), ורק לאחר מכן עברו עם סכין יפנית שוב ויישרו את אזור האטימה.

מתי בכל זאת צריך להזמין בעל מקצוע לאיטום חדר האמבטיה?

התשובה לשאלה הזו תלויה במשתנים רבים, כמו למשל במידת המיומנות שלכם בנושא, באופי האיטום ובמצבו.

אם מדובר בסדקים או חורים קטנים, אין מניעה שתבצעו את האיטום בעצמכם. כפי שראיתם, הפעולה אינה מסובכת מדי ואפשרית בהחלט לתיקון עצמאי. אולם, אם אתם מבחינים בנזילה משמעותית ובסדקים או חורים גדולים, ההמלצה שלנו היא לפנות לבעל מקצוע, כיוון שאם האיטום אינו מתבצע כמו שצריך, הסבירות ליצירת נזק גדול יותר גוברת.

כמו כן, אנו ממליצים על הזמנת בעל מקצוע כאשר אתם רוצים לשפץ או לבנות מחדש את חדר האמבטיה שלכם, כיוון שבמקרה זה מדובר בתהליך רציני ומורכב, שכולל לא רק את איטום החדר, אלא גם התעסקות עם האינסטלציה ועם שלל חומרים' שלכל אחד מהם יש השלכות על החומרים האחרים ועל תפקוד חדר האמבטיה באופן כללי. בעל מקצוע אמין ומנוסה שמכיר את החומרים על בורים, יכול לבצע את השיפוץ והאיטום באופן מיטבי ובזמן מהיר יותר ממכם. לכן, במקרה זה, אל תהססו ופשוט קראו למומחה.

25

ספקי שירות בתחום איטום גגות

מצא בעל מקצוע

קבלני איטום מומלצים

צוות פכ לאיטום
צוות פ.כ לאיטום

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 58

חוות דעת

בכמה מילים, זה
אולי יישמע קלישאתי, אבל אני ממליץ על פאדי והצוות שלו בגלל המקצועיות ובזכות השירות! בחורף שעבר התחילה אצלנו בעיה של רטיבות ודליפה מגג הבית ולאחר כמה בירורים עם חברים ובעלי מקצוע הגענו לפאדי מ"צוות פ.כ.

אחים תימור חלבי
אחים תימור חלבי

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 21

חוות דעת

חברת "האחים תימור
חלבי" עשו אצלנו עבודה טובה, טימור בן אדם אמין, מקצועי, ישר. הגענו אליו דרך האינטרנט ולאחר שבדקנו כמה אופציות בחרנו בו בגלל הרושם המקצועי והאמין שהוא עשה עלינו כשנפגשנו.

איטום אבי לוי
איטום אבי לוי

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אחרי הרבה שנים
שלא חודש אצלנו האיטום, שתי השכבות הקודמות של הזפת בגג התחילו להתפורר וכתוצאה מכך אנחנו התחלנו לסבול מרטיבויות שהיו בהתחלה קלות אבל נעשו יותר ויותר משמעותיות ואנחנו חיפשנו בדחיפות בעל מקצוע שיבוא לעשות איטום מחדש של הגג.

מבראשית איטום בניה ושיקום
מבראשית איטום בניה ושיקום

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אבישי קודם כל
איש מקסים, אמין עומד במילה שלו והעבודה שהוא מבצע באיכות א' א'! אני ממליצה עליו בחום לכל המחפש חברת איטום אמינה ומקצועית.

שמואל איטום ואחזקות
שמואל איטום ואחזקות

לפרטי העסק >>

9.3

voice-icon 16

חוות דעת

החברה של שמואל
היא חברת איטום מקצועית, מחזיקה בצוות עובדים מיומן שיודע מה הוא עושה, וגם יודע איך לבצע.

בית ביטומן
בית ביטומן

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

אנו גרים בבית
משותף עם גג בשטח 150 מטר, בשנים האחרונות היתה לנו בעיה חוזרת של רטיבויות ונזילות מהגג לדירות שבקומה העליונה. הזמנו כמה פעמים בעלי מקצוע שעשו כל מיני עבודות של תיקונים אך הבעיה תמיד שבה על עצמה.

האחים תמם
האחים תמם

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

מודה בחום רב
על העזרה והנתינה שלך אין אנשים ישרים וטובים כמוך תודה רבה אני ממליצה בחום רבב !!!!!

איטום עין חמד
איטום עין חמד

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 34

חוות דעת

צוות מקצועי זריז
איכותי וזול. מאז שהם עשו אצלנו את העבודה הספקתי להמליץ עליהם כבר לשלושה חברים. אני עצמי הגעתי אליהם בעקבות המלצה משכן שהייתה לו בעיה דומה לשלי והם עשו אצלו עבודה טובה, ככה שאני לא הראשון ולא האחרון שיש לו רק מילים טובות להגיד.

אחים סמי
אחים סמי

לפרטי העסק >>

9.6

voice-icon 34

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
שיפוצים ובנייה בסביבות ירושלים ובמהלך השנים האחרונות אני לוקח כקבלן משנה של עבודות האיטום אך ורק את סמי מוסא מחברת "אחים סמי". השירות שלו מעולה, האיכות של העבודות מאוד גבוהה ועם הזמן למדתי פשוט שמדובר בבן אדם שאפשר לסמוך עליו.

עלמה חברת איטום
עלמה חברת איטום

לפרטי העסק >>

9.3

voice-icon 36

חוות דעת

איב טיפל לי
במס'' נזילות רציניות שנבעו מהגג (שטוח מבטון) ובקירות החיצוניים בבניין. חבר המליץ לי על איב וכשהוא בא לראות במה מדובר ומה גודל העבודה על מנת לתת הצעת מחיר ששהייתה האטרקטיבית מבין מס'' הצעות, הוא גם עשה רושם של בחור רציני ומקצועי.

אלטום  פתרונות איטום מתקדמים
אלטום - פתרונות איטום מתקדמים

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 8

חוות דעת

בבניין שבו אנו
גרים, מידי חורף כשמגיע הגשם יש בעיה של נזילות - הבעיה קיימת במרפסת של הבית, מרפסת גדולה שאחרי כמה ימים גשומים מתחילה נזילה לבית של השכנים בקומה התחתונה.

שאדי איטום
שאדי איטום

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

אנחנו גרים בעוספיה
בבית פרטי ובחורפים האחרונים סבלנו מרטיבות חמורה ומנזילות של מי גשמים לתוך הבית והקירות. השנה החלטתי לבצע עבודת איטום גדולה ולהזמין לשם כך חברה מקצועית.

סופר איטום
סופר איטום

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 92

חוות דעת

חיפשתי באתרי פרסום
של בעלי מקצוע באינטרנט מישהו בתחום האיטום לאור נזילות רבות שהיו לנו מהגג. פניתי לכיוף מסופר איטום לאחר שיחת טלפון הוא הגיע לראות במה מדובר ונתן לי הצעת מחיר לאחריה קבענו מועד לביצוע העבודה עצמה.

חלבי רביע איטום
חלבי רביע איטום

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
האיטום מצוין - ממליץ בחום על רביע חלבי! חיפשנו בעל מקצוע שיבצע עבודות איטום לגג בית פרטי שבנינו. לאחר סקר שוק שעשינו, החלטנו לעבוד עם "חלבי רביע איטום".

דורון עבודות איטום
דורון עבודות איטום

לפרטי העסק >>

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

אל כרטיס העסק
של דורון באתר "טוב תודה", הגעתי דרך חיפוש כללי בגוגל של בעלי מקצוע העוסקים באיטום. בדירה שברשותי הייתה נזילה, זוהי דירת גג בבניין שתי קומות, הגג עצמו שטוח.

אלפסי איטום וזיפות
אלפסי איטום וזיפות

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

מתן עשה עבודה
מצוינת, אדם מאוד אמין, עמד בלוח הזמנים, עשה עבודה מאוד טובה!

גולד איטומים
גולד איטומים

לפרטי העסק >>

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

תחום האיטום הוא
בין התחומים שאיני בקיאה בו כלל, לאחר שהחלטתי יחד עם בעלי לבצע עבודות איטום בביתי הבנתי כי עלי לחפש מישהו אמין שניתן לסמוך עליו. איני זוכרת בדיוק איך הגעתי ל"אגם בטקל" אבל מה שבטוח הוא שאיני מתחרטת על זה לרגע.

כתבות ומאמרים

איטום מרתף - כיצד מבוצע ומהם השלבים החשובים

איטום מרתף - כיצד מבוצע ומהם השלבים החשובים

במאמר יוסבר מהי עבודת איטום מרתפים ומבנים תת קרקעיים ויפורטו בקצרה השלבים להכנה וביצוע של עבודות איטום במרתפים

קרא עוד
כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים ואיך נימנע מרטיבות ועובש בקירות הבית?

כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים ואיך נימנע מרטיבות ועובש בקירות הבית?

במאמר יוסבר על תהליך איטום קירות פנימיים ויוסבר כיצד לטפל בנזקי רטיבות ועובש בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
מהן השיטות השונות לצורך איטום רצפות ואזורים מרוצפים?

מהן השיטות השונות לצורך איטום רצפות ואזורים מרוצפים?

במאמר יוסבר מה השיטות לאיטום אזורים מרוצפים ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטת איטום רצפות

קרא עוד
10 כללי היסוד לצורך איטום מרפסות מרוצפות ופתרון בעיות נזילות

10 כללי היסוד לצורך איטום מרפסות מרוצפות ופתרון בעיות נזילות

במאמר יוצגו כללי היסוד בביצוע מערכת איטום נכונה למרפסות ומה השיטות לטיפול בבעיות של איטום מרפסות

קרא עוד