11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

החלפת חלונות בבית, שלבי התכנון וכיצד נבחר מתקין חלונות מתאים

במאמר הבא נלמד הכל על החלפת חלונות, למה זה כדאי ואיך עושים את זה נכון.

החלפת חלונות, למה זה כדאי ואיך עושים את זה נכון

בישראל אין כמעט חדר עם קירות ששייכים למעטפת החיצונית של מבנה הבית שלנו, ובכל זאת לא מותקנים בו חלונות. חלונות מאפשרים לנצל את אור השמש, שארצנו נתברכה בהרבה ממנה, חוסכים בהוצאות חימום וקירור (בתנאי, כמובן, שהם איכותיים ומבודדים היטב), מבטיחים אוורור מיטבי של החדר - וגם מספקים מענה עבור צורך פסיכולוגי שכולנו חולקים, רצון להביט החוצה מדי פעם גם כשאנו נמצאים בין קירות הבית.
לצד התפקידים הפרקטיים של החלונות, הם גם משפיעים מאוד על המראה והאווירה בחלל הפנימי בו הם מותקנים, מבפנים ומבחוץ.

זו כנראה הסיבה, שתחום התקנת החלונות התפתח כל כך בעשור האחרון, לצד ההתפתחויות מרחיקות הלכת באפשרויות לעיצוב הבית. היום, אנחנו יכולים לבחור חלונות לבית מסוגים שונים, בגדלים שונים, מראה ועיצוב שונים, ועוד ועוד. אפשר לבחור בהתקנת חלונות בעלי מנגנוני פתיחה שונים, ואפילו בחלונות מסוגים שונים שנפתחים ונסגרים אוטומטית, בעזרת שעות שבת – או אפילו לפי זווית השמש וכמות האור והחום שנכנסים מבעד לחלון אל החדר.
בין אם החלטתם שהגיע הזמן להחליף את החלונות הישנים בבית שלכם, או בין אם אתם בוחרים חלונות לבית חדש – זה הזמן לאפשר לעצמכם לערוך סקר שוק בתחום העשיר של חלונות לבית, להכיר את האפשרויות, לברר בנוגע לתכונות, היתרונות והחסרונות של סוגים שונים של חלונות, לבדוק מחירי חלונות, להגדיר מסגרת תקציב ולבחור את דגמי החלונות המתאימים לנו ביותר.

אם גם אתם שוקלים להחליף חלונות בבית – קבלו את המדריך השלם להחלפת חלונות, שיעזור לכם להבין מה צריך לקחת בחשבון, איך בוחרים את החלונות החדשים, איך יודעים שהגיע הזמן להחליף חלון, על מה צריך להקפיד כשמזמינים חלון חדש, איך יודעים שמלאכת ההחלפה מבוצעת היטב, ועוד.

לחלונות החדשים יתרונות רבים

החלפת חלונות היא אולי מלאכה פחות מורכבת ממה שנהוג לדמיין, אולם אין מדובר בעניין של מה בכך. החלפת חלונות היא פרוייקט הדורש תכנון, קבלת החלטות זהירה והקפדה על ביצוע איכותי. החלפת חלונות גם כרוכה בהוצאה כספית בלתי מבוטלת – אבל לצד זאת, הבחירה להחליף חלונות בבית קיים עשויה גם לחסוך לכם כסף לאורך השנים, ולהוות בחירה שתיהנו ממנה, הן מבחינת שימוש והן מבחינת המראה – לאורך שנים רבות.
למשל, סיבה טובה להחליף חלון היא כאשר מדובר בדגם מיושן שמפתח תקלות ודורש תחזוקה שוטפת רבה יחסית כדי לשמור אותו במצב תקין. כך למשל ייתכן ובביתכם חלונות עץ בהם הזמן כבר נותן אותותיו, המנגנונים כבר אינם פועלים בצורה חלקה, נוחות השימוש בחלון נפגעת, אתם מוצאים עצמכם נדרשים להזמין תיקון חלון כאשר הדברים מגיעים לכדי כך שכבר קשה מדי לפתוח או לסגור וכד'.

?גם אם החלונות בביתכם עדיין פועלים כשורה ואפילו נראים לא רע, יכול להיות שכדאי להחליף אותם בדגמים חדישים יותר, חלונות שיאפשרו לכם ליהנות מיתרונות משמעותיים כגון פתיחה וסגירה קלה, שליטה טובה על גודל הפתח שמשאירים, תריסים נוחים לשימוש, הגנה טובה מקרינה מזיקה של השמש (בזכות זגוגיות מסננות קרינה), מראה מעוצב ואסתטי יותר התורם למראה הבית - ועוד.

תכנון קפדני ימנע הפתעות במהלך ביצוע ההחלפה

פרוייקט החלפת חלונות בבית קיים הוא ללא ספק כזה הדורש תכנון קפדני לפני מעבר לביצוע.
כדאי לבדוק לפני ההחלטה, מה יהיה היקף העבודה שתידרש להתאמת מפתח הקיר, לאחר הוצאת החלון הישן, להתקנת החלון החדש (ייתכן שכדאי לכם לבחור חלונות בגדלים "סטנדרטיים", אול השקיע בהזמנת חלונות חדשים לבית בגדלי המפתחים הקיימים).
לפעמים, אפילו אם המסגרת החיצונית של החלון החדש ("משקוף החלון") היא בעלת מידת זהות לזו של החלון שאתם רוצים להחליף – ההתקנה עשויה להיות מורכבת, למשל עקב הצורך להחליף מסילות לחלונות, עובי המשקוף ואי התאמה עם עובי החלונות שבחרתם, וכדומה.
חשוב לדעת שחלונות עץ ישנים קובעו למקומם בשיטות שונות לגמרי מאלה המשמשות לקיבוע חלונות אלומיניום מודרניים. במיוחד צריך לשים לב להתאמות הדרושות כאשר מחליפים חלונות בעלי מנגנון פתיחה וסגירה אחד לכאלה הנפתחים ונסגרים אחרת לגמרי (למשל, החלפת חלונות הזזה לחלונות הטייה מסוג "קיפ" או "דריי קיפ").
לפני שמתחילים להתרשם מקטלוגים של יצרנים מובילים כדאי לברר עם בעלי מקצוע מתחום החלונות על אפשרויות מומלצות שיבטיחו ביצוע פשוט של ההחלפה. חשוב לציין שאין סיבה לוותר על תכונות שאתם רוצים שתהיינה לחלון החדש, עם זאת, הכרחי להבין למה אתם נכנסים ולקבל החלטה מושכלת תוך שלוקחים בחשבון את כלל ההשלכות, בראשן כמובן מחירי התקנת התריסים החדשים.

בנוסף, חשוב לדעת כי הבחירה בסוגי חלונות שונים לבית תשליך גם על עלויות בעתיד – אם תבחרו, למשל, חלונות ייחודיים או גימור יקר במיוחד למסגרות החלונות, ייתכן שתיקונים בעתיד יעלו לכם יותר. לעומת זאת, הבחירה בחלונות נפוצים, תאפשר יותר אביזרים לחלונות וחלפים במידית הצורך, התקנה ותיקוני חלון במחירים נוחים יותר, כמו גם שפע של אנשי מקצוע לתיקון חלונות שתוכלו לבחור מהם.

איך בוחרים מתקין שיבצע עבורנו החלפת חלונות

בחירת חלון חדש ואיכותי אינה מספיקה על מנת להבטיח שלאחר שיותקן הוא ישרת אותנו היטב למשך שנים רבות, ללא תקלות ותוך שמירה על המראה החדש והמעוצב שלו. בנוסף לבחירה של חלון חדש ואיכותי – חשוב לוודא שפירוק החלון הישן, התאמת הפתח לקבלת החלון החדש והתקנת החלון החדש במקומו יבוצעו באופן מקצועי ויסודי. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבחור מתקין חלונות עליו אתם יכולים לסמוך. חשוב לדעת שבגלל שיש כיום היצע גדול של סוגי חלונות שונים לא כל מתקין צובר נסיון בעבודה עם כל סוג של חלון. לכן, הקפידו לקבל המלצות ממי שהתקינו בביתם חלונות דומים לשלכם, העדיפו מתקינים מטעם החברה שייצרה את החלון החדש, בקשו מן המתקין דוגמאות לעבודות דומות קודמות שביצע ודרשו אחריות מתקין בנוסף לאחריות היצרן שקיבלתם.

11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

בוגי אלומיניום
בוגי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

בתור קבלן שיפוצים
יוצא לי לעבוד עם הרבה בעלי מקצוע מכל הסוגים. בכל מה שקשור לעבודות אלומיניום אני נעזר בשירותיו המצוינים של דרור. לאחרונה הוא התקין עבורי בשתי דירות את כל החלונות כולל מסגרות אלומיניום, תריסים וכו''.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 8

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

התקנת חלון בגובה רב דורשת הכשרה מתאימה וזהירות

מתקין חלונות מקצועי מכין את החלונות להתקנה

מתקין חלונות מסיר את החלון הישן לפני החלפה

כתבות ומאמרים

עיצוב חלונות, בחירה של סוגי חלונות וזגוגיות לבית

עיצוב חלונות, בחירה של סוגי חלונות וזגוגיות לבית

המדריך לעיצוב חלונות

קרא עוד
אלומיניום ושימושים שונים לו

אלומיניום ושימושים שונים לו

במאמר יוסבר על חשיבות השימוש במוצרי אלומיניום שונים לבית, וכן ינתנו דוגמאות לשימושיהם השונים (חלונות, תריסים וכדו').

קרא עוד
המדריך המלא להתקנת חלונות

המדריך המלא להתקנת חלונות

במאמר יוצגו השיקולים העיקריים שיש לקחת בחשבון, כאשר מבצעים התקנת חלונות בבית.

קרא עוד
סוגי חלונות לבית

סוגי חלונות לבית

במאמר יתוארו כל סוגי החלונות הקיימים, התפקיד של כל סוג חלון וכיצד נבחר חלון מתאים לבית.

קרא עוד