11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

המדריך המלא להתקנת חלונות

במאמר יוצגו השיקולים העיקריים שיש לקחת בחשבון, כאשר מבצעים התקנת חלונות בבית.

המדריך המלא להתקנת חלונות

חשיבותם של חלונות לאיכות החיים בדירה אינה מוטלת בספק, והשאלה שעומדת בפני כל מי שרוכש דירה חדשה או משפץ את דירתו הישנה היא – מהו סוג החלונות שאותו כדאי להתקין בדירה. זו החלטה חשובה שתלווה את הדיירים בדירה במשך שנים רבות ותשפיע מאוד על איכות חייהם, ולכן כדאי לשקול אותה בזהירות תוך ראייה לטווח ארוך.

הגורמים העיקריים שיש להתחשב בהם בעת התקנת חלונות

האקלים

באיזורים הקרים נודעת חשיבות עליונה לאיטום כנגד חדירת רוח ולבידוד מפני קור, ולכן כדאי לבחור חלונות שאוטמים היטב ושמותקנת בהם זכוכית בידודית (דו-שכבתית). חלונות כיס בעייתיים מאוד מבחינה זו, חלונות הזזה מסוג "כנף על כנף" מספקים אטימה טובה למדי, חלונות ציר איכותיים וחלונות מסוג קיפ או דריי קיפ מספקים אטימה מושלמת. זכוכית בידודית מפחיתה בשיעור ניכר את הוצאות החימום בחורף והקירור בקיץ.

נוחיות הגישה והניקוי

חלונות נועדו לשימוש יום-יומי וזקוקים לניקוי לעתים תכופות, ופעמים רבות. המתכננים והמשפצים אינם מקדישים תשומת לב מספקת לנקודות אלה. חלונות שקשה להגיע אליהם, קשה להניע אותם ולפותחם וקשה לנקות אותם יגרמו עוגמת נפש רבה לדיירים. כדאי להקדיש תשומת לב לשאלה כיצד ניתן לנקות את צידם החיצוני של חלונות הזזה ושל חלונות קיפ – התשובה איננה תמיד פשוטה! פרופילים חדישים של חלונות הזזה מאפשרים את פתיחתם כמו חלונות ציר לצורכי ניקוי, וכדאי לשקול התקנה של חלונות דריי קיפ במקום חלונות קיפ לעניין זה.

בטיחות

חלונות הם דבר נפלא, אך בעלי השלכות בטיחותיות שיש להתייחס אליהן. הסכנה הבטיחותית העיקרית היא כמובן סכנת נפילה מקומה גבוהה, בעיקר אם יש ילדים קטנים בדירה. סורגים הם פתרון מקובל אך מכוער למדי, וניתן להתקין במקומם חלונות קיפ שנפתחים רק בחלקם העליון. ניתן גם לחלק את שטח החלון לשניים ולהתקין בחלק התחתון חלון קבוע שאיננו נפתח כלל.

ביטחון

חלונות אינם מיועדים למנוע פריצה, אך בקומות קרקע או בבתים צמודי קרקע כדאי להתקין חלונות שננעלים היטב ואינם "מזמינים" פריצה קלה. בחדרים מוגנים דירתיים (ממ"ד), תקן הבנייה הישראלי מחייב התקנה של חלון הדף – חלון חזק וקשיח שנאטם הרמטית ושמותקנת בו זכוכית משוריינת.

נוחיות השימוש

חלונות נועדו לשימוש נוח, ומעטים הדברים המתסכלים יותר מאשר חלון שקשה לגשת אליו, קשה לפתוח או לסגור אותו וקשה לווסת את זרימת האוויר ממנו. חלונות ציר שנפתחים פנימה לתוך חלל החדר עלולים לגזול שטח יקר שבו אי אפשר להציב ריהוט וגם להוות סכנה בטיחותית (פגיעה בראש, הפלת חפצים, קריעת וילונות וכו'). כדאי להקדיש מחשבה נוספת לנושא הנוחיות.

מערכות נלוות

חלונות מלווים תמיד במערכות נוספות – תריסים, מערכות הצללה, רשתות ווילונות. יש להקדיש מחשבה לשילוב נכון בין כל המערכות הללו כך שיתפקדו היטב ביחד. כדאי לשקול אופציות מתקדמות כגון רשתות נגללות שמובנות במסגרת החלון במקום רשתות חיצוניות על מסילות נפרדות, תריסי גלילה חשמליים במקום תריסים ידניים, חלונות עם מערכות הצללה מובנות בתוכם, פרופילים מתקדמים שמאפשרים כמה סוגי פתיחה, וכן הלאה. תכנון מראש וביצוע משולב יוזיל בסופו של דבר את העלות הכללית ויבטיח תוצאה הרמונית, איכותית ויעילה יותר.

אסתטיקה

חלונות הם פריט עיצובי ממדרגה ראשונה שמשפיע על עיצוב החלל כולו. חלונות גדולים תמיד יפים יותר מחלונות קטנים, אך השפעתם האקלימית על החדר גדולה יותר. בחלונות קטנים עדיף להשתמש בפרופילים דקים ככל האפשר, אולי מסוג "בלגי", כדי למנוע "עומס" ויזואלי של פסי מתכת. כדאי לשקול שימוש בפרופילים שצידם הפנימי מצופה עץ – הם ישוו לחלון מראה יוקרתי יותר וגם ימנעו את התופעה של רטיבות כתוצאה מהתעבות. חלונות אלומיניום מוצעים במבחר גדול של צבעים וטקסטורות שניתן לשלב בתבונה בעיצוב הכללי של החדר. אם מכלול החלון כולל ארגז תריס, כדאי לבדוק כיצד הוא משתלב בסביבה ועד כמה הוא בולט לתוך החדר.

מחיר

התקנת חלונות (בעיקר אם מדובר בחלונות משובחים) היא אינו עסק זול. אם המחיר מרתיע, כדאי לחלק את ההפרש במחירים במספר השנים הצפוי (30-20) ולהיווכח כי ההשקעה משתלמת וכדאית. חלונות איכותיים הם פתרון שעתיד לשמש אותנו שנים, לספק לנו שנים רבות של נוחיות והנאה.

11

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

בוגי אלומיניום
בוגי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

בתור קבלן שיפוצים
יוצא לי לעבוד עם הרבה בעלי מקצוע מכל הסוגים. בכל מה שקשור לעבודות אלומיניום אני נעזר בשירותיו המצוינים של דרור. לאחרונה הוא התקין עבורי בשתי דירות את כל החלונות כולל מסגרות אלומיניום, תריסים וכו''.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 8

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 33

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

כתבות ומאמרים

החלפת חלונות בבית, שלבי התכנון וכיצד נבחר מתקין חלונות מתאים

החלפת חלונות בבית, שלבי התכנון וכיצד נבחר מתקין חלונות מתאים

במאמר הבא נלמד הכל על החלפת חלונות, למה זה כדאי ואיך עושים את זה נכון.

קרא עוד
עיצוב חלונות, בחירה של סוגי חלונות וזגוגיות לבית

עיצוב חלונות, בחירה של סוגי חלונות וזגוגיות לבית

המדריך לעיצוב חלונות

קרא עוד
אלומיניום ושימושים שונים לו

אלומיניום ושימושים שונים לו

במאמר יוסבר על חשיבות השימוש במוצרי אלומיניום שונים לבית, וכן ינתנו דוגמאות לשימושיהם השונים (חלונות, תריסים וכדו').

קרא עוד
סוגי חלונות לבית

סוגי חלונות לבית

במאמר יתוארו כל סוגי החלונות הקיימים, התפקיד של כל סוג חלון וכיצד נבחר חלון מתאים לבית.

קרא עוד