17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ריצוף באבן טבעית הוא דרך נעימה מאוד לקבלת משטח שמשדר טבעיות וחמימות. פנים רבות לריצוף באבן, החל מאבן טבעית ופראית שמשמשת לריצוף שבילים חיצוניים, דרך פצלי אבן או אבן נסורה או מסותתת לריצוף חצרות ומעברים, המשך דרך מוצרי אבן יצוקים או מעובדים כגון אבן קיסר, וכלה בריצוף שיש טבעי ויוקרתי. ריצוף אבן הוא תמיד מקורי ומעניין, ומקנה לחלל המרוצף סוג של נופך מיוחד, שאף סוג אחר של ריצוף, אינו יכול לשוות לו.

אחרי ריצוף באבן, אחידותו של המשטח מושגת בתהליך של ליטוש אבן – תהליך שמטרתו ליישר את כל הפגמים וה"גבעות" שבין האריחים וליצור משטח אחיד וחלק. ליטוש אבן משמש גם לחידוש פניהם של משטחי אבן לאחר שנים של שימוש, שימוש שגרם לשריטות, פגמים, כתמים, סדקים וכדומה. ליטוש אבן הוא תהליך מקצועי מורכב, שחייב להתבצע בידי מומחים בלבד - כלומר ע"י חברת ניקיון מקצועית שהיא בעלת ניסיון בתחום. תהליך הליטוש, נעשה תוך שימוש נכון במכונות, בציוד ובחומרים שמתאימים לכך במיוחד, ובדרך כלל, הוא כולל מספר שלבים.

השלבים:

טיפול בחריצים:
לאחר ריצוף, יש למלא את החריצים שבין האריחים בחומר מילוי מסוג מתאים ובגוון מתאים (מלט, דבק שיש וכדומה). כאשר מבצעים ליטוש אבן למשטח קיים, בוחנים אם יש צורך בפתיחת החריצים שבין האריחים ובמילוי מחודש שלהם.

החלקת המשטח:
בעזרת ליטוש אבן ברמה גסה (רמה 1) מגיעים למשטח חלק ואחיד. אם מלטשים משטח קיים, ליטוש אבן ברמה זו מסיר את כל הפגמים והכתמים שנוצרו באריחים בתקופת השימוש.

ליטוש עדין:
ליטוש אבן נעשה ברמות הולכות וגבוהות, מן הרמה הגסה ביותר (רמה 1) ועד העדינה ביותר (רמה 5), כאשר המספרים של הרמות ליטוש, מייצגים בעצם את דרגת העדינות של דיסקיות הליטוש המיוחדות במכונה המצופות באבקת יהלומים. לאחר הליטוש העדין ביותר, המשטח חלק ואחיד לחלוטין ומוכן להמשך העבודה. יש לשים לב כי שלבי הליטוש וההחלקה יוצרים אבק רב, ויש להיערך לכך בהתאם.

ניקוי וייבוש:
לאחר תום כל שלבי הליטוש חייבים לנקות את המשטח ולהמתין עד שיתייבש לחלוטין. חשוב מאוד שלא תישאר שום לחות ספוגה באבן, בעיקר אם מדובר בתהליך ליטוש אבן שמתבצע מיד לאחר הריצוף עצמו. ייבוש מושלם של משטח חדש יכול להתארך עד כדי חודש ימים!

מראה סופי:
השלב האחרון בתהליך ליטוש אבן נקבע לפי סוג האבן, לפי אופי השימוש בה ולפי העדפות הדיירים והמשתמשים. הברקה קריסטלית (מה שמכונה בשפת בעלי המקצוע: פוליש) תקנה למשטח מראה מבריק וחלק, וטיפול בסילר יקנה לו עמידות גבוהה יותר מפני כתמים ושריטות. מומחה הליטוש יידע ליעץ מה התהליך הנכון והמתאים יותר, וכמובן יידע גם כיצד לבצע אותו בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

אנו רואים כי ליטוש אבן הוא תהליך מורכב ורגיש, שיש להתאימו בצורה מושלמת לסוג האבן, לאופי השימוש ולהעדפות הדיירים. המסקנה החשובה היא – ליטוש אבן אינו תהליך שיכול "לסבול" עבודה חובבנית או רשלנית. יש לבצע ליטוש אבן אך ורק באמצעות בעלי מקצוע מומחים לשירותי ניקיון, שלהם ניסיון מוכח במקצוע. כל "קיצור דרך" או ניסיון לחסוך בעלויות עלולים להסתיים במפח נפש – משטח שאינו עומד בציפיות ואינו מצדיק את ההשקעה; במקרים חמורים, ליטוש אבן שאינו מקצועי עלול אף לגרום למשטח נזק בלתי הפיך. לכן כדאי לבחור בחברה אמינה ובעלת ניסיון, שמסוגלת להציג המלצות של לקוחות מרוצים ולהבטיח אחריות מקצועית.

17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

עמרם שירותי אחזקה וניקיון
עמרם שירותי אחזקה וניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עמרם אחלה גבר!
הזמנתי אותו בהמלצת חבר לניקיון ופוליש בדירה לפני שנכנסתי אליה כי הוא מצא חן בעיני מכל הבחינות וגם נתן לי הצעת מחיר משתלמת. עמרם קנה אותי בנועם, סבלנות, אמינות ואדיבות שלו!

בראשית פוליש וניקיון
בראשית פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

משה מחברת "בראשית"
ביצע עבורי ניקיון בית ריק בן 2 קומות לפני כניסה, השירות שלו היה אדיב ומקצועי ואני ממליצה עליו בשמחה. משה הגיע עם עובד נוסף במועד שקבענו, הם דאגו להביא איתם את כל הציוד הנדרש וחומרי הניקיון ובמשך 8 שעות עמלו על ניקיון יסודי של הבית.

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

שפיץ שירותי ניקיון
שפיץ שירותי ניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותיו של גרמן
אני משתמש כבר 4 חודשים ואני הכי מרוצה בעולם!! הגעתי אליו דרך כרטיס ביקור שהיה בתיבת הדואר בבניין בו אני מתגורר, בתור ועד הבניין חיפשתי חברת ניקיון לתחזוקת הבניין, פניתי לגרמן ואחרי שקיבלתי הצעה הוגנת סגרנו תחילת עבודה.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 61

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

בשן אביעד פוליש וליטוש
ב.ש.ן אביעד פוליש וליטוש

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

שלום וברכה! שמי
יוכי ואני וועד בית של בניין ברחוב רוטשילד, בת-ים. מדובר בבניין מגורים שנמסר לנו לאחר בנייה ועבר כמה שיפוצים.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

תהליך ליטוש אבן מטרתו יישור הפגמים שבין האריחים וחידוש פניהם של משטחי אבן לאחר שנים של שימוש

ליטוש אבן חייב להתבצע אך ורק על-ידי איש מקצוע מומחה בתחום

כתבות ומאמרים

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

קרא עוד
מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

במאמר יוסבר מהו פוליש קריסטל. מה השיטה כוללת, מהם השלבים של התהליך, לאילו סוגי משטחים הוא מתאים, ומהם היתרונות שלו.

קרא עוד
הכל על ליטוש שיש

הכל על ליטוש שיש

במאמר יוסבר על ליטוש שיש. מהי מטרתו, במה הוא מסייע לשקם ריצוף שיש שהתיישן ונפגע, ומהם השלבים שכולל התהליך.

קרא עוד