17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

הכל על ליטוש שיש

במאמר יוסבר על ליטוש שיש. מהי מטרתו, במה הוא מסייע לשקם ריצוף שיש שהתיישן ונפגע, ומהם השלבים שכולל התהליך.

ליטוש שיש

שיש נחשב מאז ומעולם חומר יוקרתי ואצילי, ונעשה בו שימוש נרחב לצורכי ריצוף וחיפוי של בתים יוקרתיים. ידוע גם השימוש בו לצורכי פיסול, הן בגלל יופיו הטבעי והן בגלל נוחות העיבוד שלו. בימינו, ריצוף שיש נחשב ליוקרתי ביותר מבין כל סוגי הריצוף, הטבעי והמלאכותי גם יחד.

ריצוף בשיש מקנה לחדר או לאולם זוהר איכותי מיוחד. הזוהר הזה נובע מיופיו של השיש, מצבעיו, מהברק המיוחד שלו ומהיכולת לחתוך אותו בצורה מדויקת מאוד, עד כדי קבלת משטח אחיד וחלק. אולם, מבחינת התחזוקה השוטפת, ריצוף שיש הינו בעייתי: השיש רך, נשרט בקלות, סופג כתמים ורגיש לחומרים מאכלים וחומציים. נהוג לצפות את השיש בסילר, שיוצר ציפוי מגן שקוף המקנה לו עמידות רבה יותר, אך גם אז עדיין אינו עמיד כמו קרמיקה או חומרים מלאכותיים. לאחר שנים של שימוש, משטח שיש שהיה בהיר וזוהר עלול להיראות עמום, מוכתם, שרוט ופגוע.

ליטוש שיש היא הדרך להחזיר לשיש את מראהו הראשוני, הזוהר והאיכותי. במהותו, ליטוש שיש הוא שפשוף וקרצוף של משטח השיש עד כדי הסרת השכבה העליונה הפגומה ממנו, תהליך שמגלה מחדש את איכותו המקורית של השיש. חייבים לזכור כי ליטוש שיש חייב להיעשות בצורה מקצועית וזהירה בידי מומחים (העדיפות היא כמובן לחברת ניקיון מקצועית שיש לה ניסיון בתחום), וזאת כדי לא לפגוע בתכונות השיש ולא לגרום לו נזק.

התהליך של ליטוש שיש כולל מספר שלבים:

בחינה ואבחנה:
המומחה לביצוע ליטוש שיש בוחן את המשטח ואת מצבו: האם יש אריחים שקועים? האם הסדקים שבין האריחים ("פוגות") פתוחים או רחבים מדי? האם השיש מוכתם, ועד איזה עומק? מהו סוג השיש שבו מדובר – צבע, טקסטורה, קושי, גידים? האם יש בו סדקים? אם כן, ממה נוצרו?

החלטה על התהליך:
לפי תוצאות הבדיקה, המומחה לביצוע ליטוש שיש יקבע מה אפשר וצריך לעשות, באיזה סדר ובאיזו צורה, אילו פגמים אפשר לתקן ואילו פגמים לא. חשוב לדעת – ליטוש שיש אינו תרופת פלא, לא כל פגם אפשר לתקן בשלמות!

פתיחת חריצים ואיטומם:
זהו השלב הראשון בתהליך ליטוש השיש. לא בכל המקרים הוא נדרש, אבל לרוב כן. בשלב זה נהוג לפתוח את החריצים שבין החיבורים של אריחי השיש בעזרת מסור דיסק מיוחד, וכאשר החריצים פתוחים, ממלאים אותם בדבק שיש מיוחד בגוון שמתאים לשיש המקורי. שלב זה, בא למעשה גם לחדש את החומר מילוי שבין החיבורים (שלאחר שנים רבות נוטה להישחק ולאבד מצבעו), וגם להקנות לו את אותו גוון שיש לאריחי השיש (כדי ליצור מראה אחיד ואסתטי). אגב, שלב זה של התהליך נוטה להעלות בזמן העבודה אבק רב ולכן יש להיערך לכך.

טיפול באריחים שקועים, שבורים או פגומים:
זה חלק בעייתי מאוד בתהליך. לא תמיד אפשר לתקן את כל הנזקים, בעיקר בגלל חוסר אפשרות להשיג שיש חדש באותו גוון בדיוק. כאמור, ליטוש שיש אינו תרופת פלא ואינו מעשה קסמים! מכאן נובעת המלצה חשובה, שתקפה לכל סוגי הריצוף והחיפוי – לרכוש תמיד גם עודף מסוים (2-1 מ"ר) ולאחסנו במקום בטוח למקרה הצורך.

ליטוש המשטח:
בשלב זה מבצעים את החלק המרכזי של ליטוש שיש – קרצוף השכבה העליונה של המשטח כולו. התהליך מתבצע בעזרת מכונת ליטוש מיוחדת עם דיסקית ליטוש המצופה באבקת יהלומים, ונעשה בכמה דרגות – ליטוש שיש מדרגה 1 (הגסה ביותר) ועד ליטוש שיש מדרגה 5 (העדינה ביותר). אין כאן קיצורי דרך – התהליך של ליטוש שיש חייב להיות מדורג, מהגס ביותר לעדין ביותר, ולהיעשות במומחיות ובמקצועיות. אין להסכים בשום פנים לתהליך שנראה אחרת – ידני, מהיר, בשלב אחד בלבד, באמצעות מכונת פוליש ולא מכונת ליטוש, וכדומה.

ניקוי וייבוש:
לאחר תום הליטוש יש לנקות את המשטח ולייבשו לחלוטין. גם כאן, אין להסכים לקיצורי דרך!

איטום בסילר:
לאחר הליטוש, השיש פגיע עוד יותר מאשר במצבו המקורי, ולכן מומלץ - או לעשות עליו הברקה קריסטלית (מה שמכונה בשפה המקצועית: פוליש קריסטל), או לצפות אותו בחומר מיוחד בשם "סילר" שמתאים לסוג השיש. הציפוי של השיש באותו חומר מגן - אמור להגן עליו מפגיעות ומשחיקה, מה שכן - יש לחדשו לעתים מזומנות בהתאם להמלצת המומחים.

17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

עמרם שירותי אחזקה וניקיון
עמרם שירותי אחזקה וניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עמרם אחלה גבר!
הזמנתי אותו בהמלצת חבר לניקיון ופוליש בדירה לפני שנכנסתי אליה כי הוא מצא חן בעיני מכל הבחינות וגם נתן לי הצעת מחיר משתלמת. עמרם קנה אותי בנועם, סבלנות, אמינות ואדיבות שלו!

בראשית פוליש וניקיון
בראשית פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

משה מחברת "בראשית"
ביצע עבורי ניקיון בית ריק בן 2 קומות לפני כניסה, השירות שלו היה אדיב ומקצועי ואני ממליצה עליו בשמחה. משה הגיע עם עובד נוסף במועד שקבענו, הם דאגו להביא איתם את כל הציוד הנדרש וחומרי הניקיון ובמשך 8 שעות עמלו על ניקיון יסודי של הבית.

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

שפיץ שירותי ניקיון
שפיץ שירותי ניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותיו של גרמן
אני משתמש כבר 4 חודשים ואני הכי מרוצה בעולם!! הגעתי אליו דרך כרטיס ביקור שהיה בתיבת הדואר בבניין בו אני מתגורר, בתור ועד הבניין חיפשתי חברת ניקיון לתחזוקת הבניין, פניתי לגרמן ואחרי שקיבלתי הצעה הוגנת סגרנו תחילת עבודה.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 61

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

בשן אביעד פוליש וליטוש
ב.ש.ן אביעד פוליש וליטוש

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

שלום וברכה! שמי
יוכי ואני וועד בית של בניין ברחוב רוטשילד, בת-ים. מדובר בבניין מגורים שנמסר לנו לאחר בנייה ועבר כמה שיפוצים.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

ריצוף שיש הוא אומנם זוהר, יפה ואיכותי אך יחד עם זאת רך, נשרט בקלות וסופג כתמים

התהליך של ליטוש שיש חייב להיות מדורג, מהגס ביותר לעדין ביותר, ולהיעשות במומחיות ובמקצועיות וללא קיצורי דרך

כתבות ומאמרים

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

קרא עוד
מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

במאמר יוסבר מהו פוליש קריסטל. מה השיטה כוללת, מהם השלבים של התהליך, לאילו סוגי משטחים הוא מתאים, ומהם היתרונות שלו.

קרא עוד
ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

קרא עוד