20

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

הכל על ליטוש שיש

במאמר יוסבר על ליטוש שיש. מהי מטרתו, במה הוא מסייע לשקם ריצוף שיש שהתיישן ונפגע, ומהם השלבים שכולל התהליך.

ליטוש שיש

שיש נחשב מאז ומעולם חומר יוקרתי ואצילי, ונעשה בו שימוש נרחב לצורכי ריצוף וחיפוי של בתים יוקרתיים. ידוע גם השימוש בו לצורכי פיסול, הן בגלל יופיו הטבעי והן בגלל נוחות העיבוד שלו. בימינו, ריצוף שיש נחשב ליוקרתי ביותר מבין כל סוגי הריצוף, הטבעי והמלאכותי גם יחד.

ריצוף בשיש מקנה לחדר או לאולם זוהר איכותי מיוחד. הזוהר הזה נובע מיופיו של השיש, מצבעיו, מהברק המיוחד שלו ומהיכולת לחתוך אותו בצורה מדויקת מאוד, עד כדי קבלת משטח אחיד וחלק. אולם, מבחינת התחזוקה השוטפת, ריצוף שיש הינו בעייתי: השיש רך, נשרט בקלות, סופג כתמים ורגיש לחומרים מאכלים וחומציים. נהוג לצפות את השיש בסילר, שיוצר ציפוי מגן שקוף המקנה לו עמידות רבה יותר, אך גם אז עדיין אינו עמיד כמו קרמיקה או חומרים מלאכותיים. לאחר שנים של שימוש, משטח שיש שהיה בהיר וזוהר עלול להיראות עמום, מוכתם, שרוט ופגוע.

ליטוש שיש היא הדרך להחזיר לשיש את מראהו הראשוני, הזוהר והאיכותי. במהותו, ליטוש שיש הוא שפשוף וקרצוף של משטח השיש עד כדי הסרת השכבה העליונה הפגומה ממנו, תהליך שמגלה מחדש את איכותו המקורית של השיש. חייבים לזכור כי ליטוש שיש חייב להיעשות בצורה מקצועית וזהירה בידי מומחים (העדיפות היא כמובן לחברת ניקיון מקצועית שיש לה ניסיון בתחום), וזאת כדי לא לפגוע בתכונות השיש ולא לגרום לו נזק.

התהליך של ליטוש שיש כולל מספר שלבים:

בחינה ואבחנה:
המומחה לביצוע ליטוש שיש בוחן את המשטח ואת מצבו: האם יש אריחים שקועים? האם הסדקים שבין האריחים ("פוגות") פתוחים או רחבים מדי? האם השיש מוכתם, ועד איזה עומק? מהו סוג השיש שבו מדובר – צבע, טקסטורה, קושי, גידים? האם יש בו סדקים? אם כן, ממה נוצרו?

החלטה על התהליך:
לפי תוצאות הבדיקה, המומחה לביצוע ליטוש שיש יקבע מה אפשר וצריך לעשות, באיזה סדר ובאיזו צורה, אילו פגמים אפשר לתקן ואילו פגמים לא. חשוב לדעת – ליטוש שיש אינו תרופת פלא, לא כל פגם אפשר לתקן בשלמות!

פתיחת חריצים ואיטומם:
זהו השלב הראשון בתהליך ליטוש השיש. לא בכל המקרים הוא נדרש, אבל לרוב כן. בשלב זה נהוג לפתוח את החריצים שבין החיבורים של אריחי השיש בעזרת מסור דיסק מיוחד, וכאשר החריצים פתוחים, ממלאים אותם בדבק שיש מיוחד בגוון שמתאים לשיש המקורי. שלב זה, בא למעשה גם לחדש את החומר מילוי שבין החיבורים (שלאחר שנים רבות נוטה להישחק ולאבד מצבעו), וגם להקנות לו את אותו גוון שיש לאריחי השיש (כדי ליצור מראה אחיד ואסתטי). אגב, שלב זה של התהליך נוטה להעלות בזמן העבודה אבק רב ולכן יש להיערך לכך.

טיפול באריחים שקועים, שבורים או פגומים:
זה חלק בעייתי מאוד בתהליך. לא תמיד אפשר לתקן את כל הנזקים, בעיקר בגלל חוסר אפשרות להשיג שיש חדש באותו גוון בדיוק. כאמור, ליטוש שיש אינו תרופת פלא ואינו מעשה קסמים! מכאן נובעת המלצה חשובה, שתקפה לכל סוגי הריצוף והחיפוי – לרכוש תמיד גם עודף מסוים (2-1 מ"ר) ולאחסנו במקום בטוח למקרה הצורך.

ליטוש המשטח:
בשלב זה מבצעים את החלק המרכזי של ליטוש שיש – קרצוף השכבה העליונה של המשטח כולו. התהליך מתבצע בעזרת מכונת ליטוש מיוחדת עם דיסקית ליטוש המצופה באבקת יהלומים, ונעשה בכמה דרגות – ליטוש שיש מדרגה 1 (הגסה ביותר) ועד ליטוש שיש מדרגה 5 (העדינה ביותר). אין כאן קיצורי דרך – התהליך של ליטוש שיש חייב להיות מדורג, מהגס ביותר לעדין ביותר, ולהיעשות במומחיות ובמקצועיות. אין להסכים בשום פנים לתהליך שנראה אחרת – ידני, מהיר, בשלב אחד בלבד, באמצעות מכונת פוליש ולא מכונת ליטוש, וכדומה.

ניקוי וייבוש:
לאחר תום הליטוש יש לנקות את המשטח ולייבשו לחלוטין. גם כאן, אין להסכים לקיצורי דרך!

איטום בסילר:
לאחר הליטוש, השיש פגיע עוד יותר מאשר במצבו המקורי, ולכן מומלץ - או לעשות עליו הברקה קריסטלית (מה שמכונה בשפה המקצועית: פוליש קריסטל), או לצפות אותו בחומר מיוחד בשם "סילר" שמתאים לסוג השיש. הציפוי של השיש באותו חומר מגן - אמור להגן עליו מפגיעות ומשחיקה, מה שכן - יש לחדשו לעתים מזומנות בהתאם להמלצת המומחים.

20

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

יהלום שירותי ניקיון ופוליש וצבע
"יהלום" שירותי ניקיון ופוליש וצבע

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 60

חוות דעת

אחרי שיפוץ שעשינו
בבית, חיפשנו חברת ניקיון שתבריק לנו את הבית בצורה יסודית. הרבה בירורים וטלפונים, הובילו אותנו בסופו של דבר לחברת הניקיון "יהלום"-שירותי ניקיון ופוליש.

דיימונד שרותי פוליש ונקיון
דיימונד שרותי פוליש ונקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

גבריאל היה מקצועי
ביותר!! הגיע בזמן לבית, הראה לי בדיוק מה הוא הולך לעשות, בסיום יום הניקיון כשהגעתי לדירה ממש ראיתי הבדלים של לפני ואחרי, הבית היה מבריק!! המחיר הוגן ביותר וגבריאל ממש שירותי, נעים הליכות.

דיאמונד שירותי ניקיון ומשק בית
דיאמונד שירותי ניקיון ומשק בית

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אנחנו ממליצים בחום
על חברת "ראדר שירותי ניקיון", רנלד והצוות נתנו לנו שירות ניקיון מצוין - כל הכבוד! הגעתי אליהם דרך אתר של בעלי מקצוע לאחר שהשוויתי בינם לבין עוד כמה חברות ניקיון נוספות באזור מגוריי - החלטתי להזמין את רנלד והצוות לביצוע עבודה של ניקיון אחרי שיפוץ אצלי בבית.

יונתן פוליש וניקיון
יונתן פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

אלון מחברת "יונתן
פוליש וניקיון" ביצע עבורי ניקיון דירה ריקה לאחר שיפוץ, הייתי מאוד מרוצה מהשירות שלו ואני ממליץ עליו מכל הלב. מדובר בדירה לא קטנה שהיתה מלאה בשאריות צבע ואבק מהשיפוץ, הסברתי לאלון את המצב, הוא הסביר לי בדיוק מה כולל הניקיון ותאמנו מועד להגעתו.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 59

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

ביאנקו שרותי ניקיון
ביאנקו שרותי ניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

אנחנו מאוד מרוצים
מאבי וכשאני אומר מרוצים אני בעיקר מתמקד באשתי, אם היא הייתה מרוצה זה אומר הכל!!! מדובר בעבודת ניקיון של דירה לאחר שיפוץ מאוד גדול, עבודות בניה הריסה ריצוף אינסטלציה חשמל - פשוט הכל, ומצב הדירה היה פשוט בהתאם - קטסטרופה!!!

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

בראשית פוליש וניקיון
בראשית פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

משה מחברת "בראשית"
ביצע עבורי ניקיון בית ריק בן 2 קומות לפני כניסה, השירות שלו היה אדיב ומקצועי ואני ממליצה עליו בשמחה. משה הגיע עם עובד נוסף במועד שקבענו, הם דאגו להביא איתם את כל הציוד הנדרש וחומרי הניקיון ובמשך 8 שעות עמלו על ניקיון יסודי של הבית.

איהם עבודות ניקיון
איהם עבודות ניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

הגענו ל"איהם עבודות
ניקיון" דרך אתר "המקצוענים" והם היו פשוט מעולים! בחרנו בהם לא בגלל המחיר אלא בעקבות הניסיון והמקצועיות שלהם, הם ביצעו עבורנו ניקיון בבניין לפני אכלוס.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

ריצוף שיש הוא אומנם זוהר, יפה ואיכותי אך יחד עם זאת רך, נשרט בקלות וסופג כתמים

התהליך של ליטוש שיש חייב להיות מדורג, מהגס ביותר לעדין ביותר, ולהיעשות במומחיות ובמקצועיות וללא קיצורי דרך

כתבות ומאמרים

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

קרא עוד
מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

במאמר יוסבר מהו פוליש קריסטל. מה השיטה כוללת, מהם השלבים של התהליך, לאילו סוגי משטחים הוא מתאים, ומהם היתרונות שלו.

קרא עוד
ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

קרא עוד