17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

במאמר יוסבר מהו פוליש קריסטל. מה השיטה כוללת, מהם השלבים של התהליך, לאילו סוגי משטחים הוא מתאים, ומהם היתרונות שלו.

פוליש קריסטל: כל המידע שרציתם לדעת

טיפול תקופתי בריצוף נועד לחדש את פניו ולהחזיר לו את הברק והזוהר שאפיינו אותו כאשר הונח. אנו מבחינים בשלוש רמות של טיפול בריצוף: ווקס – ציפוי הריצוף בשכבת מגן שמוסיפה לו ברק ודוחה לכלוך וכתמים; פוליש – החדרת חומר אוטם ומבריק לשכבה העליונה של הריצוף; וליטוש – הסרה של השכבה העליונה של הריצוף כדי לגלות מחדש את החומר המקורי שדהה והוכתם. ווקס אפשר לבצע לכל סוג ריצוף, אך פוליש וליטוש אי אפשר לבצע למרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן משום שהשכבה העליונה שלהן, שנוצרה בטמפרטורות גבוהות מאוד בתנור, קשיחה ואטומה.

קצת על הטכניקה

פוליש קריסטל אינו משייף ומסיר את השכבה העליונה של החומר, ולכן איננו מתאים ליישור בליטות ושקעים במשטח ולהסרת כתמים עמוקים – לשם כך יש צורך בתהליך מלא של ליטוש. פוליש קריסטל מיועד למשטחים במצב טוב שהברק המקורי שלהם דהה. התהליך של ביצוע פוליש קריסטל כולל קודם כל ניקיון יסודי של המשטח וייבושו. לאחר מכן מורחים על המשטח – למעשה, על כל אריח בנפרד – חומר מיוחד שמכיל מגנזיום. את החומר מחדירים לתוך המשטח באמצעות מכונת פוליש ובה דיסקיות סובבות שמבוססות על צמר אלומיניום; הריאקציה הכימית, בצירוף החום שנוצר, מחדירים את המגנזיום לשכבה העליונה של הריצוף ויוצרים את שכבת המגן הקריסטלית. בהתאם לחומר הריצוף ולמצב הריצוף, חוזרים על התהליך של פוליש קריסטל עד ארבע פעמים רצופות, על-מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית.

איך לנהוג לאחר ביצוע?

התוצאה של פוליש קריסטל היא ריצוף מבהיק ומבריק שנראה כחדש, (ולעתים אפילו טוב מחדש). בניגוד לווקס, הוא איננו עושה את הרצפה חלקה יותר אלא רק מבריקה יותר, כלומר: הוא איננו מגביר את סכנת ההחלקה - לכן התהליך של פוליש קריסטל מומלץ לדירות שבהן מתגוררים ילדים או קשישים. יתרון נוסף שיש לפוליש קריסטל על פני ווקס הוא שבניגוד לטיפול ווקס, אין צורך לבצעו אחת לשנה – שכבת המגן שנוצרת חזקה ועמידה יותר, ולכן אין צורך לחזור על טיפול הפוליש קריסטל, רק כעבור שלוש שנים.

לאחר השלמת התהליך של פוליש קריסטל יש להימנע מהרטבת המשטח במשך שלושה ימים לפחות. חשוב לשמור על ניקיון באמצעות טאטוא, אך אין להרטיב את המשטח. בתום שלושת הימים אפשר להתחיל בניקוי שכולל מים, אך מומלץ להוסיף למים חומר מגן מיוחד שמיועד להגן על שכבת הפוליש שנוצרה.

אם מבצעים חידוש עמוק של הריצוף בתהליך של ליטוש, (לדוגמא ליטוש שיש או ליטוש מרצפות אבן) - מומלץ להשלים אותו בטיפול של פוליש קריסטל – כך יגיע הריצוף למצב האידאלי: גם חלק, ישר ומחודש תודות לתהליך הליטוש, וגם מבריק ועמיד תודות לתהליך של פוליש קריסטל (או הברקה קריסטלית בשמו האחר). ההחלטה הסופית, האם לבצע פוליש קריסטל או להסתפק בטיפול ווקס, נתונה בידי הדיירים, אך מומלץ מאוד להתייעץ עם בעל המקצוע ולקבל את עצתו.

הליך למקצוענים בלבד

פוליש קריסטל הוא תהליך רגיש שחייב להיעשות במקצועיות רבה ותוך הבנה של מבנה הריצוף וסוג החומר שלו. אין לנסות לבצע פוליש קריסטל לבד, ובוודאי שלא באמצעות חובבנים שמציעים עבודה זולה – הריצוף שלנו יקר לנו, חבל לסכן אותו ולפגוע בו בגלל עבודה זולה ולא מקצועית.

17

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

עמרם שירותי אחזקה וניקיון
עמרם שירותי אחזקה וניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עמרם אחלה גבר!
הזמנתי אותו בהמלצת חבר לניקיון ופוליש בדירה לפני שנכנסתי אליה כי הוא מצא חן בעיני מכל הבחינות וגם נתן לי הצעת מחיר משתלמת. עמרם קנה אותי בנועם, סבלנות, אמינות ואדיבות שלו!

בראשית פוליש וניקיון
בראשית פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

משה מחברת "בראשית"
ביצע עבורי ניקיון בית ריק בן 2 קומות לפני כניסה, השירות שלו היה אדיב ומקצועי ואני ממליצה עליו בשמחה. משה הגיע עם עובד נוסף במועד שקבענו, הם דאגו להביא איתם את כל הציוד הנדרש וחומרי הניקיון ובמשך 8 שעות עמלו על ניקיון יסודי של הבית.

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

9.8

voice-icon 10

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

שפיץ שירותי ניקיון
שפיץ שירותי ניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותיו של גרמן
אני משתמש כבר 4 חודשים ואני הכי מרוצה בעולם!! הגעתי אליו דרך כרטיס ביקור שהיה בתיבת הדואר בבניין בו אני מתגורר, בתור ועד הבניין חיפשתי חברת ניקיון לתחזוקת הבניין, פניתי לגרמן ואחרי שקיבלתי הצעה הוגנת סגרנו תחילת עבודה.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 61

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

בשן אביעד פוליש וליטוש
ב.ש.ן אביעד פוליש וליטוש

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

שלום וברכה! שמי
יוכי ואני וועד בית של בניין ברחוב רוטשילד, בת-ים. מדובר בבניין מגורים שנמסר לנו לאחר בנייה ועבר כמה שיפוצים.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 19

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 40

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

בטכניקת פוליש קריסטל נשתמש לניקוי וחידוש משטחים במצב טוב שהברק המקורי שלהם דהה

כתבות ומאמרים

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

קרא עוד
ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

קרא עוד
הכל על ליטוש שיש

הכל על ליטוש שיש

במאמר יוסבר על ליטוש שיש. מהי מטרתו, במה הוא מסייע לשקם ריצוף שיש שהתיישן ונפגע, ומהם השלבים שכולל התהליך.

קרא עוד