20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

היתרונות של צנרת SP ופקסגול למול צנרות ברזל ונחושת

במאמר יוסבר על כל סוגי הצנרת הביתית ויוצגו היתרונות והחסרונות של כל סוג צנרת מול האחרות

תיקון והחלפת תשתית צנרת מים לבית

ברוב הפעמים שניתקל בצנרת האינסטלציה הביתית תהייה בתיקונים נקודתיים של נזילות ופיצוצי צנרת, כאשר במקרים אילו נצטרך רק בהחלפה של קטע מהצנרת. במקרים בהם נבצע שיפוץ כללי של הבית או שיפוץ נרחב של מקלחת ושירותים נצטרך להחליט לגבי סוגיה של חידוש תשתית האינסטלציה או החלפת כל מערכת הצנרת הביתית. במאמר הבא נסקור את סוגי הצנרות הקיימים ונפרט את היתרונות והחסרונות של כל צנרת.

הצנרת הכי פופולארית – צנרת "סופר-פייפ" או בקיצור צנרת SP

צנרת sp היא כאמור אחת הנפוצות ביותר. צנרת זו מורכבת מצינור פלסטיק שחלקו הפנימי מורכב מרשת אלומיניום. הצנרת מכילה בתוכה מרכיב מתכתי המוסיף עמידות וחוזק לצינור ובנוסף מקל על איתור תקלות באמצעות מכשירים מתאימים. הצנרת נמכרת בצבעים כחול, כתום, שחור ולבן. צינור כחול-עבור מים קרים, צינור כתום-עבור מים חמים, צינור שחור-עבור מים קרים וחמים שנמצאים בתנאי חשיפה לשמש וצינור לבן- עבור הסקה וחימום בבית . הרכבת הצנרת מתאפשרת ב-2 דרכים: דרך אחת בהברגה והשנייה בלחיצה. בכל הקשור בנושא עבודות אינסטלציהה הכוללות הרכבת צנרת sp מומלץ לבחור אינסטלאטור מקצועי, שירכיב את המערכת בצורה מוצלחת. הרכבה, לא מדויקת ומקצועית, של הצנרת עלולה לגרום לעוגמת נפש בהמשך. בנוסף, כדאי לדרוש מהאינסטלאטור שישתמש בחלקים מקוריים של sp כגון לחצן ומחברים, הן בשל התאמתם המיטבית לצנרת וכן, במקרה של נזק שברצוננו שהחברה תיקח עליו אחריות .

יתרונות צנרת SP :
- צנרת מאד נוחה לעבודה, התקנת קלה ומהירה.
- צנרת SP אינה צוברת קורוזיה או אבנית
- בגלל אופי חיבורי הצנרת וצורת הנחתה מנקודה לנקודה אין צורך במטראז' ארוך
- ניתן בקלות לשנות ולהוסיף נקודות מים חדשות

חסרונות צנרת SP :
- מחיר הצנרת גבוה ביחס לסוגי צנרות אחרים
- במקרה של נזק נקודתי לא ניתן לנתק את המים באותו חלק ויש לסגור את המים לכל הבית, למרות שקיים כיום פתרון של חיבור לחנוכייה שתאפשר שליטה על אזורי צנרת שונים בבית)
- במידה ונגרם נזק לצנרת אין אפשרות לבצע החלפה מבלי שבירת ריצוף.
- קוטר הצינור במערכת sp גדל ביחס ישיר לכמות הברזים שפותחים .

הצנרת שלנו (מוצר ישראלי) – צנרת פקסגול או צנרת PEX

צנרת בייצור עצמי של חברת גולן מוצרי פלסטיק ומיוצרת בקיבוץ שער גולן או חפציבה או מצר. צנרת שמורכבת כולה מפלסטיק וללא שום מרכיבי מתכת. הצנרת מורכבת בצורת השחלה כאשר מדובר במין שרוול שאיליו מכניסים את צנרת המים. נקודת המוצא לצינורות המערכת הינה ה"חנוכייה" המרכזת את הצנרת. הצינורות מורכבים בתוך צינורות מתעלים המחוברים לחנוכייה, ובמקרה של נזק לצינורות, פשוט מוציאים אותם בשליפה, מחוץ לצינורות המתעלים, ומחליפים אותם . שימושיה השונים של צנרת זו הם: מתשתיות מים חמים וקרים לדירה ותשתיות לחימום תתת רצפתי ועד תשתיות מים עירוניות ומערכות אויר דחוס והולכת גז.

יתרונות צנרת PEX :
- מודולריות הצנרת, בעקבות מבנה הצנרת (חנוכייה והשחלה) קל מאד לטפל בנזילות ובעיות נקודתיות ללא שבירת קירות או הרמת ריצוף, פשוט שולפים את הצינור הבעייתי ומחליפים אותו בחדש.
- בגלל המבנה של החדרת צינורות בתוך שרוול בסיס במקרה של נזילות ודליפות המים נוזלים לתוך השרוול ולא לקיר או לרצפה
- צנרת PEX אינה צוברת קורוזיה או אבנית
- מבנה הצנרת מעניק לה בידוד מפני חום וקור ועמידות בפני טמפרטורות גבוהות ולחץ.
- עוצמת המים זהה בכל הברזים ללא קשר למספר הברזים הפתוחים
- צנרת מאד נוחה לעבודה, התקנת קלה ומהירה.

חסרונות צנרת PEX :
- בשל כמות הצנרת הגדולה הנדרשת כשמתקינים מערכת זו, הסבירות לדליפה גבוהה יחסית .
- היה וברצוננו לשנות את מיקומו של הברז, לא ניתן להאריך את הצינור לשם כך .
- ה"חנוכיה" המהווה את מרכז הצנרת זקוקה למקום מיוחד אותו יש להכין עבורה .
- חשוב להתקין את הצנרת במיומנות ושימוש בזוויות נכונות כדי שניתן יהיה בקלות לשלוף ולהחליף צינורות פנימיים במקרה של נזילות ודליפות.

סוגי צנרות וותיקות – צנרת ברזל ונחושת

צנרת ברזל - צנרת זו המורכבת מברזל הייתה נפוצה מאד בעבר ומוכרת גם בשם צנרת מגולוונת סקדיול 40. הבעיה המרכזית של צנרת זו שהיא נאכלת על ידי קורוזיה וחלודה הנובעים מהרכבה המתכתי ועקב כך חשופה לתקלות של נזילות ודליפות. יתרונה של צנרת זאת שהיא חזקה מאד ולכן משתמשים בה בעיקר באזורים חיצוניים לבית כגון: שעוני מים, אזורי חצרות ושימוש מרכזי בצינורות העוברים במערכת סולארית מהקולטים למיכל הדוד. חסרונותיה הם שהיא כבדה ומסורבלת ולא גמישה ולכן קשה לבצע בה חיתוכים והתאמות לתשתית הבית בקלות, בנוסף בשנים האחרונות התייקר מחיר הברזל ועקב כל מחיר הצנרת בהתאם

צנרת נחושת – כמו צנרת הברזל גם צנרת זו הייתה פופולארית בעבר וגם צנרת זו נהייתה מאד יקרה בעקבות העלייה במחירי הנחושת. יתרונותיה של צנרת זו שהיא מוליכה חום ביעילות גבוהה ומתאימה מאד להולכת מים חמים לדוגמה במערכות סולריות מהדוד לדירות השונות. חסרונותיה של צנרת זו שהיא מכילה עופרת שיכולה לחלחל למי שתייה ומהווה רעלן מסוכן, בנוסף עבודה עם צנרת זו כמו צנרת ברזל דורשת ניסיון וידע בעבודות ריתוך לשם חיבור, תחום שבעלי מקצוע רבים לא מתמחים בו

20

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

קבלני אינסטלציה מומלצים תל אביב

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

בר אחזקות ואינסטלציה
בר אחזקות ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אין דברים כאלה!
עבודה, יחס, שירות, עמידה בלוח הזמנים, איכות, מקצועיות, יחס אישי לפני ואחרי העבודה, עבודה ברמה אחרת - כל השבחים שרק אפשר מגיעים ליניב מ"בר אחזקות".

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

אינסטלטור מס 1
אינסטלטור מס. 1

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 55

חוות דעת

שמי יעל, זו
פעם ראשונה שאני משתמשת באתר טוב-תודה. הגעתי אליו במקרה, דרך מאמר שקראתי ברשת על פתיחת סתימות, שהפנה אותי לאתר. הבעיה שלי היתה, סתימה שנוצרה אצלי בשירותים.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

דורון אינסטלציה
דורון אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

דורון תיקן אצלנו
בדירה סתימה ונתן שירות מצוין שלא נתקלתי בשירות כזה כבר הרבה זמן. הייתה לנו סתימה בדוש בחדר האמבטיה וגם בכיור, פשוט המים לא ירדו. הייתי צריך למצוא מישהו בדחיפות.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

עמרם שיפוצים
עמרם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 97

חוות דעת

עברתי מספר חוויות
מאוד לא טובות עם שיפוצניקים בעבר. בעלי פנה לעמרם דרך פלייר פרסום שלו, הוא הגיע לראות את הבית (90מ"ר בערך) והוא נשמע מאוד מקצועי, הוא הסביר לנו בפירוט מה הפעולות שהוא מתכוון לבצע ותכננו ביחד מה הדרך היעילה ביותר לעשות את הדברים.

נופר אינסטלציה
נופר אינסטלציה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אינסטלציה דוד
אינסטלציה דוד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 29

חוות דעת

לפני חצי שנה
עשיתי בבית שלי שיפוץ ענק בשווי 200,000 ש"ח, חלק מהשיפוץ כלל החלפת צנרת אינסטלציה חדשה. את דוד אני מכיר כבר 12 שנה והחלטתי לשכור את שירותיו בשיפוץ הנוכחי.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

דורון שירותי אינסטלציה ואחזקה
דורון שירותי אינסטלציה ואחזקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את דורון האינסטלטור
הזמנתי עקב פיצוץ בצינור שמזין מים לדוד שלנו, בשיחת הטלפון הוא היה נשמע מקצועי ונתן הערכה מדויקת על עלות ומשך התיקון. הוא הגיע בשעה שקבענו וניגש לדוד ללא דיחוי, החלפת הצינור בוצעה במקצועיות ובמיומנות רבה ותוך זמן קצר הכל היה מאחורינו.

אופק אינסטלציה
אופק אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני מחפש את
המילה הכי מתאימה לתאר את שי מ"אופק אינסטלציה" ומה שעולה לי ישר לראש זה מקצוען! פשוט ככה, שי זה בחור שהמילה מקצוען יושבת עליו כמו כפפה ליד. יש לו התנהגות של מקצוען, שירות של מקצוען, אמינות של מקצוען, ומומחיות של מקצוען.

יא אינסטלציה 24 שעות
י.א. אינסטלציה 24 שעות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 79

חוות דעת

הוזמן לפתיחת סתימה
בקו ראשי בכיור מטבח הגיע מהר עם מכשור חשמלי מומלץ בחום.!!

שי עבודת אינסטלציה
שי עבודת אינסטלציה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עם שי אני
עובדת כבר שנים בתור ועד בניין ואני ממליצה על האיש הנהדר והמקסים הזה בחום! הוא מבצע עבור הבניין בו אני מתגוררת את כל עבודות האינסטלציה והחשמל.

צילום של חלקים ומרכיבי צנרת פלסטיק

צילום של חלקים ומרכיבי צנרת נחושת

צילום של חלקים ומרכיבי צנרת ברזל

כתבות ומאמרים

החלפת צנרת בדירה

החלפת צנרת בדירה

במאמר יתוארו סוגי הצנרת העיקריים הקיימים בשוק ומה יש לוודא לפני ביצוע החלפת צנרת בדירה

קרא עוד
החלפת צנרת בבניין

החלפת צנרת בבניין

במאמר יוסברו מהם הסימנים לבעייה בצנרת ומהם סוגי הצנרת העיקריים המשמשים להחלפת צנרת בבניין

קרא עוד
כיצד נבצע פתיחת סתימות בצנרת הביתית בעצמינו

כיצד נבצע פתיחת סתימות בצנרת הביתית בעצמינו

במאמר יוסבר על כל סתימות הצנרת האפשריות בדירה וצינורי ניקוז וכיצד נטפל בהן בעצמינו

קרא עוד