18

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

החלפת צנרת בבניין

במאמר יוסברו מהם הסימנים לבעייה בצנרת ומהם סוגי הצנרת העיקריים המשמשים להחלפת צנרת בבניין

החלפת צנרת בבניין

צנרת ישנה בבתי מגורים היא תופעה שכיחה בישראל, בשל ריבוי בניינים ישנים, שלא נעשה כל נסיון להחליף את הצנרת בהם במהלך השנים. כשצנרת בבניין היא ישנה או רקובה, הדבר משפיע על כל הדירות בבניין ויוצרת בעיות לא מעטות. אחת התופעות המעידות על בעיה בצנרת בבניין היא חשבונות מים גבוהים שמקבלים הדיירים. הדבר מעיד על נזילה, הנובעת מחור בצנרת הראשית. תופעה נוספת היא לחץ מים נמוך ממנו סובלים הדיירים בבניין, וכן כאשר איכות המים היא משמעותית ירודה, המים המגיעים לברזים הם עכורים ולעתים אף בעלי ריח לא נעים.

אינסטלטורים מוסמכים ומיומנים יבצעו בראש ובראשונה איתור נזילות מים, כדי לאבחן את התופעה ואת גודלה. לפי מיקום החור בצנרת, או הרקבון בה, ניתן לאמוד את סדר הגודל של התיקון והאם נדרשת באמת החלפת צנרת בבניין כולו.

צנרת בצמרת

הבעיה השכיחה ביותר בצנרת בניין היא הבלאי הנוסע מיושן. בישראל בניינים ישנים רבים, שלא הוחלפה בהם הצנרת מעולם, ובמקרים של פיצוץ או נזילה, הסתפקו ועדי הבתים בהזמנת אינסטלטור לטיפול מקומי בלבד. הדבר משול ללקיחת כדור הרגעה, שירגיע כאב בשן, בזמן שנדרש לשם טיפול שורש. טיפול נקודתי בצנרת ישנה, חלודה, רקובה וסדוקה, הוא יעיל לזמן מה, אולם מהר מאד תצוץ אותה הבעיה בנקודה אחרת בצנרת. בזמן זה סובלים הדיירים מלחץ מים נמוך בבתיהם, ממים חלודים ועכורים, ובמקביל מחשבונות מים גבוהים במיוחד.
במצבים כאלו מומלץ לבצע פעולה חד פעמית ולטווח ארוך, והיא החלפת צנרת בבנין כולו. כיום ישנם סוגי צנרת חזקים ועמידים במצבי לחץ גבוה, טמפרטורות גבוהות וחסינים מפני אבנית, כמו למשל צנרת sp.

מתקנים ונהנים

אינסטלטור מוסמך ומקצועי, יאתר קודם כל את הבעיה, יאתר נזילות מים ומקורן, ויערוך בדיקת לחץ. כל זאת לפני ההחלטה בנוגע להחלפת צנרת בבניין. רק כשתתקבל החלטה זו, ימליץ על סוג הצינורות המתאימים ביותר לבנין, ימנה את יתרונותיהם ותכונותיהם, ויגש למלאכת העשייה. כל זאת בתיאום עם נציגי הבניין.
החלפת צנרת כוללת צנרת ביוב בבניין, שהיא צנרת חיצונית, איתור נזילות בצנרת הבניין, ועוד.

הגיל כן קובע

החלפת צנרת בבניין ישן אינה בגדר המלצה בלבד. איכות המים בצנרת ישנה היא כה גרועה, עד כי לעתים מי הברז בדירות הם בלתי ניתנים לשתייה ממש. צנרת בבניינים ישנים היא צנרת עשויה ברזל, אשר פחות פופולרית היום. לברז יש נטייה לריקבון ולריכוז גבוה של קורוזיה. נתונים אלו מקשים על מעבר המים, ומעבר להיותם עכורים, גם לחץ המים יורד משמעותית, בשל סתימות לאורך הצינורות.

סוגי צנרת

סוגי הצנרת העיקריים המשמשים להחלפת צנרת בבניין הם צינורות מגולוונים, אשר עמידותם בחום ובלחץ גבוה היא גבוהה במיוחד. את הצינור המוביל את המים מגבים באמצעות צינור נוסף הנקרא מתעל. צינור זה גורם לבידוד גבוה, ואין צורך בהתקנה של אחד כזה בצנרת כולה.

סוג נוסף הוא צנרת נחושת שנחשבת לאיכותית מאד. צנרת זו דורשת הבנה מעמיקה של ההתקנה שלה, מאחר ויש צורך בריתוך מדויק, שלא כל אינסטלטור בקיא בו. יתרון צנרת זו הוא חוסר יכולת הצטברות של אבנית וקורוזיה עליה.

צנרת שכיחה נוספת היא מסוג מולטיגול, העשויה משלוש שכבות הכוללות פסקגול, אלומיניום ופוליאתילן. השכבות מודבקות זו לזו. זוהי צנרת שיתרונה הבולט הוא עמידות לתקופה ארוכה. צנרת מסוג sp. הצינורות עשויים מפוליאתילן אותו מחזקים עם אלומיניום. השילוב של פלסטיק ומתכת הוא מנצח מאחר והפלסטיק מונע הצטברות אבנית, והמתכת מסייעת בבידוד. במקרה של איתור נזילה, ניתן להשתמש בגלאי מתכות, ולאתר ביתר קלות את המקום הפגוע.

18

ספקי שירות בתחום קבלני אינסטלציה

מצא בעל מקצוע

קבלני אינסטלציה מומלצים תל אביב

נופר אינסטלציה
נופר אינסטלציה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דורון שירותי אינסטלציה ואחזקה
דורון שירותי אינסטלציה ואחזקה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

את דורון האינסטלטור
הזמנתי עקב פיצוץ בצינור שמזין מים לדוד שלנו, בשיחת הטלפון הוא היה נשמע מקצועי ונתן הערכה מדויקת על עלות ומשך התיקון. הוא הגיע בשעה שקבענו וניגש לדוד ללא דיחוי, החלפת הצינור בוצעה במקצועיות ובמיומנות רבה ותוך זמן קצר הכל היה מאחורינו.

בר אחזקות ואינסטלציה
בר אחזקות ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אין דברים כאלה!
עבודה, יחס, שירות, עמידה בלוח הזמנים, איכות, מקצועיות, יחס אישי לפני ואחרי העבודה, עבודה ברמה אחרת - כל השבחים שרק אפשר מגיעים ליניב מ"בר אחזקות".

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

קל שיפוצים
קל שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

שיפצנו את דירתנו
ומאד חששנו בעיקר בגלל סיפורים ששמענו על קבלנים. בעקבות המלצה של חבר פנינו לוסים ומהרגע הראשון שפגשנו אותו - הרגשנו שהגענו למקום הנכון.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

אינסטלטור מס 1
אינסטלטור מס. 1

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 55

חוות דעת

שמי יעל, זו
פעם ראשונה שאני משתמשת באתר טוב-תודה. הגעתי אליו במקרה, דרך מאמר שקראתי ברשת על פתיחת סתימות, שהפנה אותי לאתר. הבעיה שלי היתה, סתימה שנוצרה אצלי בשירותים.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

דורון אינסטלציה
דורון אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

דורון תיקן אצלנו
בדירה סתימה ונתן שירות מצוין שלא נתקלתי בשירות כזה כבר הרבה זמן. הייתה לנו סתימה בדוש בחדר האמבטיה וגם בכיור, פשוט המים לא ירדו. הייתי צריך למצוא מישהו בדחיפות.

אינסטלציה דוד
אינסטלציה דוד

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 27

חוות דעת

לפני חצי שנה
עשיתי בבית שלי שיפוץ ענק בשווי 200,000 ש"ח, חלק מהשיפוץ כלל החלפת צנרת אינסטלציה חדשה. את דוד אני מכיר כבר 12 שנה והחלטתי לשכור את שירותיו בשיפוץ הנוכחי.

קורן שיפוצים
קורן שיפוצים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

בביקור אצל חבר
ראיתי עבודת שיפוץ יפה שנעשתה אצלו, מבירורים עלה שמו של בני מקורן שיפוצים. לאחר שיחה עם בני התיישבנו לתכנונים ותיאום ציפיות. בני תרם בשלב התכנון רבות מניסיונו המקצועי וכך גם סוכם המחיר עבור השיפוץ.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

אופק אינסטלציה
אופק אינסטלציה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני מחפש את
המילה הכי מתאימה לתאר את שי מ"אופק אינסטלציה" ומה שעולה לי ישר לראש זה מקצוען! פשוט ככה, שי זה בחור שהמילה מקצוען יושבת עליו כמו כפפה ליד. יש לו התנהגות של מקצוען, שירות של מקצוען, אמינות של מקצוען, ומומחיות של מקצוען.

יא אינסטלציה 24 שעות
י.א. אינסטלציה 24 שעות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 79

חוות דעת

הוזמן לפתיחת סתימה
בקו ראשי בכיור מטבח הגיע מהר עם מכשור חשמלי מומלץ בחום.!!

שי עבודת אינסטלציה
שי עבודת אינסטלציה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עם שי אני
עובדת כבר שנים בתור ועד בניין ואני ממליצה על האיש הנהדר והמקסים הזה בחום! הוא מבצע עבור הבניין בו אני מתגוררת את כל עבודות האינסטלציה והחשמל.

כתבות ומאמרים

היתרונות של צנרת SP ופקסגול למול צנרות ברזל ונחושת

היתרונות של צנרת SP ופקסגול למול צנרות ברזל ונחושת

במאמר יוסבר על כל סוגי הצנרת הביתית ויוצגו היתרונות והחסרונות של כל סוג צנרת מול האחרות

קרא עוד
החלפת צנרת בדירה

החלפת צנרת בדירה

במאמר יתוארו סוגי הצנרת העיקריים הקיימים בשוק ומה יש לוודא לפני ביצוע החלפת צנרת בדירה

קרא עוד
כיצד נבצע פתיחת סתימות בצנרת הביתית בעצמינו

כיצד נבצע פתיחת סתימות בצנרת הביתית בעצמינו

במאמר יוסבר על כל סתימות הצנרת האפשריות בדירה וצינורי ניקוז וכיצד נטפל בהן בעצמינו

קרא עוד