15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

פרופילי חלונות: בלגי לעומת "קליל"

במאמר יפורטו סוגי מסגרות ופרופילים נפוצים עבור חלונות לבית, ויוצגו יתרונותיהם וחסרונותיהם של הפרופילים השונים, נלמד על פרופיל בלגי וקליל.

פרופילי חלונות: בלגי לעומת "קליל"

דלתות וחלונות המבוססים על מסגרות אלומיניום הפכו לסטנדרט המקובל בבנייה – חלפו ימי חלונות העץ הישנים, שסבלו רבות מפגעי מזג האוויר ומקרינת השמש והצריכו צביעה קפדנית לעתים קרובות. השימוש בפרופילי אלומיניום מאפשר לעצב דלתות וחלונות צבעוניים שנעים בקלות, נסגרים היטב ומספקים אטימה מעולה בפני חום, קור, רטיבות, רוח ורעש.

מהם פרופילים?

אבני היסוד של המסגרות ושל הדלתות והחלונות עצמם הם פרופילים - אותם מוטות אלומיניום בחתכים שונים ובצבעים שונים שמאפשרים לבנות במדויק את המסגרות החיצוניות והפנימיות, להרכיב בתוכן את הזכוכיות (רגילות או בידודיות) ולתפעל אותן בקלות לצורך פתיחה, סגירה, גרירה, הרמה, אטימה או כל פעולה אחרת. פרופילים פשוטים לחלונות בנויים בצורת האות "ח" או האות "ם", צורה המאפשרת חוזק מבני רב יחד עם משקל קל מאוד. פרופילים משוכללים יותר מכילים מסילות וחריצים מיוחדים לאטמים, למברשות, לרשתות, לגלגלים או לכל תוספת אחרת שמחוברת לחלון או לדלת.

פרופילים תוצרת "קליל"

הפרופילים הנפוצים ביותר בארץ הם מתוצרת חברת "קליל" ונקראים על שמה. כאשר מדברים על פרופיל אלומיניום רגיל מתכוונים בדרך כלל לפרופיל "קליל" שרוחבו כ-6 ס"מ ועוביו כ-3 ס"מ – מידות שמאפשרות יציבות גם בדלתות ובחלונות גדולים. למפתחים גדולים (כמו לחלונות ראווה), משתמשים בפרופילים עבים וחזקים יותר, וחלונות קטנים ניתן לייצר באמצעות פרופילים דקים יותר כך שלא ייגזל שטח רב מדי מן החלון.
חלונות אלומיניום מיוחדים מסוג "קיפ" או "דריי קיפ" בנויים מפרופילים מיוחדים שעוצבו במיוחד עבורם.
בנוסף לפרופילים, חברת "קליל" מספקת מגוון גדול של פתרונות כוללים, כלומר: מכלולים מושלמים של מסגרות חיצוניות ופנימיות בדגמים רבים ובגדלים שונים, מכלולים שמוכנים גם להתקנת תריסים ורשתות מכל סוג.

מגרעת ידועה של דלתות וחלונות הבנויים מפרופילי אלומיניום היא היותם "גשרי קור" - המתכת מעבירה היטב קור, והלחות שבתוך החדר נוטה להתעבות על המשטחים הקרים האלה. כדי להתגבר על בעיה זו הומצא פרופיל אלומיניום ועץ – פרופיל אלומיניום שצידו הפנימי מצופה בעץ טבעי. העץ מבודד את הקור ומונע את תופעת ההתעבות, והוא גם דקורטיבי מאוד ומשדר תחושה של חמימות ויוקרה. פרופיל אלומיניום ועץ יקר יותר מאשר פרופיל אלומיניום רגיל, אך הוא משלב בתוכו את הטוב שבשני העולמות – הדיוק, החוזק והאטימה של האלומיניום יחד עם הבידוד, היופי והחמימות של פרופיל עץ מלא "קלאסי".

פרופילים בלגיים

סוג מיוחד של פרופיל המשמש בעיקר לעיצוב דלתות וחלונות גדולים נקרא בשם "פרופיל בלגי", למרות שגם הוא מיוצר בארץ. פרופיל בלגי "מקורי" בנוי מפסי ברזל דקים, המאפשרים לחלק את שטח החלון או הדלת למספר רב של משטחים ועדיין להישאר במבנה שמראהו "קל" ולא מסורבל. התוצאה יפה ומעניינת, אך הברזל נוטה להחליד ולכן זקוק לטיפול ולצביעה תקופתיים. בגלל סיבה זו, פרופיל בלגי ברזל אינו פופולרי במיוחד והמעצבים מעדיפים על פניו פרופיל בלגי אלומיניום – פרופיל דק בנוסח "בלגי" שעשוי מאלומיניום ולכן איננו מחליד ושומר על צבעו.

אנו רואים אם כן כי לרשות היצרנים של חלונות ודלתות עומד מבחר גדול של פרופילים. מבחר של צורות, של צבעים, של טקסטורות, של שילוב בין חומרים שונים ושל תמיכה בשיטות פתיחה והנעה שונות. בעת הזמנה של עבודות אלומיניום, כדאי מאוד לברר במדוייק באיזה סוג של פרופילים עומד היצרן להשתמש כדי להימנע ממפח נפש ומוויכוחים בנוסח "כל החלון מלא פרופילים, לא נשאר מקום לזכוכית", או "החלון אטום אבל רטוב, קר לי". כמו כן רצוי להיוועץ עם בעלי מקצוע ועם מומחים להתקנה ותיקון חלונות, לפני שמבצעים את ההתקנה - תכנון נכון והקפדה על הפרטים יבטיחו תוצאה מהנה ואיכותית.

15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

ניב אלומיניום
ניב אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

שירות מקצועי, מהיר,
ואמין. הגעתי לניב באמצעות פרסום שהוא עשה אצלנו באזור, בגלל תריס גלילה חשמלי שהפסיק לעבוד אצלי בבית. לפי תיאור הבעיה ניב חווה את דעתו שככל הנראה הבעיה היא במנוע ונתן לי הצעת מחיר טלפונית במידה וזו אכן הבעיה ולא בעיה בתריס עצמו.

איתן שיפוצים ואלומיניום
איתן שיפוצים ואלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

את איאד הכרתי
ממזמן, כשהוא עבד בחברה אחרת, ואח"כ במרוצת השנים איאד הקים עסק משל עצמו. אני יכול להגיד, שאיאד איש-מקצוע ישר והגון, יודע את העבודה שלו, בקיא בפרטים הקטנים ולא מחפף.

אברהם אקספרס  תיקון תריסים
אברהם אקספרס - תיקון תריסים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 19

חוות דעת

אני עובדת עם
חיים מחברת "אברהם אקספרס" כבר שנים רבות, אני אומנם לא זוכרת איך הגעתי אליו לראשונה אבל אני יכולה לספר שמאז אני לא מחליפה אותו באף אחד אחר!

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 12

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

ננוי אלומניום
ננוי אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי למאור בזמנו
דרך המלצה של חבר ואני מכיר אותו כבר שנתיים, הוא ביצע עבורי מגוון עבודות ובתקופה הנוכחית הזמנתי אותו שוב להחלפת 3 מנועים ותריסים בדירתי. אין לי תלונות על מאור!

אלומניום ישראל  הופכים חלון למציאות
אלומניום ישראל - הופכים חלון למציאות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 36

חוות דעת

אני מכיר את
ישראל דרך עסקי הנדל"ן, התחומים שלנו משיקים ואני יכול להגיד בוודאות, שהוא בעל-מקצוע מצוין ואפשר לסמוך עליו!

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 40

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 6

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

כתבות ומאמרים

תיקון תקלות נפוצות בחלונות, מתי לתקן לבד ומתי להזמין מתקן חלונות מקצועי

תיקון תקלות נפוצות בחלונות, מתי לתקן לבד ומתי להזמין מתקן חלונות מקצועי

במאמר נלמד כל מה שצריך לדעת על תיקון חלונות ועל התקלות הנפוצות בחלונות

קרא עוד
סוגי רשתות לחלונות וכיצד מבצעים החלפת רשת לחלון

סוגי רשתות לחלונות וכיצד מבצעים החלפת רשת לחלון

במאמר הבא נלמד הכל על רשתות לחלונות והתקנת רשתות לחלונות

קרא עוד
לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים

במאמר יוסבר מה בעצם כולל התחום של עיצוב פנים, מה החשיבות שלו למראה הכללי של הבית, והיכן ניתן כיום ללמוד את המקצוע.

קרא עוד