15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

תיקון תקלות נפוצות בחלונות, מתי לתקן לבד ומתי להזמין מתקן חלונות מקצועי

במאמר נלמד כל מה שצריך לדעת על תיקון חלונות ועל התקלות הנפוצות בחלונות

לכולנו חלונות בבית, אם הם כבר בני לא מעט שנים, ייתכן שהם כבר לא נעים על המסילה באופן חופשי, אולי פה ושם תריס רופף או משוחרר, אולי יש סדק באחד החלונות או אולי אפילו התעוררה בעיית איטום קלה, המחייבת ניגוב אזורים רטובים על משקוף החלון בעקבות ימים גשומים.
תיקון חלונות היא משימה חשובה, מפני שהחלונות שלנו נמצאים בשימוש – כל הזמן. מה שלא רבים יודעים הוא, שתיקון חלונות הוא בדרך כלל משימה פשוטה ולא יקרה – ושאם תתקנו את החלונות שלכם ותשמרו עליהם תקינים – תמנעו בלאי מואץ והופעה של תקלות לעיתים קרובות. לא רק זאת, אלא שבדוגמה שלעיל, כשהחלון אינו אטום מפני גשמים, הוא גם לא מבודד היטב כך שחשבון החשמל שלכם "תופח" עקב מיזוג אוויר לא יעיל.
תיקון חלונות הוא לפעמים מלאכה פשוטה למדי – כמו חיזוק בורג שהתרופף, ניקוי המסילה וכדומה. כשאתם לא מאלה שמעדיפים לתקן לבד, או כשאתם מתמודדים עם תקלה מורכבת או עם מספר תקלות בחלונות ותריסי הבית – כדאי להזמין איש מקצוע, שיחדש את החלונות, יאפשר שימוש יעיל ונוח בהם, ואפילו יספק אחריות על התיקון.
אילו תקלות נפוצות בחלונות? מתי כדאי לקרוא לאיש מקצוע לתיקון החלונות וכמה זה צפוי לעלות? על כך ועוד – לפניכם.

לא מומלץ לחיות עם תקלות בחלונות שלכם

הבית שלכם הוא מבצרכם, המקום הבטוח שבו אתם יכולים להירגע ולהשאיר את עומס היום יום מאחור. לכן, חשוב לתחזק את הבית באופן שישמר את אותה התחושה הנינוחה והשלווה בבית – והחלונות שלכם הם בהחלט חלק מהעניין.
מישלא השקיע בזגוגית מחוסמת או כפולה לחלונות ביתו, אולי למד להשלים עם שריטות בחלונות הבית פה ושם. בעיות איטום גם הן נפוצות, כשהאטימה בחיבור בין הזגוגיות למסילות או בין המסילות למשקוף אינה הרמטית. את כל אלה אפשר לתקן – וההשפעה על איכות החיים בבית תהיה גדולה, אולי גדולה משאתם חושבים.

תקלות נפוצות בחלונות, ומחירי התיקון עבורן

אספנו עבורכם מספר תקלות נפוצות הדורשות תיקון חלונות, כולל סדרי גודל של מחירים בשוק:
· החלפת זגוגית לחלון – אם זגוגית החלון שלכם נשברה, יהיה צורך להסיר את הזגוגית השבורה בעדינות, להכין מבעוד מועד זגוגית חדשה על פי הגודל, הרוחב והמאפיינים של החלון הישן – ולהתקין את הזגוגית החדשה במקום, מחירי החלפת חלון משתנים, כמובן, על פי גודל החלון, סוג הזגוגית ומורכבות ומיקום ההתקנה. המחירים עבור התקנת זגוגית חדשה לחלון ינועי החל מכ – 250 ₪ עבור התקנת זגוגית של זכוכית 4 מ"מ בחלון חדר בגודל סטנדרטי, ועד אלפי שקלים בזכוכיות ייחודיות או גדולות או בהתקנות מורכבות
· תיקון איטום – אחד מתפקידיו החשובים של החלון הוא לשמור על איטום המפתח, על מנת לאפשר בידוד ולמנוע חדירה של מי גשמים. כאשר איטום החלון נפגם, חשוב להזמין איש מקצוע לתיקון האיטום. זהו בדרך כלל תיקון פשוט בעלות של כמה מאות שקלים, החל מ – 200 ₪
· תיקון צירי פתיחה וגלגלי חלונות הזזה, או החלפת מסילות – בעלות ממוצעת של 200-800 ₪.

תקלות שאפשר לתקן לבד

עבור מי שיש להם יכולת טכנית תיקון תקלה בחלון באופן עצמאי היא אפשרות שכדאי לשקול. יש תקלות פשוטות יחסית שבהחלט ניתן לתקן לבד, כך למשל מנגנון נעילה שהתפרק ממקומו בגלל בורג שהתרופף (ניתן להחזיר ולקבע למקום).
תקלה נוספת שאפשר לתקן לבד היא החלפת גלגל בתחתית המסגרת. כשגלגל כזה נתקע הסעת החלון על גבי המסילה הופכת קשה, ניתן להוציא את המסגרת הפנימית ממקומה, לפרק את הגלגל התקוע ולהרכיב אחד חדש.

תקלות הדורשות שירות תיקון חלונות מקצועי

תקלות מורכבות יותר בחלונות מחייבות הזמנת מתקן חלונות שיבצע את העבודה עבורנו. כך למשל מנגנון תקוע, זגוגית שבורה או כזו שהתפרקה ממקומה. יש היצע גדול של בעלי מקצוע המציעים שירות תיקון חלונות. חשוב מאוד למצוא איש חלונות אמין שיש לו ידע וניסיון בטיפול בחלונות מן הסוג הרלוונטי. עניין זה חשוב במיוחד כאשר מדובר בחלונות לא סטנדרטיים, חלונות עץ למשל.
חשוב ליזכור שחלונות מודרניים מגיעים עם אחריות יצרן ארוכה (שלוש שנים, חמש ולעיתים גם יותר). ייתכן מאוד שניתן לקבל, במסגרת האחריות וללא תשלום, שירות לחלון מצוות של היצרן עצמו.
כשמדובר בתקלות הנובעות משימוש לא נכון, תחזוקה לקויה או התקנה לא טובה אחריות היצרן לא תתפוס. כאשר מתקינים חלונות חדשים מומלץ להתעקש לקבל, מעבר לאחריות היצרן, גם אחריות על ההתקנה. עוד מומלץ לקבל הדרכה על שימוש נכון ותחזוקה נדרשת (בחלונות מודרניים הצורך בתחזוקה הוא מועט בלבד ולכן חבל לא לבצע את המינימום הדרוש וכך למנוע תקלות מיותרות).

בחירת איש מקצוע לתיקון חלונות

כאשר מדובר בתקלה בחלונות חדשים יחסית מומלץ לפנות אל איש החלונות שהתקין אותם עבורנו, בין אם מדובר בצוות מטעם יצרנית החלון, צוות מטעם קבלן הבניה או מישהו שאת שירותיו אנחנו עצמנו שכרנו. כאשר מדובר בחלונות ישנים יותר, או אם לא היינו מרוצים מאיכות עבודת ההתקנה המקורית, כדאי למצוא איש חלונות איכותי ואמין ולוודא שיש לו ידע וניסיון בתיקון חלונות מן הסוג שיש לכם. אם מדובר בתיקון רחב היקף קבלו כמה הצעות מחיר אך אל תמהרו לבחור בזולה מכולן, לעיתים עדיף לשלם מעט יותר ולקבל עבודה איכותית יותר.

15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 8

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

איתן שיפוצים ואלומיניום
איתן שיפוצים ואלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

את איאד הכרתי
ממזמן, כשהוא עבד בחברה אחרת, ואח"כ במרוצת השנים איאד הקים עסק משל עצמו. אני יכול להגיד, שאיאד איש-מקצוע ישר והגון, יודע את העבודה שלו, בקיא בפרטים הקטנים ולא מחפף.

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

אלומניום ישראל  הופכים חלון למציאות
אלומניום ישראל - הופכים חלון למציאות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 36

חוות דעת

אני מכיר את
ישראל דרך עסקי הנדל"ן, התחומים שלנו משיקים ואני יכול להגיד בוודאות, שהוא בעל-מקצוע מצוין ואפשר לסמוך עליו!

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

תיקון ציר בחלון

איטום חלון על ידי בעל מקצוע

תיקון חלון על ידי מתקין חלונות מקצועי

כתבות ומאמרים

סוגי רשתות לחלונות וכיצד מבצעים החלפת רשת לחלון

סוגי רשתות לחלונות וכיצד מבצעים החלפת רשת לחלון

במאמר הבא נלמד הכל על רשתות לחלונות והתקנת רשתות לחלונות

קרא עוד
לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים

במאמר יוסבר מה בעצם כולל התחום של עיצוב פנים, מה החשיבות שלו למראה הכללי של הבית, והיכן ניתן כיום ללמוד את המקצוע.

קרא עוד
פרופילי חלונות: בלגי לעומת

פרופילי חלונות: בלגי לעומת "קליל"

במאמר יפורטו סוגי מסגרות ופרופילים נפוצים עבור חלונות לבית, ויוצגו יתרונותיהם וחסרונותיהם של הפרופילים השונים, נלמד על פרופיל בלגי וקליל.

קרא עוד