15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

סוגי רשתות לחלונות וכיצד מבצעים החלפת רשת לחלון

במאמר הבא נלמד הכל על רשתות לחלונות והתקנת רשתות לחלונות

יש לכם חלונות בבית? אם כן, כנראה שיש לכם גם רשתות לחלונות. הרשתות לחלונות הן כמעט "סטנדרט" בהתקנת חלונות בבית, הן נעות על מסילות משל עצמן (לצד החלונות עצמם והתריסים), והן מאפשרות פתיחת החלון והתריס לכניסת אוויר ואור אל החדר – מבלי שתצטרכו להשלים עם הכניסה של יתושים, חרקים, ושאר מעופפים אל הבית.
היום, תוכלו למצוא מגוון אדיר של רשתות לחלונות, בהתקנה מהירה ולא יקרה – אפילו כאלה שנראות שקופות לחלוטין או כאלה המספקות עמידות בפני בעלי חיים. כל מה שצריך לדעת על התקנת רשתות, תקלות נפוצות ברשתות ועוד – לפניכם.

ארבעת הסוגים הנפוצים של רשתות לחלונות

לצד הרשתות הישנות, העשויות אלומיניום, אלה שאנחנו רואים בחלונות הבתים בישראל מאז שנות השבעים, אנחנו רואים התחדשות והיצע נרחב של רשתות לחלונות מסוגים נוספים, המבטיחים פונקציונאליות לצד אסתטיקה – ויעילות לאורך שנים רבות. הנה עוד סוגים של רשתות לחלונות שחשוב להכיר
רשתות פיברגלס
רשתות הפיברגלס שונות מרשתות האלומיניום בכך שהן מאפשרות לאור ולאוויר לחדור, מונעות כניסה של יתושים אבל הן כמעט בלתי נראות, ולא מפריעות להתבונן החוצה מהחלון. רשתות פיברגלס מספקות יתרון נוסף על פני רשתות אלומיניום לחלונות, והוא עמידות גבוהה במיוחד. לא רק שרשתות פיברגלס הן עמידות מאוד, הן גם קלות (וזולות) לתיקון. ניתן למצוא "קיטים" לתיקון עצמאי של רשתות לחלונות העשויות מפיברגלס – וגם, כמובן, להזמין איש מקצוע לתיקון הרשת או סתימת חורים שנפערו בה – עלויות התיקון בדרך כלל נמוכות, החל מ – 200 ₪
רשתות עמידות במיוחד לבתים עם בעלי חיים
רשתות מסוגים שונים (כמו למשל רשת Strong Mash ) מספקות עמידות מוגברת בפני בעלי חיים. אם אתם מחפשים רשתות לחלונות המרפסת, וחוששים שהכלב יכרסם את דרכו החוצה – זו הרשת עבורכם. מדובר ברשת גמישה במיוחד וחזקה, והיא עשויה בדרך כלל מסיבי פוליאסטר עבים וגמישים במיוחד. עמידה בפני שריטות, נשיכות, ואפילו "התנגשויות" של בעל החיים ברשת.
רשת לחלונות בשילוב חומרים מסנני קרינת UV
אם אתם חוששים מחשיפה יתרה לשמש, אם מיקמתם שטיחים יקרים בקרבת החלון ושעות האור של השמש גורמים לדהיית צבע או לנזק אחר לרהיטים – חשוב שתדעו כי יש בנמצא כיום רשתות המסננות את קרינת ה – UV , ומספקות הגנה בפני נזקי השמש, כך שאתם תוכלו להיחשף לאור השמש הנעים החודר מבעד לחלונות, מבלי לדאוג לחשיפה לקרני ה – UV המסרטנות.
חלק מהרשתות המגיעות עם סינון קרינת השמש, גם קולטות חלק מחום השמש ומסייעות בבקרת האקלים והפחתת ההתחממות בבית בימי החום.

התקנת רשתות היא אפשרית, לצד כל סוג של חלון (כמעט)

החלונות הנפוצים ביותר בארץ הם חלונות הזזה, כאלה בהם בתוך המסגרת החיצונית של החלון ("משקוף החלון") מותקנות מסגרות פנימיות הנעות לצדדים על גבי מסילות.
חלונות הזזה מודרניים מאלומיניום מגיעים בדרך כלל כאשר יש אפשרות לצייד אותם בשלושה סוגי מסגרות פנימיות, כאלה עם זגוגיות, מסגרות עם תריסים ומסגרות עם רשתות.
בדרך כלל הרשתות לחלונות תהיינה מוצבות בין התריסים (בצידו החיצוני ביותר של החלון) לזגוגיות הנעות על המסילות הפנימיות ביותר של החלון.
בחלונות קיפ ודריי קיפ או בחלונות בלגיים בדרך כלל לא מגיעה רשת לחלונות באופן מובנה עם החלון. אם תתעקשו על התקנה של רשתות לחלונות במקרים כאלה, תמצאו מגוון פתרונות שקיימים בשוק, להתקנת רשתות לחלונות – בחלונות ממ"ד, בחלונות בלגיים, בחלונות קיפ ודריי קיפ – וחלק ממסגרות החלונות הייחודיים כבר מספקות רשתות מובנות.

מה קורה כשהחלונות שהתקנתם מגיעים ללא רשתות?

גם במקרים של חלונות הנמכרים ללא רשתות ניתן בדרך כלל להוסיף מסגרת חיצונית עם רשת לחלון. אם בחרתם התקנת חלונות שאינם מאפשרים התקנת רשתות לחלונות על מסילה נפרדת – תוכלו לשקול הוספת רשתות נגד יתושים בצורה קבועה, כלומר, התקנת רשתות שלא ניתן לפתוח. במקרים כאלה, חשוב במיוחד לבחור רשת שאינה מפריעה לראות מהחלון, שתהיה עמידה במיוחד – וכדאי לבדוק שבמקרים של קרעים (במיוחד אם מיקום התקנת הרשת הוא נגיש לילדים קטנים או לבעלי חיים) ניתן להזמין אנשי מקצוע בעלות סבירה, ולתקן או להחליף את הרשתות מידי כמה שנים.

תקלות ברשתות לחלונות

רשתות מחומרים מן הדור הישן נוטות להתבלות עם השנים בהתאם למידת חשיפתם לתנאים המזיקים להם (הרבה קרינת שמש, טמפרטורות גבוהות, רטיבות ויובש לסירוגין ועוד). אם יש לכם חלון בו רשתות מחומר שאיבד גמישותו ואף החל להיקרע ולהתפורר, אין מנוס מהזמנת איש שירות לחלון שיוכל לפרק ממקומן את המסגרות של הרשתות ולהחליף את הרשתות הישנות בחדשות (וודאו שהפעם הן תהיינה עשויות חומר מתקדם ועמיד). מחירי החלפת רשת לחלון נעים בין כ - 200 ₪ להחלפת רשת לכזו מהסוג הסטנדרטי בחלון חדר בגודל סביר – ועד 1,200 ₪ בהתקנת רשתות חדשות ואיכותיות בחלונות גדולים במיוחד.

תקלות נוספות ברשתות עלולות להיגרם מפגיעה פיזית בהן, כך למשל חפץ חד, בעל חיים עיקש או ילד שובב במיוחד, עלול לפגוע ברשת עלול ולפעור בה קרע. תיקון הרשת, מורכבותו ומחיריו תלויים בסוג הרשת ובגודל החלון. ברשתות מהסוג הישן לא נהוג לתקן קרעים אלא להחליף את הרשת כולה, ברשתות מהסוג החדש לעיתים כדאי לתקן את הרשת ולא להחליפה.
כדאי לדעת שניתן לרכוש בחנויות אספקה טכנית לבית רשתות לחלונות הנחתכות מיריעה על גבי גליל לפי מטר רץ (בדרך כלל רוחב היריעה מטר אחד או מטר ועשרים). מי שרוצים לחסוך עלות תיקון מקצועי ולא איכפת להם שניתן יהיה לראות את התיקון שנעשה יכולים לקנות פיסת רשת, לגזור ממנה טלאי ולהדביק אותו על גבי הקרע בעזרת דבק חם.

15

ספקי שירות בתחום תריסים וחלונות

מצא בעל מקצוע

מתקיני תריסים מומלצים תל אביב

קבוצת ליאל תריסים וחלונות
קבוצת ליאל תריסים וחלונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

נמאסו עליי החלונות
הישנים והחלטתי לחדש את כלל התריסים והרשתות. על יהודה שמעתי מחברה שהמליצה עליו בחום. יהודה הגיע לביתי, הסתכל, מדד, קבע איתי על תריסי הזזה מאלומיניום ותיקון של תריס גלילה ידני שהרצועה נקרעה.

ניב אלומיניום
ניב אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

שירות מקצועי, מהיר,
ואמין. הגעתי לניב באמצעות פרסום שהוא עשה אצלנו באזור, בגלל תריס גלילה חשמלי שהפסיק לעבוד אצלי בבית. לפי תיאור הבעיה ניב חווה את דעתו שככל הנראה הבעיה היא במנוע ונתן לי הצעת מחיר טלפונית במידה וזו אכן הבעיה ולא בעיה בתריס עצמו.

אלום ויסאם
אלום ויסאם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

לויסאם הגעתי אחרי
שכבר שמעתי כמה הצעות מחיר ופגשתי כמה אנשים בתחום. ויסאם הפתיע אותי מההתחלה עם זמן התגובה שלו.

קליין עבודות אלומיניום מתקדמות
קליין עבודות אלומיניום מתקדמות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 40

חוות דעת

עם כניסתנו לבית
החדש היו כמה שיפורים שרצינו להכניס לבית. לשם כך היו מספר בעלי מקצוע שעבדו יחד עם קבלן הבניין אליהם ניתן היה לפנות במחיר מוזל או בהשתתפות הקבלן. מטבע הדברים היו דיירים שיותר מרוצים מאיש מקצוע כזה או אחר, והיו כאלה שפחות.

לנ אלומיניום וזכוכיות
ל.נ אלומיניום וזכוכיות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 47

חוות דעת

ביצע אצלנו עבודה
די גדולה של החלפת כמה חלונות זכוכית בבית שלנו + התקנת רשתות לכל חלון + החלפת רשת לדלת + תיקון כמה תריסים שהיו כבר מאד ישנים ודרשו שיפוץ (החלפה של שלבים, תיקון מנגנון הנעילה שלהם וכו'').

איתן שיפוצים ואלומיניום
איתן שיפוצים ואלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

את איאד הכרתי
ממזמן, כשהוא עבד בחברה אחרת, ואח"כ במרוצת השנים איאד הקים עסק משל עצמו. אני יכול להגיד, שאיאד איש-מקצוע ישר והגון, יודע את העבודה שלו, בקיא בפרטים הקטנים ולא מחפף.

אלומת אור
אלומת אור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 24

חוות דעת

שמי דרור ואני
קבלן שיפוצים ומכיר המון המון בעלי-מקצוע במסגרת העבודה שלי ועדיין לא נתקלתי במישהו מקצועי ואמין כמו אייל מחברת "אלומת אור".

פי 2 אלומיניום
פי 2 אלומיניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אייל בעל המקצוע
הכי טוב שיש! הגעתי אליו דרך אחד מאתרי האינטרנט והוא ביצע החלפת חלונות בביתו של הלקוח שלי והיה גם הכי זול וגם ביצע עבודה מהירה, יסודית ומקצועית. אייל הגיע לביתו של הלקוח שלי במועד המדוייק ועבד בצורה מסודרת ונקייה!

אברהם אקספרס  תיקון תריסים
אברהם אקספרס - תיקון תריסים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 19

חוות דעת

אני עובדת עם
חיים מחברת "אברהם אקספרס" כבר שנים רבות, אני אומנם לא זוכרת איך הגעתי אליו לראשונה אבל אני יכולה לספר שמאז אני לא מחליפה אותו באף אחד אחר!

ננוי אלומניום
ננוי אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי למאור בזמנו
דרך המלצה של חבר ואני מכיר אותו כבר שנתיים, הוא ביצע עבורי מגוון עבודות ובתקופה הנוכחית הזמנתי אותו שוב להחלפת 3 מנועים ותריסים בדירתי. אין לי תלונות על מאור!

קובי אלומיניום
קובי אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

שלום לכולם, אני
רוצה לציין לטובה את בעל המקצוע "קובי אלומיניום"! קובי עשה אצלי במרפסת עבודת אלומיניום בשילוב של זכוכית - לתפארת!

עבודות אלומיניום ותריסים
עבודות אלומיניום ותריסים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 6

חוות דעת

כפי שאני מבין
- אני בעצם הראשון שרושם כאן באתר המלצה על בעל המקצוע עלי שחאדה (מ"עבודות אלומיניום ותריסים"). בכל מקרה - מדובר בבעל מקצוע פשוט מעולה! אני לא אחד שמתלהב בקלות מבעלי מקצוע - אבל לגבי עלי - אני ממליץ עליו לכולם - תקחו אותו!

אלומניום ישראל  הופכים חלון למציאות
אלומניום ישראל - הופכים חלון למציאות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 34

חוות דעת

אני מכיר את
ישראל דרך עסקי הנדל"ן, התחומים שלנו משיקים ואני יכול להגיד בוודאות, שהוא בעל-מקצוע מצוין ואפשר לסמוך עליו!

את אלומניום
א.ת אלומניום

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 12

חוות דעת

אני מכיר את
תאמר כבר שנתיים! הוא ביצע עבורי כמה עבודות כדוגמת התקנת רשתות, החלפת חלונות ותריסים מאלומיניום, ובפעם הנוכחית שהזמנתי אותו הוא החליף 3 כנפיים של תריסים. הגעתי לתאמר דרך מכרים שהמליצו עליו והם לא טעו, הוא ביצע עבודה נהדרת!

עובדיה אלומניום ומסגרות
עובדיה אלומניום ומסגרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

יופי של עבודה
ויופי של שירות!! ביצע אצלי התקנה של סורגים (ישרים - לא בטן) עבור שני חלונות גדולים יחסית, אצלי בדירה.

ואלקס
ואלקס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

לחברת "ואלקס" הגעתי
בעקבות המלצה ממפקח הבנייה שלי שעשה עבורי כמה פרויקטים בעבר, הם ביצעו עבורי מגוון עבודות שכוללות: בניית מדרגות, שער ידני, גדר מברזל וכו' ויצאתי מאוד מרוצה.

רשת לחלונות מגולגלת

התקנת רשתות על חלונות בגדלים שונים

התקנת רשת לחלון חשובה למניעת כניסת מזיקים וזבובים

כתבות ומאמרים

תיקון תקלות נפוצות בחלונות, מתי לתקן לבד ומתי להזמין מתקן חלונות מקצועי

תיקון תקלות נפוצות בחלונות, מתי לתקן לבד ומתי להזמין מתקן חלונות מקצועי

במאמר נלמד כל מה שצריך לדעת על תיקון חלונות ועל התקלות הנפוצות בחלונות

קרא עוד
לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים

במאמר יוסבר מה בעצם כולל התחום של עיצוב פנים, מה החשיבות שלו למראה הכללי של הבית, והיכן ניתן כיום ללמוד את המקצוע.

קרא עוד
פרופילי חלונות: בלגי לעומת

פרופילי חלונות: בלגי לעומת "קליל"

במאמר יפורטו סוגי מסגרות ופרופילים נפוצים עבור חלונות לבית, ויוצגו יתרונותיהם וחסרונותיהם של הפרופילים השונים, נלמד על פרופיל בלגי וקליל.

קרא עוד